Skocz do zawartości

Pomocy gruntowalem ściany wytynkowanej gruntem mira co teraz zrobić


Recommended Posts

Witam mam pytanie odnośnie gruntu Mira 4180 a mianowicie gruntowalem ściany w mieszkaniu gdzie położone były tynki żeby położyć gipsy wspomnianym gruntem rozczienczonym wedle instrukcji na 5 L gruntu 15L wody i jak widać zawadzilem kawałek ręka a akurat miałem mokra od gruntu i się kleiła wiec odeszło to wszystko jak na załączonym obrazku w mniejszym stopniu lecz jak to zobaczyłem zacząłem odrywać wokół i tak zaczęło odchodzić ze teraz nie wiem co robić czy zostawić to wszystko jak jest czy zrywać wszystko izagruntować ct 17 ponownie pod gips

36175A4A-54F8-4129-893B-29BF0B4F65AB.jpeg

BEE39F6E-3006-4DAC-8061-B00EA9F96A0B.jpeg

65199979-16C3-4FB9-9D5C-4BB2F7AA4384.jpeg

CB60EE30-BEA0-4E15-8E3B-B1CD29472F13.jpeg

Link do komentarza

Grunt w zasadzie nie powinien tworzyć powłoki, a wnikać w strukturę podłoża. Jeśli się łuszczy, to nie wsiąkał w tynk co może wskazywać na wadę gruntownika. Trzeba też sprawdzić nasiąkliwość tynku  spryskując surowe podłoże wodą. Przed ponownym gruntowaniem podłoże trzeba będzie przeszlifować.

Link do komentarza

Nie ta zagruntowana powierzchnia nie wchłaniania wody jak przeciągnąłem kawałek zagruntowanej ściany pędzlem to robi się mokra i świecąca ale wody nie wchłania i nie jest tak ze to odchodzi samo tylko dopiero jak się potrze np palcem trochę w jednym miejscu wtedy zaczyna się łuszczyć i odchodzi jak na załączonych obrazkach.. 

Czy może naciągnąć na to siatkę elewacyjna gdyż tam gdzie np. Zarabiałem kanały pod kable tv tynkiem i tez są przegruntowane nie ma takiego czegoś jak tutaj na ścianie która była wytynkowana dużo wcześniej... 

Edytowano przez Bukos-WML (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

nie wsiąkał w tynk co może wskazywać na wadę gruntownika.

Masz jeszcze opakowanie po gruncie? jaka jest data przydatności preparatu? czy w czasie przechowywania nie zamarzł?

Ewidentnie grunt nie był "dobry"!

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...