Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

W szpitalu w Tychach zmarł 83-letni mężczyzna zakażony SARS-CoV-2

To ósma ofiara epidemii, której  nie udało się podciągnąć po zgon z innego powodu.  

(*) 

37 minut temu, animus napisał:

Nie rozumiesz, nie obrażam nikogo, tylko tłumaczę, że są pewne usługi, które świadczy pewna grupa ludzi, za które nie bierze odpowiedzialności, a bierze kasę.

A czy piłkarz bierze za coś odpowiedzialność, aktor, piosenkarz, itd,itd. A biorą kasę nieporównanie większą od np. ministra, który co prawda nie jest odpowiedzialny (nie znam takiego co by siedział za kratkami), ale może ułatwić lub utrudnić życie milionom ludzi.

A ksiądz - w rozumieniu chrześcijanina ma zrobić tak, jak wymaga tego tradycja i procedura (i za to odpowiada przed zwierzchnikami i Bogiem) - a Bóg to oceni niezależnie. Tak wierzą chcrześcijanie.

Zresztą podobnie jak urzędnik stanu cywilnego. Ma to zrobić wg prawa i zwyczaju. I odpowiada przed prawem i zwierzchnikiem.

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)

35 minut temu, bobiczek napisał:

Myślę że podobna orka stylem klasycznym w wykonaniu rzecznika Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicza w stosunku do miernego propagandysty na usługach, całkiem niezła :)

Rzecznik farmazony prawił - w prawie każdym kraju takie dane są publikowane.

Luknij: https://konkret24.tvn24.pl/zdrowie,110/458-w-polsce-1096-w-wielkiej-brytanii-ile-testow-na-milion-mieszkancow,1009854.html 

Tam są linki do oficjalnych liczb z danego kraju - raczej wiarygodne.

2 godziny temu, bobiczek napisał:

Acha, no tak, to Wyborcza go tak nazwała przy okazji zamieszczonego artykułu.

No tak.

Trzeba było dodać narodowych i kibolskich - wtedy skojarzenie księdza i ludzi skupionych wokół niego byłoby pełniejsze.

A jak to się ci wymienieni "skupiają wokół niego". Łażą za nim, jeżdżą razem gdzieś tam...

Zobacz Retro jak łatwo się od razu pisze o pogardzie do ludzi i ich poglądów, prawda?

Ech,ta narracja... Jak wyborcza to co, od razu nieprawda? Czy skażone, koszerne? No tak...

A może byś tak chociaż jeden, jedyny raz odniósł się do słów wielebnego? Bo jak kibolski to już ma być święty?  Nietykalny? 

Pisząc natomiast o pogardzie miałem na myśli zmarłych Włochów i żyjących członków ich rodzin. Proszę bardzo, jak Ty określisz to jak się o nich wyraził? Podaj określenie według Ciebie własciwe, nie wstydź się. I nie twórz tego czego w moich słowach nie ma.

1 godzinę temu, bobiczek napisał:

Tutaj nikt nie protestuje, a dziwne.

Jest drobna różnica. Urzędnik nie schował takiej opłaty do kieszeni. 

A poza tym wyszło szydło z wora.

Celowo zacytowałem również opis postępowanie obecnego proboszcza jako przeciwwagę, jako świadectwo normalnego, właściwego zachowania pasterza katolickiego. Ale nie, tego horda plusujacych pseudo-katolików nie zauważyła. Oni bronią kretyna, bo normalny ksiądz jest dla nich  co najmniej koszerny i nie zasługuje na uwagę. Ot, obrońcy debila się trafili.

Ale to też nie nowość, psy i sprzedawczyki ujadają głośno.

Cytat

Tylko w jednym tygodniu we włoskim Bergamo zmarły 344 osoby zakażone koronawirusem. Miejsc brakuje już nie tylko w szpitalach, lecz także w kostnicach. Tragiczna sytuacja może być lekcją dla innych. Porównanie z innym miastem, które zostało dużo wcześniej objęte "czerwoną strefą", pokazuje, że takie działania przynoszą skutki. Zaś spóźnienie przeciąża system i przyczynia się do większej liczby ofiar.

ETUDp5YXYAMWkNQ?format=jpg&name=small

1 godzinę temu, retrofood napisał:

Jest drobna różnica. Urzędnik nie schował takiej opłaty do kieszeni.

Ksiądz nie chowa do kieszeni - musi utrzymać kościół i plebanię. Jak masz dom, to chyba wiesz, ile kosztuje utrzymanie.

I urzędnika i jego urząd utrzymuje podatnik.

43 minuty temu, retrofood napisał:

le to też nie nowość, psy i sprzedawczyki ujadają głośno.

To znaczy jesteś czyimś psem  i sprzedawczykiem? :10_wink: Bo ujadasz, że hej....

*

aktualia

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-w-polsce-ekspresowe-testy-juz-w-kwietniu/p2sd4l9

Ekspresowe testy na koronawirusa w Polsce już w kwietniu

Najnowszy test na koronawirusa, który daje wyniki już po 45-minutach, a nie po kilku dniach, będzie dostępny w Polsce najprawdopodobniej w ciągu czterech tygodni – jak się dowiadujemy z trzech dobrze poinformowanych źródeł.

I było do przewidzenia, że Ameryka będzie miała pierwsza testy, niedługo będzie lekarstwo.:12_slight_smile:

Tramp niedawno zapowiadał wielkie zwycięstwo już niedługo.

Cytat

Pirelli, dostawca opon w Formule 1, wstrzymał produkcję z powodu kryzysu związanego z pandemią koronawirusa. Jak zdradził Mario Isalo, szef departamentu odpowiedzialnego za F1, nie wznowią produkcji, dopóki sytuacja na świecie się nie poprawi.

Australia, Chiny, Bahrajn, Wietnam, Hiszpania, Holandia, Monako i Azerbejdżan. W tych krajach przełożono lub odwołano już weekendy Grand Prix nowego sezonu Formuły 1. Pierwszy wyścig może zatem zostać rozegrany dopiero w połowie czerwca w Kanadzie.

Po odwołaniu wyścigu na torze Albert Park w Melbourne, Pirelli musiało zniszczyć 1800 opon, przygotowanych na weekend wyścigowy. - Użycie opon po zdjęciu z felg i ich ponownym założeniu, byłoby zbyt niebezpieczne - wytłumaczył Mario Isola, szef departamentu Pirelli odpowiedzialnego za przygotowanie ogumienia dla Formuły 1.

Pirelli nie wznowi produkcji, dopóki nie poprawi się sytuacja na świecie

- Wstrzymaliśmy produkcję opon na kolejne wyścigi. Nie wznowimy jej, dopóki nie będziemy mieć pewności dotyczącej tego, co się z nimi stanie. Wyprodukowane już opony mogą zostać wykorzystane później, bo jeszcze nie założyliśmy ich na felgi - powiedział Isola w magazynie "Racer".

Sytuacji Pirelli nie poprawia fakt, że ich fabryka znajduje się we Włoszech, gdzie z powodu koronawirusa zmarło już blisko 5,5 tys. ludzi. U jednego z ich pracowników potwierdzono zarażenie koronawirusem, co zmusiło do poddania kwarantannie niemal wszystkich pracowników, obecnych na Grand Prix Australii.

Ech,ta narracja... Jak wyborcza to co, od razu nieprawda? Czy skażone, koszerne? No tak...

Ale nie możesz mi się dziwić.

Nasłuchałem się już u nich różnych bzdur i kłamstw, naoglądałem się pastowanych murzynów, dlaczego mam od razu przyjmować wszystko za wiarygodną najprawdziwszą prawdę.

Kto to nagrywał, uczestnik mszy? I poleciał z tym do Wyborczej?

A może sam dziennikarz się pofatygował aby nagrywać. No ale to chyba nienormalny byłby w dobie wirusa się tam pojawiać.

To może w tv była jakaś transmisja. Nie? No to nie wiem na razie skąd te informacje, naprawdę.

Wlazłem na stronę proboszcza na Facebooku i na jego stronę YouTuba.

Pisze o manipulacji, dlatego poczekam na rozwój wydarzeń, aby nabrać właściwego osądu.

A może byś tak chociaż jeden, jedyny raz odniósł się do słów wielebnego? Bo jak kibolski to już ma być święty?  Nietykalny? 

Pisząc natomiast o pogardzie miałem na myśli zmarłych Włochów i żyjących członków ich rodzin. Proszę bardzo, jak Ty określisz to jak się o nich wyraził? Podaj określenie według Ciebie własciwe, nie wstydź się. I nie twórz tego czego w moich słowach nie ma.

Na wspomnianej stronie księdza znalazłem podziękowanie za udział we wczorajszej mszy.

Pisze tam jedno zdanie z którym się nie zgodzę:

"Uczestnikom dzisiejszej Mszy Świętej w bydgoskim Sacre-Coeur pragnę z serca podziękować.
Kochani, nie zawiedliście. Nie daliście się ogłupić, zastraszyć, nie poddaliście się psychozie i nie popadliście w histerię.
Jak zwykle licznie i po katolicku przyjęliście Komunię św.
Jestem z Was dumny.
Deo gratias!"

"Kochani, nie zawiedliście. Nie daliście się ogłupić, zastraszyć, nie poddaliście się psychozie i nie popadliście w histerię."

Jak dla mnie określanie obecnej sytuacji i udzielane przestrogi i wskazówki na pewno "nie są ogłupianiem i zastraszaniem"

Wspomniana "psychoza" również nie wzięła się bez powodów.

I to jest w zasadzie to co mogę uznać za błędne we wpisie.

Na potwierdzenie całej reszty wypowiedzi i jej ocenę - której prócz GW nigdzie na razie nie znalazłem - poczekam.

Sama GW też na razie nigdzie nie wspomniała skąd ma te opublikowane informacje.

No i w ramach ..... - dodrukowali 8 miliardów zł, z czego są bardzo dumni :yellowcard1:

A poza tym wyszło szydło z wora.

Ot, obrońcy debila się trafili.

Ale to też nie nowość, psy i sprzedawczyki ujadają głośno.

Specjalnie pociąłem, jak robią to nagminnie tutaj niektórzy.

Bo wtedy lepiej widać.

Widzisz coś? Czy nie?

Hordę pseudo-katolików pominąłem z premedytacją, bo myślę że pewnie żadnego z nas piszących tutaj nie dotyczy

Przed chwilą, aaaa napisał:

RJq19LH.png

:icon_razz:

To są te testy kupione jak prezydent od prezydenta?

6 minut temu, bobiczek napisał:

Specjalnie pociąłem, jak robią to nagminnie tutaj niektórzy.

Bo wtedy lepiej widać.

Widzisz coś? Czy nie?

Hordę pseudo-katolików pominąłem z premedytacją, bo myślę że pewnie żadnego z nas piszących tutaj nie dotyczy

Przecież napisałem co ja widzę. A czego wspomniani nie.

6 minut temu, retrofood napisał:

No ale to jest to samo, tylko powielone. Nic tam nie ma innego niż w GW.

Ps:

zauważ w tytule "kapelan narodowców podziękował zgromadzonym za to, że "nie dali się ogłupić" i przyszli do kościoła." brzmi chyba ciut inaczej te same słowa w podziękowaniu za udział we mszy.

Ale o tym ogłupianiu i reszcie napisałem wyżej.

52 minuty temu, retrofood napisał:

No ale tego księdza odwołał z probostwa biskup. Nie jest proboszczem, czyli nie rządzi tam na miejscu. Nowy proboszcz, z tego co czytałem, wydał odezwę do wiernych, by odbyli mszę w domu, też coś tam produkuje na YT, wyraził solidarność z Włochami.

A to, że ks. Kneblewski odprawił mszę - to jest obowiązek jego, jak i każdego innego księdza, na emeryturze też  - i tego mu nie odebrano. 

Głupio powiedział - fakt - ale to się zdarza w różnych gremiach. Naganne, ale niestety powszechne - a ksiądz taki sam czlowiek, jak każdy inny - choć powinien być mądrzejszy i bardziej odpowiedzialny, niż przeciętna.  

I nie ma co uogólniać, była msza z Jasnej góry w niedziele i było parę osób, stali od siebie kilka, kilkanaście m. Nikt sie nie oburzał, księża traktowali to jako odpowiednią sytuację. I b. dobrze. To, że jakiś opór bywa - naturalne - tu na forum też nie brakuje irracjonalnego myślenia i durnej argumentacji. Niby dlaczego wśród księży mają być sami super logiczni goście?

Ważne że przyjęto jakieś w miarę sensowne ustalenia i OK! 

43 minuty temu, retrofood napisał:

To są te testy kupione jak prezydent od prezydenta?

Izrael - jeśli wierzyć doniesieniom, też sie nabrał na jakichś testach. Kupił je Mosad i niekompletne. 

Ale myslę, że trzeba zaczekać na konkrety. Może to prawda, a może fejk?

39 minut temu, bobiczek napisał:

zauważ w tytule "kapelan narodowców podziękował zgromadzonym za to, że "nie dali się ogłupić" i przyszli do kościoła.

Ale przyznasz - bobiczek - że mądre to nie było.

Moja mama mówi - Pan Bóg pomaga, ale nie wolno być na siłę głupim, bo wtedy sam człowiek jest sobie winien

image.thumb.png.b61310c333d592816afa194ddecd03ae.png 

Tak co poniektóre władze ustawiają sie do koronawirusa :zalamka:

Ale są też piękne gesty - dary:

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/100-respiratorow-od-jerzego-staraka-dla-sluzby-zdrowia/8t1h52g

cyt:

"Jeden z najbogatszych Polaków, Jerzy Starak, wraz z należącą do niego grupą Polpharma, przekażą polskiej służbie zdrowia 100 respiratorów. Ich wartość to ok. siedem milionów złotych."

Tu jest ciekawie:

https://whatnext.pl/foldinghome-wydajniejszy-od-7-najlepszych-superkomputerow-razem/

cyt:

"Niesamowite jest to, jak pandemia potrafi łączyć ludzi. Aktualnie osoby z całego świata przekazują potężną moc obliczeniową na rzecz Folding@Home.

Platforma aktualnie dysponuje mocą równą 470 PetaFLOPS. Jest to wartość ponad dwa razy większa od mocy dysponowanej przez Summit, czyli najszybszego superkomputera na świecie. Jest to też wydajność większa niż 7 najszybszych superkomputerów jest w stanie razem zaoferować.

Inne superkomputery jednak nie śpią. Summit również walczy z koronawirusem i już znalazł 77 różnych mikrocząsteczek, które mogą być przydatne z walką z wirusem. Summit ma 220800 rdzeni procesora, 188416000 rdzeni CUDA, 9,2 petabajta pamięci i 250 petabajtów pamięci NVRAM/dysku."

2 godziny temu, bajbaga napisał:

Rzecznik farmazony prawił - w prawie każdym kraju takie dane są publikowane.

Luknij: https://konkret24.tvn24.pl/zdrowie,110/458-w-polsce-1096-w-wielkiej-brytanii-ile-testow-na-milion-mieszkancow,1009854.html 

Tam są linki do oficjalnych liczb z danego kraju - raczej wiarygodne.

Sprawdziłem.

Ale ten artykuł z wczoraj, a gdzie sprawdzać takie dane na bieżąco?

No bo w sumie tam piszą że "Według komunikatu Ministerstwa Zdrowia z niedzieli, 22 marca (godz. 13:06), badaniu na obecność koronawirusa poddano do tej pory 17607 próbek."

Czyli bazujemy na komunikatach, które z wczoraj już są nieświeże.

Jest gdzieś wgląd na bieżąco? Czy jednak rzecznik miał rację że te dane podaje się tylko według uznania?

To źródło jest dla Ciebie (Prezesa) wiarygodne ?

Wcześniej opublikował ten post:

ETvBrh1XkAY2L-8?format=jpg&name=large

I taka uwaga.

Ogłupia też nowy proboszcz tej parafii ?

SAzukam za co odwołali poprzednika.

Mam.

Cytat

Biskup Tyrawa, podejmując swoją decyzję, odwołuje się do kan. 184 par. 1, a także kan. 1740 Kodeksu prawa kanonicznego, gdzie mowa jest o zwolnieniu księdza z urzędu proboszcza i przeniesieniu na emeryturę. Przepis ten stanowi: „Gdy posługiwanie jakiegoś proboszcza, na skutek jakiejś przyczyny, nawet bez jego poważnej winy, staje się szkodliwe lub przynajmniej nieskuteczne, może on zostać usunięty z parafii przez biskupa diecezjalnego

2 minuty temu, animus napisał:

Włochy liczba zgonów dobiła do 6,077  osób!

Oglądam właśnie w informacjach wieczornych.

U mnie w Zabrzu niewielka, ale zawsze budująca wiadomość.

Szczególnie kiedy oglądam tę Hiszpankę, która mówi że z braku jej męża nie podłączono bo stary, a urządzenie udostępniono młodszemu.

https://fakty.interia.pl/polska/news-w-zabrzu-rozpoczyna-sie-produkcja-unikatowych-respiratorow,nId,4394809

34 minuty temu, bobiczek napisał:

Ale ten artykuł z wczoraj, a gdzie sprawdzać takie dane na bieżąco?

W "ukrytych" linkach - podkreślonych i na niebiesko pokolorowanych, bezpośrednio z danego kraju.

Cytat

Dnia 22.03.2020 o 13:08, bobiczek napisał:

Rzecznik prasowy Allegro poinformował na Twitterze, że wszystkie tego typu aukcje zostały zablokowane.

Komu, komu, bo idę do domu...

obraz.thumb.png.2b38dcc762ab4ac8a1d40dfa49c61a63.png

Z dzisiaj...

Oby to nie była prawda....

Za portalem Tajemnica Wiary:Auta i Dolary

"My tu gadu gadu, a tymczasem wygląda na to, że PiS, bojąc się że inni kandydaci mogą solidarnie wycofać się z wyborów, jednak znalazł słupa, który w czasie epidemii w ciągu 2 tygodni zebrał ponoć 140 tys podpisów.
I wiecie co? wierzę że podpisy są prawdziwe, bo obstawiam, że są to podpisy na niezatytułowanych kartkach, które Duda "odpalił" Jakubiakowi.
Ktoś widział gdzieś kogokolwiek zbierającego podpisy dla Jakubiaka?
To już nie są żarty. Takie numery były na Ukrainie za Janukowycza: "kandydat techniczny".

image.thumb.png.74efc116df6e04fcba04c216911befa5.png

19 godzin temu, retrofood napisał:

Nie dziw mi się.

Często nieprawda, częściej wybiórczo podawane informacje.

Szukam dzisiaj w Wyborczej wzmianki, ale chyba nie znajdę.

Ksiądz Giuseppe Berardelli, z samego centrum epidemii, pod Bergamo - wiedząc że panuje drastyczny niedobór sprzętu medycznego, poprosił personel medyczny, żeby pod przysługujący mu respirator podłączyć kogoś młodszego, mającego większe szanse na przeżycie.

Co więcej, był to respirator zorganizowany specjalnie dla księdza przez jego parafian.

Ksiądz Berardelli zmarł.

Wierny Chrystusowi i Jego nauczaniu do samego końca.

https://zdrowie.wprost.pl/koronawirus/10309181/ksiadz-zmarl-z-powodu-koronawirusa-wczesniej-oddal-respirator-mlodszemu-pacjentowi.html

Wyborcza woli chyba - jak to było u Sekielskiego - "Tylko nie mów nikomu..."

Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)

Jest u nas dziewiąta ofiara to ksiądz, który zaraził się na pogrzebie od jednej Pani, która przyjechała z Włoch na ten pogrzeb.

https://radio.lublin.pl/2020/03/w-szpitalu-w-pulawach-zmarl-proboszcz-z-bialopola-byl-zakazony-koronawirusem/

ksiadz-2020-03-24-094009-1140x570.jpg

(*)

Koonawirus atakuje również  inne organizmy "upośledził szpital".

https://www.dziennikwschodni.pl/zdrowie/dwa-przypadki-zakazenia-koronawirusem-w-szpitalu-przy-al-krasnickiej-w-lublinie-zamkniety-sor-i-piec-innych-oddzialow,n,1000263131.html

Nowe, poważne ograniczenia.

‪- opuszczanie domu wyłącznie w koniecznych sytuacjach (praca, apteka, sklep, wyprowadzenie psa);‬

‪- ograniczenie liczby osób w komunikacji miejskiej: (liczba osób, która wejdzie ograniczona do połowy miejsc siedzących);

- przemieszczanie się maksymalnie dwóch osób; ‬

- liczba wiernych w trakcie nabożeństw religijnych ograniczona do pięciu osób (poza osobami, które sprawują nabożeństwo);

- nie jest planowana zmiana terminu egzaminu ósmoklasisty, matury;

- rząd nie planuje zmiany daty wyborów prezydenckich, przewidzianych na 10 maja.

https://www.salon24.pl/newsroom/1030490,premier-morawiecki-oglosil-nowe-ograniczenia-w-zwiazku-z-koronawirusem?fbclid=IwAR0oKDXPL5eB_96n6-HL7I-rImRopqFhFBhaGIboxtvcpfS5dW3QOcJanvE

A mój lokator własnie poszedł na zakupy.Tzn po papierosy i 2 piwa. Tylko dwa bo więcej kasy mu nie dałem. Czy to jest sytuacja konieczna? :icon_biggrin:

Jak nie jak tak. Akcyza!

Państwo potrzebuje kasy.

Z tym wyzdrowieniem po koronawirusie u nas to jakaś lipa, było  15 teraz jest 1 osobnik?

Gdzie tych 15 jest, znowu chorują? :scratching:

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)

U mnie, policję wspiera wojsko z okolic Henia.

50 minut temu, bajbaga napisał:

U mnie, policję wspiera wojsko z okolic Henia.

Czyżby chodziło o wojska chemiczne z Milicza :) ? Ta jednostka jeszcze istnieje ale ruch w niej jest znikomy.

https://www.theguardian.com/world/2020/mar/23/trump-vows-to-open-up-our-country-even-as-deaths-from-coronavirus-rise

tłum. Google - cyt:

"Trump ślubuje ponownie otworzyć gospodarkę USA, nawet gdy liczba zgonów z powodu koronawirusa wzrośnie

Liczba ofiar śmiertelnych w USA wzrasta o ponad 100, ponieważ Trump mówi, że „lekarstwo” na pandemię może być „gorsze niż sam problem”

Donald Trump powiedział, że chce ponownie otworzyć gospodarkę USA w ciągu tygodni, a nie miesięcy - mimo że liczba ofiar wirusa wciąż rośnie.

Prezydent, zaniepokojony skutkami pandemii koronawirusa dla gospodarki USA , wygłosił uwagi podczas briefingu prasowego Białego Domu w poniedziałek, w którym wielokrotnie odmawiał potwierdzenia, że wysłucha władz zdrowia publicznego, jeśli zalecą mu zachowanie restrykcji wprowadzone środki zdrowia publicznego, nawet kosztem dla gospodarki.

„Zobaczymy, co się stanie” - powiedział.

Urzędnicy Białego Domu ogłosili na konferencji, że Nowy Jork, New Jersey i Long Island wyłaniają się jako niepokojące miejsce w wielu nowych przypadkach koronawirusa.

W poniedziałek USA zgłosiły ponad 100 zgonów, po raz pierwszy dzienna liczba ofiar śmiertelnych weszła w potrójne cyfry. Według danych Johns Hopkins University, w USA odnotowano 557 zgonów i prawie 44 000 potwierdzonych przypadków koronawirusa.(...)

„Nasz kraj nie został zbudowany do zamknięcia” - powiedział Trump. „To nie jest kraj, który został do tego stworzony”. (...)

Trump powiedział, że spodziewa się, że życie wkrótce wróci do normy, znacznie wcześniej niż za trzy lub cztery miesiące. Zapytany, czy ma na myśli to, że kraj ponownie się otworzy za „tygodnie czy miesiące”, Trump powiedział: „Nie patrzę na miesiące, mogę ci teraz powiedzieć”.

Zapytany, czy dr Anthony Fauci, immunolog, który stał się publiczną twarzą amerykańskiej społeczności naukowej podczas pandemii, zgodził się z nim na temat potencjalnego ponownego otwarcia gospodarki, Trump powiedział: „On się nie zgadza”.

Sygnały atutowe zmieniają się w strategii koronawirusa, co może kolidować ze specjalistami ds. Zdrowia

Trump dodał: „[Fauci] rozumie, że nasz kraj ma ogromne koszty”.

Fauci, który publicznie mówił o wyzwaniach związanych z koncentrowaniem się na faktach, mimo że Biały Dom Trumpa czasami je podważał, nie był obecny na poniedziałkowej odprawie.

Ponieważ rekordowo wysoka giełda spadła, a następnie ponownie spadła, Trump wyraził obawy, że „lekarstwo” na wirusa może być „ gorsze niż sam problem ”. Podczas konferencji prasowej Trump wielokrotnie argumentował, że uszkodzona amerykańska gospodarka może spowodować „więcej śmierci” niż potencjalne zgony z powodu koronawirusa, z powodu związku między kryzysem gospodarczym a samobójstwem.

Trump powiedział: „Ludzie odczuwają ogromny niepokój i depresję, a ty masz samobójstwo w takich sprawach, kiedy masz straszną ekonomię, masz śmierć, zdecydowanie… w znacznie większej liczbie, niż mówimy o wirusie”.(...)

Jednak wczesne prognozy dotyczące liczby koronawirusa w Stanach Zjednoczonych sugerują, że może on doprowadzić do setek tysięcy zgonów, nawet na najniższym końcu przedziału szacunków.

Dane liczbowe dotyczące śmiertelności koronawirusa wciąż ewoluują, ale badania przeprowadzone w Wuhan, chińskim mieście, w którym wybuchła epidemia, wskazują, że śmiertelność wynosiła około 1,4% . Eksperci z Uniwersytetu Harvarda przewidują, że wskaźnik infekcji w USA wynosi od 20% do 60%, co oznacza, że chociaż nie można wiarygodnie oszacować liczby ofiar amerykańskiego koronawirusa, rozsądny scenariusz może doprowadzić do setek tysięcy zgonów.

Podczas poniedziałkowej odprawy Trump powiedział, że nowe dane są dla niego zachęcające. Zapytany, czy jest zaniepokojony tym, że jeśli złagodzi ograniczenia rządowe, aby „zbyt wcześnie” zapobiegać wirusowi koronawirusa, wirus może nadal szybko się rozprzestrzeniać, powiedział, że śmiertelność z powodu koronawirusa nie była tak zła, jak się początkowo obawiano.

Trump powiedział: „Mam na myśli, że zaczęliśmy - słyszeliśmy liczby 5% [śmiertelność]. To by było - to liczba astronomiczna, gdy grypa ma 0,001 i dwa i trzy, prawda? A więc 5% to liczba astronomiczna. ”

Teraz, powiedział Trump, słyszał potencjalne wskaźniki śmiertelności, które były niższe .

„Cała koncepcja śmierci jest okropna, ale istnieje ogromna różnica między czymś poniżej 1% a 4 lub 5 lub nawet 3%” - powiedział prezydent.(...)

Reszta pod linkiem:

https://www.theguardian.com/world/2020/mar/23/trump-vows-to-open-up-our-country-even-as-deaths-from-coronavirus-rise

https://www.nbcnews.com/health/health-news/live-blog/millions-more-ordered-stay-home-coronavirus-cases-grow-n1167336

tłum. Google - cyt:

"Więcej stanów amerykańskich zostało zablokowanych, a Luizjana, Nowy Meksyk, Waszyngton i Wirginia Zachodnia wydawały rozkazy pozostania w domu. „W tej chwili za każdym razem, gdy wychodzisz z domu, narażasz siebie, swoją rodzinę i społeczność na ryzyko”, powiedziała gubernator Nowego Meksyku Michelle Lujan Grisham."

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/us/

Dane statystyczne dzień po dniu

Stany Zjednoczone

Przypadki koronawirusa

Zenek ..........................możesz krócej?

Wyszczekany jesteś to mógłbyś to w dwóch słowach dla nas wyłuszczyć zamiast wstawiania jakichś całych gazet ...

Edytowano przez joks (zobacz historię edycji)

https://strefainwestorow.pl/artykuly/wydarzenia/20200324/wielka-brytania-lock-down

Boris Johnson ogłasza lock down. Wielka Brytania stanie, aby walczyć z koronawirusem

"czoraj premier Wielkiej Brytanii zdecydował o zamknięciu kraju. Na Wyspach odnotowano już 335 zgonów w wyniku zarażenia COVID-19. Wcześniejsza, bierna postawa Johnsona była przez wielu krytykowana, a apele o pozostanie w domach nie przynosiły efektów. Jeszcze w weekend, pomimo zamknięcia szkół oraz restauracji, mieszkańcy gromadzili się na ulicach w celach towarzyskich..."

https://strefainwestorow.pl/artykuly/wydarzenia/20200323/wybory-prezydenckie-polska-2020

"Premier Francji może stanąć przed Trybunałem Stanu za organizację wyborów w obliczu pandemii koronawirusa

Coraz większa liczba członków komisji wyborczych skarży się na objawy COVID-19 i obwinia polityków o swój stan zdrowia.

Grupa 600 lekarzy francuskich, jak podaje dziennik „Le Monde”, zdecydowała się na wniesienie skargi do Trybunału Stanu przeciwko premierowi, Edouardowi Philippe i byłej minister zdrowia, Agnes Buzyn. Według ich oceny, mieli oni świadomość o bezpośrednim zagrożeniu zdrowia obywateli i nie powstrzymali epidemii koronawirusa."

6 minut temu, zenek napisał:

mieli oni świadomość o bezpośrednim zagrożeniu zdrowia obywateli i nie powstrzymali epidemii koronawirusa."

Nasz minister zna sytuację, mówi o następstwach, a i tak Jarek doprowadzi do wyborów, bez względu na konsekwencje dla Polaków...

Przecież powiedzieli, że Królowa Polski rozpostrze swój płaszcz nad swoim królestwem i obroni Naród...

3 minuty temu, joks napisał:

Zenek ..........................możesz krócej?

Wyszczekany jesteś to mógłbyś to w dwóch słowach dla nas wyłuszczyć

No skracam - z tasiemców. Ale tu są naprawdę ważne i ciekawe rzeczy, poza to no nie wiocha.pl, tylko poważne wiryny.

A w dwoch słowach? Może tak:

Ogólnie prze...bane!:takaemotka:

Ale Polska jest jednak w lepszej sytuacji, niż większość....

A  więc nie jest najgorzej - zalecam siedzenie w domu, zrobienie w domu to, na co nie było czasu wcześniej, cieszyć się rodziną, hobby, czy co tam kto ma - i odpoczywać. Co by być odpornym. :yahoo:

(Właśnie facet w TV proponuje zawieszenie działalności gospodarczej).

I przetrwać - czego sobie, Tobie - i wszystkim serdecznie życzę!:12_slight_smile:

2 minuty temu, uroboros napisał:

Nasz minister zna sytuację, mówi o następstwach, a i tak Jarek doprowadzi do wyborów, bez względu na konsekwencje dla Polaków...

Przecież powiedzieli, że Królowa Polski rozpostrze swój płaszcz nad swoim królestwem i obroni Naród...

Pomyliło ci się z obroną Częstochowy - masz teraz czas, poczytaj....

Poza tym - jutro chyba ma być powszechna modlitwa ogłoszona przez Papieża - nie musisz tego zrobić, ale po co kpić???

A Prezydent na pewno przesunie wybory, pewnie zdecyduje za jakie 2 tygodnie :12_slight_smile: może wcześniej

3 minuty temu, animus napisał:

vBxwiRT.png

Po co te szokujące obrazy? Przecież te kółeczka mają się nijak do ilości zdrowych ludzi. Europy w ogóle nie widać, Chin też (mimo że tam powoli się sytuacja stabilzuje), połowa Stanów czerwona.

Efekciarstwo i panikarstwo - zamiast realu. Zamiast INFORMACJI - akcja SZOK!

15 minut temu, uroboros napisał:

arek doprowadzi do wyborów, bez względu na konsekwencje dla Polaków...

Wyborów nie będzie ...

6 minut temu, zenek napisał:

Po co te szokujące obrazy?

Żeby ludzie siedzieli w domu, bo widzę ze ich pięty swędzą.

Przez niezdyscyplinowanych, będziemy dłużej siedzieć  w chałupie.

2 minuty temu, joks napisał:

Wyborów nie będzie ...

:scratching:

Coś wiesz?

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Utwórz nowe...