Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

6 minut temu, animus napisał:

Personel medyczny opuścił placówkę z zakażonymi koronawirusem. Wojewoda zawiadamia prokuraturę

https://RMF24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-personel-medyczny-opuscil-placowke-z-zakazonymi-koronawiruse,nId,4432888#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Ośrodkowi przekazano również środki ochrony osobistej. O.o

W Radomiu w szpitalu ponad 200 zakażonych z czego połowa to personel .https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25860946,w-radomskim-szpitalu-niemal-200-zakazen-polowa-to-personel.html

Edytowano przez joks (zobacz historię edycji)

55 minut temu, joks napisał:

Jakie pieskie życie, nie mogą się publicznie wypowiedzieć, czy brak im zabezpieczeń od k/wrusa,  odchodzą, a gość  zawiadamia prokuraturę. :zalamka:

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 2

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-upal-powstrzyma-epidemie-naukowcy-odpowiadaja-trumpowi/hpbs21g

"Koronawirus w USA. Rośnie liczba zgonów

W USA liczba zakażonych koronawirusem wynosi już niemal 470 tys., zarejestrowano także 16 tys. 697 zgonów (do godziny 13 polskiego czasu).

Jedynie we Włoszech liczba zgonów z powodu koronawirusa jest większa niż w Stanach Zjednoczonych.

W samym stanie Nowy Jork na Covid-19 zmarło łącznie 7067 osób. W sąsiednim New Jersey liczba ta wynosi 1709, w Michigan nad Wielkimi Jeziorami - 1076, a w Luizjanie na południu kraju - 702. Na Zachodnim Wybrzeżu odnotowywane są mniejsze dzienne przyrosty - łącznie są 456 ofiary śmiertelne w stanie Waszyngton, a 544 - w Kalifornii.

Mimo tragicznego wzrostu liczby ofiar epidemii amerykańskie władze przyznają, że wiele wskazuje na to, iż uda się uniknąć najgorszego scenariusza. Widać pozytywne efekty restrykcji w życiu społecznym - ocenił w czwartek dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych Anthony Fauci. Zdaniem eksperta w USA z powodu koronawirusa może umrzeć ok. 60 tys. osób. Wcześniej mówiono o 100-200 tys. zgonów.

- Jestem prawie pewien, że obecnie jesteśmy już w szczytowym punkcie pandemii koronawirusa w USA. Teraz będziemy szli w dół - powiedział w czwartek wieczorem czasu miejscowego prezydent Donald Trump, podczas briefingu prasowego w Białym Domu."

44 minuty temu, joks napisał:

Właśnie SMSa dostałem z biedry że zapraszają po świeżą  kaczkę za 4,99zeta .

No pięknie,a mnie olali :D

5 godzin temu, daggulka napisał:

Komentarz mi się ciśnie, ale nie napisze, bo zaraz wpadnie Demo i zgłosi mnie gdzie trzeba

No właśnie,to już nie nasz kochany Prezes z notesikiem :D

17 minut temu, zenek napisał:

"Koronawirus w USA. Rośnie liczba zgonów

Jedynie we Włoszech liczba zgonów z powodu koronawirusa jest większa niż w Stanach Zjednoczonych.

To nie ma sensu, wejdź i porównaj na milion mieszkańców. O.o

• Lubię to 1

Sąsiad sąsiadowi kradnie maseczki ze skrzynek pocztowych.

A co będzie jak ktoś odpieprzy mi karty wyborcze do głosowania korespondencyjnego?

:takaemotka:

4046401.jpg

e153a6523a2dc15168045be3a7fb5e42.jpg

Jak maseczki zapobiegają roznoszeniu wirusa?

Wirus nie ma skrzydełek (na szczęście) i podróżuje po świecie drogą kropelkową, czyli na wszystkich wydzielinach, które wyrzuca z siebie osoba chora podczas oddychania, mówienia oraz kaszlenia. Doskonale obrazuje to poniższy film.

Maseczki chirurgiczne to standard medyczny, ale jak radzą sobie inne materiały?

Firma Smartfilters przetestowała skuteczność zatrzymywania mikrocząsteczek o wielkości wirusa przez materiały, które można znaleźć w domu w porównaniu do skuteczności maski chirurgicznej.

Mamy tu worek od odkurzacza (bo HEPA!), ręcznik kuchenny, pościel, atłas oraz bawełnę.

Screenshot_5-20200331214404.jpg

Całość

https://joemonster.org/art/49868

• Lubię to 1

23 minuty temu, animus napisał:

A co będzie jak ktoś odpieprzy mi karty wyborcze do głosowania korespondencyjnego?

Będzie tak:

675e971c4776332e8051a6bd7f157f38.jpg

• Haha 1

1 godzinę temu, animus napisał:

To nie ma sensu, wejdź i porównaj na milion mieszkańców.

Czy to znaczy że w Chinach zarazy prawie nie było?

Poza tym -  skoro porównujemy gospodarki, ilość medali na olimpiadzie, ilość milionerów, ilość Nobli - itd., to w czym problem.

No i jeszcze jedno - ilość zgonów rośnie w opóźnieniu do szczytu. We Włoszech chyba minął. W USA bedzie.

No i liczby bezwzględne też są ważne.

No i to cytat, nie mój tekst.

21 minut temu, zenek napisał:

Czy to znaczy że w Chinach zarazy prawie nie było?

W Chinach podano dane z sufitu.

22 minuty temu, zenek napisał:

Poza tym  to w czym problem.

W prawidłowy rozumowaniu.

4 godziny temu, aaaa napisał:

Cmentarze są otwarte

nie są otwarte.

Chyba za dobrze idzie to ograniczanie pandemii w Polsce.

Więc do pracy biorą się prawnicy. Jak zwykle najważniejsze prawo jest dla nich bogiem (oczywiście ich interpretacja prawa), nie człowiek. No bo jak jest szansa na sukces, to trzeba sie wpieprzyć i spieprzyć.

No i oczywiście znowu jest łamana Konstytucja. Znowu ważniejsza niż życie człowieka :takaemotka: 

https://sport.onet.pl/kolarstwo/koronawirus-mandaty-dla-rowerzystow-i-biegaczy/43en2je

"Dr Łukasz Chojniak: skandaliczne naruszanie podstawowych reguł prawnych

Nie brakuje głosów, że obostrzenia dot. zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii są nieprecyzyjne. W praktyce, jak przyznał zresztą sam gen. insp. Szymczyk, wszystko zależy nie tyle od przepisów, a od funkcjonariusza, który zatrzyma nas podczas jazdy samochodem, rowerem czy też rekreacyjnego biegania. Ponadto aktualne są pytania dotyczące podstaw prawnych działania policjantów.

Trzeba jasno powiedzieć, że choć wprowadzane restrykcje dot. biegaczy i rowerzystów mają swoje zdrowotne uzasadnienie i nikt tego nie kwestionuje, to forma prawna ich wprowadzenia pod wieloma względami budzi daleko idące wątpliwości. Mam dwie zasadnicze uwagi. Po pierwsze, chodzi o rangę aktu, za pomocą którego wprowadzono restrykcje. Od dłuższego czasu operujemy na poziomie rozporządzenia, najniższego w hierarchii prawa powszechnie obowiązującego, które nie powinno wprowadzać nakazów i zakazów ingerujących w konstytucyjne wolności. Te nakazy i zakazy powinna określać ustawa, a rozporządzenie może je jedynie doprecyzowywać – tłumaczy w rozmowie z Onetem doktor prawa Łukasz Chojniak, członek Izby Adwokackiej w Warszawie i były Rzecznik Dyscyplinarny warszawskiej Adwokatury.

(...)

Nie możemy uzasadniać walką z epidemią skandalicznego naruszania podstawowych reguł prawnych. Ingerowanie w wolność osobistą bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego łamie wszelkie kanony konstytucyjne. Nie jestem w stanie przyjąć argumentacji, że to, co się dzieje, nie uzasadnia ogłoszenia stanu klęski żywiołowej. Władza nie chce tego zrobić z sobie tylko znanych powodów – tłumaczy Chojniak"

Pytanie - dlaczego opozycji tak zależy na wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej?

Czy chodzi o odszkodowania???

W Chinach podano dane z sufitu.

To może z tym ich rozwojem też jest z sufitu. Naprawdę tylko ryż uprawiają - a to wszystko inne z sufitu? :takaemotka:

13 minut temu, animus napisał:
35 minut temu, zenek napisał:

Poza tym  to w czym problem.

W prawidłowy rozumowaniu.

Z tego, co pamiętam - to panike tu robiliście - porównując Polske do innych krajów.

Teraz nagle nie da się porównać jednych do drugich.

Czyli to prawidłowe rozumowanie jest wtedy, kiedy jest jedynie słuszne?

51 minut temu, zenek napisał:

Pytanie - dlaczego opozycji tak zależy na wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej?

Czy chodzi o odszkodowania???

Nie, nie chodzi o odszkodowania tylko o przestrzeganie prawa.

Obostrzenia mamy i ograniczenia swobód obywatelskich takie, jak w stanie wyjątkowym. I to wszystko na podstawie (tylko) wprowadzenia stanu epidemicznego, jest to zwykłe bezprawie.

51 minut temu, zenek napisał:

Teraz nagle nie da się porównać jednych do drugich.

Czyli to prawidłowe rozumowanie jest wtedy, kiedy jest jedynie słuszne?

Chiny są specyficzne. Byłabym zszokowana, gdyby ich statystyki okazały się prawdziwe. Prawdy się nie dowiesz, ile osób naprawdę zmarło.

49 minut temu, daggulka napisał:

Nie, nie chodzi o odszkodowania tylko o przestrzeganie prawa.

Obostrzenia mamy i ograniczenia swobód obywatelskich takie, jak w stanie wyjątkowym. I to wszystko na podstawie (tylko) wprowadzenia stanu epidemicznego, jest to zwykłe bezprawie.

Tylko o co chodzi? - o ograniczenie poruszania się, żeby nie zarażać innych (też mają prawo obywatelskie, czuć się bezpiecznym, niezarażonym).

Stan epidemii takie coś usprawiedliwia.

Naprawdę coś zmienia w realiach stan klęski żywiołowej? Nie. Dla zwykłych ludzi pozostaną te same ograniczenia.

I nie wierzę, że prawnicy się martwią o ten stan prawa, bo zwykle falandyzują i wykręcaja ile wlezie. Więc ty bardziej zastanawiające jest to parcie do stanu klęski żywiołowej. I założę sie, że chodzi o kasę, a nie o wyższe wartości.

49 minut temu, daggulka napisał:

Chiny są specyficzne. Byłabym zszokowana, gdyby ich statystyki okazały się prawdziwe. Prawdy się nie dowiesz, ile osób naprawdę zmarło.

No są. Ale prawdy nie ujawniają żadne państwa, jeśli tylko im to potrzebne. Owszem, w demokracji łatwiej ujawnić różne sprawy -ale tu było wszystko za bardzo na świeczniku. Nie wierzę w te miliony ukrytych trupow w szafie

https://www.o2.pl/artykul/koronawirus-w-usa-gigantyczna-kolejka-pod-bankiem-zywnosci-6498378206070401a

image.thumb.png.123a151b420005671b7d1528d2f905ac.png

"Przed punktem dystrybucji żywności na przedmieściach San Antonio stanęły w czwartek gigantyczne kolejki. Około 10 tysięcy rodzin czekało w wielogodzinnych kolejkach na tzw. "Wielkie Rozdawanie". Łącznie wydano około 450 ton jedzenia.

Na terenie parku handlowego Trader's Plaza ustawiły się tysiące samochodów Ich zdjęcia pokazują skalę zapaści ekonomicznej, jaka nastąpiła w Stanach Zjednoczonych z powodu epidemii koronawirusa.

Żywność dla potrzebujących

Według szefa banku żywności z San Antonio, Erica Coopera, przez 40 lat istnienia instytucji nigdy nie wydała ona tak wiele paczek."

3 godziny temu, animus napisał:

To nie ma sensu, wejdź i porównaj na milion mieszkańców.

To porównaj z POLSKĄ :12_slight_smile:

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)

26 minut temu, zenek napisał:

Tylko o co chodzi? - o ograniczenie poruszania się, żeby nie zarażać innych (też mają prawo obywatelskie, czuć się bezpiecznym, niezarażonym).

Stan epidemii takie coś usprawiedliwia.

Naprawdę coś zmienia w realiach stan klęski żywiołowej? Nie. Dla zwykłych ludzi pozostaną te same ograniczenia.

I nie wierzę, że prawnicy się martwią o ten stan prawa, bo zwykle falandyzują i wykręcaja ile wlezie. Więc ty bardziej zastanawiające jest to parcie do stanu klęski żywiołowej. I założę sie, że chodzi o kasę, a nie o wyższe wartości.

Ależ zeniu zenkujesz... chodzi o przestrzeganie PRAWA.

29 minut temu, zenek napisał:

o ograniczenie poruszania się, żeby nie zarażać innych

Naginasz to swoje zenkowanie do absurdu... - potrafisz - co by nie mówić :blowup:

A na te chińskie, nieujawnione trupy, to niezła szafa byłaby potrzebna :zalamka:

• Lubię to 1
  • Haha 1

3 godziny temu, zenek napisał:

To może z tym ich rozwojem też jest z sufitu. Naprawdę tylko ryż uprawiają - a to wszystko inne z sufitu? :takaemotka:

Z ich rozwojem ostatnio było nieźle, martwię się o Twój.:scratching: 

1 godzinę temu, zenek napisał:

To porównaj z POLSKĄ :12_slight_smile:

:hahaha2:

• Lubię to 1
  • Haha 1

5 minut temu, animus napisał:

Z ich rozwojem ostatnio było nieźle, martwię się o Twój

Bo?

:hahaha2:

nerwowy, czy zakłopotany?

1 godzinę temu, joks napisał:

Byłem na polowaniu ....sytuacja pod marketami bez zmian .

Przepustkę musisz sobie załatwić.

Tak jak ja.

92700480_2333832193578542_3797379954480513024_n.jpg

• Haha 1

USA - aktualne z 10.04

image.png.6a9966ae47b05a2167934869d2331d07.png

W USA jest kluczowa sytuacja. Jeśli tam sie uda zastosować jakiś radykalny środek - to pandemia światowa sie szybko skończy.

Ale tu jest fajna sprawa:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-gowin-polski-test-100-procentowo-skuteczny/s5xkhkx

image.thumb.png.6dbb7d5e15e4885375cf305d3cdb1b59.png

" badanie na obecność koronawirusa za pomocą testu opracowanego w ICHB PAN trwa około sześciu godzin, w których czasie można przeanalizować 92 próbki"

(...)

"„Jesteśmy gotowi do tego, żeby w przyszłym tygodniu uruchomić małą, zupełnie darmową produkcję ok. 1 tys. testów, które przekażemy ministerstwu do dystrybucji. Natomiast w kolejnym tygodniu planujemy już ruszyć z masową produkcją w ramach tej dotacji, którą otrzymaliśmy z ministerstwa. W jej ramach planujemy wyprodukować 100-150 tys. testów, które również zostaną przekazane do ministerstwa i rozprowadzone po laboratoriach diagnostycznych w całej Polsce”

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)

1 godzinę temu, zenek napisał:

Tylko o co chodzi? - o ograniczenie poruszania się,

Art. 228 ust.3 konstytucji RP, w związku z art. 52 ust. 1 oraz art. 31 ust. 3 - nie ma możliwości ograniczania poruszania się po terytorium RP bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego.

O prawo chodzi, Zenek. O prawo. Złamali już chyba wszystko, co było do złamania. Samowolka totalna.

• Lubię to 3

11 minut temu, zenek napisał:

nerwowy, czy zakłopotany?

Zmarło już  na świecie na COVID-19

102.399  osób.

6 minut temu, daggulka napisał:

O prawo chodzi, Zenek. O prawo. Złamali już chyba wszystko, co było do złamania. Samowolka totalna.

W tym wypadku zarazy chodzi o życie i zdrowie. I potem o gospodarkę.

Sami pisaliście, że to wojna. Sami pisaliście. Ja uspokajałem.

A skoro wojna - to kto sie przejmuje prawem w czasie wojny.

I jakież to prawa przekroczone - że musisz siedieć w fomu, żeby się, lub innych nie zarazić.  

Ale za to popatrzcie, jaki stan mamy tej zarazy unas, a jak u innych.

Jest OK!

1 minutę temu, zenek napisał:

Jest OK!

Nie udawaj, że nie rozumiesz.

Ja, jako obywatel mam obowiązek stosować się do zasad praworządności w tym kraju. W przeciwnym wypadku odpowiem za to przed sądem. Tak samo politycy i osoby zarządzające państwem powinny stosować się do zasad prawa. Wręcz muszą — ponieważ dają przykład obywatelom. Jeśli oni zamykają mnie w domu (nawet dla mojego i innych dobra), łamią prawo. Ok. Skoro uważają, że powinni (ja również tak uważam), niech zrobią to zgodnie z Konstytucją.

Łamią prawo na każdym kroku od ustawy kagańcowej, poprzez naruszenie trójpodziału władzy, na wyborach prezydenckich (tylko) korespondencyjnych kończąc. Wszystko to nie jest zgodne z Konstytucją. Czuję się w obliczu tego bezprawia bezradna. Dlatego jestem wkurzona, że po raz kolejny ograniczają prawa obywateli bez użycia właściwych narzędzi, które daje im do ręki Konstytucja. Tyle.

• Lubię to 1

3 godziny temu, joks napisał:

Byłem na polowaniu ....sytuacja pod marketami bez zmian .

Bylem, przed chwilą wróciłem,  zrobiłem zakupy 4 osoby na krzyż, na zewnątrz nikogo.

Chleb od bidy jakiś jest,  bułki zdziesiątkowane, od 6  przywożą świeży chleb.

Dobranoc.

To będą święta :zalamka:

Dzieciaki i my starzy w swoich domach.Mogłoby być chociaż cieplutko to posiedzimy przed domem i pomachamy sobie :hahaha2:

38 minut temu, animus napisał:

Bylem po chleb w piekarni, do biedry już bym się nie dostał szybko.

Byłem w biedrze po szóstej .....byłem siódmy w kolejce ale zanim mnie wpuścili to za mną uzbierało się już ze 30 osób.

• Haha 1

Siemka

Widzę że niektórym już wali po łbie od tego siedzenia w domu wypisując brednie i kłamstwa na temat tego wirusa, polityki i łamania praw. człowieka.

Ja dostałem wirusa i mam to w dupie, jakoś to przeżyję!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Dziękuję 1
  • Smutny 1

Heniu poważnie, masz wirusa koronowirusa ?.

9 godzin temu, daggulka napisał:

Nie udawaj, że nie rozumiesz.

Ja, jako obywatel mam obowiązek stosować się do zasad praworządności w tym kraju. W przeciwnym wypadku odpowiem za to przed sądem. Tak samo politycy i osoby zarządzające państwem powinny stosować się do zasad prawa. Wręcz muszą — ponieważ dają przykład obywatelom. Jeśli oni zamykają mnie w domu (nawet dla mojego i innych dobra), łamią prawo. Ok. Skoro uważają, że powinni (ja również tak uważam), niech zrobią to zgodnie z Konstytucją.

Łamią prawo na każdym kroku od ustawy kagańcowej, poprzez naruszenie trójpodziału władzy, na wyborach prezydenckich (tylko) korespondencyjnych kończąc. Wszystko to nie jest zgodne z Konstytucją. Czuję się w obliczu tego bezprawia bezradna. Dlatego jestem wkurzona, że po raz kolejny ograniczają prawa obywateli bez użycia właściwych narzędzi, które daje im do ręki Konstytucja. Tyle.

No i to rozumiem, to jest normalna krytyka niezadowolonego obywatela, tylko.....

konkretnie to z jaką opresją zetknęłaś się przez to łamanie Konstytucji ?;)

10 godzin temu, daggulka napisał:

Art. 228 ust.3 konstytucji RP, w związku z art. 52 ust. 1 oraz art. 31 ust. 3 - nie ma możliwości ograniczania poruszania się po terytorium RP bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego.

"Ale po co wprowadzać ten stan nadzwyczajny, jak wszyscy wiemy że on jest ? ":icon_razz:

Ty to zdaje się jak nie masz napisane, to nie uwierzysz że zakazy przemieszczania są dla Twojego dobra. Mnie i pewnie 90% ludzi nie potrzebny do tego stan jakiś tam.

Tylko krnąbrnym oportunistom jest on do czegoś potrzebny, a tak naprawdę to po to - tylko i wyłącznie, żeby wybory przesunąć, bo pani Kidawa nie ma szans. 

I to już tym "legalistom" nic a nic nie przeszkadza.:icon_wink:

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)

20 minut temu, mhtyl napisał:

Siemka

A co, masz grypę, czy koronowirka stwierdzonego testem?  :scratching:

25 minut temu, joks napisał:

Byłem w biedrze po szóstej .....byłem siódmy w kolejce ale zanim mnie wpuścili to za mną uzbierało się już ze 30 osób.

Toś ich wszystkich wydymał.:hahaha2:

Tutaj też teraz na zewnątrz jest ogonek, spokojnie ze 40 ludziów.

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)

20 minut temu, mhtyl napisał:

dostałem wirusa i mam to w dupie

cyknij fotkę...

18 minut temu, demo napisał:

Ale po co wprowadzac ten stan nadzwyczajny, jak wszyscy wiemy że on jest ?

A po co sięgać po leki, jak wiemy, że jesteśmy chorzy?

To takie samo bezsensowne pytanie...

3 minuty temu, uroboros napisał:

A po co sięgać po leki, jak wiemy, że jesteśmy chorzy?

To takie samo bezsensowne pytanie...

Ale tu jest cytat z Tuska.

Bezsensowne jest to Twoje pisanie, bo leki bierzemy żeby się wyleczyć, a stan wyjątkowy nie zlikwiduje pandemii w żaden sposób.

8 minut temu, uroboros napisał:

cyknij fotkę..

A mówili że on wchodzi górnymi drogami.xD

• Haha 1

1 minutę temu, demo napisał:

stan wyjątkowy nie zlikwiduje pandemii

Ale zlikwiduje stan BEZPRAWIA!

2 minuty temu, demo napisał:

cytat z Tuska.

Masz jakąś szajbę...

31 minut temu, mhtyl napisał:

Zrobili Ci test i masz wynik pozytywny? :icon_eek:

A może znalazł wirusa w kompie i dlatego parę dni się nie odzywał?

Od razu podejrzewasz o kurnawirusa...

Cytat

Jarosław Kaczyński odwiedził w piątek grób swojej matki Jadwigi Kaczyńskiej - podaje "Fakt". Prezes PiS przekroczył bramy cmentarza na Powązkach, mimo że nekropolia jest zamknięta dla odwiedzających.

"Fakt" opublikował zdjęcia, na których widzimy Jarosława Kaczyńskiego w otoczeniu ochroniarzy na Cmentarzu Powązkowskim. Prezes PiS odwiedził grób swojej matki, Jadwigi Kaczyńskiej (na grobowcu wypisane są też symbolicznie nazwiska Lecha i Marii Kaczyńskich). Widoczni na zdjęciach ochroniarze zbierali zużyte znicze i zapalali nowe. 

W rozporządzeniu Rady Ministrów, którym rząd wprowadził ograniczenia w związku z epidemią koronawirusa, nie ma jednoznacznych przepisów, które zabraniałyby przychodzenia na cmentarz, ale na stronie Archidiecezji Warszawskiej znajduje się informacja, że nekropolia przy ul. Powązkowskiej jest zamknięta dla odwiedzających.

To samo "Fakt" usłyszał w zarządzie cmentarza. - Cmentarz jest zamknięty. Może tylko wejść, jeśli jest pogrzeb, pięć osób z rodziny do pogrzebu - poinformował zarząd.

Wizytę Kaczyńskiego na Powązkach skomentowała Barbara Nowacka, córka Izabeli Jarugi-Nowackiej, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. "Nie mogłam pójść na ten sam cmentarz na grób matki wczoraj, w 10. rocznicę jej śmierci. Małgorzata Kidawa-Błońska też, kilka dni temu w rocznicę śmierci swojej mamy. Jak tysiące innych ludzi. Jeden człowiek mógł. Bez rocznicy. Bez trybu" - napisała. W piątek, wspominając swoją mamę, podkreślała, że w tym roku - jeśli ktoś czuje taką potrzebę - znicz można zapalić pod jej tablicą na gmachu ministerstwa pracy, ponieważ cmentarz nie jest dostępny dla odwiedzających. 

link

Od kilku tygodni rząd regularnie zaostrza ograniczenia z powodu rozszerzającej się epidemii koronawirusa. Do 19 kwietnia przedłużone zostały ograniczeniu w przemieszczeniu się. Zgodnie z nimi wyjścia poza dom należy ograniczyć do minimum, czyli drogi do pracy bądź wizyty w sklepie bądź aptece, a w miejscach publicznych należy utrzymywać bezpieczną odległość 2 metrów od innych pieszych. Ponadto od czwartku 16 kwietnia w miejscach publicznych niezbędne będzie zakrywanie ust oraz nosa.

3 godziny temu, Buster napisał:

Warto przeczytać do końca. To się dzieje obok nas.

https://kobieta.onet.pl/jeden-trefny-pacjent-rozwali-caly-szpital/ey9ezxg

No niestety. Tak to wygląda. W mojej i Dagi okolicy tak właśnie od 1 pacjenta przeniesionego z chirurgii  w Raciborzu do Wodzisławia (robili miejsce, bo to szpital jednoimienny) i w ten sposób cały szpital jest teraz zamnięty, bo okazało się, że ten przeniesiony pacjent był zakażony....spora część personelu szpitala miała wyniki pozytywne, więc podejrzewam, że nie prędko szpital "wróci"...

Edytowano przez aaaa (zobacz historię edycji)

1 godzinę temu, uroboros napisał:

Masz jakąś szajbę...

A feeee, ale może nie zrozumiałeś, to był ten cytat:

1 godzinę temu, demo napisał:

"Ale po co wprowadzać ten stan nadzwyczajny, jak wszyscy wiemy że on jest ? ":icon_razz:

9 minut temu, aaaa napisał:

No niestety. Tak to wygląda. W mojej i Dagi okolicy tak właśnie od 1 pacjenta przeniesionego z chirurgii  w Raciborzu do Wodzisławia (robili miejsce, bo to szpital jednoimienny) i w ten sposób cały szpital jest teraz zamnięty, bo okazało się, że ten przeniesiony pacjent był zakażony....spora część personelu szpitala miała wyniki pozytywne, więc podejrzewam, że nie prędko szpital "wróci"...

U nas w szpitalu też jedna wielka niewiadoma. Też był jakiś incydent (pielęgniarka z Wodzisławia, nie wiem, po co przyjechała, ale miała kontakt z zakażonym lekarzem), robili całemu personelowi testy. Nie przyjmują na razie nikogo „z zewnątrz". I w ten sposób właśnie roznosi się to cholerstwo. Dotarło do mnie, że faktycznie można „nogi wyciągnąć”, nie otrzymując pomocy na czas.

Daga - no jak to po co  - to jest jedna wielka bolączka w służbie zdrowia, że się pracuje na kilku etatach w różnych miejscach. Tak samo jak pielęgniarki ze szpitala w Wodziu, pracowały też w Rydułtowach jak i w punkcie opatrunkowym na ruchu Rydułtowy.

Niestety....

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...