Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jaka pianka do montażu ościeżnic wewnętrznych


Recommended Posts

Witam,

 

Myślę, że panowie (lub panie) tu maja większe doświadczenie w temacie bo ja montowałem w swoim życiu tylko 2 sztuki ościeżnic.

 

Mam u siebie do zamontowania 8 sztuk ościeżnic MDF regulowanych (4 na murze 12cm i 4 na 16cm), na których będą zawierzone drzwi 80 - według opisu ramiak MDF (waga skrzydła to 18kg).

Jako, że montowałem tylko 2 razy ościeżnice i pamiętam, że sporo czasu zajęła mi zabawa z klinowaniem, poziomowaniem itp. zaopatrzyłem się w zestaw Wolcrafta 3676000 :)

I teraz, żeby nie montować tego wszystkiego ponad tydzień czasu jaką piankę polecacie? Tak aby bezpiecznie w możliwie krótkim czasie można było wyjąc rozpórki i zacząć montować inną ościeżnice (mogę poczekać te 4-5 godzin). Niestety nie posiadam pistoletu. Czy wężykowa wystarczy?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza, np pianka montażowa GO ON po 9,99 zł 750 ml na wężyk.

Ważniejsze jest malowanie gruntem miejsca pianowania, zwilzenie futryny przed pianowaniem, osadzeniem, dozowanie odpowiedniej ilości piany i 2 rozpórki minimum na 1 montaż.

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za informację. Więc zostawię wstępnie dodaną piankę do zamówienia (Soudal Okna, drzwi, przepusty).

Z gruntowaniem cenna podpowiedź bo w głowie siedziało tylko zwilżenie wodą. Choć pewnie i tak wszędzie gruntu nie dam bo części będzie osadzana w otworze wykonanym z drewnianego stelażu, część na karton gipsie (zmniejszany otwór bo był za duży) i część na cegle ceramicznej :)

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Mi najlepiej sprawdza się klasyczna Soudalowa do okien. Oczywiście przy pracy w stolarce pistolet niezbędny. Dla zamontowania 2-3 sztuk drzwi kupowałbym zwykłą z wężykiem. Pianka za to jaka mi totalnie nie podeszła to Ceresit whiteteq. Mimo trzymania w ciepłych warunkach u mnie sporo zostawało jej w puszcze, a gazu już nie było. Może ktoś ma z nią inne doświadczenie i się podzieli?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...