Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

2 godziny temu, uroboros napisał:

emeryci, nie wszyscy, ale ich WYSTARCZAJĄCA ilość, dostając marchewkę, zagłosowali jedynie słusznie

26 minut temu, zenek napisał:

niby którzy nie?

ci myślący emeryci...

ci mający dostęp do różnych źródeł wiadomości, a nie tylko Radia M. i TVPINFO,

ci widzący, że - mimo pomocy finansowej - EWIDENTNIE jest to kiełbasa wyborcza i PRZEKUPYWANIE ludzi  KUPOWANIE głosów...

29 minut temu, zenek napisał:

Naród Wybrany to Żydzi,

To jest propaganda!

Przecież tu masz napisane: POLACY NARODEM WYBRANYM

obraz.png.0e3b3e71c23e4efdc733fab7323f5e53.png

36 minut temu, zenek napisał:

Jestem Polakiem, katolikiem.

czyli należysz do NARODU WYBRANEGO!!!

38 minut temu, zenek napisał:

Mowiłem o emerytach - co ma do tego ojciec dyrektor

Ojciec dyrektor doi Naród, a przede wszystkim emerytów z ZUSu i - w szczególności KRUSu.

38 minut temu, zenek napisał:

Zadajesz pytania, jakbyś był niespełna rozumu - czytasz je, czy ktoś ci je podkłada?

Ty mi je podkładasz :icon_lol:

23 minuty temu, uroboros napisał:

Przecież tu masz napisane: POLACY NARODEM WYBRANYM

obraz.png.0e3b3e71c23e4efdc733fab7323f5e53.png

No nie obraź się Uroboros, ale jakieś takie wyszukane z czeluści internetów z marca 2015 roku pierdoły, mają świadczyć o czym.

Że ktoś tak napisał i tak uważa i to ma być wykładnią? Przykładem? Na co?

Proszę Cię.

Gadajmy i piszmy o normalnych ludziach.

Tam z boku czytam jakieś "Oni podpisali pakt z szatanem"

No gdzieś Ty to znalazł! :)

• Lubię to 1
1 godzinę temu, Buster napisał:

Hmmmm....ta chwila trwała ze 2-3 dni. Minimum. A pielęgniarka/opiekunka ponad 60 lat.

No i chwała jej. Wielkie uszanowanie. 

1 godzinę temu, uroboros napisał:

ci myślący emeryci...

jesli tacy jak ty to chyba myslący inaczej :takaemotka:

Ojciec dyrektor doi Naród, a przede wszystkim emerytów z ZUSu i - w szczególności KRUSu.

Dlaczego z ciebie takie dno?

Ojciec dyrektor zrobił Radio i TV nizależne od Państwa zajmujące się tym, na co czekali ci, co ich używają. A przede wszystkim udostępnił mszę świętą i modlitwy tym, co nie mogą pójść do kościoła. I zrobił to bez dotacji Państwa i bez slono płatnych reklam. Wybudował tez wielokierunkową uczelnię wyższą, na której kształci się wielu studentów. Też bez albo z małymi dotacjami. Miał jeszcze kilka przedsięwzięć, ktore mu sie udały mimo wściekłego oporu takich jak ty, psów ogrodnika, co samemu nie zjedzą i drugiemu nie dadzą.

Więc musiał polegać na datkach - tak jak to jest na całym świecie cywilizowanym. Ty widać nie należysz do tego świata.

Ale nie musisz korzystać z usług ojca dyrektora, ani łożyć na nie. 

Więc w czym masz problem. Chyba taki, jak pies ogrodnika. Ujada - na cokolwiek. Taka rozrywka psa łańcuchowego. Widac nie ma go kto z łańcucha spuścić.

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1
44 minuty temu, uroboros napisał:

ci myślący emeryci...

Nie podoba mi się twóje podejście. Z góry zakładasz, że tylko ty masz rację, a ci którzy mają inne zdanie, jej nie mają.

Pozycjonujesz siebie, jako tego myślącego, a ci co mają inne zdanie, z góry są dla ciebie gorsi...

Trudno jest mi się zgodzić z takim stawianiem sprawy.

• Lubię to 2
17 minut temu, zenek napisał:

Ojciec dyrektor zrobił Radio i TV nizależne od Państwa zajmujące się tym, na co czekali ci, co ich używają. A przede wszystkim udostępnił mszę świętą i modlitwy tym, co nie mogą pójść do kościoła. I zrobił to bez dotacji Państwa i bez slono płatnych reklam. Wybudował tez wielokierunkową uczelnię wyższą, na której kształcisięwielu studentów. Też bez albo z małymi dotacjami. Miał jeszcze kilka przedsięwzięć, ktore mu sie udały mimo wściekłego oporu takich jak ty, psów ogrodnika, co samemu niezjedzą i drugiemu nie dadzą.

Więc musział polegać na datkach - tak jak to jest na całym świecie cywilizowanym. Ty widać nie należysz do tego świata.

Ale nie musisz korzystać z usług ojca dyrektora, ani łożyć na nie. 

Więc w czym masz problem. Chyba taki, jak pies ogrodnika. Ujada - na cokolwiek. Tak rozrywka psa łańcuchowego. Wdac nie ma go kto z łańcucha spuścić.

Ekstremista jesteś.

16 minut temu, zenek napisał:

Ojciec dyrektor zrobił Radio i TV nizeależne od Państwa zajmujące się tym, na co czekali ci, co ich używają. A przede wszystkim udostępnił mszę świętą i modlitwy tym, co nie mogą pójść do kościoła.

5 minut temu, aaaa napisał:

Nie podoba mi się twoje podejście. Z góry zakładasz, że tylko ty masz rację, a ci którzy mają inne zdanie, jej nie mają.

Pozycjonujesz siebie, jako tego myślącego, a ci co mają inne zdanie, z góry są dla ciebie gorsi...

Trudno jest mi się zgodzić z takim stawianiem sprawy.

Kiedyś aktor celebryta Pazura będąc u drugiego celebryty Wojewódzkiego, fantastycznie mu odpowiedział na podobne zarzuty.

Znajdziesz sobie sam.

A jako że celebryty Kubusia nie trawię z wielu powodów, to może wkleję inny link - wyjaśniający kilka kwestii.

• Lubię to 2
1 minutę temu, aaaa napisał:

Nie podoba mi się twóje podejście.

Nie zacytowałeś:

48 minut temu, uroboros napisał:

ci widzący, że - mimo pomocy finansowej - EWIDENTNIE jest to kiełbasa wyborcza i PRZEKUPYWANIE ludzi  KUPOWANIE głosów...

Nic nie zakładam z góry... odważam się tylko wstawić tutaj opinię, nie tylko moją, ale również innych ludzi... nie będę ich przedstawiał, ale oni istnieją w realu... nie w mojej wyobraźni, ale w realu... i Ty to dobrze wiesz...

5 minut temu, aaaa napisał:

ci co mają inne zdanie, z góry są dla ciebie gorsi...

Nie są gorsi, tylko mają inne przekonania i mają inne zdanie... ja ma właśnie takie, jak je tu prezentuję...

18 minut temu, zenek napisał:

Ojciec dyrektor zrobił Radio i TV nizależne od Państwa zajmujące się tym, na co czekali ci, co ich używają.

Może i tak, ale moja śp teściowa, bardzo religijna kobieta ze wsi, przesiąknięta wiarą, chórzystka kościelna, nie mogła po jakimś czasie znieść zakłamania - to były jej słowa - jakie prezentują występujące tam osoby - księża, goście, rozmówcy telefoniczni... I ty też pewnie o tym słyszałeś, nie przyjmujesz tego do siebie... albo żyjesz w tak hermetycznym środowisku, któremu to do głowy nie przychodzi..

4 minuty temu, uroboros napisał:

moja śp teściowa, bardzo religijna kobieta ze wsi, przesiąknięta wiarą, chórzystka kościelna, nie mogła po jakimś czasie znieść zakłamania - to były jej słowa - jakie prezentują występujące tam osoby - księża, goście, rozmówcy telefoniczni...

Może opierając się tylko na słowach teściowej, popełniasz błąd?

4 minuty temu, uroboros napisał:

I ty też pewnie o tym słyszałeś, nie przyjmujesz tego do siebie... albo żyjesz w tak hermetycznym środowisku, któremu to do głowy nie przychodzi..

To nie jest hermetyczne środowisko, nie zgodzę się z taką tezą.

Hermetyczne to takie do którego nie ma wstępu, ani nie ma możliwości wydostania się.

To na pewno takim nie jest.

Nie zgadzam się z Tobą.

30 minut temu, uroboros napisał:

Nic nie zakładam z góry... odważam się tylko wstawić tutaj opinię, nie tylko moją, ale również innych ludzi... nie będę ich przedstawiał, ale oni istnieją w realu... nie w mojej wyobraźni, ale w realu... i Ty to dobrze wiesz...

Ewidentnie to w demokracji ludzie wybierają wg kiełbasy wyborczej, tzn. wybierają tych, co obiecują to, czego spodziewają sie ich wyborcy.

Kwestia jest tylko jedna - czy ci, co obiecują - słowa dotrzymują.  Przy następnych wyborach to się weryfikuje.

Jeśli sie mylę - to pokaż przykład - gdy wyborcy głosują na kogoś, kto obiecuje, że zbiednieją za jego rządow, ale za to będą szczęśliwsi.

30 minut temu, uroboros napisał:

Może i tak, ale moja śp teściowa, bardzo religijna kobieta ze wsi, przesiąknięta wiarą, chórzystka kościelna, nie mogła po jakimś czasie znieść zakłamania - to były jej słowa - jakie prezentują występujące tam osoby - księża, goście, rozmówcy telefoniczni... I ty też pewnie o tym słyszałeś, nie przyjmujesz tego do siebie... albo żyjesz w tak hermetycznym środowisku, któremu to do głowy nie przychodzi..

Słucham dyskusji w Trwam jak każdej innej. To, co różni najbardziej je od innych TV - to tempo wolniejsze, zaproszony gość mówi, ile chce, a prowadzący mu nie przerywa. W rezultacie Gość ma głos przez 90% audycji, prowadzący 10%. W innych TV zwykle jest tomniej korzystne dla zaproszonego gości, A CZASEM  więcej prowadzący ma do powiedzenia i przerywania , niż gość.

A więc - kultura dyskusji - o niebo (nomen omen) wyższa, niż w innych mediach.

A goście mówią, co chcą  i w związku z tym czasem sie z nimi zgadzam, czasem nie. Ojciec Dyrektor bardzo rzadko zabiera głos. Prowadzący też. Więc nie wiem skąd to zakłamanie.

Nie podobają mi się różne opinie czasem - no ale sam mówisz, że  masz prawo do swoichA ojciec dyrektor i jego goście nie????

Kiedyś była dyskusja o "humanizowaniu zwierząt", zadzwoniłem, dodzwoniłem się, wymieniłem uwagi krytyczne w stosunku do rozmawiających, nie przerywali mi (chyba ze dw, trzy razy dopowiadałem w dialogu), mało, trochę zmienili jednak zdanie, cofnęli jakieś radykalizmy. Normalna wymiana poglądów.

Trwam jest fundamentalne jesli idzie o wiarę - no ale jakie ma być, ateistyczne???? Jest wiarygodne w tym i tyle - a że zbyt ostre niektóre poglądy? 

Dla jednych zbyt, dla innych za mało. Chyba to normalne w wolnym świecie.

Ale uroboros - sprawa jest prosta - jeżeli jesteś w stanie polecić medium, które ma same naprawdę słuszne poglądy, jest obiektywne do szpiku kości, ma obiektywnych redaktorów nie wspierających żadnych sił politycznych, walących tylko prawdę, nie licząc sie z zadnymi groźbami i konsekwencjami -  to podaj linki, namiary.

Ja chętnie skorzystam. Z wielką wdzięcznością.

• Lubię to 1
  • Dziękuję 2

ci myślący emeryci...

ci widzący, że - mimo pomocy finansowej - EWIDENTNIE jest to kiełbasa wyborcza i PRZEKUPYWANIE ludzi  KUPOWANIE 

W sumie to lepiej być najedzonym kiełbasą wyborczą niż chodzić głodnym i być tylko i wyłącznie okradanym.

Acha, do tej puli myślących zapomniałeś dodać "ozdrowieńców". :4_16_1:

Normalnie jak czytam takie brednie to nóż się sam otwiera, znalazł się ynteligent myślący co ma dostęp do wszystkich źródeł i tak jak Daga wkleja tu najgłupsze fejki. 

Ludzie mogą być prości i bezpośredni, ale swój rozum mają, nie bój żaby.

Każdy przed wyborami coś obiecuje, a różnica między PIS a resztą jest taka że spełnia te obietnice. No i dlatego ludziska na nich głosują. Proste.

O prezesie można wszystko powiedzieć, ale na pewno nie jest to typ drobnego dorobkiewicza i karierowicza. Mieszka w starym dawno nie remontowanym domu i chyba nikt mu nie zarzuci że grabi pod siebie żeby się nachapać. Dla mnie to jednak typ prawdziwego państwowca, a takich już dzisiaj trudno znaleźć.

Ludzie to widzą  i wiedzą co robią więc nic się nie kłopocz o ich myślenie.:krzeslo:

37 minut temu, uroboros napisał:

Może i tak, ale moja śp teściowa, bardzo religijna kobieta ze wsi, przesiąknięta wiarą, chórzystka kościelna, nie mogła po jakimś czasie znieść zakłamania - to były jej słowa - jakie prezentują występujące tam osoby - księża, goście, rozmówcy telefoniczni... 

Teściową też udało się przekabacić ?.;)

11 minut temu, zenek napisał:

Ewidentnie to w demokracji ludzie wybierają wg kiełbasy wyborczej, tzn. wybierają tych, co obiecują to, czego spodziewają sie ich wyborcy.

Kwestia jest tylko jedna - czy ci, co obiecują - słowa dotrzymują.  Przy następnych wyborach to się weryfikuje.

Jeśli sie mylę - to pokaż przykład - gdy wyborcy głosują na kogoś, kto obiecuje, że zbiednieją za jego rządow, ale za to będą szczęśliwsi.

Do kajecika Uroborosku zapisz to i podkreśl wężykiem.:)

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1
9 minut temu, animus napisał:

Prof. Simon: W najbliższych dniach dostaniemy lek, który działa bezpośrednio na koronawirusa

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,prof--simon--dostaniemy-lek--ktory-dziala-bezposrednio-na-koronawirusa,artykul,74015752.html

"Profesor Simon podkreślił, że lek będzie stosowany u pacjentów z zaawansowanym stanem chorobowym. "Wydaje się to trochę za późno, ale nie można narzekać. Jest sponsor, jest zgoda ministerstwa i ten lek dostaniemy dla kilkunastu pacjentów" - powiedział."

Jak myślisz? Dla tych prominentnych tudzież ich rodzin? ;)

45 minut temu, demo napisał:

i tak jak Daga wkleja tu najgłupsze fejki.

Tiiia ... ten najrzetelniejszy się znalazł :hahaha2:

Zauważyłam, że masz przeświadczenie, że niczym drugie "Słonce narodu", niesiesz kaganek wiedzy ciemnemu ludowi.

Nie zapędzaj się. Nikt Ci tu nie uwierzy. No, może oprócz Zenka i Mhtyla ;)

55 minut temu, zenek napisał:

jeżeli jesteś w stanie polecić medium, które ma same naprawdę słuszne poglądy, jest obiektywne do szpiku kości, ma obiektywnych redaktorów nie wspierających żadnych sił politycznych, walących tylko prawdę, nie licząc sie z zadnymi groźbami i konsekwencjami -  to podaj linki, namiary.

Ja chętnie skorzystam. Z wielką wdzięcznością.

Ależ nie krępuj się. Wystarczy przełączyć kanał.

"@FaktyTVN jest częścią rodziny @Discovery, amerykańskiej firmy notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku, której priorytetem jest przejrzystość, wolność słowa oraz niezależne i odpowiedzialne dziennikarstwo. Sugestie, że jest inaczej, są fałszywe." Georgette Mosbacher

https://www.press.pl/tresc/61318,po-atakach-_wiadomosci_-na-_fakty_-glos-zabiera-ambasador-usa-w-polsce

37 minut temu, daggulka napisał:

Nikt Ci tu nie uwierzy. No, może oprócz Zenka i Mhtyla

Oni też dostawali, od Niego, po łbach - w miarę równo rozdziela swoje razy.

Jego styl pisania bardzo przypomina Piratu - a mnie to pasi.

1 godzinę temu, bobiczek napisał:

To nie jest hermetyczne środowisko, nie zgodzę się z taką tezą.

Hermetyczne to takie do którego nie ma wstępu, ani nie ma możliwości wydostania się.

To na pewno takim nie jest.

Nie zgadzam się z Tobą.

Zająłeś się hermetycznością środowiska... a co  z resztą:

Cytat

I ty też pewnie o tym słyszałeś, nie przyjmujesz tego do siebie.

Może opierając się tylko na słowach teściowej, popełniasz błąd?

Napewno nie! Nie umiem tak kwieciście jak np.zenek się rozpisywać, ale mógłbym podeprzeć się opiniami wielu znajomych, starszych i młodszych...

1 godzinę temu, demo napisał:

O prezesie można wszystko powiedzieć, ale na pewno nie jest to typ drobnego dorobkiewicza i karierowicza. Mieszka w starym dawno nie remontowanym domu i chyba nikt mu nie zarzuci że grabi pod siebie żeby się nachapać. Dla mnie to jednak typ prawdziwego państwowca, a takich już dzisiaj trudno znaleźć.

:takaemotka: ja pierniczę...

zależy o jakie państwo chodzi...

Nie wiedziałem, że go odwiedzasz, i wiesz, że ma dawno nie remontowany dom... wnętrza też... tynk z sufitów wpada do zupy...

Jak można takie rzeczy pisać :zalamka:... :wallbash:

1 godzinę temu, zenek napisał:

Otóż to! Naobiecywał , osiągnął swój cel i idzie dalej, bo wie, że naród to łyka... aż do momentu, gdy obudzi się z ręką w nocniku...

Teściową też udało się przekabacić ?

Przecież sam napisałeś ;

Ludzie to widzą  i wiedzą co robią

A ona prostą kobietą była...

29 minut temu, bajbaga napisał:

Oni też dostawali, od Niego, po łbach - w miarę równo rozdziela swoje razy.

Hmmm. Nie zauważyłam, przyjrzę się ;)

29 minut temu, bajbaga napisał:

Jego styl pisania bardzo przypomina Piratu - a mnie to pasi.

Czy przypomina Piratu?

Mnie nie. Zdecydowanie mniej u Demo inteligentnego poczucia humoru. Za to więcej prywatnych wycieczek, "nie opierniczonych w bawełnę" złośliwości i mniejsza ilość dystansu, w zasadzie w ogóle nie zauważyłam.

Ale z szacunku do Ciebie, Rysiu, nie zamierzam się o to kłócić ;)

Szacunek to bardzo wyświechtane określenie, stosowane kiedy nie chce się z różnych powodów "sperdalaj" - zwłaszcza dla osób starszych.:cook2::D

Kłótnia? Nie zauważyłem - raczej moje stanowisko/pogląd  i raczej dyskusja.

A poza tym różowy kolor to mój ulubiony kolor - od czasu jak ujrzałem i poznałem Ciebie.:plotki: 

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
1 minutę temu, bajbaga napisał:

Szacunek to bardzo wyświechtane określenie.

Dla mnie ważny :)

Kłótnia? Nie zauważyłem - raczej moje stanowisko/pogląd  i raczej dyskusja.

Napisałam przecież, że nie zamierzam się kłocić ;) 

A poza tym różowy kolor to mój ulubiony kolor - od czasu jak ujrzałem i poznałem Ciebie.:plotki: 

Ooooj, baaaaaardzo, bardzo dawno temu to było ;) . Ale pamiętam to poznanie :)

11 minut temu, bajbaga napisał:

Szacunek to bardzo wyświechtane określenie, stosowane kiedy nie chce się z różnych powodów "sperdalaj" - zwłaszcza dla osób starszych.:cook2::D

Nieprawda Rysiu ... w życiu :hug:

31 minut temu, bajbaga napisał:

A widziałeś gdzieś lub słyszałeś o prominentnym szczurze doświadczalnym ?:th_girl_hideface:

W innych miejscach świata z powodzeniem stosują ten lek :) . Widziałam wczoraj o tym program. Oczywiście jest to terapia eksperymentalna, jednak wyniki są u wielu osób poddanych leczeniu bardziej niż zadowalające :). Gdybym była w ciężkiej fazie choroby (bo takie osoby będą zakwalifikowane do leczenia) i miałabym przed sobą widmo śmierci, najpewniej bym o niego błagała.  I myślę, że nie tylko ja ;)  

4 godziny temu, demo napisał:

Mieszka w starym dawno nie remontowanym domu i chyba nikt mu nie zarzuci że grabi pod siebie żeby się nachapać.

To prawda. Dobrze, że animus wrzucił ten film:

3 godziny temu, animus napisał:

Widać jak mieszka, zwykła kostka bliźniak z PRL, w dodatku w spadku.

Na pewno nie dla kasy jest w polityce - a to już duży plus.

3 godziny temu, animus napisał:

Prof. Simon: W najbliższych dniach dostaniemy lek, który działa bezpośrednio na koronawirusa

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,prof--simon--dostaniemy-lek--ktory-dziala-bezposrednio-na-koronawirusa,artykul,74015752.html

na końcu ważne zdanie:

"Profesor Simon podkreślił, że lek będzie stosowany u pacjentów z zaawansowanym stanem chorobowym. "Wydaje się to trochę za późno, ale nie można narzekać. Jest sponsor, jest zgoda ministerstwa i ten lek dostaniemy dla kilkunastu pacjentów" - powiedział."

Ha, zauważyłem to co daggulka :12_slight_smile:

3 godziny temu, daggulka napisał:

Nikt Ci tu nie uwierzy. No, może oprócz Zenka i Mhtyla

Ja mu wierzę :12_slight_smile:

3 godziny temu, daggulka napisał:

leż nie krępuj się. Wystarczy przełączyć kanał.

"@FaktyTVN jest częścią rodziny @Discovery, amerykańskiej firmy notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku, której priorytetem jest przejrzystość, wolność słowa oraz niezależne i odpowiedzialne dziennikarstwo. Sugestie, że jest inaczej, są fałszywe." Georgette Mosbacher

https://www.press.pl/tresc/61318,po-atakach-_wiadomosci_-na-_fakty_-glos-zabiera-ambasador-usa-w-polsce

UUUUUUUUUaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :takaemotka: :takaemotka: :takaemotka: :takaemotka: :takaemotka: :takaemotka: :takaemotka: :takaemotka: :takaemotka: :takaemotka: :takaemotka: :takaemotka: 

A o GP zapomniała????????????????????????????????????? Wiochy ioku z buraka nie doceniła??????????????????????????

ale mógłbym podeprzeć się opiniami wielu znajomych, starszych i młodszych...

masz hermetyczne srodowisko - :takaemotka: czas rozbić skorupę i wstąpić do głębi.... :yahoo:

1 minutę temu, uroboros napisał:

I to ma dobrze świadczyć o "gospodarzu" średniej wielkości kraju w centrum Europy :zalamka:

Nie szata zdobi człowieka

tynk z sufitów wpada do zupy...

skąd wiesz, czy wpada?:takaemotka: - jeśli to nie ty tynkowałeś - to może się trzyma 

aż do momentu, gdy obudzi się z ręką w nocniku...

no i wtedy wybierze Platformę - to chyba powinieneś się cieszyć?I czekać z ustęsknieniem? 

by nie jak dziadki za PRL na Amerykanów, no nie  :takaemotka:

No tego nie moglem uwiecznić: :) 

Clipboard02.thumb.png.97f245610c5292c40c70892798b31148.png

Prawie pucio pucio. Prawie. Chyba bzykacz się zabzykał :yahoo:

1 godzinę temu, daggulka napisał:

Ooooj, baaaaaardzo, bardzo dawno temu to było ;) . Ale pamiętam to poznanie :)

jeeeeeeeeeeeaaaaaaaaaaa - może się jednak nie zabzykał :yahoo:

Nie szata zdobi człowieka

Oj, tu trafiłeś w 100 punktów na 10 możliwych :zalamka:

2 minuty temu, zenek napisał:

a co ten następny ma dowodzić?

Nie jesteś wstanie tego pojąć... chyba... nie - na pewno!

3 godziny temu, uroboros napisał:

Nie wiedziałem, że go odwiedzasz, i wiesz, że ma dawno nie remontowany dom... wnętrza też... tynk z sufitów wpada do zupy...

skąd wiesz, czy wpada?:takaemotka: - jeśli to nie ty tynkowałeś - to może się trzyma 

kojarzysz te dwie wypowiedzi?

Już wypiłeś? świrujesz... ale to norma, przecież

No tego nie moglem uwiecznić: 

A jednak uwieczniłeś... chyba kłopoty z logiką masz niejakie...

8 godzin temu, Buster napisał:

Pamiętam jak bonzowie naftowi z Rosji kilka lat temu,gdy ropa była po 150 dol za baryłkę puszyli się że zaraz będzie po 200 i rzucą Zachód na kolana.
Ale historia nie zawsze toczy się kołem tylko dla jednych....

"Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na maj na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku w poniedziałek około godziny 9 czasu polskiego była wyceniana po 14,73 dolara, po zniżce ceny o 19,38 procent. To najniższy poziom od marca 1999 roku.

Kupujący ropę w Teksasie oferują nawet zakup niektórych gatunków surowca zaledwie po 2 dolary za baryłkę, co może oznaczać, że niedługo amerykańscy producenci ropy mogą być zmuszeni do płacenia klientom za odbiór tego surowca".

Cena ropy spadła poniżej $1 i kosztuje obecnie 90 centów za baryłkę (159 litrów)

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-04-20/cena-barylki-ropy-spadla-ponizej-jednego-dolara/

EDIT:

Patrzę i tak naprawdę to właściwie już kosztuje -11 dolarów i ciągle spada.

TAK.

MINUS.

Pierwszy raz w historii cena ropy jest ujemna! :icon_eek:

94118870_2934069033487261_7126462337434779648_o.jpg

2 godziny temu, zenek napisał:

dobre to :D ale mnie zastanawia coś innego. A mianowicie, że za Tuska gdyby coś takiego zrobili przed chatą Tuska, to nie tylko byśmy sobie tego nie pooglądali, bo by skonfiskowali nośnik ale jeszcze postawili by im  jakieś zarzuty z d...

• Dziękuję 1
  • Haha 1
9 minut temu, Chaton napisał:

dobre to :D ale mnie zastanawia coś innego. A mianowicie, że za Tuska gdyby coś takiego zrobili przed chatą Tuska, to nie tylko byśmy sobie tego nie pooglądali, bo by skonfiskowali nośnik ale jeszcze postawili by im  jakieś zarzuty z d...

Prawda, jak teraz jest wspaniale :icon_rolleyes::scratching::S...

1 godzinę temu, animus napisał:

Że to już nie są żarty, jak chłop się zawiedzie, to może nawet skoczyć pod ciężarówkę.:scratching:

Może to taki podobny, jak ten co udawał zabitego podczas demonstracji. Może był pijany. Może sobie jaja robił, bo ten afisz już gdzieś widziałem w sieci na tej bramie.

A może gościowi dali na flaszkę za taką inscenizację. 

Wariantów jest multum.

Groźne by było, gdyby więcej takich było, a wyjątek potwierdza regułę.

Ciekawe by też było, jak by tak przed domem urobobasa kleczał - bo to by znaczylo, że ma charyzmę. :)

23 minuty temu, uroboros napisał:

Prawda, jak teraz jest wspaniale :icon_rolleyes::scratching::S...

Tak :takaemotka:

1 godzinę temu, animus napisał:

Że to już nie są żarty,

No to wg twego źrodła pewnie nie ma zartów z 500+:

i podpis:

I właśnie takich ludzi tworzy nam PiS. Beneficjenci 500 plus w akcji...

Takie źródła są dla ciebie merytoryczne i sensowne????

Przygłup wymyśla fejki, a ty do tego filozofię dokładasz. Fe....

3 godziny temu, zenek napisał:

Lubie ich oglądać. Szczególnie Leszka, jak spiernicza na wózku ;)

3 godziny temu, uroboros napisał:

I to ma dobrze świadczyć o "gospodarzu" średniej wielkości kraju w centrum Europy :zalamka:

Bez prawa jazdy, samochodu, rodziny, z kotem za to. Kiedyś niedobry pan z kotem, terroryzujący społeczeństwo, to był Gargamel. Teraz Kaczyński. Jak to się czasy zmieniają :zalamka:

No tego nie moglem uwiecznić: :) 

Prawie pucio pucio. Prawie. Chyba bzykacz się zabzykał :yahoo:

jeeeeeeeeeeeaaaaaaaaaaa - może się jednak nie zabzykał :yahoo:

Ojojoj ... intelekt aż bije z Twojej wypowiedzi. Zaprawdę, powiadam Ci — do Rządu się nadajesz. Nie startowałeś? Byłbyś wśród swoich :scratching:

Cena ropy spadła poniżej $1 i kosztuje obecnie 90 centów za baryłkę (159 litrów)

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-04-20/cena-barylki-ropy-spadla-ponizej-jednego-dolara/

Dawno tak tanio nie tankowałam samochodu. Aż mi się łezka zakręciła. Będę sobie dozować tę przyjemność i jutro pojadę znowu :)

2 godziny temu, zenek napisał:

a co ten następny ma dowodzić?

Ma dowodzić rozumu nieskalanego logiczną myślą. Tylko te zabobony i zabobony :icon_rolleyes:

Widać jak mieszka, zwykła kostka bliźniak z PRL, w dodatku w spadku.

Dla kasy byłoby lepiej. Dla władzy (tak, jak jest teraz) jest gorzej.

Wolałabym, żeby się wzbogacił, jak jego świta, niż gmerał łapami w konstytucji i prowadził nieczystą politykę.

Z innej beczki. Zauważyłam, że Henia wywiało.

Ojojoj, szkoda, a taki ładny był, hamerykański :bezradny:

• Haha 1
51 minut temu, zenek napisał:

No to wg twego źrodła pewnie nie ma zartów z 500+:

I właśnie takich ludzi tworzy nam PiS. Beneficjenci 500 plus w akcji...

Takie źródła są dla ciebie merytoryczne i sensowne????

Przygłup wymyśla fejki, a ty do tego filozofię dokładasz. Fe....

Polityka sama w sobie jest nudnawa, to stosunek między tym, co rząd próbuje robić, a tym, co się dzieje naprawdę, tu chodzi o to, że tu są żywi ludzie, to zabiegi na żywym organizmie, bez znieczulenia.:hahaha2:  

Trzeba spojrzeć na to z innej perspektywy, bez popierania którejś ze stron tej nagonki, graffiti też kiedyś było traktowane jako chuligaństwo. :bezradny:

5 godzin temu, bobiczek napisał:

TAK.

MINUS.

Pierwszy raz w historii cena ropy jest ujemna! :icon_eek:

Teraz rano,jest 4.00 czytam ze -40 dol

że też nie mam jakichś magazynów na ropę :D

w komentarzu pod artykułem internauta napisał że w USA są miejsca gdzie galon benzyny kosztuje nawet  0.99 dol (nie wiem czy to prawda)

8 godzin temu, zenek napisał:

Nie dla wszystkich kasa liczy się w równym stopniu. Chociaż i u niego znalazłyby się chęci na kasę. Ale wracając,dla niektórych najważniejsza jest mania wielkości. Wystarczy spojrzeć na jego ochronę. Chyba tylko Kim w Korei ma porównywalną.

Wyczytałem że abp Głódź powołał komisję która wyjaśniłaby "grzeszki" ks. Jankowskiego.
Uśmiałem się szczerze i pomyślałem że szkoda iż ks. Jankowski nie żyje. Gdyby żył to wspólnie z Głódziem wyjaśniliby wszystko przy litrze albo dwóch :takaemotka:

• Haha 1

to chyba dobra wiadomość?!?

https://polskatimes.pl/wyniki-badan-na-antyciala-przeciwko-covid19-w-kalifornii-wykazaly-ze-zakazonych-moze-byc-nawet-80-razy-wiecej-niz-wykazuja/ar/c1-14928318?czy_podglad=t&fbclid=IwAR1KoJRPC3eLJ8eujqHDT3moiOG1W5PIyibPRwpESXZLd9fLRqnX-Ntqcpg

Zaskakujące wyniki badań przeciwciał mieszkańców jednego z hrabstw w Kalifornii. Okazuje się, że osób, które miały antyciała koronawirusa było między 50 a 80 razy więcej niż oficjalne statystyki o zakażeniach w tym hrabstwie - informuje CNN. To oznaczałoby, że śmiertelność na koronawirusa jest znacznie niższa niż się podaje.

Czytam sobie newsy poranne i wpadł mi w oko taki, powielany na fejsie.

Tytuł:

Katastrofa większa niż pandemia. W Polsce już się zaczyna

i dalej:

Katastrofa jest nieunikniona, tym bardziej, że polski rząd, choć od dawna o niej wiedział, kompletnie nie jest na suszę przygotowany.

Rządzą nami kompletnie nieodpowiedzialni ludzie - mówią eksperci.

No to teraz myślę sobie, dowiem się zaraz, czym to ten "polski rząd i kompletnie nieodpowiedzialni ludzie" zawinił.

No i teraz już wiem!

Nie zamknęli wszystkich kopalń, wciąż kopią.....no i w zasadzie to wszystko co było w tym podkaście do wysłuchania.

Nie ważna treść - nie ważna merytoryka - ważny tytuł i "kompletnie nieodpowiedzialni ludzie w rządzie"

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103454,25883482,katastrofa-wieksza-niz-pandemia-w-polsce-juz-sie-zaczyna.html

9 minut temu, bobiczek napisał:

Nie ważna treść - nie ważna merytoryka - ważny tytuł i "kompletnie nieodpowiedzialni ludzie w rządzie"

Ale kurka jak już pisałem zamiast mierzei mogli wziąć się za zbiorniki retencyjne. 
Zresztą brak tych zbiorników to też "zasługa" poprzednich rządów.

17 minut temu, Buster napisał:

Ale kurka jak już pisałem zamiast mierzei mogli wziąć się za zbiorniki retencyjne. 
Zresztą brak tych zbiorników to też "zasługa" poprzednich rządów.

A ja uważam że czasami piszą sobie wszyscy według zapotrzebowania.

Dwa lata temu pisali tak:

Alarm dla Polski: musimy się przygotować na większe powodzie

Tomasz Ulanowski

12 stycznia 2018 | 06:01

Naukowcy z Niemiec i USA obliczają w "Science Advances", jak obecne globalne ocieplenie przełoży się w najbliższym ćwierćwieczu na zwiększenie siły powodzi wywołanych ulewnymi opadami i rozlewającymi się rzekami.

Prognoza, w której porównano powodzie przeszłe i przyszłe - z okresów 1971-2004 i 2035-44 - wygląda szczególnie alarmująco dla północnej Polski. Uczeni przewidują, że w bliskiej przyszłości w województwach północnych i północno-wschodnich naszego kraju będą się pojawiać potężne powodzie, których w latach 1971-2004 tam nie notowano.

https://wyborcza.pl/7,75400,22884813,alarm-dla-polski-musimy-sie-przygotowac-na-o-wiele-mocniejsze.html

25 minut temu, bobiczek napisał:

A ja uważam że czasami piszą sobie wszyscy według zapotrzebowania.

Może i tak,ja wyborczej nie czytam.

Raczej spotkałem się z opiniami o suszy. Czytam o tym od kilku lat. Może jestem bardziej uczulony na suszę bo ta w zeszłych latach dawała mi się we znaki. A powódź mi nie grozi.

Nawet wodę mam dopiero na 20 metrach.

Może dostał bana.

Tu jest taki zwyczaj widzę, że prowokatorzy mogą obrzucać gnojem co popadnie, Henia sie dyscyplinuje, jak mu nerwy puszczą. 

A głupim radość :)

Znam możliwości Henia. Nie czytałam dyskusji, ale wnosząc po moderacji postów, przypuszczam, że popłynął na fali swoich nerwów dość konkretnie. Wątek jest dość emocjonalny, trzeba brać może Relanium przed zajrzeniem, jeśli ktoś nie potrafi trzymać nerwów na wodzy?

No proszę - wskaż te zastrzeżenia zapisane w Konstytucji.

W sumie nie. Ale może nie przewidziała Kaczyńskiego Jarosława ;)

Kilka ciekawych tekstów czytałam jakiś czas temu. Ojciec Kaczyńskich dość niepochlebnie wypowiadał się o swoich synach. A któż nie zna lepiej swoich dzieci, niż rodziciel ;)

'Moim dzieciom nie wolno dawać władzy. Zniszczą każdego, kto jest od nich lepszy, bo są złośliwi'"

"Boże, uchroń Polskę przed moimi synami narwańcami"

No i wykrakał ;)

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/co-rajmund-kaczynski-mowil-o-synach-uczestniczka-pw-ujawnia/d6mer4z

Tak tylko, abstrahując od tematu.

Natomiast w temacie, który "pociągnąłeś" (choć mogłeś zignorować, ja potrafię ominąć Twoje wpisy ;) )— ciśnie mi się sprzeciw na myśl, żeby o moim życiu w tym kraju decydował stary kawaler nieznający realiów. Zakupy mu przywożą, wszędzie go wożą, ja nie wiem w ogóle, czy on wie, jakie za rządów jego partii są ceny w sklepach (i nie chodzi mi o ceny w dobie koronawirusa, nawet przed epidemią były dramatycznie wysokie, teraz to już żenada. A to już, jak dla mnie, nie jest zabawne. 

No i zero prezencji jakiejkolwiek, nie mogę również pominąć złośliwego uśmieszku na twarzy ;)

Jakby chciał wszystkim pokazać: krzyczcie sobie, i tak będzie tak, jak ja chcę. Przygotowałem sobie to od A do Z.

• Lubię to 1
  • Haha 1
1 godzinę temu, daggulka napisał:

Kilka ciekawych tekstów czytałam jakiś czas temu. Ojciec Kaczyńskich dość niepochlebnie wypowiadał się o swoich synach. A któż nie zna lepiej swoich dzieci, niż rodziciel ;)

No!

Można by podyskutować, ale to nie ten wątek.

Pamiętam jakie więzi mieli bracia z mamą.

Kiedy przed katastrofą smoleńską wylądowała w ciężkim stanie w szpitalu, prawie nie odstępowali od jej łóżka.

Może mogła Kolenda Zaleska spytać w wywiadzie z Hanną Stadnik nie o tatę a o mamę?

Cytat

'Moim dzieciom nie wolno dawać władzy. Zniszczą każdego, kto jest od nich lepszy, bo są złośliwi'"

"Boże, uchroń Polskę przed moimi synami narwańcami"

No i wykrakał ;)

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/co-rajmund-kaczynski-mowil-o-synach-uczestniczka-pw-ujawnia/d6mer4z

Tak tylko, abstrahując od tematu.

Tak tylko abstrahując od tematu, ta opowieść krąży po Polsce od kilku lat, powtarzana w różnych wersjach przez przeciwników PiS, trochę na zasadzie miejskiej legendy.

A może taka nielojalność rodzica wobec własnych dzieci jest porażką ojca?

Może zdarzyło się w życiu tego faceta i jego synów coś takiego, że po latach, jako stary człowiek, zakomunikował ojcowską porażkę?

Jakkolwiek opowieść pani Stadnik zapewne jest prawdziwa, nosi ona jednak znamiona plotki.

A to dlatego, że odwołuje się do słów, które zostały wypowiedziane w prywatnej rozmowie i powielone publicznie, w nowym kontekście.

Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Utwórz nowe...