Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Jakub Ciemny

Zabrudzona brama garażowa - szukam sugestii, czym ją doczyszcić

Recommended Posts

Hej,

To mój pierwszy post na tym forum, mam nadzieję że trafiłem do właściwego działu. Mamy w domu bramę garażową w ciemno-brązowym kolorze z delikatną fakturą na powierzchni (nie jest całkowicie gładka). Gdy była montowana, wszystko było OK, ale później wykonawca (prawdopodobnie w okolicach kładzenia tynku) ją czymś ubrudził. Nie wiemy czym. Próbowaliśmy to zmyć na kilka sposobów - różne środki (od wody z płynem do naczyń po dostępne w marketach budowlanych środki do sprzątania "po remoncie") i metody (delikatne zdrapywanie, domowa myjka ciśnieniowa). Niestety, plamy pozostają. 

Wyczerpały nam się już pomysły. Jeden specjalista od czyszczenia z okolicy też oglądał tą bramę i mówi, że sprawa jest przegrana (próbował nawet jakiś środek polimerowy, jeśli dobrze zapamiętałem, ale nic nie pomogło).

W załączniku znajdziecie zdjęcia bramy i plam. Będę wdzięczny za pomoc.

Od razu uprzedzam propozycje - nie jestem w stanie pociągnąć do odpowiedzialności wykonawcy. Długa historia, ale mimo w zasadzie zakończonej pracy i nie rozliczenia wszystkiego, wykonawca stwierdził zerwać ze mną kontakt. Więc ta opcja odpada.

P_20200321_160223.jpg

P_20200321_160227.jpg

P_20200321_160233.jpg

Jeśli to jest tylko jeden kawałek tak zniszczony, to może zamów gdzieś naklejkę z jakimś samochodzikiem, rowerkiem dziecinnym - że niby tu stoi -, albo psią budą z wystającą głową groźnego psa - że niby tak pilnuje...

Albo popytaj u dostawcy bramy, z pominięciem wykonawcy - o możliwość regeneracji powłoki dekoracyjnej na miejscu, bądź po demontażu uszkodzonego panela.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• baaaaardzo boli ta prawda co do reszty to sam sobie laurkę wystawiasz a redakcja faktycznie toleruje, szmaty lepiej się sprzedają......
    • https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/tarcza-antykryzysowa-kwota-ile-wydaja-usa-niemcy-i-inne-kraje-na-walke-z/6s2338w   Polska: "Zgodnie z deklaracją, na walkę z nadchodzącym spowolnieniem lub recesją ma zostać przeznaczonych 212 mld zł." (...) Kwota ta stanowi ok. 10 proc. polskiego PKB (nominalnie 2,1 bln złotych w 2018 r., ok. 585 mld dol.) i jest równa ok. 51,3 mld dolarów."   (...) "Hiszpania, która obok Włoch jest jednym z krajów najbardziej dotkniętych epidemią SARS-Cov-2 według oficjalnych danych, planuje wydać na ratowanie gospodarki 200 mld euro. W tym zawierają się m.in. gwarancje pożyczkowe, a także bezpośrednie pożyczki i wsparcie dla firm i osób zagrożonych z powodu epidemii. Z tej kwoty 117 mld euro ma pochodzić od państwa, a resztę dołoży prywatny biznes. PKB Hiszpanii to 1,4 biliona dol. Wśród rozwiązań znalazło się m.in. zawieszenie kredytów hipotecznych dla osób, które mają problemy z zatrudnieniem z powodu koronawirusa, a także wsparcie finansowe dla osób zwolnionych z pracy na skutek epidemii."
    • Witajcie, Bardzo prosze o poradę jak poprawnie (na ile to tylko możliwe w obecnych warunkach - dom już użytkowany) zabezpieczyć próg od drzwi wejściowych. W związku z przygotowaniami do wykonania ponownie schodów i kostki brukowej wokół domu, rozebrałem istniejące wejście i pokazała się masakra po poprzednim wykonawcy . Jak widać na załączonych zdjęciach metalowy próg przykręcony jest do ościeżnic. Częściowo "wisi" on w powietrzu i jest wysunięty poza poziom podłogi o 2cm, a jego reszta 4cm jest "oparata" o podłogę w wiatrołapie (oczywiście nie musze mówić że miejsce miedzy progiem a podłoga nie jest niczym uszczelnione). Cała reszta pod progiem tj jastrych, ocieplenie itd jest wysmarowana czarną mazią. Dodam że na tym wszystkim była podsypka z piasku i bloki schodowe. Jak teraz podeprzeć a jednocześnie uszczelnić dobrze próg oraz dalszą część otworu gdzie do zagospodarowania jest 11cm fundamentu oraz kolejne 10 styroduru ? Dziękuję z góry za sugestie.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...