Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

26 minut temu, uroboros napisał:

Aleś animus teraz błysnął dowcipem :zalamka:...

Nie z biodoktor, tylko z Tuskiem... żeby nie było...

Nic się nie przejmuj.

Zaraz będzie wklejony pewnie jakiś PiSior i będzie równowaga.

Nie żyje 15 ofiara koronawirusa w Polsce?

W szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19. :bezradny:

3 minuty temu, animus napisał:

Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19. 

Podejrzewam, że gdyby tak klasyfikować - chociaż taką klasyfikację uważam za słuszną - zmarłych np. we Włoszech, to tam te liczby byłyby

maxresdefault.jpg.0ba42c97a23c9467b3fee5140969af4b.jpg

o połowę mniejsze...

14 godzin temu, zenek napisał:

Natomiast upor z tymi wyborami jest idiotyczny, właśnie słucham Witek, i naprawdę jestem zaskoczony glupimi wywodami, bo zwykle była niegłupia.

Spokojnie, wybory to nie zaraza, można odwołać nawet dzień przed.

W tej sytuacji raczej powinno się zawiesić działanie parlamentu i dać wolną rękę rządowi, żeby totalna nie wkładała kija w szprychy i nie sypała piachu w łożyska.:icon_neutral:

• Lubię to 2

Tu b.dobra inicjatywa polskich uczonych, choć nie wiem czy bogatemu wujowi sie spodoba::takaemotka:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-polacy-pokazali-jak-tanio-wyprodukowac-lek-na-koronawirusa/k8ftl6s

image.thumb.png.9f6ae14a74c124014b69e8b1e94b2be3.png i ważny akapit:

"

A do tego wiele firm z różnych krajów całkiem niedawno opatentowało ścieżki syntezy takich półproduktów docelowego leku - zwrócił uwagę w rozmowie z PAP prof. Bartosz Grzybowski (Instytut Chemii Organicznej PAN oraz Uniwersytet UNIST w Korei Płd.). To zaś oznacza, że na przeprowadzanie tych reakcji trzeba mieć licencję.

W tej sytuacji profesor i jego zespół badawczy postanowili pokazać światu, jak legalnie zsyntetyzować HCQ z tanich składników, omijając przy tym opatentowane reakcje chemiczne. Naukowcy przedstawili kilkanaście różnych dróg syntezy tego związku przy użyciu tanich substratów i nieopatentowanych rozwiązań syntetycznych.

Publikacja trafiła dopiero do recenzji naukowej, ale badacze udostępnili już za darmo wyniki swojej pracy. Dzięki temu może z nich skorzystać do walki z pandemią każdy zainteresowany na świecie. Publikacja ta sprawi, że nie będzie się też dało już opatentować kolejnych reakcji chemicznych prowadzących do produkcji HCQ."

:12_slight_smile:

SUPER - TAK POSTĘPUJĄ NAUKOWCY I KRAJ Z SUMIENIEM I WYSOKĄ ETYKĄ!

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1

18 minut temu, demo napisał:

W tej sytuacji raczej powinno się zawiesić działanie parlamentu i dać wolną rękę rządowi, żeby totalna nie wkładała kija w szprychy i nie sypała piachu w łożyska

I chyba znów masz dobry humor. I dobrze :) 

To i ja....trza iść jutro na zakupy....ale bez żony żeby mnie nie wyzywała  :icon_biggrin:

image.png.d1fa985a34f87c5ec40496a8261218ab.png

• Haha 1

A tu inne stanowisko - tych "biednych inaczej" :

image.thumb.png.3626a7b38697d0e7e6dc9ad981855b43.png

https://www.forbes.pl/gospodarka/koronawirus-w-polsce-andrzej-malinowski-pracodawcy-rp-o-tarczy-antykryzysowej/51nyp00

"I taki cytat z tego

Rządowy program antykryzysowy w Polsce ma wartość 212 mld zł – 40-krotnie mniej niż jego amerykański odpowiednik. Wystarczy?

Wiadomo, że nie. Nie znamy ostatecznej ustawy i jej finansowania. Obecne środki w Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych wystarczą na zaspokojenie minimalnych potrzeb ok. 140 tys. pracowników. Teraz państwo stoi przed bardzo ważnym i trudnym zadaniem przeorganizowania budżetu."

Ha ha, no to policzmy, czy polska gospodarka jest 40 razy mniejsza od amerykańskiej, czy też może mniej mała???? :takaemotka:

A może ci "biedni inaczej" są bardziej chciwi (oczywiście nie wszyscy- bo są piękne przykłady)  ????

26 minut temu, demo napisał:

W tej sytuacji raczej powinno się zawiesić działanie parlamentu i dać wolną rękę rządowi, żeby totalna nie wkładała kija w szprychy i nie sypała piachu w łożyska.:icon_neutral:

Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem.

Jeszcze trochę a pojawią się głosy, że to Tusk przywiózł w teczce wirusa i "rozsypał". :D

• Lubię to 1

34 minuty temu, zenek napisał:

SUPER - TAK POSTĘPUJĄ NAUKOWCY I KRAJ Z SUMIENIEM I WYSOKĄ ETYKĄ!

Tak - profesor to Polak, natomiast który to kraj ma sumienie i wysoką etykę?

czy Polska

35 minut temu, zenek napisał:

Instytut Chemii Organicznej PAN

czy może

37 minut temu, zenek napisał:

Uniwersytet UNIST w Korei Płd.

?

Miało być o pandemii, a tu coraz więcej polityki... Tusk, wybory, szprychy, piasek w łożyska od totalnej...

demo, TEMU RZĄDOWI chcesz dać wolną rękę? Jak zawiesisz działanie parlamentu, to zwykły poseł Jarosław, jako maleńki element składowy parlamentu (:icon_mrgreen:) też nie będzie mógł działać i kto zbawi kraj i Europę?

2 godziny temu, uroboros napisał:

czy Polska

czy może

?

Miało być o pandemii, a tu coraz więcej polityki... Tusk, wybory, szprychy, piasek w łożyska od totalnej...

No i kto tam wklejał pierwszy polityczne wstawki nie związane z pandemią ....ajajajjjjjj :) Posprawdzaj jak masz czas.

demo, TEMU RZĄDOWI chcesz dać wolną rękę? Jak zawiesisz działanie parlamentu, to zwykły poseł Jarosław, jako maleńki element składowy parlamentu (:icon_mrgreen:) też nie będzie mógł działać i kto zbawi kraj i Europę?

Ale on nie jest zwykłym posłem, on jest szefem partii która wygrała demokratyczne wybory i która utworzyła rząd rządzący teraz w tym kraju.

To chyba oczywista różnica, więc po co te śmieszne określenia.

3 godziny temu, bajbaga napisał:

Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem.

Znaczy że powinni wkładać kij w szprychy i sypać piach w łożyska ?.:icon_lol:

Na posiedzeniu prezydium sejmu wszyscy uczestnicy prezydium zgodzili się z tym że obrady mogą odbyć się zdalnie. Po przerwie i konsultacji z niejakim Budką, pani Kidawa zmieniła zdanie i stwierdziła że nie mogą.

Potem widziałem konferencję prasową tych wymienionych i marsową minę Kidawy oraz bezczelną i butną Budki. Myślę że wiedziała dobrze iż to mocno zaszkodzi w jej kampanii prezydenckiej, ale musiała się słuchać szefa. 

Czy ktoś chce mi wmawiać że ta pani będzie niezależnym prezydentem ?.

Ale to własnie w kontekście pandemii wszystko, a pani Kidawa powiedziała że konstytucja ważniejsza niż życie ludzkie.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)

36 minut temu, Buster napisał:

A to Polska właśnie...

Jak myślisz o co chodzi? No?

Jasne że o kaskę.

Ja skończyłem w zeszłym tygodniu rehabilitację.

Ci mądrzejsi rehabilitanci sami uznali że pierniczą i przestali przychodzić.

Ale szefowa wiesz...na maksa, a zapraszam, a sms-y o godzinie zabiegu, a sroto toto...

Pazerni będą kombinowali ile wlezie.

3 godziny temu, demo napisał:

Oczywiscie myślę podobnie.

Co zostanie.

Listy podrukowane nie zginą-do wykorzystania.

Komisje i jej skład ustalony zostaną.

Urny wyprodukowane albo i te stare będą wykorzystane.

Lokale się nie zmienią.

Nie ma mowy o jakichś nowych, dodatkowych kosztach w związku ze zmianą terminu.

A że będzie zmieniony, jakoś wierzę i nie mam wątpliwości

• Dziękuję 1

Chyba przewoźnik chciał się zabezpieczyć przed tymi zakoronowanymi wirusami i posadził ich z tyłu jak najdalej od kierowcy. A przepisom też stało się zadość, tylko dość absurdalnie. :icon_lol:

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)

22 minuty temu, bobiczek napisał:

A że będzie zmieniony, jakoś wierzę i nie mam wątpliwości

Wiesz tak sobie myślę że to i tak bez znaczenia, bo ta pani znana z tylu idiotycznych wypowiedzi, nigdy nie powinna wygrać żadnych wyborów, a tym bardziej o prezydenturę naszego kraju.

Pod Warszawą powstanie ogromny szpital polowy do walki z koronawirusem? 
https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Warszawa/Koronawirus-Pod-Warszawa-powstanie-ogromny-szpital-polowy-do-walki-z-SARS-CoV-2

Kobieta z koronawirusem na zakupach w Biedronce i Rossmannie. 

Kobieta była w sobotę na zakupach w Biedronce, Action i Rossmannie w Oławie w województwie dolnośląskim. 

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Koronawirus.-Dolny-Slask.-Kobieta-z-koronawirusem-na-zakupach-w-Biedronce

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)

Płonie hala.

Zastanawiam się, czy jeśli zaczną liczyć właściciele hal straty i zagrożenia związane z bankructwem, nie zacznie płonąć tych hal - podobnie jak składowisk śmieci - więcej.

• Lubię to 1

Wylądował transport wyposażenia medycznego z Chin. 

Maseczki, 400 tysięcy rękawiczek lateksowych, 40 tysięcy kombinezonów i 10 tysięcy gogli

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Andrzej-Duda-Na-Okeciu-wyladowal-pierwszy-samolot-z-zaopatrzeniem-z-Chin

Ksiądz zakażony koronawirusem. Sanepid: byłeś na mszy? Spowiadałeś się? Zgłoś się natychmiast.

Osób objętych kwarantanną będzie dużo, pewnie to będzie liczba trzycyfrowa - mówi w rozmowie z tvn24.pl Stanisław Jaślikowski, powiatowy inspektor sanitarny w Zamościu. Informuje, że u jednego z duchownych, którzy pełnili posługę w Łabuniach pod Zamościem potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Prosimy o kontakt wszystkie osoby, które od 13 do 17 marca uczestniczyły w mszy świętej w parafii w Łabuniach, oraz te, które 15 marca były na mszy w kościele w Majdanie Ruszowskim. Zgłosić się muszą też ci, którzy dzień wcześniej uczestniczyli w spowiedzi w Żdanowie - wylicza Stanisław Jaślikowski, powiatowy inspektor sanitarny w Zamościu.

https://tvn24.pl/lodz/koronawirus-w-polsce-zamosc-wikariusz-zakazony-sanepid-dociera-do-uczestnikow-mszy-4514941

W Nowym Jorku zaczyna brakować psów i kotów do adopcji.

"Nowojorskie schroniska dla bezdomnych zwierząt zaczynają świecić pustkami. Brakuje psów i kotów, które można adoptować, lub stworzyć im dom tymczasowy - poinformował portal Bloomberg. Epidemia koronawirusa popycha ludzi do poszukiwania towarzyszy przymusowej izolacji."

znalezione

CHINY OSZUKAŁY CAŁY ŚWIAT! Brawo CHINY.
Dla tych, którzy jeszcze nie zrozumieli, co się dzieje! Co Chiny otrzymały w ciągu ostatnich trzech miesięcy:
1. Chiny skutecznie przygotowały się do wojny nowej generacji ? wojny bioinformacyjnej.
Odbyły się ćwiczenia w kraju i pokazały światu mistrzowski warsztat!
Wypowiedziały wojnę bioinformacyjną całemu światu i bez jednego strzału i okupacji pokonały wszystkie kraje. Posłały nieszkodliwy wirus na cały świat, rozprzestrzeniając horror, strach i chaos, śmierć ludzi i zniszczenie gospodarek krajowych na całym świecie!
2. Przeprowadziły spis powszechny ludności. Szybki i skuteczny.
3. Zaostrzono dyktaturę cyfrową. Kontrola sieci społecznościowych i wszelkiej komunikacji.
4. Stworzyły system do szybkiego ustalenia wszystkich kontaktów w sieciach społecznościowych pożądanej osoby: kto jest z nią w kontakcie, z kim się przemieszczała, gdzie była, z kim się komunikowała.
5. Wszyscy nielegalni imigranci zostali zidentyfikowani i wielu zostało eksmitowanych z kraju.
6. Wielu obcokrajowców i szpiegów zostało usuniętych z kraju w łagodny sposób. Sami dążyli do ewakuacji. Resztę zidentyfikowano i przyjęto pod kontrolę.
7. Opracowano mechanizm masowego i ostrego blokowania całego kraju.
8. Pokazano całemu światu do czego zdolne są Chiny. Umieszczenie 1,5 miliarda ludzi w pełnej kwarantannie, założenie na wszystkich masek ? to jest potężny wpływ, podobnie jak budowa ogromnego szpitala w ciągu tygodnia.
9. Cały kraj został nauczony, jak dbać o higienę.
10. Przyjęto ustawę zakazującą spożywania dzikich zwierząt, co jest normą w wielu dzielnicach.
11. Pokazano światu, jak bardzo wszystkie kraje są zależne od Chin.
12. Zamrożono wiele łańcuchów produkcyjnych na całym świecie, wywołując globalny kryzys. Zatrzymano całą produkcję na całym świecie!
13. W służbach policyjnych i różnych służbach reagowania kryzysowego masowo wprowadza się użycie dronów i automatycznych urządzeń śledzących.
14. Opracowano system masowego obrazowania termicznego z automatycznym obliczaniem danych anomalii.
15. Zaktualizowano algorytmy działania kamer wideo z rozpoznawaniem twarzy uwzględniając osoby noszące maski, a więc teraz sposób chodzenia osoby jest również uwzględniany w rozpoznawaniu osobowości.
16. Masowo i szybko tworzone są systemy do automatycznej dostawy towarów.
17. Opracowano system elektronicznych obozów koncentracyjnych.
18. Protesty w Hongkongu ustały, a wpływy tamtejszego rządu wzrosły.
19. Najważniejsze.
Podczas gdy świat wciąż pogrąża się w kryzysie, Chiny już go opuściły i za grosze wykupiły akcje wszystkich zagranicznych firm działających w Chinach.
Kupują tańsze aktywa wszystkich przedsiębiorstw na całym świecie.
Pomagają słabym finansowo państwom, zwiększając swój wpływ globalny. Zyskuje na niższych cenach ropy.
Tworzą nowe sojusze i porozumienia.
Podczas gdy cały świat zmaga się z fikcyjną pseudo-epidemią KORONAWIRUSA (COVID-19), przejęły kontrolę nad całym światem!
Z powyższych informacji wynika, że kierownictwo i parlamenty wszystkich krajów na świecie znalazły się pod całkowitą kontrolą Chin, wykorzystując najnowsze technologie, które są głównie produkowane w ich kraju i od wielu lat dostarczane na całym świecie.
Póki Rosja, USA i Europa decydowały, kto zdominuje świat, Chiny zasiadły w fotelu królewskim.

najgorsze, że to się trzyma kupy...

6 minut temu, aaaa napisał:

znalezione

najgorsze, że to się trzyma kupy...

Ale to przecież dzisiaj z perspektywy czasu można takie pierdy produkować.

Czy miesiąc temu autorowi przyszłoby do głowy takie myślenie?

Wątpię

Zobaczysz że teorii spiskowych będzie się mnożyć coraz więcej.

Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1

11 minut temu, Buster napisał:

W Nowym Jorku zaczyna brakować psów i kotów do adopcji.

"Nowojorskie schroniska dla bezdomnych zwierząt zaczynają świecić pustkami. Brakuje psów i kotów, które można adoptować, lub stworzyć im dom tymczasowy - poinformował portal Bloomberg. Epidemia koronawirusa popycha ludzi do poszukiwania towarzyszy przymusowej izolacji."

raczej pies jest pretekstem do legalnego wyjścia z domu. Skończy się epidemia i przybędzie mnóstwo porzuconych zwierząt.

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 3

5 godzin temu, uroboros napisał:

Parlament działa, a zwykły poseł Jarosław jako maleńki element składowy występuje w świeżuteńkich memach  :)

90728035_1838725959591770_6108468192504446976_n.jpg

2 minuty temu, Elfir napisał:

raczej pies jest pretekstem do legalnego wyjścia z domu. Skończy się epidemia i przybędzie mnóstwo porzuconych zwierząt.

też podejrzewam że to nie jest nagłe zapałanie miłością do zwierząt

2 minuty temu, Buster napisał:

Stary!

Mam Cię zasypać takimi info? O moich z Torcidy z wczoraj? O innych? To bez sensu!

Tam jest każdego dnia takich informacji kilka, dlatego niech się dziwią Ci, którym to wcześniej wspominałem że tak jest bardzo często, a oni i tak nigdy nie uwierzą :)

Dzięki Buster!

Dopisuję.

Przeczytałem i źle wyszło.

Buster nie chodzi mi o to że mam coś do udostępnionego posta, fajnie że widać, że zauważyłeś.

Chodziło mi o to że to naprawdę nie jest nic takiego nowego spontanicznego, nagłego - czego nie znałbym wśród grup kibicowskich wcześniej.

Nie tylko w obecnej, skrajnej sytuacji, tylko wiesz...tak codzienie

Nie odbierz czasami mojego wpisu źle.

Żeby nie było że czepiam się określonej opcji politycznej.

Posłanka Piekarska z SLD wykazała się rozwagą, mądrością a przy okazji pozwoliła mi na Forum Buduj Dom wkleić zdjęcie jak najbardziej z budowaniem związane i z budowlanymi akcesoriami.

Ale i związane z koronawirusem a jakże.

90714381_1838739622923737_6503744752993697792_o.jpg

Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)

20 minut temu, bobiczek napisał:

Chodziło mi o to że to naprawdę nie jest nic takiego nowego spontanicznego, nagłego - czego nie znałbym wśród grup kibicowskich wcześniej

Tak,czasem takie akcje pojawiają się. Nie przeczę.

Mam znajomą której syn i synowa byli i są kibicami Widzewa więc zawsze takie coś prędzej wchodzi mi w oczy. Notabene syn i jego przyszła żona poznali się na stadionie :) 

Akurat Piekarska nie jest z mojej bajki ale tak, tu błysnęła :icon_biggrin:

• Lubię to 1

czy Polska

6 godzin temu, zenek napisał:

Instytut Chemii Organicznej PAN

czy może

6 godzin temu, zenek napisał:

Uniwersytet UNIST w Korei Płd.

jak chcesz, to możesz chwalić Koreę, albo np Zair, lub planetę Mars.

Dla mnie to jest polski  prof. Bartosz Grzybowski z Instytutu Chemii Organicznej PAN. Ja nie mam kompleksu pochodzenia z Polski. 

TEMU RZĄDOWI chcesz dać wolną rękę?

A niby widzisz jakiś inny?

Poza tym nie chodzi o wolną rękę, tylko o to, by opozycja zaczęła myśleć o Polsce i Narodzie, a nie o sobie.

1 godzinę temu, animus napisał:

Kobieta z koronawirusem na zakupach w Biedronce i Rossmannie. 

Kobieta była w sobotę na zakupach w Biedronce, Action i Rossmannie w Oławie w województwie dolnośląskim.

Cóż - to znany fakt, że np są tacy pacjenci u dermatologa, mając zaraźliwe choroby skóry, wycierają się tą skórą o krzesła w poczekalni. Taka chęć dzielenia się z innymi, tym co się ma ... :12_slight_smile:

1 godzinę temu, aaaa napisał:

znalezione

Cytat

CHINY OSZUKAŁY CAŁY ŚWIAT! Brawo CHINY.
Dla tych, którzy jeszcze nie zrozumieli, co się dzieje! Co Chiny otrzymały w ciągu ostatnich trzech miesięcy:
1. Chiny skutecznie przygotowały się do wojny nowej generacji ? wojny bioinformacyjnej.
Odbyły się ćwiczenia w kraju i pokazały światu mistrzowski warsztat!
Wypowiedziały wojnę bioinformacyjną całemu światu i bez jednego strzału i okupacji pokonały wszystkie kraje. Posłały nieszkodliwy wirus na cały świat, rozprzestrzeniając horror, strach i chaos, śmierć ludzi i zniszczenie gospodarek krajowych na całym świecie!

itd, itd.....

Szkoda, żeś linku nie dał - co by było wiadomo, jaki to idiota napisał.

No bo, wygląda na to, że skoro do nas przyleciały transporty medyczne z Chin, to Duda stał się poddanym Chin a Polska prowincją :takaemotka:. Bezsens!

Natomiast, gdyby nie przyszły, to by znaczylo, że Chiny postanowiły się rozprawić bakteriologicznie z Polską. Też bezsens!

W ten sposob pisze się scenariusze do filmów sensacyjnych z gatunku zabili go i uciekł. Tylko że teraz jest real - a takie teksty to dla mnie paskudna propaganda  zamętu, paniki  i dezinformacji - a potrzebny jest spokój i rozsądek, żeby opanować to dziadostwo!

Śmiać mi się chce, jak czytam taką fejkową propagandę, tym bardziej, że net wszystko przyjmie.

Myślę, że co poniektórzy nie spodziewali się , że Chinolom uda sie tak szybko uporać z zarazą. Zobaczymy, jak to wyjdzie innym wielkim. 

Niemniej - śledzenie obywateli, inwigilacja wszędzie, gdzie się da, zbieranie danych wrażliwych identyfikacja, itd - to wszytsko ma miejsce, tyle że wszędzie, gdzie technika na to pozwala. Bez względu na ustrój. W stosunku do tego teczki bezpieki - to byl mały pikuś. No ale też nie mieli do dyspozycji dzisiejszych możliwości.

No to popatrzmy - gdzież to mamy największe zagęszczenie techniki i elektoniki oraz informatyki. I wcale to nie jest wesołe.  

• Dziękuję 1

2 minuty temu, Buster napisał:

Ja prdl...jeszcze hantawirus :zalamka:
Eksperci piszą żeby nie martwić się bo nie przenosi się z człowieka na człowieka ale nie wiemy co będzie dalej...

https://menway.interia.pl/obyczaje/nauka/news-hantawirus-czym-jest-a-czym-nie-jest-nowe-zrodlo-obaw,nId,4402067

Ale to import z Ameryki. 

w tej teorii spiskowej jest jeden problem - osłabione gospodarki nie będa rynkiem zbytu na towary z Chin.

Kto kupi smartfona, jak mu na ziemniaki nie starcza?

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)

9 minut temu, Buster napisał:

Ja prdl...jeszcze hantawirus :zalamka:
Eksperci piszą żeby nie martwić się bo nie przenosi się z człowieka na człowieka ale nie wiemy co będzie dalej...

Kilka dni temu jakiś anglojęzyczny  profesor reklamował swoją książkę w której twierdzi, że ostrzegał już dawno o podobnej jak teraz pandemii. I że prorokuje, że z jakichś najgłębszych zakątków puszcz, dżungli czy oceanów pojawią się w najbliższyh latach podobne tajemnicze wirusy, które gdzieś tam są utajone...

28 minut temu, zenek napisał:

Ja nie mam kompleksu pochodzenia z Polski

Czyli uważasz, że ja mam...:icon_eek::zalamka: Ale lecisz na tych swoich skrzydłach???

Skąd wiesz na której to uczelni, w którym instytucie , jaki zespół opracował?

10 minut temu, zenek napisał:

zabili go i ciekł.

Musiał długo leżeć...

6 minut temu, uroboros napisał:

Czyli uważasz, że ja mam...:icon_eek::zalamka: Ale lecisz na tych swoich skrzydłach???

Skąd wiesz na której to uczelni, w którym instytucie , jaki zespół opracował?

No przecież pisze, kto, gdzie - w artykule. Wystarczy przeczytać. 

Ja latam na swoich skrzydłach - ty na swoich. 

image.png.a22f4a091c3bdd3ea8c6c59318b0418b.png

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-bosch-opracowal-superszybki-test-na-koronawirusa-daje-wynik-,nId,4403903

We Włoszech kostucha nie odpuszcza   +712 zgonów. 

:bezradny:

Jak tak dalej będzie, to za 3 dni strzeli 10.000 zgonów.:zalamka:

Cytat

Włochów już od tygodni witają rano coraz gorsze informacje na temat rozwoju choroby COVID-19 i ograniczeń wprowadzanych z tego powodu, jednak dzisiaj, 9 marca 2020, wiadomością dnia była śmierć sześciu więźniów w więzieniu w Modenie.

Wybuchły tam zamieszki spowodowane zarządzeniem o ograniczeniu wizyt rodziny i bliskich z powodu koronawirusa. Bunt rozniósł się jak pożar po całym Półwyspie Apenińskim, obejmując co najmniej 28 placówek – w Foggii 50 więźniów wykorzystało zamieszanie i zbiegło, w mediolańskim więzieniu San Vittore więźniowie wzniecili pożar w celach i przedostali się na dach budynku, krzycząc „Wolność!”.

https://oko.press/we-wloszech-zakazali-nawet-pogrzebow-co-tam-sie-stalo/

1 godzinę temu, bajbaga napisał:

U mnie całkiem inaczej - nie czekał na wytyczne.

Fajny optymista.

Dolnośląskie z liczbą największej ilości zachorowań po Mazowieckim, a on pipcy jakby tam było ze czterech :)

33 minuty temu, bobiczek napisał:

Dolnośląskie z liczbą największej ilości zachorowań po Mazowieckim, a on pipcy jakby tam było ze czterech :)

Fakt, łże - u nas były 2 przypadki. :D

On poprosił dyrektorów szkół o zamknięcie placówek, zanim Rząd się obudził, a około 10 dni wcześniej poprosił mieszkańców aby ograniczali kontakty do minimum.

USA jutro będzie liderem!!! 

China - 81,285

USA - 80,854

Italy - 80,589

Polska jednak szybko rośnie - 1,221 a zarażonych zdiagnozowanych dziś najwięcej   +170.

Są dwie kolejne ofiary śmiertelne: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem byli hospitalizowani w Warszawie. Oboje mieli choroby współistniejące.:zalamka:

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
  • Dziękuję 1

image.png.1f7fc1e7f64f647e6714b8ca54fab705.png

"Zakupione testy są wadliwe z powodu ich niskiej czułości, poniżej 30 proc., podczas gdy wskaźnik ten powinien wynosić ponad 80 proc. To oznacza, że testy w znacznym stopniu nie rozpoznają zakażenia.

Jak ujawnia "El Mundo" pacjenci ze stwierdzonym pozytywnym wynikiem wiarygodnej, laboratoryjnej próby PCR mieli fałszywie negatywny wynik szybkich testów.

Ambasada Chin w Madrycie wyjaśniła na Twitterze, że testy zostały zakupione w firmie Shenzhen Bioeasy Biotechnology, która nie posiada oficjalnego zezwolenia na produkcję i sprzedaż tego typu testów.

„Ministerstwo ds. Handlu Chin przekazało Hiszpanii listę firm posiadających licencje handlowe, na której nie widniała firma, u której dokonano zakupu” - stwierdziła ambasada."

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-hiszpania-rzad-kupil-bezuzyteczne-testy/h59wzmm

Nie fajnie! Hieny żerują! :zalamka:

image.png.b93c21ec876e74a92bc121c8be5603b8.png

https://kobieta.onet.pl/koronawirus-w-polsce-jak-zrobic-maseczke-ochronna/8j34yzv

Dzisiaj u mnie w pracy a w zasadzie na oddalonym sporo placówce znajomy z pracy zemdlał i miał prawie 40 stopni gorączki. Kolega który go znalazł wezwał pogotowie i po przyjeździe pogotowia, stwierdzono po wywiadzie z nim  że to przeziębienie, wezwali kogoś z rodziny aby go zawiózł do domu. W domu zjawił sie sanepid, porobił badania i w poniedziałek będzie wynik, a znajomy jest na 14-sto dniowym chorobowym. Do placówki przyjechała ekipa dezynfekująca, dwóch gości ubranych w kombinezony podobno papierowe i w maseczki, spryskali pomieszczenie gdzie znajomy przebywał i ubikacje a dodam że ta placówka posiada dość liczne pomieszczenia. Koledze który go podnosił i wzywał pogotowie -  był pierwszy przy nim - nic, pozostałe pomieszczenie -  nic, pozostali pracownicy którzy przebywali w tej placówce - nic, a po wszystkim ściągnęli te kombinezony i maseczki i wyrzucili do kosza na  śmieci który stał w pobliżu placówki. Nie ogłoszono żadnej kwarantanny dla pozostałych pracowników co mieli z nim kontakt.

Czy tak ma wyglądać zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa?

Jak na razie są to przypuszczenia i oby sie nie spełniły ale do czasu gdy nie będzie znany wynik testu zachodzi domniemanie że to wirus.

Jak na mój rozum co niektórzy jeszcze niedorośli to powagi sytuacji.

Jak wyjdzie dodatni,  to dopiero zaczną się harce, ale będzie już za późno. 

Jak zemdlał to duże prawdopodobieństwo, że korona, dużo osób przechodzących mówi, że potrafi potargać człowiekiem.

Pomyliłem się,  USA  już dziś jest liderem 81,943

3 minuty temu, animus napisał:

Jak wyjdzie dodatni,  to dopiero zaczną się harce, ale będzie już za późno. 

I wtedy do kogo pisać zażalenie? To jest chore, co innego mówią w mediach a co innego robią. Normalnie bagatelizują. Jak już wspomniałem, oby to tylko było przeziębienie ale do czasu kiedy przyjdą wyniki trzeba zachowywać ostrożność i minimalizować ryzyko zakażenia.

Ten co go podnosił jest ugotowany, w dodatku jaką teraz ma srakę, ja na jego miejscu spałbym w garażu, aż testy wyjdą.  

Po co rodzinę zarażać. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Utwórz nowe...