Skocz do zawartości

Zapytanie o producenta okien i regulacje okna


Recommended Posts

Gość mhtyl
12 minut temu, Ewaevikya napisał:

1. Czy ten znaczek to LOGO producenta okien? I ewentualnie jaki to producent? Bardzo proszę o pomoc w tej kwestii.

2. Czy ten typ okien da się uregulować na tryb lato-zima? ( 2 fota)

 

 

Na klamce jakiś  znaczek jest ale wątpię aby to był znak producenta okien, op ile to już może być znak producenta klamki.

Znak producenta okuć znajdziesz na okuciu okna, będzie on wytłoczony. Niestety, fotkę zrobiłeś  bardzo nieostra więc trudno powiedzieć czy ma ono tryb zima/lato.

 

Link do komentarza
Gość mhtyl

Nie masz regulacji zima/lato. Gdyby ona była wyglądała by coś  podobnie jak poniżej.

DSC02287.jpgG-OXT13LQAt8tLUlxeiat0WmoSyPBhlfMm6_N9_h

Co do nazwy producenta okucia to jak pisałem powinno być jego logo wybite na okuciu.

rAM3tgdNrj0U6PA2VCXSK36KAExKkkJ2tTLO7Sye

Jeżeli chcesz znać producenta okien to będzie trudna sprawa, jeżeli nie ma nadruku na ramie to nie dojdziesz kto wyprodukował te okna. Jedynie możesz ustalić na jakim profilu te okna są wykonane.

Np tu masz podanego producenta oraz na jakim profilu okno zostało wykonane.

comment_b4KFEfSdxQPzPjMKUTEkSE2v6M6GReBw

Link do komentarza

1. Logo na klamce to symbol jej producenta- firmy Hoppe, jednej z najsolidniejszych na rynku.

2. Okucie na zdjęciu to Roto Centro, które ma kilkanaście lat i zostało zastąpione wersją NT- srebrną. Regulacja jest na zaczepie ościeżnicy kluczem imbusowym 4 mm a nie na tym płaskim suwaku. Żadnych kombinerek nie używać bo zniszczymy zasuwnicę.

3. Wszystkie zdjęcia powyżej ukazują regulację na suwakach, ale to Centro, jako jedne z nielicznych, ma regulację na zaczepach.

Edytowano przez staruszek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 9 miesiące temu...

W zależności od konkretnego umiejscowienia zaczepu. Po obrocie tą śrubą bardziej wytarta część zaczepu powinna się przesunąć bardziej w stronę zewnętrzną. 

W mojej ocenie ta regulacja nie musi pomóc. U siebie odczułem nie tylko problemy z zamykaniem, ale i paradoksalnie - większy przewiew na styku skrzydło / rama.    

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
3 godziny temu, DonCorleone2 napisał:

@Zabka499mogłabyś podesłać zdjęcie z ustawieniami na zime? wcięte masz na myśli kreskę (tak jak na zdjęciu wyżej ?) czy wciętą część śruby (obrócone o 180° względem zdjęcia?)

Niestety, raczej nie dostaniesz od niej odpowiedzi, bo najprawdopodobniej ona już tu nie zagląda :bezradny:

Zapytała 20 stycznia ubiegłego roku, pokazała się w dniu następnym i... tyleśmy ją tu widzieli...

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Witam wszystkich,

Czytałem kilka wątków na tym forum odnośnie modelu/okucia tego okna, ale w żadnym nie było jednoznacznej odpowiedzi w którą stronę muszę przekręcić tą środkową śrubę, żeby mocniej docisnąć skrzydło do ościeżnicy (ustawić tryb zimowy ). Próbowałem sposobu Wojciecha, ale mam wrażenie, że nic szczególnego się nie wydarzyło i uszczelka nie dociska się mocniej do ramy, co myślicie?

ps. zdjęcia zrobione przed ustawieniem ich jak pokazał w poście Wojciech

d1.jpg

d2.jpg

d3.jpg

d4.jpg

Link do komentarza
1 godzinę temu, finlandia napisał:

Doklejając uszczelkę możesz pogorszyć. Poszukaj przyczyny. Czasem uszczelka jest zawinięta, skurczona .Czasem coś blokuje okucie. Zdarza się że okucie od nowości jest źle przykręcone i w ogóle nie łapie. 

Ja sprawdzałem na innym oknie, czy w ogóle okucia są w komplecie. Bo już miałem tak, że kupiłem okno używane i jednego elementu brakowało.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Dnia 23.11.2022 o 22:17, jacobs94 napisał:
Cytat

Witam wszystkich,

Czytałem kilka wątków na tym forum odnośnie modelu/okucia tego okna, ale w żadnym nie było jednoznacznej odpowiedzi w którą stronę muszę przekręcić tą środkową śrubę, żeby mocniej docisnąć skrzydło do ościeżnicy (ustawić tryb zimowy ). Próbowałem sposobu Wojciecha, ale mam wrażenie, że nic szczególnego się nie wydarzyło i uszczelka nie dociska się mocniej do ramy, co myślicie?

ps. zdjęcia zrobione przed ustawieniem ich jak pokazał w poście Wojciech

 

 

Jednoznaczna odpowiedź, w która stronę kręcić, aby zwiekszyć docisk brzmi: w którąkolwiek!

Regulacja jest na mimośrodzie, więc wykonując obrót wrócimy do punktu wyjścia.

Najwazniejsze jest to, że tylko jedna część tego zaczepu jest wykorzystywana i to ona ma być skierowana na zewnątrz, aby bardziej dociskać!

Suwaki z zasuwnicy, czyli od strony klamki, "wślizgują się" za taki zaczep od dołu, natomiast te pomiędzy zawiasami- od góry.

Przykład: na tym zdjęciu, wydaje się, że wykonanym od strony klamki, suwak wchodzi od dołu, zatem to ustawienie jest z najsłabszym dociskiem, więc należy kręcić tak, aby to dolna część zbliżyła się max w stronę uszczelki zewnętrznej. (a nie górna jak na fotce)

Jeżeli regulacja nie przynosi efektu na nalezy sprawdzić, czy suwak wchodzi za zaczep- być może wcale się nie stykają...

zaczep_obwodowy_regulacja.jpg

Edytowano przez staruszek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 24.11.2022 o 05:05, DonCorleone2 napisał:

@jacobs94 zrobiłem tak jak Ty docisk wydaje się mocniejszy. Jedyne co to w moim oknie są 2 zawiasy (jakby brakowało po środku trzeciego) o tamtędy wpada powietrze. jakby zatrzask tam nie wchodził prawidłowo. Chyba dokleje tam uszczelkę po prostu.

Dwa zawiasy to norma w oknach i trzeci zawias wcale nie jest potrzebny- bardzo często wstawianie zawiasu od okien uchylnych, tzw. zawiasu dowrębowego jeszcze pogarsza sprawę, odpychając skrzydło od ościeżnicy! 

Pomiędzy tymi zawiasami powinny być natomiast, nie rzadziej niż co 80 cm: zaczepy obwodowe w skrzydłach r-u lub dociski w rozwiernych i to one są odpowiedzialne za eliminację przewiewów pomiędzy zawiasami.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...