Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Jaro191

Plamy po anhydrycie

Recommended Posts

Witam to mój pierwszy post dlatego proszę o wyrozumiałość. 

Mam problem po wykonaniu wylewek na ścianach zostały plamy z pewnością zaprawa chlapała podczas wylewania. 

Mam pytanie czym to najlepiej usunąć jest to okropnie twarde jak kamień ściany są przed szpachlowaniem więc drobne ubytki mnie nie będą martwić chodzi o to żeby zrobić to sprawnie. 

IMG_20200324_013146853.jpg

IMG_20200324_013150078.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szpachelką albo innym skrobakiem ....A najlepiej zostaw to tym co będą szpachlować ściany , oni już sobie z tym poradzą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na papier to za twarde... Tak jak pisze joks - zrobią to ci od szpachlowania, a Ty, jeśli chcesz popracować, to szeroką, tak z 10 cm szpachelką, żeby za bardzo nie pokancerować powierzchni ściany, pousuwaj te twarde "kropki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie powiedział że będzie łatwo...

Jak będziesz robił to grubo ziarnistym papierem, to możesz narobić nierówności, które przyniosą więcej roboty, niż walka szpachelką... Trzeba po prostu zacząć robić i robić aż zrobisz... Nakolanniki, albo kawał płyty styropianowej pod kolana, szpachelka twarda w dłoń i.. zasuwamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Skoro tak mówisz... Nie chwytam tej równoważności... ale cóż - przy moim rozumku to możliwe... gdzie mi tam na twoje intelektualne wyżyny ... ale jak widzę - tego nie chwytasz... jak żeś biedny, to masz mniejsze możliwości kształcenia się, zdobywania wiedzy, więc jesteś głupi, w każdym razie głupszy od tego bogatego, który ma większe możliwości szkolenia swojego intelektu... Ale to wcale nie jest równoważne  z Jak bogaty to MA WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI,  ale czy będzie mądry - to zależy od tego, jak bogactwo wykorzystuje.   A tu już poleciałeś PO ZENKOWEMU,  tak właśnie, jak potrafisz...   Idźcie dalej... idźcie...   Nie wiedziałem, że twój intelekt jest taki lotny... Ja bym na to nawet nie wpadł...
  • to jest równoważne z tym:   No to może je teraz naprawiają? Ale też zamówili nowe. Wszędzie brakuje respiratorów - w Stanach tez. Tyle że oni maja moce produkcyjne, by je szybko produkować..   Cóż - sprzedano polski przemysł - i teraz widać, ze to była zbrodnia. Przemysł elektrotechniczny, farmaceutyczny - to wszystko cudze i zwykle składa, miesza, paczkuje. Paranoja.... Może ta sytuacja poszerzy co poniektórym "światłym inaczej" horyzont myślowy ograniczony jedynie do gender i światowej wioski.... może dodam - i wiary w opiekę jedynie słusznych wujów
  • Chciałem wspomnieć tu że: https://konkret24.tvn24.pl/zdrowie,110/walka-z-koronawirusem-ile-w-polsce-jest-urzadzen-do-wspomagania-oddychania,1008657.html   Respiratory zostały policzone wszystkie, nawet te niekompletne, niesprawne, zepsute.  Podczas liczenia nikt nie pytał o to, liczyła się tylko ilość.  
  • Ma to sens? Nie kumam? jakieś skojarzenia masz z dzieciństwa?
  • Styropian to bezpieczny  materiał izolacyjny. Markowy, dobry styropian powinien być produkowany zgodnie z europejską normą EN 13163. Styropian produkowany zgodnie z tymi standardami jest całkowicie bezpieczny zarówno dla zdrowia osób wykonujących prace izolacyjne, jak i późniejszych użytkowników ocieplonych budynków. Oznaczenie styropianu znakiem CE pozwala na dopuszczenie go na rynek europejski. Ponadto producenci dobrej jakości styropianów posiadają dokumenty uwierzytelniające w postaci Certyfikatu Zgodności z normą europejską oraz Rekomendacje Techniczne i Jakości  wydawane przez notyfikowane w unii europejskiej  jednostki badawcze. W przypadku Polski taką jednostką jest Instytut Techniki Budowlanej. Styropiany produkowane przez firmę Termo Organika posiadają także bardzo ważny dokument potwierdzający bezpieczeństwo styropianu stosowanego w budownictwie, którym jest  Atest Higieniczny wydany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Styropiany posiadające powyższe atesty nie powodują podrażnień skóry i błon śluzowych oraz nie wywołuje innych, szkodliwych dla organizmu skutków, dlatego praca ze styropianem nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych środków ochrony osobistej, które wymagane są często przy innych wyrobach izolacyjnych.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...