Skocz do zawartości

Czy ustawa o wykupie gruntów z użytowania wieczystego obiwiązuje ?


Recommended Posts

Witam

 

Czy ustawa:

Dz. U. 2018 poz. 1716 USTAWA z dnia 20 lipca 2018r.o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe wprawo własności tych gruntów.

 

Nadal obowiązuje ? Bo niektórzy twierdzą, że tak ! Natomiast część osób twierdzi że było to tylko na rok 2019.

Nigdzie nie mogę znaleźć, rzetelnej informacji która by to regulowała.

Bardzo proszę o pomoc.

Link do komentarza
21 godzin temu, wyngiel napisał:

Witam

 

Czy ustawa:

Dz. U. 2018 poz. 1716 USTAWA z dnia 20 lipca 2018r.o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe wprawo własności tych gruntów.

 

Nadal obowiązuje ? Bo niektórzy twierdzą, że tak ! Natomiast część osób twierdzi że było to tylko na rok 2019.

Nigdzie nie mogę znaleźć, rzetelnej informacji która by to regulowała.

Bardzo proszę o pomoc.

 

Ustawa nadal obowiązuje, jednak opłata jest procentowo większa. np. w roku 2019 opłata była na poziomie 60% w roku 2020 będzie już tylko 30 % a w roku 2021 tylko 10 % obniżki, lecz każda Gmina może mieć inny procentowy system obniżki opłat zależy to o podjętych Uchwałach Radnych. 

 

z poważaniem J.J.

Link do komentarza

Dzwoniąc do Starostwa powiedziano mi dzisiaj, że ta ustawa już nie obwiązuje.

Obecna ustawa którą się bierze pod uwagę to:

"USTAWA z dnia 29 lipca 2005 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nie-ruchomości"

 

Jednym słowem zgłupiałem.... :) już nie wiem kto ma rację w tym temacie ? I gdzie można otrzymać pewne info.

 

A może ktoś wie w jaki sposób oblicza się kwotę takiego wykupu ?

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...