Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

W kraju o o wysokim poziomie rozwoju tak wygląda powrót do domu z zakupami.

gKMf4Pf.jpg

A u nas osoba  myśląca jest zmuszona robić to tak.

Znalazłem dzisiaj interesujący materiał o stygmatyzacji osób w związku z wirusem.

Uzmysłowił mi że jestem właśnie trochę tym, który zachowuje się podobnie jak ci w opisanym materiale.

Aż mi trochę głupio się zrobiło....

https://www.gdansk.pl/wiadomosci/nie-stygmatyzuj-co-mowic-a-czego-nie-mowic-na-temat-wirusa-covid-19,a,167256

145657.jpg

Dziwna zbieżność.

W ostatnią niedzielę odbyły się wybory samorządowe  w kilku gminach.
Po co? Po to żeby stworzyć pozory normalności i w związku z tym nie odwoływać wyborów prezydenckich. Będą tłumaczyć że "można?... można".
Natychmiast po tym wprowadzono nowe obostrzenia,dużo dalej idące niż dotychczasowe.Dzisiaj wybory samorządowe już by nie mogły się odbyć. Sytuacja być może ulegnie poprawie a wtedy cofną te ostatnie obostrzenia na 2 tygodnie przed wyborami. 
I voila....wybory będą.
Czysty machawelizm ....gdyby ktoś nie wiedział jak to się odbywa.

8 minut temu, bobiczek napisał:

Znalazłem dzisiaj

Ja nie z Gdańska więc mnie nie tyczy :icon_biggrin:

A tak w ogóle to w Gdańsku byłem chyba tylko raz.

58 minut temu, animus napisał:

, my się do tego meczu nie przygotowaliśmy, trener przygotował nas jak do meczu  o pietruszkę.

Gramy z marszu a Chopin stworzył taki marsz.

Pięknie to ująłeś!!! Normalnie niewiarygodnie celnie!!!

SZACUNEK!!!

O 12.00 dziś Papież Franciszek wezwał do modlitwy :

image.png.faf80c5a0d43d67606c127756f7d3ec5.png

Myśle że warto przynajmniej się solidaryzować, jesli ktoś nie wierzy w moc modlitwy :12_slight_smile:

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
  • Dziękuję 1

27 minut temu, Buster napisał:

Ja nie z Gdańska więc mnie nie tyczy :icon_biggrin:

A tak w ogóle to w Gdańsku byłem chyba tylko raz.

Przecież tam nie ma nic o Gdańsku :)

I niech Cię nie zmyli słowo "stygmatyzm"

Tam nie ma niczego z czym większości kojarzy się to słowo (nie wiem dlaczego)

Tam są super formułki, o których wcześniej nie pomyślałem.

O nadawaniu negatywnych właściwości osobom lub grupom osób, które prezentują te same, wspólne cechy i konkretną diagnozę medyczną.

O tym że w przypadku nagłego wybuchu danej choroby, takie osoby mogą być etykietowane, dyskryminowane, deprecjonowane poprzez posługiwanie się stereotypami, traktowane w odmienny sposób, oraz w wielu przypadkach pozbawiane dotychczasowego statusu społecznego z powodu postrzeganego ich związku z chorobą. 

O tym że stygmatyzacja może podważyć spójność społeczną i przyspieszyć możliwą izolację wybranych grup społecznych, co w konsekwencji doprowadzi do sytuacji, w której wirus będzie miał ułatwioną drogę do rozprzestrzeniania się.

Można sobie uzmysłowić, że faktycznie ma dzisiaj miejsce ta stygmatyzacja.

5 minut temu, bobiczek napisał:

takie osoby mogą być etykietowane, dyskryminowane, deprecjonowane poprzez posługiwanie się stereotypami, traktowane w odmienny sposób, oraz w wielu przypadkach pozbawiane dotychczasowego statusu społecznego z powodu postrzeganego ich związku z (?) 

O tym że stygmatyzacja może podważyć spójność społeczną i przyspieszyć możliwą izolację wybranych grup społecznych,

dokładnie

A wracając do baranów jak mawiają Francuzi instrukcja została podana przez portal Miasta Gdańsk. Ale oczywiście o niczym nie świadczy :) 

Mogłeś darować sobie to zdanie:

26 minut temu, zenek napisał:

Myśle że warto przynajmniej się solidaryzować, jesli ktoś nie wierzy w moc modlitwy

Jest tu sens? jak nie wierzę w moc modlitwy to mam solidaryzować się z czym/kim? z modlącymi się?

Współczuję cierpiącym chorym i ich rodzinom, przykro mi, że ludzie umierają... żeby nie było...

A co do stygmatyzacji osób w związku z wirusem i innymi sytuacjami - uważam, że jestem tu stygmatyzowany... właśnie dlatego, że nie wierzę... w to w co inni wierzą... :zalamka:

Do takiego wniosku doszedłem po lekturze CO MÓWIĆ, CZEGO NIE MÓWIĆ...

2 godziny temu, bobiczek napisał:

Aż mi trochę głupio się zrobiło....

51 minut temu, uroboros napisał:

Do takiego wniosku doszedłem po lekturze CO MÓWIĆ, CZEGO NIE MÓWIĆ...

Kto jest autorem tej ulotki? Jakieś światowe organizacje, które zamiast wysilić się w zwalczaniu koronawirusa, dalej produkują durne teksty o "uładnej nowomowie, jedynie słusznej".

Jak zwykle kilka punktow bez sensu, byle było "przykładnie" bez znaczenia na rozsądek. 

Kto to promuje - Miasto Gdańsk. Też się nie dziwię.

55 minut temu, uroboros napisał:

Jest tu sens? jak nie wierzę w moc modlitwy to mam solidaryzować się z czym/kim? z modlącymi się?

z intencją :12_slight_smile:

56 minut temu, uroboros napisał:

uważam, że jestem tu stygmatyzowany... właśnie dlatego, że nie wierzę... w to w co inni wierzą...

Nie martw się, jesteś chyba w większości tu :12_slight_smile: niestety. Staraj się nie stygmatyzować wierzących, skoro czujesz, że to nie jest przyjemne uczucie.

1 godzinę temu, bobiczek napisał:

Można sobie uzmysłowić, że faktycznie ma dzisiaj miejsce ta stygmatyzacja.

To jest naturalny odruch obronny - więc ma swoje pozytywy - np. nie zbliżane się do takich osób.

Ale może mieć negatywny obraz - jak napad grupy młodzieży na jakąś Chinkę.

Niestety takie sytuacje to obraz degeneracji ludzi.

1 godzinę temu, Buster napisał:

instrukcja została podana przez portal Miasta Gdańsk. Ale oczywiście o niczym nie świadczy :) 

świadczy, świadczy...9_9

Trzecia osoba dziś zmarła na k/w.

71-letni mężczyzna,  to kierowca PKS. 

(*)

Miał oczywiście  około 300 chorób współtowarzyszących. :S

Portugalia, Belgia i Szwajcaria przesiadła się dziś w Pendolino.:zalamka:

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)

4 godziny temu, animus napisał:

Tylko jest mały problem, my się do tego meczu nie przygotowaliśmy, trener przygotował nas jak do meczu  o pietruszkę.

No i to jest dla mnie super, bo dokładnie potwierdza to o czym pisałem a do czego się odniosłeś.

Gówno wiemy, gówno się znamy, nie trenowaliśmy w życiu nawet ligi przedszkolaków, ale i tak wiemy.

Wiemy przecież lepiej.

Tak jak Ci wszyscy wspomniani w moim poście dziennikarze, kibice, a nawet nie ci których mecz nie interesował, ale na drugi dzień przeczytali i posłuchali w robocie komentarzy.

Ja dokładnie o tym napisałem.

3 godziny temu, uroboros napisał:

Pięknie to ująłeś!!! Normalnie niewiarygodnie celnie!!!

SZACUNEK!!!

No. Pozostali którzy również do czynienia z piłką na co dzień nic nie mają, przytakną, no bo błędy, no bo po tak zagrali.

Nie znam się, nie trenowałem w życiu nikogo i nie wiem nawet jak się do tego zabrać, ale gdybym ja ten mecz i tych piłkarzy - to ho,ho,ho.....Bym to zrobił tak, że na pewno by wygrali 7:0.

Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)

4 godziny temu, bobiczek napisał:

Uzmysłowił mi że jestem właśnie trochę tym, który zachowuje się podobnie jak ci w opisanym materiale.

Bo to jest stara skuteczna metoda, stosowana przez rząd (teraz i od zarania dziejów) oraz (też od zawsze) przez marketingowców.

Na czym to polega - najprościej wytłumaczono:

41 minut temu, bobiczek napisał:

No i to jest dla mnie super, bo dokładnie potwierdza to o czym pisałem a do czego się odniosłeś.

Gówno wiemy, gówno się znamy, nie trenowaliśmy w życiu nawet ligi przedszkolaków, ale i tak wiemy.

Wiemy przecież lepiej.

Tak jak Ci wszyscy wspomniani w moim poście dziennikarze, kibice, a nawet nie ci których mecz nie interesował, ale na drugi dzień przeczytali i posłuchali w robocie komentarzy.

Ja dokładnie o tym napisałem.

Nie wiem jaką politykę uprawiasz. :scratching: Przecież tu już nie chodzi o trening, żeby zagrać mecz, potrzebne są trampki spodenki itd. A u nas boso i z gołą dupą gramy tyle to chyba potrafi ogarnąć nawet laik, że coś nie halo, przeciwnik ma wszystko.  :bezradny:

Żeby jeść zupę potrzebne studia i gołe ręce, czy łyżka?

• Lubię to 2

14 minut temu, animus napisał:

A u nas boso i z gołą dupą gramy tyle to chyba potrafi ogarnąć nawet laik

Bingo.

Mieliśmy czas i doopa.

Teraz chwalimy się, że nowe laboratorium w ekspresowym tempie (5 dni).

Chińczycy w tym/takim czasie wybudowali kilkanaście szpitali - też zbyt późno.

Przyroda nam dała czas - a nasi go sprzeniewierzyli.

Dwa tygodnie pozornych ruchów.

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)

19 minut temu, animus napisał:

u nas boso i z gołą dupą gramy tyle to chyba potrafi ogarnąć nawet laik, że coś nie halo, przeciwnik ma wszystko.  :bezradny:

Żeby jeść zupę potrzebne studia i gołe ręce, czy łyżka?

Jakie wszystko ma przeciwnik.

Czesi samolotem 5 dni temu ściągają za 0,5 mld największe zakupy od wojny związane z wirusem, Gubernator Nowego Jorku żebrze o maseczki po 7 USD za sztukę ( normalnie kosztowały 90 centów) i nikt mu nie chce sprzedać.

Cały świat przygotowany do meczu, tylko my kurła nie przygotowani.

NIGDZIE nie ma było tylu maseczek i NIGDZIE nie było tylu respiratorów ile nagle jest potrzebnych.

Wszyscy ganiali z gołymi dupami i boso, nim na szybko zaczęli kupować albo odkupować.

23 minuty temu, bajbaga napisał:

Bingo.

Mieliśmy czas i doopa.

Riccardo!

Dokładnie 13 dni temu, Królik napisał że odwołana tegoroczna forumowa Zimka.

Jeszcze 13 dni temu, wciąż tam się myślało z tyłu głowy że może jednak, że się uda, że nie będzie źle.

Sytuacja jest tak rozwojowa, że zapominamy jak miesiąc temu zagrożenie wirusem było jakieś takie light-owe!

Sam sobie wtedy jeszcze z problemu żartowałem (czego teraz trochę się wstydzę)

• Lubię to 1

33 minuty temu, bobiczek napisał:

Jakie wszystko ma przeciwnik.

Czesi samolotem 5 dni temu ściągają za 0,5 mld największe zakupy od wojny związane z wirusem, Gubernator Nowego Jorku żebrze o maseczki po 7 USD za sztukę ( normalnie kosztowały 90 centów) i nikt mu nie chce sprzedać.

NIGDZIE nie ma było tylu maseczek i NIGDZIE nie było tylu respiratorów ile nagle jest potrzebnych.

Wszyscy ganiali z gołymi dupami i boso, nim na szybko zaczęli kupować albo odkupować.

Riccardo!

Dokładnie 13 dni temu, Królik napisał że odwołana tegoroczna forumowa Zimka.

Jeszcze 13 dni temu, wciąż tam się myślało z tyłu głowy że może jednak, że się uda, że nie będzie źle.

Sytuacja jest tak rozwojowa, że zapominamy jak miesiąc temu zagrożenie wirusem było jakieś takie light-owe!

Sam sobie wtedy jeszcze z problemu żartowałem (czego teraz trochę się wstydzę)

Dokładnie koleżanka z Czech pisze ze u nich w większości sklepów maseczki i rękawiczki rozdawane są za darmo. Kuźwa za darmo a u nas biznes kwitnie

43 minuty temu, animus napisał:

To u nas, ale żeby to trochę przykryć  to  Belgowie tuż przed epidemią zniszczyli 38 mln maseczek.

Chodzi o 32 mln masek chirurgicznych i 6 mln masek filtrujących FFP2.

https://www.tvp.info/47253756/belgowie-tuz-przed-epidemia-zniszczyli-38-mln-maseczek

TVP kłamie

51 minut temu, bajbaga napisał:

Bingo.

Mieliśmy czas i doopa.

Teraz chwalimy się, że nowe laboratorium w ekspresowym tempie (5 dni).

Chińczycy w tym/takim czasie wybudowali kilkanaście szpitali - też zbyt późno.

Przyroda nam dała czas - a nasi go sprzeniewierzyli.

Dwa tygodnie pozornych ruchów.

Boja się bo nie mają ludzi do walki, sprzętu itp ludzie nic sobie niektórzy z tego nie robią. Jaki Rząd taki Kraj. Komu tu się kuźwa wypłakać żeby coś zaczęli robić. 

Jak życie pokazało po raz kolejnych to w obliczu takiego kryzysu debili i idiotów nie brakuje. Niecałą godzinę temu w szpitalu w Miliczu jakiś idiota zgłosił że jest podłożona bomba i wszystkie służby w powiecie postawiono na nogi. Wiem bo  z rodziny ktoś był w tym czasie w szpitalu i musiał opuścić jak podobno i reszta pacjentów. Być może w mediach coś o tym będą wieczorem pisać. Jak złapią, a na pewno złapią tego bydlaka to powinni mu ... ( nie dokończę bo cenzura) 

38 minut temu, bobiczek napisał:

NIGDZIE nie ma było  i NIGDZIE nie było 

Wszyscy ganiali.

Używanie tych wytłuszczonych słów prowadzi do rozmycia odpowiedzialności.
To chciałeś osiągnąć?
W grudniu jeszcze wszystko można było kupić, nawet ceny były normalne.
Nie napiszę, na co ostatnio poszła grubsza kasa, nie pcham się w politykę.

20 minut temu, coolibeer napisał:

Komu tu się kuźwa wypłakać żeby coś zaczęli robić. 

Dlaczego mącisz w temacie wiary ?:plotki:

• Haha 1

5 minut temu, animus napisał:

Używanie tych wytłuszczonych słów prowadzi do rozmycia odpowiedzialności.
To chciałeś osiągnąć?

Absolutnie.

natomiast jestem daleki od rozpaczliwo-napastliwego połączonego z jęczącym "łolaboga" jakim niektórzy z nas tutaj operują, pisząc że dzisiejszy rząd to banda nieodpowiedzialnych nieudaczników na tle zagranicznych elit,  bezbłędnie sterujących swoimi krajami.

25 minut temu, coolibeer napisał:

Dokładnie koleżanka z Czech pisze ze u nich w większości sklepów maseczki i rękawiczki rozdawane są za darmo. Kuźwa za darmo a u nas biznes kwitnie

TVP kłamie

Ależ Ci koleżanka czeska pierdzi :)

Wszyscy mamy koleżanki, a ja mam dodatkowo kolegów bliskich.

Oni mówią mi całkowicie coś innego

Automaty ustawione z maseczkami, pobierają bodajże 70 koron za sztukę, tyle że obiecali ludziom, że te pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie z wirusem.

Na razie tylko obiecali, kasę na maseczkę trzeba jednak wydać, a co z kasą zrobią to się tam kiedyś okaże, albo i nie.

40 minut temu, coolibeer napisał:

Dokładnie koleżanka z Czech pisze ze u nich w większości sklepów maseczki i rękawiczki rozdawane są za darmo.

Cooli

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/v-cesku-se-objevily-prvni-rouskomaty-40317732?fbclid=IwAR3q3lr8R78SivCuCS2datJQ7lCGobkSiBChnOq6kOqDufo-mwdv9V8A6Zc

I wszystko jasne

Ebłem się tylko z ceną. Tam piszą 50 koron, 15oo sztuk mieści się w automacie i że pieniądze z automatu na cele charytatywne

27 minut temu, bobiczek napisał:

Absolutnie.

natomiast jestem daleki od rozpaczliwo-napastliwego połączonego z jęczącym "łolaboga" jakim niektórzy z nas tutaj operują, pisząc że dzisiejszy rząd to banda nieodpowiedzialnych nieudaczników na tle zagranicznych elit,  bezbłędnie sterujących swoimi krajami.

Czyli uporczywie brniesz w tym kierunku.

Mnie nie interesują inni, tylko Polska.  

Stawiając koło siebie osła i szkapę, szkapa nagle stanie się rumakiem?

To pospolite ruszenie pomału ratuje nam dupę.

Polacy szyją maseczki i fartuchy, gotują posiłki dla lekarzy. Firmy i mieszkańcy pomagają szpitalom.

Pan Ł.W. produkuje za pomocą drukarek 3D przyłbice ochronne dla lekarzy.

Łódzkie firmy przekazują szpitalom maseczki i płyn dezynfekujący, a restauratorzy dostarczają personelowi jedzenie.

Itd....itd...

1 minutę temu, animus napisał:

Stawiając koło siebie osła i szkapę, szkapa stanie się rumakiem?

Przecież stawiając osła obok szkapy już porównujemy.

Na wszystko jakiś odnośnik zawsze mamy.

Przecież dzisiejszą sytuację też porównujemy do wcześniejszej.

Tamta była dobra bo nikt nie chorował i nie umierał.

Ta jest zła bo jest inaczej.

Jak cokolwiek robisz i cokolwiek załatwiasz w życiu bez porównywania?

2 minuty temu, bobiczek napisał:

Przecież stawiając osła obok szkapy już porównujemy.

To postaw konia, a nie stawiasz osła.:hug:

10 minut temu, bobiczek napisał:

To zabrzmiało jak propozycja erotyczna......z tym stawianiem konia.....:) 

Dopiero początek zakazu wychodzenia z domu, ciekawe jak to będzie dalej u Ciebie postępować.:hahaha2:

9 minut temu, animus napisał:

Dopiero początek zakazu wychodzenia z domu, ciekawe jak to będzie dalej u Ciebie postępować.:hahaha2:

:D kurde, złapał spryciula. A już marzyłem że wywaliłem, a tu sekunda - i juuuuuuż. Poszło

11 minut temu, bobiczek napisał:

kurde, złapał spryciula.

Przecież jest to dostępne po edycji... jednym sprawnym ruchem i na wieki...

32 minuty temu, bobiczek napisał:

:D kurde, złapał spryciula

:icon_mrgreen:

Polska   Przypadki koronawirusaa:   1,031

Zgony: 14

Odzyskany:2

Cyt. klasyka "No i nieuchronnie idzie do pełnoletności". :zalamka:

4 osoba zmarła To 80-letni mężczyzna, który miał...... chęć do życia.

(*)

2 godziny temu, animus napisał:

Stawiając koło siebie osła i szkapę, szkapa nagle stanie się rumakiem?

To pospolite ruszenie pomału ratuje nam dupę.

Polacy szyją maseczki i fartuchy, gotują posiłki dla lekarzy. Firmy i mieszkańcy pomagają szpitalom.

Pan Ł.W. produkuje za pomocą drukarek 3D przyłbice ochronne dla lekarzy.

Chiny nam pomogą. Oczywiście nie za darmo. W czwartek 1 samolot z ubiorami i sprzętem. Potem następne.

Nikt nie byl w świecie na to przygotowany - mnie też to dziwi, ale tak sie teraz rządzi w świecie, ze wszystko jest na styk, nic na zapas. Dopoki nie było sprawdzenia, no to działało. Teraz jest Sprawdzam! i wyszła kapucha. 

Ale i tak - myslę - nieźle jednak sobie radzimy przy tych możliwościach jakie są. 

Pospolite ruszenie nie ratuje dupy, ale jest b. dobre i może się rozrośnie. Ale jak to w przysłowiu: ziarko do ziarka....

Animus - jest niebezpiecznie, alenie tragicznie. Rząd robi, co się da.

Natomiast upor z tymi wyborami jest idiotyczny, właśnie słucham Witek, i naprawdę jestem zaskoczony glupimi wywodami, bo zwykle była niegłupia.

Jednak myslę, że oni też w tym temacie zaczną myśleć. Witek może nie, ale pryncypały tak :12_slight_smile:

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)

17 minut temu, zenek napisał:

Chiny nam pomogą. Oczywiście nie za darmo. W czwartek 1 samolot z ubiorami i sprzętem. Potem następne.

Teraz to zapłacimy potężne pieniądze, ceny nie wynegocjujesz, to Chiny wybierają klienta komu sprzedać. 

23 minuty temu, zenek napisał:

Ale i tak - myslę - nieźle jednak sobie radzimy przy tych możliwościach jakie są. 

:zalamka:  

Czyli jak wdepniesz w goowno, to mówisz, że nie tak źle, bo cieple było.

1 godzinę temu, animus napisał:

Chiny wybierają klienta komu sprzedać

Myślę, że Chiny myślą wielowątkowo...

1 godzinę temu, animus napisał:

Czyli jak wdepniesz w goowno, to mówisz, że nie tak źle, bo cieple było.

No to popatrz na  Anglię, USA - bo o Włoszech i Hiszpanii nie wspomne...

Tu możliwość zarażenia spadła  o połowę albo i więcej. 

ET8qUlpWoAAl-Qm?format=jpg&name=small

https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/6467655,wlosi-siano-obrona-koronawirus-foto.html

Belami siana otoczono miejscowość Monteleone di Puglia na południu Włoch, by zablokować wszelki dostęp do niej. W ten sposób burmistrz postanowił obronić miasteczko przed koronawirusem, którego przypadków tam dotąd nie zarejestrowano.

Burmistrz nakazał ponadto zamknięcie wszystkich sklepów, także spożywczych i aptek.

To jest dobry pomysł na przecięcie połączeń!

Wszystkie potrzebne produkty i lekarstwa będą dostarczane mieszkańcom do domów. 

5 minut temu, animus napisał:

Niestety, nie udało się odnaleźć tej strony

2 godziny temu, zenek napisał:

ziarko do ziarka...

:icon_eek:O.o:icon_rolleyes:

2 godziny temu, zenek napisał:

upor z tymi wyborami jest idiotyczny, właśnie słucham Witek, i naprawdę jestem zaskoczony glupimi wywodami, bo zwykle była niegłupia.

Tak Jarek kazali jej mówić i ona, nie oglądając się na nic - mówi... choć zwykle była niegłupia... Wiadomo - stołek, to stołek!!!

Oooo czytam..., link się otworzył...

30 minut temu, Buster napisał:

USA rozpędzają się,w środę 233 zgony...

Trump im zakaże umierania .

8 godzin temu, animus napisał:

Wspominałem o tym wcześniej.

Ogromnie zlekceważyli sobie Włosi problem z chorobą od samego początku.

Szybciutko przeanalizowałem chociażby pod kątem futbolowym.

Włosi pierwszych zarażonych zdiagnozowali u siebie 31 stycznia 2020, a jeszcze 19 lutego grają przy pełnych trybunach z Hiszpanami.

22 lutego notują pierwsze ofiary śmiertelne.

W Polsce pierwszy przypadek zakażenia tym wirusem stwierdzono 4 marca 2020, a ja ostatni mecz z Cracowią wśród kibiców 6 marca.

Następnej kolejki nie tylko że bez udziału kibiców, ale nie było wcale. Odwołano wszystkie mecze.

I chociażby na tym przykładzie widać różnicę, w podejmowanych szybko i słusznie decyzjach.

Dlatego czasem warto mimo wszystko docenić niektóre decyzje odpowiedzialnych za ich podejmowanie.

20 minut temu, Redakcja napisał:

Polecam dwa linki. Strona z danymi na temat pandemiihttps://ncov2019.live/data oraz informacje na temat Avi Schiffmann 17-latka, który stworzył tę stronę: https://www.newyorker.com/magazine/2020/03/30/the-high-schooler-who-became-a-covid-19-watchdog

Naprawdę jest niezła.

Wszystko w jednym miejscu czytelnie.

Zadziwia mnie Syria, bo potwierdza że kraj gdzie nikt nie emigruje, ale wręcz odwrotnie - jest mało zagrożony pod kątem rozprzestrzeniania się choroby.

Mają za to innych zagrożeń i problemów tyle, że nie zazdroszczę.

bobiczek - ja własnie czytam, że w takiej szwajcarii co prawda całkowicie wstrzymali ligę już 22 lutego, ale co z tego, jak poza tym nic nie zrobili...wszystkie pozostałe decyzje z dużym opóźnieniem, ludzie też nie chcą ograniczeń i teraz jest jak jest....

1 godzinę temu, bobiczek napisał:

Wspominałem o tym wcześniej.

Ogromnie zlekceważyli sobie Włosi problem z chorobą od samego początku.

Jaka kara przyszła za chwilę szczęścia, trudno będzie zapomnieć. 

To robią pieniądze, ktoś zarobił,  inni musieli ponieś konsekwencje. 

To na pewno dobre do popatrzenia, choć można i coś tam posłuchać.

2 godziny temu, joks napisał:
2 godziny temu, Buster napisał:

USA rozpędzają się,w środę 233 zgony...

Trump im zakaże umierania .

Bardzo ciekawe jest, jak oni będą postępować w tej sytuacji.  Ciekawe, jakie opcje wybiorą?

I jak się zachowa społeczeństwo? 

8 minut temu, uroboros napisał:

Aleś animus teraz błysnął dowcipem :zalamka:...

Nie z biodoktor, tylko z Tuskiem... żeby nie było...

Ja mu dałem za Tusia plusia.:)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Utwórz nowe...