Skocz do zawartości

Dach 3 spadowy czy 2 spadowy + wykusz ?


Recommended Posts

Witam. 
Mam dylemat co taniej wyjdzie. Biorąc pod uwagę że murowanie, wykończenie izolacje robię sam, więc głównie koszta dachu i materiału mnie interesują. 
Więc sprawa wygląda tak że będę robił częściowy strop ( tzw antresola ) mniej więcej do połowy długości domu. Będzie on od frontu.
Mam 2 opcje : 
1) Dach 2 spadowy ( ścianka kolankowa tylko na tej ścianie równoległej do drogi i wykusz a w nim balkon. 
2) Dach 3 spodowy ( 2 spady od frontu nad wejściem i ścianki kolankowe na prawej i lewej ścianie prostopadłej do drogi tylko dotąd gdzie kończy się strop + balkon wiszący nad wejściem ) no i 3-ci spad wiadomo ( 1 połać na całą szerokość domu tam gdzie będzie tylko parter ). 

Wrzucam zdjęcia do wglądu : 

1265333101_2spadowywykusz.thumb.jpg.011f69a5fa7680d22d57a7a81bc0bd50.jpg1998359490_3spadowy.thumb.jpg.64e6f7d3ef8aac3065d1ecb79c10d5c1.jpg


 
Link do komentarza

A masz chociaż warunki zabudowy?

 

To sobie tak sam kombinujesz?

 

Daj dwuspadowy, ale kalenicę prostopadłą do ściany z wejściem...

Wyjdzie wysoki salon z widocznymi belkami z więźby... nad kuchnią ozdobna  balustrada na krawędzi antresoli...

Link do komentarza
17 godzin temu, czeslaw1232 napisał:

Nie ma projektu jeszcze. 

Zwizualizuj sobie ten dach z drugiego rysunku.. moim zdaniem będzie wyglądał co najmniej dziwnie... szczególnie od strony wejścia na działkę...

 

Tak na szybko:

996296922_DSC_03432.jpg.ce5bb3ed62faa74bf19dae680e771af7.jpg

Link do komentarza

Nie mam jeszcze warunków, jestem na etapie przyłączy ale planuję sobie wszystko już teraz. 

Chyba zmienię koncepcje całkowicie. 
Jakbym zrobił 2 spadowy z kalenicą prostopadłą do wejścia to musiałbym prawą i lewą ścianą robić kolankową. 
Wpadłem na pomysł że zrobię kolankową tą ścianę od wejścia i dach 2 spadowy bez żadnych wykuszy itp a balkonem będzie dach garażu. 

Link do komentarza

 

 

1 godzinę temu, czeslaw1232 napisał:

Wpadłem na pomysł że zrobię kolankową tą ścianę od wejścia i dach 2 spadowy bez żadnych wykuszy itp a balkonem będzie dach garażu.

to niezły pomysł - obie połaci dachu będą pod innym kątem nachylone...

 

Jakiś podział przestrzeni na antresoli planujesz?

 

Ale jak kombinujesz jakąś bryłę i przyzwyczaisz się do jakiegoś "pięknego" "projektu", to może się okazać, że warunki zabudowy nie pozwalają na takie rozwiązanie...:bezradny:

Zacznij więc od załatwienia tego...

Link do komentarza

są w okolicy podobne domy także myślę że nie będzie z tym problemu, no i małe miasteczko to też łatwiej załatwić coś w razie problemów ;)
z tego się orientowałem to jedyny wyznacznik to linia zabudowy 14 m od drogi i tyle. 

z antresolą jeszcze rozmyślam ale narazie stanęło na takim planie : 
 

antresola.jpg

Edytowano przez czeslaw1232 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...