Skocz do zawartości

Zabrudzona brama garażowa - szukam sugestii, czym ją doczyszcić


Recommended Posts

Hej,

To mój pierwszy post na tym forum, mam nadzieję że trafiłem do właściwego działu. Mamy w domu bramę garażową w ciemno-brązowym kolorze z delikatną fakturą na powierzchni (nie jest całkowicie gładka). Gdy była montowana, wszystko było OK, ale później wykonawca (prawdopodobnie w okolicach kładzenia tynku) ją czymś ubrudził. Nie wiemy czym. Próbowaliśmy to zmyć na kilka sposobów - różne środki (od wody z płynem do naczyń po dostępne w marketach budowlanych środki do sprzątania "po remoncie") i metody (delikatne zdrapywanie, domowa myjka ciśnieniowa). Niestety, plamy pozostają. 

 

Wyczerpały nam się już pomysły. Jeden specjalista od czyszczenia z okolicy też oglądał tą bramę i mówi, że sprawa jest przegrana (próbował nawet jakiś środek polimerowy, jeśli dobrze zapamiętałem, ale nic nie pomogło).

 

W załączniku znajdziecie zdjęcia bramy i plam. Będę wdzięczny za pomoc.

Od razu uprzedzam propozycje - nie jestem w stanie pociągnąć do odpowiedzialności wykonawcy. Długa historia, ale mimo w zasadzie zakończonej pracy i nie rozliczenia wszystkiego, wykonawca stwierdził zerwać ze mną kontakt. Więc ta opcja odpada.

P_20200321_160223.jpg

P_20200321_160227.jpg

P_20200321_160233.jpg

Link do komentarza

Jeśli to jest tylko jeden kawałek tak zniszczony, to może zamów gdzieś naklejkę z jakimś samochodzikiem, rowerkiem dziecinnym - że niby tu stoi -, albo psią budą z wystającą głową groźnego psa - że niby tak pilnuje...

 

Albo popytaj u dostawcy bramy, z pominięciem wykonawcy - o możliwość regeneracji powłoki dekoracyjnej na miejscu, bądź po demontażu uszkodzonego panela.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...