Skocz do zawartości

Działka Leśna


Mariusz Duda

Recommended Posts

Witam. Mam nadzieję że ktoś mi pomoże swoją radą :) Przyszła pora na budowę domu i chciałbym wykorzystać działkę.

Otóż kilka lat temu dostałem działkę od mojej babci , jest to działka leśna o najgorszej klasie gleby na której rośnie sama sosna. Las został posadzony w latach 80 przez mojego dziadka ,kiedyś było tam pole rolne. Powierzchnia tej działki to 89ar jest szeroka ma 40m  i po całości są drzewa sosnowe, z jednej strony jest droga asfaltowa zaś z drugiej wysypana aszka. Na działce przechodzą media takie jak prąd i gaz, w okolicy działki budują się domy rodzinne  i Ja właśnie też to chciałbym zrobić.  Ostatnio byłem popytać w gminie , odpowiedź odrazu była negatywna "brak możliwości budowy domu ponieważ jest wpisana działka leśna oraz nie ma przestrzennego zagospodarowania tej działki,terenu" Proszę o pomoc , nie chce tak tego odrazu porzucić , oczywiście nie chcę wycinać wszystkiego tylko część pod budowę domu rodzinnego. Co mam zrobić w tym momencie , budowę chciałbym zacząć za dwa lata

92254849_151675809497711_6564734581382053888_n.jpg.df0bc63895dde0a8dbb430f8c09ee5d1.jpg

Edytowano przez Mariusz Duda (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
11 minut temu, Mariusz Duda napisał:

 jest to działka leśna o najgorszej klasie gleby na której rośnie sama sosna. Las został posadzony w latach 80 przez mojego dziadka ,kiedyś było tam pole rolne. 

Kiedy tam było pole rolne? Jak wygląda wypis z rejestru gruntów? Jakie działka ma geodezyjne oznaczenia? Kto, kiedy i na jakiej podstawie zmienił w rejestrze geodezyjnym charakter działki? 

Link do komentarza
1 godzinę temu, Mariusz Duda napisał:

  Ostatnio byłem popytać w gminie , odpowiedź odrazu była negatywna "brak możliwości budowy domu ponieważ jest wpisana działka leśna oraz nie ma przestrzennego zagospodarowania tej działki,terenu"

Rozumiem że dla tego terenu gdzie znajduje się ta działka leśną jest uchwalony MPZP więc nic nie ugrasz skoro ta działka jest nie ujęta w planie. Musiałbyś zgłosić tą działkę aby przy ponownym uaktualnieniu planu ujęli tą działkę pod zabudowę jednorodzinną ale to może trochę potrwać i nie jest powiedziane że działa zostanie ujęta w planie pod zabudowę.

Link do komentarza
28 minut temu, mhtyl napisał:

Rozumiem że dla tego terenu gdzie znajduje się ta działka leśną jest uchwalony MPZP więc nic nie ugrasz skoro ta działka jest nie ujęta w planie. Musiałbyś zgłosić tą działkę aby przy ponownym uaktualnieniu planu ujęli tą działkę pod zabudowę jednorodzinną ale to może trochę potrwać i nie jest powiedziane że działa zostanie ujęta w planie pod zabudowę.

Miejscowego Planu zagospodarowania nie ma

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...