Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! Mam problem i proszę o pomoc.
Wykonałem już gładzie na ścianach i sufitach i będę je malować. Zauważyłem jednak pod lampą mikroskopijne nierówności i chciałbym je całkowicie wyeliminować .Mam dylemat, czy gruntować ściany i sufit przed malowaniem, czy wystarczy kilkakrotnie je pomalować? Mam na myśli 2 razy. Będę malował Duluxem. Dodaję, iż chce je mieć perfekcyjnie pomalowane.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Właśnie prawidłowe działanie w przypadku nowych powierzchni lub po wyrównywaniu:
1 Grunt
2 Farba Podkładowa
3 Farba Nawierzchniowa

I wcale drożej nie wychodzi niż byśmy malowali tylko 2 razy nawierzchniową. Dlaczego?
Gruntem głęboko penetrujemy ścianę (sklejamy ją) Farbą podkładową wchodzimy trochę w zagruntowaną scianę tworząc gładką spójną powierzchnię przygotowaną na farbę nawierzchniową. I gdzie tu oszczędność? Farba nawierzchniowa nie wchłania sie w ścianę i przy dobrych farbach (DOBRYCH czyli nie dulux) wystarczy tylko raz pomalować nawierzchniową.
Niech każdy wykonawca sie nauczy, że te rzeczy sie robi!!!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

To przepis tak jakbyś chciał pomalować raz a solidnie - na całe życie. Uważasz że to dobry sposób? Kiedyś były takie czasy że chodzono w jednym ubraniu przez kilka lat i dłużej. Nie wiem jak tobie ale mnie to się nie podoba. icon_sad.gif



A co wolisz co parę lat skrobać odpadającą farbę żeby przemalować mieszkanie?
czy może wolisz raz zastosować się do tego co zalecają producenci profesjonalnych farb i przemalowywać sobie mieszkanie kiedy zechcesz gdzie warunkiem będzie tylko umycie ściany wodą z detergentem?

To tak jak budować dom na kiepskich fundamentach które się zatopią albo skruszą albo co innego, no w sumie można tylko po co potem cały dom od nowa budować jak wnętrze będzie ładne?
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Prawda, możesz kupić nawet najlepszą farbę na rynku, ale jak będziesz malował na nieprzygotowane ściany, to będzie strata czasu i pieniędzy. To jest najczęstszy błąd. Zrób sobie test, jedno pomieszczenie pomaluj na przygotowaną nawierzchnię, a drugie na nieprzygotowaną. Zobaczysz różnicę. Oczywiście kup jakieś dobre farby np magnat, żebyś później nie zwalał na jakość.
Link do komentarza
Cytat

Prawda, możesz kupić nawet najlepszą farbę na rynku, ale jak będziesz malował na nieprzygotowane ściany, to będzie strata czasu i pieniędzy. To jest najczęstszy błąd. Zrób sobie test, jedno pomieszczenie pomaluj na przygotowaną nawierzchnię, a drugie na nieprzygotowaną. Zobaczysz różnicę. Oczywiście kup jakieś dobre farby np magnat, żebyś później nie zwalał na jakość.



Nie jestem doświadczonym malarzem, ale wiem że od przygotowania ścian zależy najwięcej. Taki mały przykład, malowałem farbami magnat u mojej mamy ( nie ukrywam, że nie chciało mi się za bardzo i tylko wytarłem ściany), efekty były średnie. Niestety nierówności strasznie szpeciły scianę. U siebie natomiast po wcześniejszych doświadczeniach u mamy, scianę ladnie wyrównałem, umyłem, zagruntowałem... Efekt o 100% lepszy niż na nieprzygotowaną powierznichnie. A farby bardzo dobre, magnat kupione w tym samym sklepie, tego samego dnia i róznica była duża. Także przygotuj ściany, dopiero myśl o malowaniu!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...