Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

4 minuty temu, zenek napisał:

Bezradnością myślenia, bo brak elity :takaemotka: i lidera (ki) :yahoo:

BEZRADNOŚCIĄ DZIAŁANIA... reszta by się znalazła,,,

42 minuty temu, uroboros napisał:

Po pierwsze PiS nie popełnia błędów

popełnia, każdy popełnia :takaemotka:

43 minuty temu, uroboros napisał:

jak pojawiają się sensowne propozycje,

nie pojawiają się, z powodu bezradności myślenia :12_slight_smile:

45 minut temu, uroboros napisał:

propozycje (zenka przyp.).....bez analizowania w trzy minuty odrzucane!

Tak jak wcześniej odwrotnie :takaemotka:

7 minut temu, zenek napisał:

Warunki nie do spełnienia dla rozparzonego moderatora

dlaczego ROZPARZONEGO?

4 minuty temu, mhtyl napisał:

To w ramach przypomnienia :) 

HIHI

2 minuty temu, uroboros napisał:

reszta by się znalazła,,,

na Forum :takaemotka: bo bardziej zdeterminowanych nie widzę :yahoo:

1 minutę temu, uroboros napisał:

dlaczego ROZPARZONEGO?

Nie wiem - nie wskazałem adresata - sam się ujawni :12_slight_smile: albo nie będzie ROZPARZONY :)

tylko rozsądnie tolerancyjny :yahoo:

Zobaczymy  -  wierzę w ludzi :12_slight_smile: 

Koronawirus pochodzi z laboratorium w Wuhan? Donald Trump jest o tym przekonany

Prezydent USA Donald Trump stwierdził, że koronawirus pochodzi z laboratorium wirusologii w chińskim Wuhan, a on widział na to dowody. Nie ujawnił jednak, jakie to dowody. Ostrzegł również, że Chiny ukryły prawdziwy rozmiar epidemii i mogą ponieść tego konsekwencje.

Nie mogę wam tego powiedzieć, nie wolno mi wam tego powiedzieć - bronił się Trump, którego cytuje rmf24.pl. - To straszne, co się stało. Czy to był błąd, po którym popełniono następny, czy ktoś zrobił to celowo, my wszystko ustalimy. Dowiecie się o tym w niezbyt dalekiej przyszłości - zapewnił.

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-pochodzi-z-laboratorium-w-wuhan-donald-trump-jest-o-tym-przekonany-6505754283645057a

image.png.238ec583aaea88ab1d728edc7bede707.png

2 miesiące temu taki miał pogląd, jw. :12_slight_smile:

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-usa-donald-trump-wypisal-czek-6485065868527745a

a tu:

https://www.infosecurity24.pl/amerykanski-wywiad-juz-w-listopadzie-ostrzegal-przed-koronawirusie

"Narodowe Centrum Medycznego Wywiadu (NCMI) sporządziło w listopadzie raport, w którym ostrzegało, że wirus może mieć katastrofalne skutki - twierdzi ABC, powołując się na źródło w siłach zbrojnych USA. Dokument ten miał głosić, że wirus może zagrażać amerykańskim żołnierzom w Azji. Raport miał być kilkukrotnie przedstawiony m.in. w Pentagonie i Białym Domu - utrzymuje ABC. Według źródeł tej telewizji w grudniu 2019 roku z jego treścią zapoznano członków rządu oraz Narodowej Rady Bezpieczeństwa, a na początku stycznia o sprawie w dziennym raporcie poinformowano prezydenta USA Donalda Trumpa.

NCMI, które jest częścią amerykańskiego wywiadu wojskowego DIA, zaprzeczyło w środę wieczorem, by dokument taki kiedykolwiek powstał. Doniesień ABC nie udało się potwierdzić także portalowi CNN.

Demokraci zarzucają Trumpowi, że długo bagatelizował zagrożenie związane z koronawirusem i nie podjął pilnych kroków mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii. Prezydent - wskazując m.in. na wprowadzony pod koniec stycznia w USA zakaz przyjazdów z Chin - uważa, że działania administracji były szybkie i wydatnie zredukowały zagrożenie epidemiczne."

I bądź tu mądry :takaemotka:

• Lubię to 1

13 godzin temu, daggulka napisał:

To, że jak "aaaa" słusznie zauważył jest to wątek o koronawirusie, a nie o polityce.

On chce tu zaglądać i pisać  oraz czytać w temacie. A tematem wątku jest koronawirus.

Uważam podobnie.

13 godzin temu, daggulka napisał:

Do politycznego nie każdy musi zaglądać, ale uważam, że tyle się dzieje, że warto o tym rozmawiać.

Ja będę omijał w bezpiecznej odległości.

Ten temat jest i będzie "polityczny" - bo takie są realia.

Moim zdaniem jest także "wentylem".

I problemem nie jest polityka, tylko sposób jej "uprawiania".

I wierzcie mi (powiadam Wam), że te "epitety" pisane na Forum, to mały pikuś (Pan Pikuś) wobec tego, co dostałem (imiennie) na PW :icon_biggrin:

Jest tu sporo prawie wilków w owczej skórze i dają (i będą dawać popalić) - ale jak zastosują się do zasady:

piłeś - nie pisz

nie piłeś - wypij.

będzie i kwieciście i treściwie i będzie na świecie miłość i pokój.

8 minut temu, bajbaga napisał:

Czyli teraz nastąpi konflikt interesów na drodze Admin a moderator.

I mało tego, Rysiu bez urazy ale widać że jesteś stronniczy i nie obiektywny.

Natomiast co do pisania po wypiciu, skąd to wiesz że dany osobnik pisząc był pod wpływem? alkomat jest podłączony do interfejsów forum?

To forum było budowlane ale już takim nie będzie jak politykę chcecie władować na lamy forum.

15 minut temu, bajbaga napisał:

I jeszcze jedno bo zapomniałem dopisać.

Zaczęliśmy niby jak napisałeś po objęciu stanowiska moderatora od "ZERA" i jak to ma się do realiów?

Sam łamiesz postanowienia Regulaminu co defacto powinieneś stać na straży przestrzegania jego i tu proszę na Dzień Dobry temat o KORONAWIRUSIE a moderator pisze oficjalnie że można pisać i o innym zagadnieniu - polityce.

Cytat

§ 2.Zasady korzystania z Forum

6. Użytkownicy zobligowani są do publikowania na Forum, wyłącznie treści zgodnych z tematyką działu. Zakazuje się publikowania w poszczególnych wątkach dyskusyjnych Forum treści niezwiązanych z tematem wiodącym (wątkiem głównym dyskusji).

13 godzin temu, mhtyl napisał:
Dnia 19.04.2020 o 06:54, Redakcja napisał:

Jeśli nie przestaniecie robić osobistych wycieczek, będę usuwał każdy polityczny temat, a ten siłą rzeczy takim jest. 

Miłego dnia :)

Marcin

To w ramach przypomnienia :) 

Pozwoliłem sobie wyartykułować chyba kluczowe słowa admina w twym przypomnieniu:

"Jeśli nie przestaniecie robić osobistych wycieczek".

Trzeba zachować kulturę wypowiedzi i bedzie OK! :12_slight_smile:

16 minut temu, mhtyl napisał:

Sam łamiesz postanowienia Regulaminu co defacto powinieneś stać na straży przestrzegania jego i tu proszę na Dzień Dobry temat o KORONAWIRUSIE a moderator pisze oficjalnie że można pisać i o innym zagadnieniu - polityce.

Koronawirus od początku jest zdominowany przez politykę, bo to problem społeczny. Można oczywiście rozmawiać tylko o wątku medycznym, ale ani się na tym znamy, ani nie jest to dominujące w problemie zarazy.

Więc tu się chyba moderator dobrze ustawia. Zachowajmy kulturę i rezerwę - i bedzie OK. W piciu czegokolwiek też :12_slight_smile:

• Dziękuję 1

25 minut temu, mhtyl napisał:

cyt z Regulaminu (przyp. zenka)

Użytkownicy zobligowani są do publikowania na Forum, wyłącznie treści zgodnych z tematyką działu.

Temat jest w Gorących debatach, są tam również tematy niebudowlane - więc chyba jest zgodność z Regulaminem?

Niech najlepiej się wypowie najlepiej @animus, jak widzi kontynuacje tego tematu. To jego pomysł!

2 minuty temu, zenek napisał:

Temat jest w Gorących debatach, są tam również tematy niebudowlane - więc chyba jest zgodność z Regulaminem?

To że temat jest w "Gorących debatach" nie oznacza że można w nim pisać o wszystkim co gorące, sek tez jest gorący a nawet nieraz ognisty.

Temat ma konkretny wątek i tak jak regulamin mówi tak należy robić, a kto tego nie przestrzega łamie regulamin w sposób notoryczny.

55 minut temu, mhtyl napisał:

Czyli teraz nastąpi konflikt interesów na drodze Admin a moderator.

I mało tego, Rysiu bez urazy ale widać że jesteś stronniczy i nie obiektywny.

Natomiast co do pisania po wypiciu, skąd to wiesz że dany osobnik pisząc był pod wpływem? alkomat jest podłączony do interfejsów forum?

Więcej dystansu.

To forum było budowlane ale już takim nie będzie jak politykę chcecie władować na lamy forum.

W związku z tym mam pytanie. Czy kilka lat wstecz, kiedy powstał dział Hyde Park, czy Forum przestało być budowlane? Czy może jest (jak na każdym) wiele działów i tematów, również niebranżowych, ale nadal jest to forum budowlane?

Nie samym chlebem człowiek żyje. Tu piszą ludzie, nie roboty.

a moderator pisze oficjalnie że można pisać i o innym zagadnieniu - polityce.

Te tematy się niestety łączą.

1 godzinę temu, bajbaga napisał:

Moim zdaniem jest także "wentylem".

I problemem nie jest polityka, tylko sposób jej "uprawiania".

Coś w tym jest.

I wierzcie mi (powiadam Wam), że te "epitety" pisane na Forum, to mały pikuś (Pan Pikuś) wobec tego, co dostałem (imiennie) na PW :icon_biggrin:

Ojojoj :icon_rolleyes:

Współczuję :zalamka:

ale jak zastosują się do zasady:

piłeś - nie pisz

Cóż — super byłoby, gdyby również na Forum ;)

• Dziękuję 1

Cytat

Aż 141 nowych przypadków, z 228 potwierdzonych w piątek, to zakażenia w województwie śląskim. W tym regionie jest ich już 2383.

Z komunikatu przekazanego w czwartek rano przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w związku z pandemią COVID-19:

- 92 458 osób jest objętych kwarantanną (dzień wcześniej było ich 88 265),

- 18 433 osoby są objęte nadzorem epidemiologicznym,

- 3789 osób jest hospitalizowanych,

- 3491 osób wyzdrowiało po zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2.

Kopalnie to tykająca bomba.

Jak ktoś jechał klatką, to wie - rozmawiałem właśnie o tym (kilkanaście dni temu) z aaaa - wykrakaliśmy ?????

Tyle w wątku wiodącym.

Teraz łamię Regulamin i o polityce będzie.:icon_biggrin:

Popatrzcie, na czwartek ponad 150.000 osób praktycznie  nie będzie mogło głosować a jak zagłosują to są potencjalnymi siewcami - powszechne wybory ????

Do wyborów może być takich osób dobrze ponad 250.000 (a może i ponad 1.000.000).  

2 minuty temu, daggulka napisał:

Więcej dystansu.

Akurat dystansu to mi nie brakuje.

To po jakiego była te reforma?? Nie wiem o co Ci chodzi.

Mi temat o polityce jest całkowicie do szczęścia nie potrzebny, nie wiem po co tak sie upierasz aby tu był.

Chcesz/chcecie pisać  o polityce to proszę bardzo:

http://forum.e-polityka.pl/

https://wpolityce.pl/forum

http://forum.nowiny24.pl/polityka-f40/

https://forum.interia.pl/polityka-kategoria,catId,6580

Jaki problem tam się zalogować i dać upust swoim żalom do władzy.

A tak na marginesie to jak na razie tylko Ty i Rysiu chcecie temat  o polityce tu prowadzić, więcej chętnych nie dostrzegłem więc jak mamy demokracje to zróbmy głosowanie kto jest za  i przeciw tematu politycznego.

11 minut temu, daggulka napisał:

W związku z tym mam pytanie. Czy kilka lat wstecz, kiedy powstał dział Hyde Park, czy Forum przestało być budowlane? Czy może jest (jak na każdym) wiele działów i tematów, również niebranżowych, ale nadal jest to forum budowlane?

Nie samym chlebem człowiek żyje. Tu piszą ludzie, nie roboty.

A  ja w związku z tym co napisałaś powyżej, mam pytanie czy wiesz w jakim dziale jest temat o koronowirusie? Ald to mało ważne w jakim dziale. Widziałaś jaka była frekwencja w działach tematycznych kiedy była "burza umysłów" w temacie o koronawiurusie? praktycznie zerowa, bo wszyscy skupili się kto komu bardziej dosra i to takie gorące dyskusje są tu zbędne a nawet szkodliwe.

Aby atmosfera była przyjazna a ludzie się szanowali i lubili nie może być tematów o polityce, religii i rodzinie.

17 minut temu, daggulka napisał:

Te tematy się niestety łączą.

A świstak siedzi i zawija w sreberka.

6 minut temu, bajbaga napisał:

Brawo, bravissimo :) 

Ale jak to mówią "Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie"

Rysiu, zadałem Ci pytanie  w temacie o funkcjonowaniu forum i nie uważasz za stosowne na nie odpowiedzieć?

2 minuty temu, bajbaga napisał:

Kopalnie to tykająca bomba.

Jak ktoś jechał klatką, to wie - rozmawiałem właśnie o tym (kilkanaście dni temu) z aaaa - wykrakaliśmy ?????

Tyle w wątku wiodącym.

Zastanawia mnie — czy do kopalni w mojej mieścinie faktycznie nie dotarło?  Mamy 3. To sporo. Miasteczko typowo górnicze :scratching:

Popatrzcie, na czwartek ponad 150.000 osób praktycznie  nie będzie mogło głosować a jak zagłosują to są potencjalnymi siewcami - powszechne wybory ????

Do wyborów może być takich osób dobrze ponad 250.000 (a może i ponad 1.000.000).  

A Polacy za granicą?

W Anglii  przewidziano 10 okręgów wyborczych, z czego 5 w samym Londynie. Jest ich decydowanie mniej, niż zwykle. W parlamentarnych w ubiegłym roku były 22.

Polonia musi jechać w najlepszym wypadku kilkadziesiąt, w najgorszym kilkaset kilometrów do lokalu wyborczego.

Ze względu na mniejszą ich ilość, ludzie będą stać w kolejkach, tłoczyć się, narażać. Ilu zrezygnuje? Podejrzewam, że sporo, nie tylko w UK.

Te wybory to farsa. Pod każdym względem.

13 minut temu, mhtyl napisał:

A  ja w związku z tym co napisałaś powyżej, mam pytanie czy wiesz w jakim dziale jest temat o koronowirusie? Ald to mało ważne w jakim dziale. Widziałaś jaka była frekwencja w działach tematycznych kiedy była "burza umysłów" w temacie o koronawiurusie? praktycznie zerowa, bo wszyscy skupili się kto komu bardziej dosra i to takie gorące dyskusje są tu zbędne a nawet szkodliwe.

I znowu — nie samym chlebem człowiek żyje.

Aby atmosfera była przyjazna a ludzie się szanowali i lubili nie może być tematów o polityce, religii i rodzinie.

Atmosfera może być również przyjazna, rozmawiając na każdy temat, byle z użyciem argumentów zamiast epitetów i jadu.

Wtedy właśnie można rozmawiać o wszystkim — kulturalnie.

Ale jak to mówią "Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie"

Nie przesadzaj. Również możesz pisać o wszystkim. Nie tylko Ryszard.

24 minuty temu, mhtyl napisał:

Rysiu, zadałem Ci pytanie  w temacie o funkcjonowaniu forum i nie uważasz za stosowne na nie odpowiedzieć?

????????????? - gdzie 

6 minut temu, bajbaga napisał:

????????????? - gdzie 

Rysiu, celowo chcesz być cyniczny czy naprawdę nie widziałeś?

Przecież napisałem, o funkcjonowaniu forum.

Bez urazy ale jak chcesz ogarnąć forum jak nie przeczytałeś co tam napisali, chcesz moderować bez czytania, znaczy sie kasować posty bez zapoznania się z ich  treścią?

Cobyś nie musiał błądzić i szukać zapodaję link do zapytania

Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)

14 godzin temu, animus napisał:

Nienawiścią tryskasz do ludzi?

Ci ludzie ten kraj tworzą, jako społeczeństwo, Naród!  

Pamiętaj, że człowiek normalny nie da sobie robić wody z mózgu, dlatego tego nie rozumiesz, wzbudza to w tobie agresję. 

Współczuję.

To oczywiście są bzdury i do nikogo nie tryskam nienawiścią. Ale szczerze przyznam że jednak wku...a mnie

gdy zachowujecie się jak banda bezmyślnych zbirów wynajętych do hejtowania PISu. 

Do tego teraz gdy jest pełno innych zagrożeń związanych z pandemią, ale oczywiście dla was każda okazja jest dobra by przywalić, obojętnie w jaki sposób, nawet kłamstwem, nawet głupim klipem.

Ludzie opamiętajcie się !, ci tam na górze niech się żrą ile wlezie, to ich robota i za to biorą kasę. Ale po co to przenosić na zwykłych szarych ludzi.

Ten twój "Naród" jak uzna za stosowne to może zmienić wszystko, ale na pewno nie zmieni tego puszczanie bąków o fałszowaniu wyborów, bo jak już to najlepszymi specjalistami od tego była poprzednia ekipa.

I jeszcze ten "człowiek normalny", ale to oczywiście nie jest dzielenie ludzi na tych lepszych i gorszych, albo tych myślących i tych głupich co pewnie są społeczeństwem drugiej kategorii. 

• Lubię to 1

Ale każda władza jest, była i będzie obiektem ataku.

Faktem jest że obecna władza, a raczej Rząd (bo władzę ma taki jeden zwyczajny poseł), działa w trybie wojny, bo musi.

W pewnym sensie dzięki tej wojnie (z wirusem) PiS (a raczej Rząd) ratuje swój wizerunek.

I mój apel - ludzie, coście tacy smutni, przecie wybory przed wami. 

(Hołownia się wyrabia - zapocztujcie na Niego) :icon_biggrin:

• Lubię to 1
  • Haha 1

No nie będzie i co z tego?, jest taka sytuacja, nadzwyczajna sytuacja.. Chyba lepsze wybory niż kwestionowanie zasadności zasiadania na tym stołku do nie wiadomo kiedy tego prezydenta.

Jak ktoś jest chory na cokolwiek innego to też raczej nie leci głosować, albo różne inne sytuacje.  

Myślę że nie ma problemu, bo reprezentatywność będzie zachowana, wszak wirus chyba nie wybierał i tyle samo jest chorych z jednej jak i drugiej strony barykady.

32 minuty temu, bajbaga napisał:

W sumie to mało go znam, czy raczej mało mnie interesował, ale zawsze postrzegałem go jak przebranego księdza. Więc nie biorę go pod uwagę, ale na pewno zainteresuję się po tym co piszesz.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1

6 minut temu, zenek napisał:

Niech najlepiej się wypowie najlepiej @animus, jak widzi kontynuacje tego tematu. To jego pomysł!

Co tu pisać, temat społeczny, tragiczny w skutkach (umierają ludzie), teoretycznie powinien jednoczyć Naród, (miałem taką nadzieję) ale wystarczy wspomnieć o nieszczęsnych maseczkach czy o ilości robionych u nas testów i wkracza polityka, nerwowość i automatycznie tworzą się dwa obozy, które ścierają się tu, jakby walczyli o życie, a przecież walczą „o pietruszkę”.:hahaha2:

PiS-owi udało się zaangażować społeczeństwo do własnej polityki i najciekawsze, że ludzie biorą wszystko w ciemno bez przemyślenia, to jest geniusz demagogii.
To się nazrywa bielmo na oczach, ślepa wiara czy jakoś tak.

Wcześniej aż tak obywatele RP się nie angażowali, posiadali większy dystans, nieufność do "władzy".
Nerwowość i agresja kipi, przecież jakakolwiek krytyka, jeżeli jest nietrafiona, to spełznie na niczym, denerwuje się tylko ktoś, kto nie jest do końca uczciwy.

Ignaś K. biskup warmiński kiedyś to naskrobał.

Cytat

Kto się złym czuje, tego zarzut wzruszy;
Cienia się swego boi hipokryta,

Gdy go wewnętrzne przeświadczenie głuszy;
Ubezpieczona w niewinności swojej,
Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.

No cóż, nadal dyskutujemy, jeszcze nie walczymy, nie zabija brat brata, jest nadzieja, że społeczeństwo otrząśnie się z tego marazmu i zacznie dostrzegać mechanizmy, którymi próbuje się nas skłócić, manipulować, żeby w tej nienawiści nie dostrzegać tego, o co w tym wszystkim chodzi.

Dodam ku przestrodze, że: 

Cytat

"Polak mądry po szkodzie"; Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie, Nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie........

P.S.

Temat założyłem ja i proszę o więcej wzajemnego szacunku, godności, tolerancji i wspierania się nawzajem w czasie pandemii, a nawet po niej, jeżeli wytrzymacie, przeżyjemy to bez uszczerbku na umyśle a może i zdrowiu.

Pozdrawiam.

• Lubię to 3

32 minuty temu, bajbaga napisał:

I tez mówią że jeszcze nikt sie taki nie urodził coby każdemu dogodził.

Ale to nie powód aby tu skakać sobie do gardła w imię kogoś kogo się tak na prawdę nie zna, bo o danej osobie wiemy tyle ile media doniosą, inaczej poinformują :) 

35 minut temu, bajbaga napisał:

I mój apel - ludzie, coście tacy smutni, przecie wybory przed wami. 

Uważam, żeby nie glosować i pozostawić pakiet wyborczy w domu, wtedy mamy 100% pewność, że nikt tym głosem nie będzie inaczej rozporządzał, nie zmanipuluje niczego w tych dziwnych wyborach, które są inne niż przedtem, bardziej narażone, przez przesyłanie pocztą i wydłużony czas ich trwania.

Nie zostaną glosy wrzucone do przezroczystej urny w jednym dniu (jak chciał PiS), policzone na koniec glosowania przez komisję i wywieszony protokół, który można sprawdzić w internecie.

• Lubię to 1

19 minut temu, demo napisał:

Chyba lepsze wybory niż kwestionowanie zasadności zasiadania na tym stołku do nie wiadomo kiedy tego prezydenta.

Tyle, że sytuacja jest taka, że nie ma takiego terminu, zmiany sposobu wybierania (jak przejdzie ustawa pocztowa), który nie będzie prowadził do zakwestionowania wyników wyborów.

Każdy wybrany prezydent będzie trefnym - nawet Hołownia. 

1 godzinę temu, demo napisał:

To oczywiście są bzdury i do nikogo nie tryskam nienawiścią. Ale szczerze przyznam że jednak wku...a mnie

gdy zachowujecie się jak banda bezmyślnych zbirów wynajętych do hejtowania PISu. 

A powiedz tak uczciwie, dlaczego teraz tak zajadle ich bronisz, przecież oni rządzili już wcześniej przed PO i potem pozwoliłeś przez „dwa sezony” rządzić POwcom? 

11 minut temu, bajbaga napisał:

Każdy wybrany prezydent będzie trefnym - nawet Hołownia. 

To dlaczego Duda  zgadza się na takie wybory?

19 minut temu, animus napisał:

To dlaczego Duda  zgadza się na takie wybory?

Bo mu zwykły poseł kazał? :patyk:

I jeszcze jedno.

Chyba się popłaczę z litości nad tymi pisiorkami, bidulkami.

Jak im w Sejmie ustawa nie przejdzie (a wiele wskazuje, że nie przejdzie) to tak namotali że zwykły poseł zje... znaczy się zwyzywa ich, będą musieli zmienić datę wyborów (a zwykły poseł rzekł był - wybory 10 maja tego roku), obowiązuje ustawa o wyborach częściowo "pocztowych" (dla kwarantanny i chętnych), główny listonosz już wydrukował karty do głosowania, ale komisji ani lokali wyborczych - niet.

Strasznie im współczuję.

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)

2 godziny temu, bajbaga napisał:

Tak - ale pandemia będzie nadal, ludzi zagrozonych i chorych może byc więcej - i co - w związku z tym nie będzie żadnych wyborów?

A Prezydenta zastapi Marszałek Witek? Albo inny - z urzędu? Nie wiadomo, na jak długo? To co to zademokracja?

2 godziny temu, daggulka napisał:

A Polacy za granicą?

No sory - wyjechali - niech tam sobie władzę wybierają, która nimi rządzi.  

A my tutaj. 

W tym akurat nie mam wątpliwości.

W pewnym sensie dzięki tej wojnie (z wirusem) PiS (a raczej Rząd) ratuje swój wizerunek.

Naprawdę uważasz, że jednak innych osiągnięć nie ma?

54 minuty temu, animus napisał:

Dodam ku przestrodze, że: 

Cytat

"Polak mądry po szkodzie"; Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie, Nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie........

P.S.

Temat założyłem ja i proszę o więcej wzajemnego szacunku, godności, tolerancji i wspierania się nawzajem w czasie pandemii, a nawet po niej, jeżeli wytrzymacie, przeżyjemy to bez uszczerbku na umyśle a może i zdrowiu.

Bardzo dobry apel i ładny cytat.

To dodam, może z błędami, bo z pamięci, jaki mamy Naród wg wieszcza:

"Nasz Naród, jak lawa, z wierzchu

zimna, twarda sucha i plugawa

lecz wewnetrznego ognia i sto lat nie wyziębi,

plwajmy na tą skorupę i zstąpmy do głębi"

Chyba jednak niezły :12_slight_smile: dający nadzieję 

47 minut temu, animus napisał:

pozostawić pakiet wyborczy w domu

ale ten pakiet nie jest Twoją własnością - 3 lata można pierdla dostać, za zgubienie, zniszczenie, itp.

39 minut temu, bajbaga napisał:

Tyle, że sytuacja jest taka, że nie ma takiego terminu, zmiany sposobu wybierania (jak przejdzie ustawa pocztowa), który nie będzie prowadził do zakwestionowania wyników wyborów.

to ma już nie być wyborów???? Aż sie zaraza nie skończy? I kto ma zastapić Dudę? Czy przedłużyc mu kadencję?

21 minut temu, bajbaga napisał:

Zwykły nie. To lider. Ich, nawet jak go nie lubisz.

Tak jak przedtem PO miała Tuska. Przecież Bronek tez go słuchał.

A PiS go nie lubił. I wyborcy PiSu.

Jest tylko odwrotnie :)

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

Ale to nie powód aby tu skakać sobie do gardła w imię kogoś kogo się tak na prawdę nie zna

No właśnie,jak pewnie zauważyliście postępuję już jak ten dziadek....

image.png.abfe30150532084ec03141964a3e9a64.png

Powiedziałem co miałem powiedzieć.Wypowiedziałem swoją opinię. Znacie moje poglądy i ja znam Wasze.....Trochę poskakaliśmy sobie do oczu i starczy. Nikt nikogo nie przeciągnie na swoją stronę :) 

• Lubię to 3

5 minut temu, bajbaga napisał:

ale ten pakiet nie jest Twoją własnością - 3 lata można pierdla dostać, za zgubienie, zniszczenie, itp.

a za nie umyślne?

A Senat nic tu nie zmienił, zaproponował?

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)

3 minuty temu, bajbaga napisał:

Miałem wrażenie że wycofano się z tego kretyńskiego pomysłu ale może mylę się :scratching:

1 minutę temu, Buster napisał:

Nikt nikogo nie przeciągnie na swoją stronę :) 

Sądziesz, że dyskusja będzie ciekawsza, jak wszyscy będą po jednej stronie? 

Mozna zrobic taką symulację :takaemotka:

Faktem jest że obecna władza, a raczej Rząd (bo władzę ma taki jeden zwyczajny poseł), działa w trybie wojny, bo musi.

Ty mi powiedz kiedy było inaczej.

Różnica polegała na tym, że normalnego posła wybierało się czasami Premierem albo Prezydentem.

Wtedy co.

Nie można było widzieć tego podobnie?

Czy gdyby Kaczyński był dzisiaj Premierem, coś by się politycznie zmieniło?

Dlatego uważam że ten delikatny znacznik o "jednym zwyczajnym pośle" to mało trafiony.

Zawsze ktoś tam miał swojego lidera i jego zdanie było tym, które miało największe znaczenie.

Tak było u Tuska, u Rysia Petru u Palikota, u Leppera.

Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)

11 minut temu, Buster napisał:

Miałem wrażenie że wycofano się z tego kretyńskiego pomysłu ale może mylę się :scratching:

Doczytałem się:

"Można więc pakietu wyborczego nie oddać. A jeśli przesyłka dotrze do nas jeszcze przed wejściem w życie ustawy – wydaje się to sytuacją absurdalną, ale przedstawiciele rządu otwarcie o tym mówią – będzie ją można nawet publicznie spalić".

15 minut temu, zenek napisał:

Zwykły nie. To lider. Ich, nawet jak go nie lubisz.

Tak jak przedtem PO miała Tuska. Przecież Bronek tez go słuchał.

A PiS go nie lubił. I wyborcy PiSu.

Jest tylko odwrotnie :)

Zauważyłem że pisałeś coś podobnego wcześniej. Przepraszam

• Lubię to 1

8 minut temu, bobiczek napisał:

Dlatego uważam że ten delikatny znacznik o "jednym zwyczajnym pośle" to mało trafiony.

To było nawiązanie do słów prominentnego pisiora o Godwinie.

7 minut temu, bobiczek napisał:

Czy gdyby Kaczyński był dzisiaj Premierem, coś by się politycznie zmieniło?

Dużo, nawet bardzo dużo - odpowiedzialność konstytucyjna. 

• Lubię to 1

Ciekawi mnie czy w wyborach po wojnie,tych co to 3 X TAK były sankcje za nieuczestniczenie w wyborach. Chyba nie bo nie słyszałem o czymś takim. Wyraźnie teraz widać że wierchuszka PIS-u mogłaby uczyć komunistów, Bieruta a może nawet Stalina jak organizować wybory.
Dobre chociaż to że wycofali się po protestach bo to byłoby niespotykane w cywilizowanym świecie.

5 minut temu, Buster napisał:

"Można więc pakietu wyborczego nie oddać. A jeśli przesyłka dotrze do nas jeszcze przed wejściem w życie ustawy – wydaje się to sytuacją absurdalną, ale przedstawiciele rządu otwarcie o tym mówią – będzie ją można nawet publicznie spalić".

A z której ustawy albo wersji ustawy ten cytat ?

19 minut temu, bajbaga napisał:

Jest, bo nie ma (chyba jeszcze) przymusu udziału w glosowaniu, a odsyłając bierzesz w nim udział.

A może to jakaś wrzutka już obowiązująca ?

Przepraszam ale nie śledziłem. :bezradny:

3 minuty temu, bajbaga napisał:

Dużo, nawet bardzo dużo - odpowiedzialność konstytucyjna. 

E.

Wątpię.

Koszty decyzji ponosi zawsze partia.

Ugrupowanie straci popularność, jeśli decyzje jego lidera będą nietrafione.

Odpowiedzialność konstytucyjna spoczywa na organie ustawodawczym, a tym jest parlament.

Gdzie znalazłeś coś takiego jak "odpowiedzialność konstytucyjna Prezesa Rady Ministrów"

3 minuty temu, animus napisał:

Jest, bo nie ma (chyba jeszcze) przymusu udziału w glosowaniu, a odsyłając bierzesz w nim udział.

Na teraz - status tej przesyłki (pakietu wyborczego) jest taki sam jak ulotka z sex shopu.

51 minut temu, bajbaga napisał:

To nie jest zwykły poseł, tylko koordynator partii i on niczego nie przysięgał jak ci w rządzie, więc odpowiedzialność spływa po nim jak po kaczce (głupie przysłowie).:takaemotka:

Na teraz - status tej przesyłki (pakietu wyborczego) jest taki sam jak ulotka z sex shopu.

Ufff.

3 minuty temu, bobiczek napisał:

Odpowiedzialność konstytucyjna spoczywa na organie ustawodawczym, a tym jest parlament.

Gdzie znalazłeś coś takiego jak "odpowiedzialność konstytucyjna Prezesa Rady Ministrów"

Cytat

W Polsce organem orzekającym o odpowiedzialności konstytucyjnej jest Trybunał Stanu. Ponoszą ją: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Prezes Rady Ministrów oraz członkowie Rady Ministrów, Prezes Narodowego Banku Polskiego, Prezes Najwyższej Izby Kontroli, członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz osoby, którym Prezes Rady Ministrów powierzył kierowanie ministerstwem, Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych, a także w ograniczonym zakresie posłowie i senatorowie.

32 minuty temu, Buster napisał:

Nikt nikogo nie przeciągnie na swoją stronę :)

Nie przeciągnie to oczywista oczywistość ale obrazić może a po co to?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Utwórz nowe...