Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Praktyczne wskazówki - jak postawić ogrodzenie wokół domu?


Recommended Posts

Rozgraniczenie biegnące wzdłuż linii wydzielonej nieruchomości, tworzone jest w postaci różnorodnych ogrodzeń. Pełnią one istotną rolę w ochronie posesji przed dostępem ludzi i zwierząt, wyznaczają jej obszar oraz stanowią element dekoracyjny, który powinien współgrać z architekturą obiektu. Zależnie od czasu i miejsca ich ustawienia, pełnią funkcje zabezpieczenia terenu budowy, rozgraniczenia między sąsiadami oraz ogrodzenia frontowego, od strony drogi dojazdowej.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/wykanczanie/baza-wiedzy/50702-praktyczne-wskazowki-jak-postawic-ogrodzenie-wokol-domu

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marian
Nie wspomniano o ogrodzeniach z tworzywa sztucznego, popularnego w niektórych krajach. Szczeble z tworzywa są produkowane przeważnie z tworzyw z recyklingu, dlatego powinny być propagowane do użytku.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa, klient nie chciał drewnianego ogrodzenia panelowego i postanowiłam mu poszukać z kompozytów. Cena była za jedno przęsło była taka, że pół ogrodzenia drewnianego można było postawić.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
Dnia 1.04.2020 o 09:20, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Z drewnem potem jest zabawa. Zabezpieczanie drewna i inne zabiegi. Kompozyt raczej jest odporny na upływ czasu :)Zawsze można pójść krok dalej i mieć na wieki, wieków.

 

Trzeba przyznać, że drewniane ogrodzenie ma swój urok, lecz niestety sam materiał nie jest już tak trwały, a po krótkim czasie przestaje zachwycać i wymaga renowacji i to częstej. Osobiście uważam, że bardziej praktycznym i trwalszym rozwiązaniem jest stalowe ogrodzenie panelowe, które w razie potrzeby umożliwia nam dołączenie do niego drewnianych przesłon. Dzięki przesłonom możemy wybrać, który fragment ogrodzenia chcemy zasłonić, a jak zmienimy koncepcję, wysunąć przęsła.


 

imageproxy.php.jpeg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...