Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

39 minut temu, Buster napisał:

Nikt nikogo nie przeciągnie na swoją stronę :) 

To niestety cała sentencja Waszego rozumowania. :takaemotka:

A możecie mi powiedzieć, po której ja jestem stromnie, bo się zgubiłem. :scratching:

11 minut temu, bajbaga napisał:

Przepisy Konstytucji PR „nie formułują wprost normy nakładającej na podmioty uprawnione do złożenia wniosku o pociągnięcie do odpowiedzialności konstytucyjnej obowiązku wszczęcia takiej inicjatywy w sytuacji uzasadnionego przekonania, że osoba podlegająca odpowiedzialności konstytucyjnej dopuściła się deliktu konstytucyjnego.

i dalej:

Sposób konstrukcji instytucji odpowiedzialności konstytucyjnej przyjęty w Polsce zmierza do jej jurydyzacji, ale decyzja o wdrożeniu odpowiedzialności konstytucyjnej, pozostając w rękach większości parlamentarnej, ma charakter zdecydowanie polityczny.

W dotychczasowej praktyce ustrojowej III Rzeczypospolitej żaden z premierów (urzędujących czy byłych) nie stanął przed Trybunałem Stanu.

Wstępne wnioski o pociągniecie do odpowiedzialności konstytucyjnej oprócz wymienionych już Włodzimierza Cimoszewicza, Jerzego Buzka i Jana Krzysztofa Bieleckiego, składano także wobec Mieczysława Rakowskiego, Waldemara Pawlaka i Jarosława Kaczyńskiego.

Wszystkie postępowania, z różnych powodów, zakończyły się na etapie sejmowym.

https://prawo.ug.edu.pl/sites/default/files/_nodes/strona-pia/33461/files/eckhardt.pdf

Wszystko gra - ale nawet gdyby była większość parlamentarna, zwykłego posła, pod trybunał stanu zawlec nie można - bo tak stanowi Konstytucja.

Ale ja mam nadzieję, że dzisiejsza opozycja pilnie się uczy i w kadencji w której zdobędzie większość, zrobi wrzutkę do jakiejś ustawy i o 3 nad ranem odpowiednie przepisy uchwali. :icon_biggrin:

20 godzin temu, uroboros napisał:

Po reakcjach twojego guru

obraz.png.d3e818e952a629ecc84d321c6fea3763.png

po twoich tutaj reakcjach, wiadomo jak będzie - jeszcze lepiej jak jest.... bo........no, wiadomo....

Nie bój nic, jest wciąż duża grupa przeciwników Prezesa i pisiorów, która wciąż ma prawo wyrażać publicznie swoje zdanie.

Demokracja jak widać niezagrożona.

I o to przecież najbardziej nam wszystkim chodzi.

95668796_1875071852623847_3748977923617456128_n.jpg

• Lubię to 1

Prezes, powiadasz - ja Go nie "lubię" już od czasów kiedy tworzyło się PC  i Telegraf (tak stary jestem :icon_biggrin:)

• Lubię to 1
  • Haha 1

3 minuty temu, bajbaga napisał:

Prezes, powiadasz - ja Go nie "lubię" już od czasów kiedy tworzyło się PC  i Telegraf (tak stary jestem :icon_biggrin:)

No nie pierdziel że to Twój balkon! :)

41 minut temu, animus napisał:

A możecie mi powiedzieć, po której ja jestem stromnie, bo się zgubiłem. :scratching:

Ty jesteś po stronie zdroworozsądkowej. I sądzę że też nie dasz się zbałamucić którejkolwiek ze stron :) 

16 minut temu, bobiczek napisał:

Nie bój nic,

95668796_1875071852623847_3748977923617456128_n.jpg

Jakoś tak nieśmiało tam jest, Kidowa głęboko ukryta, :hahaha2: nawet jednopalczasta jest bliżej.:takaemotka:

A tak po cichu powiem Ci że najgorzej mają ci stojący w rozkroku,przez każdą ze stron są uznawani za "onych"  Więc jeszcze możesz zdążyć opowiedzieć się :icon_mrgreen:

46 minut temu, animus napisał:

• Haha 1

1 godzinę temu, bajbaga napisał:

odpowiedzialność konstytucyjna. 

:yahoo::takaemotka:  a kto ją dotychczas poniósł??????????????????///

1 godzinę temu, animus napisał:

To nie jest zwykły poseł, tylko koordynator partii i on niczego nie przysięgał jak ci w rządzie, więc odpowiedzialność

Kto dotąd poniósł taka odpowiedzialność????

1 godzinę temu, bajbaga napisał:

W Polsce organem orzekającym o odpowiedzialności konstytucyjnej jest Trybunał Stanu

Kogo skazał i za co?

53 minuty temu, animus napisał:

ja jestem po właściwej, a ty?:takaemotka:

16 minut temu, bobiczek napisał:

No nie pierdziel że to Twój balkon! :)

No nie - mój byłby bardziej "radykalny". :th_girl_hideface:

36 minut temu, bajbaga napisał:

kadencji w której zdobędzie większość, zrobi wrzutkę do jakiejś ustawy i o 3 nad ranem odpowiednie przepisy uchwali.

Jakie - żeby karać opozycję - i żeby narazić się na odwet? :takaemotka:

Teraz na dole jest na noże - a na górze na żarty.

Oni nie śą głupi, żeby robić to co plebs :) 

Przecież jest OK - raz my , raz oni - wkurzaja się, jak się kadencja podwoi dla przeciwników :takaemotka:

• Dziękuję 1

2 godziny temu, zenek napisał:

.......

To dodam, może z błędami, bo z pamięci, jaki mamy Naród wg wieszcza:

"Nasz Naród, jak lawa, z wierzchu

zimna, twarda sucha i plugawa

lecz wewnetrznego ognia i sto lat nie wyziębi,

plwajmy na tą skorupę i zstąpmy do głębi"

Chyba jednak niezły :12_slight_smile: dający nadzieję 

to ja też tak, z pamięci, "Wieszcza" którego właśnie teraz mi brakuje i to mocno

"naród wspaniały tylko ludzie koo....wy"

też dawał nadzieję

1 minutę temu, aru napisał:

to ja też tak, z pamięci, "Wieszcza" którego właśnie teraz mi brakuje i to mocno

też dawał nadzieję

Nie tylko dał nadzieję, on dał wolną Polskę

15 minut temu, Buster napisał:

A tak po cichu powiem Ci że najgorzej mają ci stojący w rozkroku,przez każdą ze stron są uznawani za "onych" 

Kuźwa zaraz szpagat zrobię. :icon_mrgreen:

17 minut temu, Buster napisał:

Więc jeszcze możesz zdążyć opowiedzieć się :icon_mrgreen:

A może stojąc w rozkroku, jesteśmy pomostem dialogu? 

• Lubię to 2

4 godziny temu, daggulka napisał:

Nie przesadzaj. Również możesz pisać o wszystkim. Nie tylko Ryszard.

Nie przesadzam, kto jak kto ale ja coś na ten temat wiem bo doświadczyłem tego na własnej skórze. Moje posty nie różniące sie od innych zostały skasowane a te, tych innych (nie będę już podawał konkretnie o kogo chodzi bo to nie ma najmniejszego sensu) pozostały i są nadal widoczne na łamach forum.

4 minuty temu, aru napisał:

ale, żeby nie było, że ni o Co19 to

Myślisz że wszyscy mieszkańcy uroczyście to wieszali ?

bo to niezły wygwizdow chyba

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)

52 minuty temu, Buster napisał:

Ty jesteś po stronie zdroworozsądkowej. I sądzę że też nie dasz się zbałamucić którejkolwiek ze stron :) 

Bo to jest tak, żeby dać, trzeba mieć.

sczmQb4.jpg 

• Lubię to 1

40 minut temu, aru napisał:

też dawał nadzieję

To ja też z pamięci...

śląskość to ukryta opcja niemiecja

chyba nie jestem w stanie czegoś takiego zapomnieć.

3 godziny temu, animus napisał:

A powiedz tak uczciwie, dlaczego teraz tak zajadle ich bronisz, przecież oni rządzili już wcześniej przed PO i potem pozwoliłeś przez „dwa sezony” rządzić POwcom? 

Uczciwie to dlatego że nie lubię czepialstwa i niezgodnego nie tylko z prawdą, ale i ze zdrowym rozsądkiem oskarżaniem i kombinowaniem co by tu jeszcze nie wymyśleć, żeby przywalić.

Może to już nudne ale te maseczki są bardzo dobrym tego przykładem. Bo tak, załatwili pewnie najszybciej jak mogli i przywieźli.  No niby sukces. Zara, zara, jaki sukces?, samolot niewłaściwy, a maseczki z chujowymi atestami.

Potem co się okazuje, wiele krajów czeka w kolejce żeby przywieźć tym samym ciulatym samolotem, a atesty są prawdopodobnie właściwe, w sumie nie ważne właściwe czy nie, bo i tak były i są dalej potrzebne, a szyjący w domach własnoręcznie też chyba ich nie atestują a używają.

Ludzie tak to jest, że jak się coś załatwia na szybko i na odległość, bo tak trzeba było, bo czas tu był najważniejszy, to może się przytrafić nie taka gafa. Bo gdyby wszystko na zicher sprawdzać i kontrolować to ile by to wszystko musiało trwać na taką odległość w dodatku. 

Za pakiety 3 lata kicia grożą, nie grożą, nie wiadomo, ale lepiej trąbić że grożą. Ja wiem że póki co w tym kraju nie ma obowiązku uczestnictwa w wyborach, ale na pewno nie wolno ich zbywać, czy kupczyć nimi bo to oczywista oczywistość i tak tu jest groźba, która jak znam życie tylko nią pozostanie.

Jak to mówią na złodzieju czapka gore, a uczciwy człowiek nie ma się czego bać.

Ktoś powiedział że wiele zmienia groźba odpowiedzialności przed TK, a mnie się wydaje że z tą odpowiedzialnością jest tak jak z cudami - wiele się o nich mówi a nikt ich nie widział. 

My się tu sprzeczamy a pies psu ogona i tak nie odgryzie.

Takie jest moje zdanie w tych tematach a Ty Animus ładnie piszesz, tylko niestety szkoda że całkiem co innego robisz pisząc tak:

4 godziny temu, animus napisał:

PiS-owi udało się zaangażować społeczeństwo do własnej polityki i najciekawsze, że ludzie biorą wszystko w ciemno bez przemyślenia, to jest geniusz demagogii.
To się nazrywa bielmo na oczach, ślepa wiara czy jakoś tak.

Czyli wszystko już przesądzone i wiadomo kto jest tym Złym Ludem i jaki ciemny, niemyślący lud za tym Ludem stoi. Wszystko już ukierunkowane i trzeba tylko zwalczać Luda, a wpadła Ci tak czasem do główki taka myśl że może jednak się trochę mylisz, że może te Twoje "przemyślenia" nie są wcale takie najmądrzejsze i że mogą być tak durne jak te od krytyki maseczek z Chin ?

Więc niestety oceniam to co napisałeś niżej pustosłowiem. Tak, dokładnie tak, to tylko puste słowa bez żadnej treści, napisane pod publiczkę. Szkoda.

4 godziny temu, animus napisał:

Co tu pisać, temat społeczny, tragiczny w skutkach (umierają ludzie), teoretycznie powinien jednoczyć Naród, (miałem taką nadzieję) ale wystarczy wspomnieć o nieszczęsnych maseczkach czy o ilości robionych u nas testów i wkracza polityka, nerwowość i automatycznie tworzą się dwa obozy, które ścierają się tu, jakby walczyli o życie, a przecież walczą „o pietruszkę”.:hahaha2:

Temat założyłem ja i proszę o więcej wzajemnego szacunku, godności, tolerancji i wspierania się nawzajem w czasie pandemii, a nawet po niej, jeżeli wytrzymacie, przeżyjemy to bez uszczerbku na umyśle a może i zdrowiu

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1

30 minut temu, aru napisał:

ale, żeby nie było, że ni o Co19 to

Bo to jest tak, jak się nie ma mocnego kandydata, to się krzyczy pandemia, pandeeemiaaaaa! Zabije, a jak się ma

mocnego, to się zmusza idziemy, idziemmmyyyyyyy! Koronawirus? A kogo to. :takaemotka:

1 godzinę temu, Buster napisał:

Takie bajki to bardzo małym dzieciom na dobranockę proszę opowiadać, bo większe już nie uwierzą.;)

To jest tak - teściowo chwalą nas......., kto? - wy mnie a jo was.

No naprawdę nie wstyd wam takie ciulstwa wypisywać?, nie macie odrobiny przyzwoitości czy choć dobrego smaku?, że o skromności już nie wspomnę bo to za wysoko jak na was.

39 minut temu, animus napisał:

sczmQb4.jpg 

No zgadza się, pod warunkiem że szukają oszczędności u złodziei. 

Bo wcześniej to było komu zabrać żeby innym dać.

4 minuty temu, demo napisał:

maseczki są bardzo dobrym tego przykładem. Bo tak, załatwili pewnie najszybciej jak mogli i przywieźli.  No niby sukces. Zara, zara, jaki sukces?, samolot niewłaściwy, a maseczki z chujowymi atestami.

Zapominasz o jednym drobnym fakcie.

Do czasu tego transportu, szpitale nie mogły nabywać, ani zlecać szycie, bez odpowiednich i wymaganych (dla służby zdrowia) atestów, dopuszczeń, itp. - bo takie były i są przepisy.

Te maseczki nie mają nawet dopuszczenia do wprowadzenia do obrotu.

A przypominam, że był to transport Rządowy:

Cytat

Największy samolot transportowy świata był potrzebny, żeby dowieźć kolejne partie środków ochrony medycznej, środków osobistej ochrony po to, by jak najlepiej zabezpieczyć naszych pracowników służby ochrony medycznej - powiedział Morawiecki.

i dalej:

Cytat

Dodatkowo koncentrujemy się na produkcji krajowej - dodał Morawiecki. - Już teraz osiągnęliśmy, w przypadku masek niemedycznych, zdolności produkcyjne w wysokości 40 mln miesięcznie. Za miesiąc będzie to 100 mln miesięcznie - ocenił premier

Ale dla ludu poszedł bardzo czytelny przekaz ........... :icon_cool:

19 minut temu, demo napisał:

Za pakiety 3 lata kicia grożą, nie grożą, nie wiadomo, ale lepiej trąbić że grożą.

Odpowiem Twoimi słowami - a skąd wiesz która wersja ustawy zostanie przyjęta - jeśli zostanie przyjęta.

• Lubię to 2
  • Dziękuję 1

29 minut temu, aaaa napisał:

To ja też z pamięci...

nie bardzo kumam o co kaman....:bezradny:

31 minut temu, demo napisał:

Za pakiety 3 lata kicia grożą, nie grożą, nie wiadomo, ale lepiej trąbić że grożą.

Mam nadzieję że to nie przejdzie.

Ale chyba przyznasz że pomysł był idiotyczny. Trzy lata więzienia za niegłosowanie.:takaemotka:

Demo,myszka mi fiksuje,czasem po kilka razy zaznaczam coś jeśli chcę zacytować i podczas zaznaczania tego pojawiło mi się coś że niby zgłaszam. Taki tekst na niebiesko z Twoim postem. Pierwszy raz go widziałem. Mam nadzieję że nie zgłosiłem Ciebie.

49 minut temu, Buster napisał:

Mam nadzieję że nie zgłosiłem Ciebie.

Spoko, mnie można zgłaszać.:)

54 minuty temu, aru napisał:

nie bardzo kumam o co kaman....:bezradny:

aaa już wytłumaczył, a ja dodam od siebie że częściowo niestety miał rację.

1 godzinę temu, aaaa napisał:

To ja też z pamięci...

Chyba jestem starszy od Ciebie i lepiej znam to środowisko i uwierz mi on częściowo miał rację. Choć oczywiście powiedział to pod impulsem chwili i w pewnym kontekście, ale wypowiedź bardzo nieciekawa. Co by nie było takich rzeczy się nie mówi, nawet jak wiemy że tak jest.

To znaczy ja mogę ale polityk tego formatu nie.:icon_wink:

56 minut temu, animus napisał:

sczmQb4.jpg

image.thumb.png.66b7c1100308df23c89987946a5727c1.png

28 minut temu, bajbaga napisał:

Zapominasz o jednym drobnym fakcie.

Do czasu tego transportu, szpitale nie mogły nabywać, ani zlecać szycie, bez odpowiednich i wymaganych (dla służby zdrowia) atestów, dopuszczeń, itp. - bo takie były i są przepisy.

Te maseczki nie mają nawet dopuszczenia do wprowadzenia do obrotu.

Do tego czasu nie było epidemii zarazy, nie było zamknięcia części gospodarki, izolacji w domach, itd - w całej Europie.

Dotychczas nie brakowało maseczek w Europie i Ameryce.

Dotychczas......itd.....

30 minut temu, bajbaga napisał:

Ale dla ludu poszedł bardzo czytelny przekaz ........... 

Jaki - że zaspokojono na teraz braki, a za chwilę sami będziemy produkować!

26 minut temu, demo napisał:

Może to już nudne ale te maseczki są bardzo dobrym tego przykładem. Bo tak, załatwili pewnie najszybciej jak mogli i przywieźli.  No niby sukces. Zara, zara, jaki sukces?, samolot niewłaściwy, a maseczki z chujowymi atestami.

Tak, ale najpierw wyprzedali za grosze specjalistyczne maseczki, bo nie miały lub kończył się atest, a dopiero zrobili zakup na łapu-capu i co to może moja wina, że się czepiam, mam bekę a co może mam płakać, bo to pieniądze z moich podatków, tak to się choć pośmieję, tyle mi zostało, a Ty nawet to chcesz mi zabrać i uważasz to za naganne, przecież nie mam na to wpływu, moją kasę inwestuje ktoś inny (trwoni). :scratching:     

37 minut temu, demo napisał:

My się tu sprzeczamy a pies psu ogona i tak nie odgryzie.

To jest już coś.

38 minut temu, demo napisał:

Więc niestety oceniam to co napisałeś niżej pustosłowiem. Tak, dokładnie tak, to tylko puste słowa bez żadnej treści. Szkoda.

Treść jest między wierszami dlatego tak to odbierasz.:bezradny:

• Lubię to 1

to już zupełnie nie wiem o co chodzi, problem z przynależnością do narodu, czy z przynależnością do ludzi.....

7 minut temu, zenek napisał:

Do tego czasu nie było epidemii zarazy, nie było zamknięcia części gospodarki, izolacji w domach, itd - w całej Europie.

Dotychczas nie brakowało maseczek w Europie i Ameryce.

Dotychczas......itd.....

A co było?

15384183846416.jpg

• Lubię to 1

2 minuty temu, animus napisał:

Tak, ale najpierw wyprzedali za grosze specjalistyczne maseczki, bo nie miały lub kończył się atest, a dopiero zrobili zakup na łapu-capu

Tamte musieli sprzedać, bo w magazynach strategicznych (czytaj na wypadek W) sprzęt musi zawsze spełniać określone wymagania.

Nie kupili, ani nie zamówili z wyprzedzeniem czasowym, bo kaska poszła na ........ wykup wungla.

Jak pokazał się wirus, to meldowali ministrowi zdrowia, że rezerwy są.

Minister wysyłał w Polskę transporty, ........................., a do szpitali nie dochodziły  (to moje domniemania).

10 minut temu, animus napisał:

A co było?

Maseczek nie brakowało - bo jak by brakowało - to byście tutaj, a opozycja w sejmie - głośno krzyczeli.

A fotka że dwoch politykow siedzi z kartką papieru - sorry, co udowadnia?

Dodaj do nich jeszcze kilku z Putinem, Trumpem itd - tak samo wyglądają - co ztego?

8 minut temu, bajbaga napisał:

Nie kupili, ani nie zamówili z wyprzedzeniem czasowym, bo kaska poszła na ........ wykup wungla.

bez przesady - nie kupili, bo nie było zarazy - a u nas zawsze jest postawa "spoko - jakoś to bedzie".

Powinien za to ktoś beknąć - ale to nie akurat wyjątkowa cecha PiS.

Kraj jest zabałaganiony od lat ...

Respiratorow brakowało choćby w Krakowie 3 lata temu, jak troszkę grypa się rozniosła...

I tak od ekipy do ekipy

Można mieć pretensje do władzy ogolnie, a nie do samego PiS.

18 minut temu, animus napisał:

bo to pieniądze z moich podatków, tak to się choć pośmieję, tyle mi zostało, a Ty nawet to chcesz mi zabrać i uważasz to za naganne, przecież nie mam na to wpływu, moją kasę inwestuje ktoś inny (trwoni).

Ale tak mają wszystkie rządy na świecie. 

I czy poprzedni był w tym uczciwszy, gospodarniejszy?

Bo tutaj atak jest na PiS - -  i w domyśle alternatywa - PO!.

No bo inni szans nie mają.

25 minut temu, demo napisał:

Co by nie było takich rzeczy się nie mówi, nawet jak wiemy że tak jest.

To znaczy ja mogę ale polityk tego formatu nie.

Właśnie o to chodzi.

Nawet jak miał coś innego na myśli, to delikatnie mówiąc, bardzo niefortunnie się wyraził.

A ja jestem pamiętliwy ;)

• Lubię to 1

31 minut temu, demo napisał:

Chyba jestem starszy od Ciebie i lepiej znam to środowisko i uwierz mi on częściowo miał rację. Choć oczywiście powiedział to pod impulsem chwili i w pewnym kontekście, ale wypowiedź bardzo nieciekawa. Co by nie było takich rzeczy się nie mówi, nawet jak wiemy że tak jest.

1. Takich rzeczy sie nie mowi. Bo to jest piłka do własnej bramki.

2. Jeśli są takie tendencje - tendencje, bo nie jest to powszechne odczucie - to Państwo jest w tym też winne.

3. Rasowy polityk nie ma prawa do takich impulsow - bo oddaje pole wrogom.

5 minut temu, aaaa napisał:

Właśnie o to chodzi.

Nawet jak miał coś innego na myśli, to delikatnie mówiąc, bardzo niefortunnie się wyraził.

A ja jestem pamiętliwy ;)

Tylko że nie on jeden ma na koncie takie lapsusy. A jeśli tak - to  dlaczego pamietasz tylko jemu?

Pamietaj wszystkim - będziesz miał bardziej wiarygodny obraz rzeczywistości.

Poza tym - to jednak epizod - a nie praktyka Jarosława.

• Lubię to 1
  • Dziękuję 1

9 minut temu, zenek napisał:

Tylko że nie on jeden ma na koncie takie lapsusy. A jeśli tak - to  dlaczego pamietasz tylko jemu?

Pamietaj wszystkim - będziesz miał bardziej wiarygodny obraz rzeczywistości.

Poza tym - to jednak epizod - a nie praktyka Jarosława.

Czy ja kiedykolwiek powiedziałem/napisałem że tylko jemu pamiętam? Akurat wielu pamiętam...z róznych stron polityki - ale teraz akurat to mi się nasunęło, bo mnie to (wtedy), że tak powiem bezpośrednio dotknęło.

Edytowano przez aaaa (zobacz historię edycji)

3 minuty temu, aaaa napisał:

Czy ja kiedykolwiek powiedziałem/napisałem że tylko jemu pamiętam? Akurat wielu pamiętam...z róznych stron polityki - ale teraz akurat to mi się nasunęło, bo mnie, że tak powiem bezpośrednio dotknęło

Rozumiem - tylko że mnie np. dotyka to, że zwykle ludzie sobie przypominają wtopy strony przeciwnej.

Niby normalne - ale nie pomaga rozsądnie wybrać, wartościować.

Szczególnie - gdy trzeba wybierać mniejsze zło - a tak bywa często w polityce. Bo każdy ma coś za uszami. 

• Dziękuję 1
  • Haha 1

8 godzin temu, animus napisał:

95233756_3088725414523985_36625493690071

:scratching:

Sprawdzałem już wczoraj dokładnie.

Fejk jakiś.

Taka Grażyna nie istnieje na fejsie.

Co nie znaczy że problem w fejku ruszony nie może zaistnieć.

No ale akcja "zabierz babci dowód" też miała podobnie wskazywany - chociaż inny -  problem związany z głosowaniem.

• Haha 1

I w Rosji giną lekarze od koronawirusa......tylko że ma on dziwne działanie.

"W obwodzie woroneskim w europejskiej części Rosji wypadł z okna szpitala lekarz pogotowia ratunkowego, który zakaził się koronawirusem - podało w sobotę radio Echo Moskwy.

Szczegóły incydentu nie są znane. "Nowaja Gazieta" przypomina, że w kwietniu Szulepow wraz z innym medykiem nagrał wideo, w którym ogłosił, że jest zakażony koronawirusem, ale zwierzchnicy nadal zmuszają go do pracy. Jego towarzysz mówił, że pracownicy szpitala nie mają środków ochronnych.

Później obaj medycy wycofali się z tego oświadczenia, a władze regionu nazwały nagranie fake newsem.:

"1 maja zginęła Jelena Niepomniaszczaja z Krasnojarska na Syberii, która kierowała jednym z miejskich szpitali. Lekarka sprzeciwiała się przekształceniu jednego z bloków podległej jej placówki w lecznicę dla pacjentów z koronawirusem.

Niepomniaszczaja wypadła z okna piątej kondygnacji szpitala."

"24 kwietnia zginęła Natalia Lebiediewa kierująca oddziałem pogotowia ratunkowego na osiedlu Gwiezdne Miasteczko pod Moskwą, gdzie mieści się ośrodek szkolenia kosmonautów. Lekarka również wypadła z okna; jej śmierć uznano za nieszczęśliwy wypadek."

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-w-rosji-zakazony-lekarz-ktory-skarzyl-sie-na-zwi,nId,4473228#iwa_source=special

• Zmieszany 1

8 minut temu, Buster napisał:

I w Rosji giną lekarze od koronawirusa......tylko że ma on dziwne działanie.

Podejrzewasz że komuś zależało aby ich uśmiercić?

Ale jaki to miałoby sens, że niby źle mówią i za dużo o sytuacji, której w Rosji nie są w stanie mieć pod kontrolą?

Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)

1 godzinę temu, bobiczek napisał:

Podejrzewasz że komuś zależało aby ich uśmiercić?

Ale jaki to miałoby sens, że niby źle mówią i za dużo o sytuacji, której w Rosji nie są w stanie mieć pod kontrolą?

Nie słyszałeś o zamykaniu medykom ust w Polsce przez ich zwierzchników? W Rosji też zamykają tylko na dłużej bo na zawsze.
Przecież to proste jak budowa cepa. Gubernatorzy czy inni namiestnicy z woli Kremla chcą żeby był przekaz że u nich wszystko jest cacy. Nie będzie im tam jakiś lekarzyna twierdził że jest źle.

• Lubię to 1
  • Haha 1
  • Smutny 1

Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane o liczbach zakażonych i zmarłych na COVID-19 w Polsce.

W ciągu ostatniej doby odnotowano więcej ozdrowieńców niż nowych przypadków zachorowań.

Niepokój wywołują najnowsze informacje z Włoch, gdzie nagle lawinowo wzrosła liczba zmarłych. 

Ale to podobno wynika z korekty dotyczącej Lombardii.

https://www.salon24.pl/newsroom/1042743,kolejne-zakazenia-koronawirusem-w-polsce-nagly-wzrost-liczby-zgonow-we-wloszech

Przez każde święta ilość testów jest wypaczona, nawet w soboty i  niedzielę to widać.  

2 godziny temu, bobiczek napisał:

Sprawdzałem już wczoraj dokładnie.

Fejk jakiś.

Taka Grażyna nie istnieje na fejsie.

Co nie znaczy że problem w fejku ruszony nie może zaistnieć.

No ale akcja "zabierz babci dowód" też miała podobnie wskazywany - chociaż inny -  problem związany z głosowaniem.

Spodziewałem się tego.

12 godzin temu, animus napisał:

:scratching:

No to dobrze, że sie przyznała - bo mozna ją ukarać.

Potrójnie:

Za zgłoszenie zamiaru fałszerstwa.

Za  zachętę innych do fałszerstwa.

Za prowokację. :takaemotka:

2 godziny temu, Buster napisał:

Przecież to proste jak budowa cepa. Gubernatorzy czy inni namiestnicy z woli Kremla chcą żeby był przekaz że u nich wszystko jest cacy. Nie będzie im tam jakiś lekarzyna twierdził że jest źle.

Tak - to jest proste jak budowa cepa. W tzw. "demokracjach" jest wszystko z poszanowaniem demokracji, w tzw. "niedemokracjach" jest wszystko z pogwałceniem demokracji. I oczywiście to jest lansowane stanowisko "demokracji" o "niedemokracji".

Na tej zasadzie jesli staruszek w Holandii boi się iść do szpitala z powodu stosowania eutanazji, to są to nieuzasadnione obawy, mimo że nie wychodzi stamtąd żywy - natomiast gdy staruszek umrze w szpitalu niedemokracji, to jest to eksterminacja tamtejszej władzy.

2 godziny temu, Buster napisał:

Nie słyszałeś o zamykaniu medykom ust w Polsce przez ich zwierzchników?

Wszyscy zwierzchnicy zamykają usta podwładnym, żeby nie mieć kłopotów.

Na całym świecie. I czasem zdarzaja się morderstwa. 

Pooglądaj sobie Kryminalnych, to zobaczysz taki wypadki i w Polsce.

Rolą propagandy jest wyciąganie takich wypadków przeciwnikom w odpowiednim momencie.

Tyle to warta.

2 godziny temu, animus napisał:

Przez każde święta ilość testów jest wypaczona, nawet w soboty i  niedzielę to widać.  

Spodziewałem się tego.

Próbka tego samego wesołka:

image.png.420c9b660ccee2c0d34a4f9a73e07808.png

zwykle nie powielam debilów - ale to tak dla nauczki, że trzeba się zastanowić, kogo sie powiela:12_slight_smile:

18 godzin temu, zenek napisał:

Można mieć pretensje do władzy ogolnie.

Ale tak mają wszystkie rządy na świecie. 

18 godzin temu, zenek napisał:

Bo tutaj atak jest na PiS - -  i w domyśle alternatywa - PO!.

No bo inni szans nie mają.

A dlaczego nie mają inni szans?

Monopolista w biznesie nieuczciwie winduje ceny, to dlaczego nie mają tego robić rządzący, mając np. sejm, senat i prezydenta. 

• Lubię to 1

2 godziny temu, animus napisał:

A dlaczego nie mają inni szans?

Monopolista w biznesie nieuczciwie winduje ceny, to dlaczego nie mają tego robić rządzący, mając np. sejm, senat i prezydenta. 

Widzisz jakąś partię z solidnym elektoratem i aparatem - Oprócz osłabionego PSL, SLD -  i PO?. W opozycji.

Wszystko podzielone, poszatkowane - i skłócone na własne życzenie.

A jesli chcesz porównania z Monopolistą, to masz:

Monopolistów jest dwóch (w tym jeden nie ma menedżerów ani biznesplanu, a aktywa stracił), może dwóch do tego większych producentów zaspakajających to, czego i tak monopoliści nie zaspokoją, czyli rynek niszowy. Reszta to wolni strzelcy, prywatna inicjatywa prawie jednoosobowa  :takaemotka:  działalność gospodarcza.

Jak sie monopoliści umowią, to tamci całkiem stracą dostęp do rynku, pozostanie im czarny rynek.

A że monopoliści nieuczciwie windują ceny (na zmianę zresztą)?

A widziałeś gdzieś uczciwego monopolistę?

na tym polega monopol, że sie go broni rękami i nogami, a konkurencji sie pozbywa każdym sposobem.

Chyba  ze ja może mam spaczone spojrzenie? :takaemotka: 

Ale punkcik za video - idealnie pokazuje real i senne idee. I my jesteśmy po krótkim okresie przełomu ok 25 lat temu sennych marzeń (zresztą pięknych, i szkoda, że już pogrzebanych) - obecnie przez dwadzieścia parę lat w twardym i brudnym realu (oczywiście rozmowa dot. innych czasó, niemniej....), o którym tak elegancko mówił prelegent (?) - nie wiem z czego to fragment?.

Nie wiem też, dlaczego akurat to doczepiono do Sasina, jak pasuje do 99 % postępowania polityków -  u nas i na świecie. Zresztą tego ich uczą na uczelniach i w partiach (taśmy? wikiliks?).

Bardzo dobry trzeźwy wywód - uniwersalny, jak mało co.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Utwórz nowe...