Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, mam pewien problem. W łazience mam zamontowaną wannę w rogu. Po jakimś czasie z pod wanny zaczęła ciec woda. Zutylizowałem kafelek, przebiłem się przez ściankę gipsową - rury sprawdzone, wszystko w porządku (z odpływem również). Udało mi się ustalić, że prawdopodobnie przecieka izolacja  pomiędzy wanną a kafelkową ścianą(szczególnie w rogu) z tym że nie mam pewności czy to aby na pewno to. Na kaflekach widoczne były kropelki wody, prawdopodobnie z powodu kiepskiej wentylacji łazienki, która nie posiada wywiewu(tylko okno i ramka w drzwiach)

 

Zrobiłem kilka fotek jak wygląda sytuacja, jesteście w stanie odpowiedziec mi czy jest to wilgoć czy po prostu brud, który za się zmyć? Dostęp do tego miejsca jest bardzo trudny i musiałbym rozmontować pół łazienki aby się tam dostać

90958928_508153133192370_8285227681918746624_n.jpg

90938835_241417530314894_2319952835774513152_n.jpg

90727816_213987333277384_230044478507843584_n.jpg

Link do komentarza

W łazience zacieka, a przez ścianę w pokoju widać zacieki. Miałem tak. Zastanawiam się również nad remontem i wie jedno. Teraz będzie kabina prysznicowa i folia w płynie. Kabina i brodzik będą murowane albo Walk-IN. Brodzik prefabrykowany to też nie jest wyjście bo znam przypadki zalania sąsiadów na dole przez zacieki na styku - niecka/ściana.

Link do komentarza

Miałem podobnie.

 

28 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

W łazience zacieka, a przez ścianę w pokoju widać zacieki. Miałem tak. Zastanawiam się również nad remontem i wie jedno. Teraz będzie kabina prysznicowa i folia w płynie. Kabina i brodzik będą murowane albo Walk-IN.

A ja kiedyś zaniedbałem.

Albo inaczej.

Zaufałem wykonawcy kabiny.

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

niestety, ale chyba zostaje opcja rozmontowania tego i zabezpieczenia folią w płynie. Polecamy np. weber.tec 822. Ważne jest też, aby spoina pomiędzy wanną a glazurą była dobrze wykonana.
Więcej informacji o produkcie znajdzie Pan nas stronie: https://www.pl.weber/hydroizolacje/srodki-uszczelniajace/webertec-822

 

Pod odpływy liniowe rekomendujemy jednak wykorzystanie hydroizolacji mineralnych (tzw. szlamów), jak np. webertec Superflex D3. :)

 

Pozdrawiamy!

Edytowano przez Eksperci Weber (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...