Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

9 godzin temu, bobiczek napisał:

Zaniemógł, zbanowany czy po prostu już nas nie lubi?

bobiczku,no co Ty piszesz. Jak można nas nie lubić,no jak? :icon_mrgreen:

Miało nie być o polityce w tym wątku? Spróbuję.

Dzieje się oj dzieje,co rusz to nowe pomysły. Ten z tych bardziej radykalnych...że wybory prezydenckie i parlamentarne odbędą się za kilka miesięcy. Już raz Kaczyński "przejechał się" na wariancie wcześniejszych wyborów.

15-20 lat temu prezydent Francji chcąc uzyskać jeszcze większe poparcie niż miał rozpisał nowe wcześniejsze wybory i poległ z kretesem. Zdaje mi się że Cameron też przeszarżował w sprawie brexitu i musiał odejść. To niebezpieczna opcja. Zobaczymy,oczywiście jeśli te wiadomości są prawdziwe i z wyborami korespondencyjnymi nie uda się.

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2020/aktualnosci/news-wybory-2020-wprost-pis-ma-nowy-plan-rzad-moze-podac-sie-do-d,nId,4478025

10 godzin temu, bobiczek napisał:

zbanowany?

mam dziwne wrażenie że połowa userów została zbanowana :scratching:

48 minut temu, Buster napisał:

Dzieje się oj dzieje,co rusz to nowe pomysły. Ten z tych bardziej radykalnych...że wybory prezydenckie i parlamentarne odbędą się za kilka miesięcy. Już raz Kaczyński "przejechał się" na wariancie wcześniejszych wyborów.

15-20 lat temu prezydent Francji chcąc uzyskać jeszcze większe poparcie niż miał rozpisał nowe wcześniejsze wybory i poległ z kretesem. Zdaje mi się że Cameron też przeszarżował w sprawie brexitu i musiał odejść. To niebezpieczna opcja. Zobaczymy,oczywiście jeśli te wiadomości są prawdziwe i z wyborami korespondencyjnymi nie uda się.

Kaczyński może chce wycofać  PiS i dopuścić opozycję do rządów. Kryzys, kasy brak, zadłużenie, wirus...  

12 minut temu, Buster napisał:

mam dziwne wrażenie że połowa userów została zbanowana :scratching:

Ja jeszcze nie.:scratching:

Ciekawe rozwiązanie wprowadziły władze New Delhi. Na terenie stolicy Indii zaczął obowiązywać 70-procentowy podatek od ceny detalicznej alkoholu. Wprowadzone rozwiązanie szybko okrzyknięto „specjalną opłatą koronawirusową" i nie ma w tym przypadku. W poniedziałek w Indiach po raz pierwszy od pięciu tygodni otwarto sklepy monopolowe, co doprowadziło do powstawania kolejek przed tego typu miejscami. W wielu miejscach klienci nie zachowywali odpowiedniego dystansu społecznego, a władze wprowadzonym podatkiem chcą zminimalizować ryzyko powstawania licznych zgromadzeń przed sklepami.

https://zdrowie.wprost.pl/koronawirus/10322379/na-zywo-koronawirus-najnowsze-informacje-z-polski-i-ze-swiata-5-maja.html

Wspominaliśmy kiedyś że Szwedzi nie wprowadzając zwiększonych środków ostrożności, nie zamykając szkół i zakładów zrobili dobrze, że taki model walki z pandemią jest najlepszy.

No to chciałem pokazać, że nie wszyscy Szwedzi są zadowoleni....

https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/7687498,szwecja-rosnie-bunt-ofiary-koronawirus-liberalne-panstwo-ludobojstwo.html?fbclid=IwAR1qys3WtF7yrpwDZvRufYHZRSt1tc-oDkIwekEt7BzRsB6ELlKIsdvE3YM

13 godzin temu, uroboros napisał:

A uważasz, że Pismo Święte, jest takie samo święte od Adama i Ewy?

Nie było wtedy Pisma Świętego - nie ma przekazu, czy oni nie byli analfabetami. Chyba tak, bo kto by im książki pisał? :takaemotka:

Poza tym dla ciebie, jako niewoerzącego - to bajka - więc nie ma o czym mówić :12_slight_smile:

25 minut temu, bobiczek napisał:

No to chciałem pokazać, że nie wszyscy Szwedzi są zadowoleni....

To było do przewidzenia.

13 godzin temu, daggulka napisał:

Nie odnotowałam tego faktu. Dasz jakiś link?

W TV był jakiś jego występ :12_slight_smile: cos mówił o fachowcach dwóch najlepszych...

A tu coś podobnego:

https://zdrowie.wprost.pl/koronawirus/na-swiecie/10312946/nowe-informacje-ws-stanu-zdrowia-borisa-johnsona-trump-oferuje-pomoc-dwoch-wiodacych-firm.html

"Losem premiera Wielkiej Brytanii żywo zainteresował się Donald Trump. W trakcie poniedziałkowego briefingu prezydent Stanów Zjednoczonych poinformował, że poprosił „wiodące firmy”, by „skontaktowały się natychmiastowo z Londynem”. – Zobaczymy, czy możemy pomóc. Skontaktowaliśmy się z lekarzami Borisa, zobaczymy,co się dzieje, w razie czego oni są gotowi, żeby tam jechać – wskazał. Dopytywany przez reporterów, Donald Trump przekazał, że chodzi o firmy, które zajmowały się opracowywaniem metod leczenia „eboli, AIDS i innych chorób”. Na pytania o terapię, którą mogą one zaoferować brytyjskiemu politykowi odparł: „To bardzo złożone leczenie na bazie tego, co już opracowali”.

Pogorszył się stan Borisa Johnsona. Premier trafił na intensywną terapię

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson został przeniesiony na oddział intensywnej terapii po tym, jak jego stan się pogorszył - podaje Sky News za komunikatem biura prasowego przy Downing Street. Polityk został zakażony koronawirusem."

I wykrakał

Co - 500+, podniesienie minimalnej pensji, obniżenie wieku emerytalnego, ograniczenie mafii paliwowej i vatowskiej - i jednak ograniczenie pandemii do niskiego pozioma, itd?

To jest to szaleństwo???

Lepsze to, niz pijane mamrotanie nad grobami Polaków.

Bo dane o epidemii się "przydusza", coby statystyki pokazywały

Dowody, uroborros - pokaż dowody :takaemotka:

Aha wiem - ze niby ty przeszedłeś bez objawowo :yahoo:

Ja tam "Kwacha" szanuję. Słucham, co mówi. Jak mówi. I mówi mądrze.

A że choroba filipińska? Kto jest bez wad ....

zawsze się dobrze sprawował jako aparatczyk i umiał się ustawić - szacun...

A to że Polska nic ztego nie miała - to pewnie betka :takaemotka:

40 minut temu, zenek napisał:

nie ma przekazu, czy oni nie byli analfabetami.

Przecież mówili po polsku :icon_rolleyes:

46 minut temu, zenek napisał:

Poza tym dla ciebie, jako niewoerzącego - to bajka

To fakt!, ale to było odniesienie do konstytucji - a to już nie jest bajka...

Parę razy widziałem go nieprzewracającego się.... no daj spokój - przesadzasz z tym WCIĄŻ...

13 godzin temu, bobiczek napisał:

Też go polubiłeś i czujesz szacunek?

Czy jedno musi pociągać drugie???

Manipulujesz moją wypowiedzią

45 minut temu, zenek napisał:

pijane mamrotanie nad grobami Polaków.

A co tak faktycznie daje NIEPIJANE przemawianie nad grobami?

47 minut temu, zenek napisał:

Dowody, uroborros - pokaż dowody

poczekajmy - będą dowody...

4 godziny temu, uroboros napisał:

A co tak faktycznie daje NIEPIJANE przemawianie nad grobami?

Kwestia kultury - prostak tego nie zrozumie, ale innych razi.

4 godziny temu, uroboros napisał:

poczekajmy - będą dowody...

Jasne - no to czekajmy :takaemotka:

Rośnie w mojej mieścince liczba zakażonych i w kwarantannie. Ale to, co się dzieje w okolicznych miastach (np. u "aaaa") to jest dramat :zalamka:

Nie śledziłam tego, z ciekawości zajrzałam na okolicę przy okazji otrzymania dziś informacji, że pobliskie Oddziały firmy, w której pracuję, działają w jednoosobowym składzie. Niefajnie to wygląda :scratching:

Moje śląskie przegoniło mazowieckie :scratching:

koro.jpg

7 minut temu, daggulka napisał:

Rośnie w mojej mieścince liczba zakażonych i w kwarantannie.

No i będzie rosła - dopóki niie znajdą szczepionki. Jedni zdecydowali się pozwolić szybciej popróbować całemu narodowi, inni może zdążą na szczepionkę. 

Chyba  ze wirus sam zniknie?

29 minut temu, daggulka napisał:

Rośnie w mojej mieścince liczba zakażonych i w kwarantannie.

Moje śląskie przegoniło mazowieckie :scratching:

Teraz to powinnaś stamtąd wypadać, najlepiej na kilka miechów. :scratching:

Albo zamuruj drzwi od mieszkania.:bezradny:

21 godzin temu, daggulka napisał:

Oszszszszywiśśśście. Ja myślę, że to zwykła nieudolność i brak umiejętności technicznych, Demo. Może rozważysz podstawowy kurs komputerowy? Mamy w ofercie. Mogę Cię zapisać :)

Daga naprawdę z całym szacunkiem, ale Ty to potrafisz pierdzielić głupoty jak najęta. 

Gadam Ci że że wcześniej dało się wyciąć a teraz w menu kontekstowym nie pojawia mi się komenda - wytnij. Ale to dotyczy tylko tych klipów z YT, inne bez problemu.

A wcześniej była.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)

43 minuty temu, animus napisał:

Teraz to powinnaś stamtąd wypadać, najlepiej na kilka miechów. :scratching:

Albo zamuruj drzwi od mieszkania.:bezradny:

No coś Ty - jakoś będzie :)

17 minut temu, demo napisał:

Daga naprawdę z całym szacunkiem, ale Ty to potrafisz pierdzielić głupoty jak najęta. 

Gadam Ci że że wcześniej dało się wyciąć a teraz w menu kontekstowym nie pojawia mi się komenda - wytnij. Ale to dotyczy tylko tych klipów z YT, inne bez problemu.

A wcześniej była.

A zwykłe "delete" próbowałeś? U mnie działa :)

41 minut temu, aaaa napisał:

tak mignęło...

lBVUIq3.png

Nie wiem co o tym myśleć. Ludzie nagle przestali umierać na zawały, wylewy i raka?

1 godzinę temu, aaaa napisał:

tak mignęło...

lBVUIq3.png

znacząco mignęło :scratching:

Na pewno społeczna samoizolacja pozwoliła na takie wyniki w tym roku, zapewne byłyby wyższe... ale to teraz tylko spekulacje...

2018 rok był... no, gorszy... ale bez paniki... bez zamknięcia gospodarki...

1 godzinę temu, demo napisał:

Hmmm... jak to dobrze, że ty nie potrafisz...:takaemotka:

Edytowano przez uroboros (zobacz historię edycji)

17 minut temu, daggulka napisał:

No coś Ty - jakoś będzie :)

Ja nie żartuję. 

5 minut temu, uroboros napisał:

Ty to potrafisz preparować..:takaemotka:

Dagga sama z sobą pisze.

20 godzin temu, bobiczek napisał:

A u @Retro jak jest ? Nie wiecie?

Zaniemógł, zbanowany czy po prostu już nas nie lubi?

Zabrał swoje zabawki i poszedł do innej piaskownicy :) 

Po tym jak został obrażony (czytaj opluty) przez jak to nazwał faryzeuszy strzelił focha.

A czy Nas lubi czy nie (mnie na pewno nie lubi) to tylko On sam jedyny wie.

Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)

20 minut temu, animus napisał:
25 minut temu, uroboros napisał:

Ty to potrafisz preparować..:takaemotka:

Dagga sama z sobą pisze.

Czepiasz się... przecież się poprawiłem...

Też coś spreparowałeś :icon_razz:

27 minut temu, animus napisał:

Ja nie żartuję. 

Dagga sama z sobą pisze.

Oj tam, mogło być gorzej :icon_biggrin:

kwiaty.jpg

Bzdury plecie ten Borowski jak to tylko on potrafi.

• Zmieszany 1

Dobrze mówi! tylko tyle, że on nie jest z tej słusznej opcji... dlatego mówisz, że bzdury plecie :bezradny:

• Lubię to 1

1 godzinę temu, demo napisał:

Bzdury plecie ten Borowski

Zaraz bzdury.

To typowy marketing polityczny.:icon_cool:

Ale w komisji w Krakowie, czy w innej dużej gminie - może być prze ...ne.

Ps. To nie znaczy, że w mniejszych chciałbym liczyć - tak na wszelki wypadek to piszę, dla jasności, że nie klęczę.:th_girl_hideface:

4 godziny temu, daggulka napisał:

Nie wiem co o tym myśleć. Ludzie nagle przestali umierać na zawały, wylewy i raka?

Proste i  zrozumiałe.

1. Nadmierna praca zabija. Teraz ludzie mają postojowe.

2. Odpoczynek zmniejsza stress. Stress zabija. I jw.

3. Ludzie sie boją koronawirusa - więc bardziej o siebie dbają.

4. Rodzina jednak zapewnia bezpieczeństwo (nie mówię o złej rodzinie) - a bezpieczeństwo to zdrowie. Rodzina teraz odżywa, bo postojowe kwitnie.

1 godzinę temu, uroboros napisał:

Dobrze mówi! tylko tyle, że on nie jest z tej słusznej opcji... dlatego mówisz, że bzdury plecie :bezradny:

No to pytanie, czy komisja wyborcza ma ograniczoną ilość członkow. Jeśli nie, to może być w niej np. 1000 osób i przeliczą to szybciutko. Tak jak to było pokazane chyba w Londynie na wielkiej hali.

W Warszawie mogą liczyć na stadionie narodowym, jak sobie dach zasuną, żeby im nie wiało :12_slight_smile:

W Krakowie na Tauron Arenie.

I tak wyjdzie to taniej hurtem, niż setki komisji, jak dotąd.

1 godzinę temu, zenek napisał:

. Jeśli nie, to może być w niej np. 1000 osób i przeliczą to szybciutko.

A co na to koronawirus.

9 godzin temu, zenek napisał:

.....

No to pytanie, czy komisja wyborcza ma ograniczoną ilość członkow. Jeśli nie, to może być w niej np. 1000 osób i przeliczą to szybciutko. Tak jak to było pokazane chyba w Londynie na wielkiej hali.

W Warszawie mogą liczyć na stadionie narodowym, jak sobie dach zasuną, żeby im nie wiało :12_slight_smile:

W Krakowie na Tauron Arenie.

I tak wyjdzie to taniej hurtem, niż setki komisji, jak dotąd.

to może zrozumiesz, że:

image.png.7c557cba1c1fe09b50ee3638a57d1eca.png

i dlaczego plecie bzdury?

ustawa o głosowaniu w 2020 ma 11 stron, każdy chyba da radę przeczytać 

• Lubię to 3

8 godzin temu, animus napisał:

A co na to koronawirus.

Na Tauron Arenie można wyizolować mniejsze grupy. W pierwszym lepszym sklepie spożywczym spotyka się obsługa większa niż zwykła komisja wyborcza i spotyka się z etkami klientów, dostawców, itd.

I zauważ - nikt nie zgłosił, żeby do Konstytucji wpisać przedłużenie kadencji Dydy o kilka miesięcy, czy do końca koronawirusa. Tylko najlepiej, żeby go wywalić (Gowin tez) - czy to nie dziwne?

6 minut temu, aru napisał:

i dlaczego plecie bzdury?

ustawa o głosowaniu w 2020 ma 11 stron, każdy chyba da radę przeczytać 

No ale chyba Senat to poprawi - pracuje już 3 tydzień ....chyba że nie o to chodzi?

nie, jes też

image.png.7ec8625988684922fdec1ed09ef3bc37.png

do ilu? nie wiadomo,  a ilu się zgłosi? sądzę, że braki będą

a o ile dobrze słyszałem, to komisja działa w min składzie 2/3 i tyle osób na sprawdzać każdy głos, a nie podzielić się na grupki i każda oddzielnie, ale nawet to te 45 podzielmy na grupy po 3, czyli 15 grup - to ile dni non stop 24/24 mają tyrać?

i czy starczy czasu na policzenie i przygotowanie się w przypadku II tury?

no i ci za granicą:

image.png.9e37e78db304a963e71ff013dde08e54.png

choć jak dla mnie to czemu ci za granicą mają głosować? nie żyją tu więc niech nie decydują co dla mnie ma być najlepsze

• Lubię to 2

10 minut temu, aru napisał:

nawet to te 45 podzielmy

Jeśli do dziesiątkow i setek komisji zgłaszały się osoby - to i teraz się zgłoszą do jednej podzielonej. Nawet chętniej, bo będą w tej głównej .

zamiast 45 osób może być 450. Skoro ustawa dopuszcza.

5 minut temu, zenek napisał:

Jeśli do dziesiątkow i setek komisji zgłaszały się osoby - to i teraz się zgłoszą do jednej podzielonej. Nawet chętniej, bo będą w tej głównej .

zamiast 45 osób może być 450. Skoro ustawa dopuszcza.

ja fakty, Ty swoje naiwne projekcje

zasady wyboru do Komisji są w starej ustawie, poszukaj sobie

• Lubię to 1

43 minuty temu, uroboros napisał:

Wybory za cztery dni, a wy dopiero komisję organizujcie :zalamka:

Będą przesunięte ... pewnie... o tydzień, dwa, trzy :takaemotka: żeby skaperować tych 450 :yahoo:

przypomniał mi się tekst Dr Strosmajera do pewnej Pielęgniarki, mam podobne odczucia :bezradny:

• Dziękuję 1
  • Haha 2

coś mnie powiela, może Moderator, mój dobry znajomy B|, by usunął jedno z dubelka? 

Mówisz i masz :bandit:

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)

....

24 minuty temu, zenek napisał:

Będą przesunięte ... pewnie... o tydzień, dwa, trzy :takaemotka: żeby skaperować tych 450 :yahoo:

choć może muszę prosić o wybaczenie :icon_rolleyes: - nie wiem, ale:

Kolega użył słowa "skaperować" co w sumie pasuje do profilu działań obecnej ekipy, w normalnej rzeczywistości byłoby właściwsze raczej "skaptować", ale mamy to co mamy

tu mam tylko jedną prośbę - o nie szufladkowanie mnie jako zwolennika Tuska, Kidawy i kogo tam jeszcze; w zasadzie nie jestem z żadnej opcji :icon_biggrin:; zastrzegam sobie prawo do krytykowania każdej ekipy, choć obecna trochę bardziej na to zasługuje, m.in. za w/w podchody z głosowaniem w zaistniałej, szczególnej, sytuacji

Edytowano przez aru
powiela (zobacz historię edycji)

1 godzinę temu, aru napisał:

tu mam tylko jedną prośbę - o nie szufladkowanie mnie

Nie wiem czy się da :icon_mrgreen:

Ja na facebooku argumentowałem dużo łagodniej niż Ty tutaj a i tak za chwilę na messengerze przeczytałem że jestem "lewacką k.....ą":hahaha2:

no widzisz co się porobiło?

narodowy socjalizm to teraz prawica, a ty z poglądami zapewne w okolicy centrum z liberalnym odcieniem lub odwrotnie (to tylko przykład, "ty" to niekoniecznie Ty) jesteś nazywany lewakiem - kraj na głowie stanął :D

jakoś większy ruch na mieście się zrobił po odwieszeniu - ciekawe jak zareaguje Co 19

Taki drobiazg,czwarty motoryzacyjny rynek na świecie....

"Jak informuje branżowy "Business Today", kwiecień poskutkował bezprecedensową sytuacją na indyjskim rynku. W całym ubiegłym miesiącu, w kraju zamieszkiwanym przez 1,35 mld osób, nie zarejestrowano ani jednego nowego samochodu osobowego!"

Czytaj więcej na https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ceny-sprzedaz/news-zyje-tam-1-35-mld-ludzi-zaden-nie-kupil-samochodu,nId,4478329#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

1 godzinę temu, aru napisał:

no widzisz co się porobiło?

narodowy socjalizm to teraz prawica, a ty z poglądami zapewne w okolicy centrum z liberalnym odcieniem lub odwrotnie (to tylko przykład, "ty" to niekoniecznie Ty) jesteś nazywany lewakiem - kraj na głowie stanął :D

jakoś większy ruch na mieście się zrobił po odwieszeniu - ciekawe jak zareaguje Co 19

Wszystko się przesunęło i to mocno....to źle wróży...

3 godziny temu, aru napisał:

Kolega użył słowa "skaperować" co w sumie pasuje do profilu działań obecnej ekipy, w normalnej rzeczywistości byłoby właściwsze raczej "skaptować", ale mamy to co mamy

Ciekawie to wywodzisz, tyle że to samorządy, miasta chyba przeprowadzają rekrutacje komisji. 

A poza tym - mozna to zmienić na np. angażowanie, albo czynienie powinności obywatelskiej - i tak skończy sie na liczeniu glosów...

38 minut temu, Buster napisał:

W całym ubiegłym miesiącu, w kraju zamieszkiwanym przez 1,35 mld osób, nie zarejestrowano ani jednego nowego samochodu osobowego!"

pewnie rejestratorzy mają wolne z powodu covida 

3 godziny temu, uroboros napisał:

Bardzo często ten  sam tekst powtarzam, czytając tutaj tego samego "autora" :zalamka:

No patrz - i w ten sposob leczysz kompleksy :12_slight_smile:

Gadka tej pani od gotowania jest tyle warta co tej od śpiewania zwanej Kowalską, która jeszcze przed chwilą, płaczliwym głosem,  apelowała do wszystkich o pozostanie w domach 

https://www.o2.pl/informacje/koronawirus-w-polsce-kosztowny-koncert-kasi-kowalskiej-sanepid-nalozyl-najwyzsza-kare-6507287663097473a

A Ty gdybyś miał więcej rozsądku i przyzwoitości...., a tam szkoda czasu.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1

2 godziny temu, aru napisał:

na prawdę - klepię tylko raz :/

Zmień myszkę, albo sprawdź, jak działa... miałem podobnie - kliknięcie powodowało "dwuklick"...

No patrz - i w ten sposob leczysz kompleksy

Nie mam kompleksów do leczenia - czasem po lekturze zenkowania boli mnie głowa, ale APAP pomaga :91_thumbsup:

i tak skończy sie na liczeniu glosów

Głosy są już policzone, tak samo jak wydrukowane są "pakiety" - które powinny teoretycznie być drukowane dopiero za parę dni...

• Haha 1

56 minut temu, uroboros napisał:

Głosy są już policzone,

Uważasz ze Komisja Wyborcza jest nieuczciwa?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Utwórz nowe...