Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

2 minuty temu, joks napisał:

Byłem , zakupiłem dwie sztuki chleba w małym osiedlowym sklepiku . Pod marketami armageddon ..po resztę zakupów pojadę późnym wieczorem albo z samego rana ..

w Biedronce o 4.00 wszystko w zasadzie było,poza chlebem.

no jakby wam to powiedzieć....nie jem chleba i bardzo mi z tym dobrze...

ale reszta rodziny jest uzalezniona...ale krojonego nie kupujemy, dużo lepszy jest z lokalnej piekarni....

Przed chwilą, Buster napisał:

w Biedronce o 4.00 wszystko w zasadzie było,poza chlebem.

W tej biedronce którą mam najbliżej chleba zazwyczaj nie ma już o siódmej wieczorem ..

Dzisiaj wyciągam mięcho z solanki ...:icon_biggrin:

Kurła, gdyby można było zrobić sobie test już teraz!

Człowiek by wiedział, czy jest może już ozdrowieńcem bezobjawowym.

Ludzie z tej grupy by się tak nie męczyli, pomogliby innym osobom, mogliby się poruszać bez nakazu pozostania w domu, robić zakupy starszym na Święta.

Chodziliby bez maski, oddawali krew z przeciwciałami itd. 

Ale organizacja jest taka jak każdy widzi, nędza. 

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1

2 minuty temu, aaaa napisał:

no jakby wam to powiedzieć....nie jem chleba i bardzo mi z tym dobrze...

Pewnie wychodzisz z takiego samego założenia jak mój znajomy że ........chleb to dla biedaków ...Ale on tak mówi zazwyczaj do trzech dni po wypłacie ..:D

4 minuty temu, joks napisał:

Pewnie wychodzisz z takiego samego założenia jak mój znajomy że ........chleb to dla biedaków ...Ale on tak mówi zazwyczaj do trzech dni po wypłacie ..:D

hehe

nie znasz mnie, ale w sekrecie ci powiem, że chleba nie jem od....ponad 10 lat. W ciągu roku zdarza się, że zjem kilka kromek, bo akurat mnie najdzie ochota. Ale dawno się to nie zdarzyło...ci co mnie znają, to potwierdzą xD

Względy zdrowotne, chleb mi szkodzi....jestem zdania, że on szkodzi większości populacji, ale nie mam zamiaru nikogo nawracać xD

Edytowano przez aaaa (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1

Przed chwilą, aaaa napisał:

hehe

nie znasz mnie, ale w sekrecie ci powiem, że chleba nie jem od....ponad 10 lat. W ciągu roku zdarza się, że zjem kilka kromek, bo akurat mnie najdzie ochota. Ale dawno się to nie zdarzyło...ci co mnie znają, to potwierdzą xD

Względy zdrowotne, chleb mi szkodzi....jestem zdania, że on szkodzi większości populacji, ale nie mam zamiaru nikogo nawracać xD

Moja żonka nie je chleba tylko jakieś takie wafle , makaronu też nie je .

5 minut temu, animus napisał:

Ludzie z tej grupy by się tak nie męczyli, pomogliby innym osobom, mogliby się poruszać bez nakazu pozostania w domu, robić zakupy starszym na Święta.

Chodziliby bez maski, oddawali krew z przeciwciałami itd. 

Tak w Hameryce planują zrobić w najbliższym czasie :)

A swoją drogą ... gdzieś czytałam, że osoba, która to miała, może zachorować ponownie. Ciekawe, jak jest naprawdę.

2 minuty temu, aaaa napisał:

ci co mnie znają, to potwierdzą xD

A i owszem :)

Mrówki mi się pchają do domu, przestraszyły się koronawirusa. :hahaha2: 

Wiozłem lornetkę i kolejka do biedry jest aż na ulicę.

:bezradny:

1 godzinę temu, animus napisał:

Kup se świecę. :patyk:

tak ich mało - Biedroń twierdzi że jest ich dużo:12_slight_smile:

20 minut temu, animus napisał:

Dostałem na maila już ofertę. Poszukaj - pewnie też dostałeś. Firma podobno godna zaufania 9_9

10 minut temu, daggulka napisał:

A swoją drogą ... gdzieś czytałam, że osoba, która to miała, może zachorować ponownie. Ciekawe, jak jest naprawdę.

To były osobniki ze stwierdzoną u nich  chorobą przewlekłą. 

19 minut temu, daggulka napisał:

Raczej myślałam o wpływach politycznych

Ja nie inaczej

13 minut temu, daggulka napisał:

Tak w Hameryce planują zrobić w najbliższym czasie :)

Interes zaczyna się kręcić :takaemotka:

Znalazłem na klamce drzwi wejściowych cztery maseczki od burmistrza . Chłop wyposaża wszystkich mieszkańców miasta .

• Lubię to 3

2 minuty temu, joks napisał:

Znalazłem na klamce drzwi wejściowych cztery maseczki od burmistrza . Chłop wyposaża wszystkich mieszkańców miasta .

Zdezynfekuj teraz klamkę.:hahaha2:

• Smutny 1

Przed chwilą, animus napisał:

Zdezynfekuj teraz klamkę.:hahaha2:

Szkoda Ducha Puszczy ...:zalamka:

• Haha 2

5 minut temu, joks napisał:

Nowe czy używane????9_9

6 minut temu, joks napisał:

Doceń. U nas ani słychu, ani widu. Samodzielnie trzeba nabywać.

9 minut temu, zenek napisał:

Interes zaczyna się kręcić :takaemotka:

Chce reanimować gospodarkę. To źle?

1 minutę temu, daggulka napisał:

Doceń. U nas ani słychu, ani widu. Samodzielnie trzeba nabywać.

Olbrzymia większość mieszkańców docenia , ja zresztą też .:icon_biggrin:

Choć u mnie problemu by nie było bo ciemięzycielka dziarga na maszynie zawodowo .

Tylko nie wiem czy akurat dla mnie by uszyła ......Zaniemówiła coś ostatnio ...

Edytowano przez joks (zobacz historię edycji)

13 minut temu, zenek napisał:

Dostałem na maila już ofertę. Poszukaj - pewnie też dostałeś. Firma podobno godna zaufania 9_9

Dostałem tylko jakiś taki "Świat doznań-Najlepsze gadżety erotyczne !💋"

Tu coś znajdę?

• Haha 1

1 minutę temu, joks napisał:

Choć u mnie problemu by nie było bo ciemięzycielka dziarga na maszynie zawodowo .

No, szczęściarz. Ja wczoraj ze stówki wyskoczyłam, zakupując wielorazowe przez neta.

2 minuty temu, daggulka napisał:

No, szczęściarz. Ja wczoraj ze stówki wyskoczyłam, zakupując wielorazowe przez neta.

:zalamka:

Kto bogatemu zabroni.

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)

Przed chwilą, animus napisał:

Dostałem tylko jakiś taki "Świat doznań-Najlepsze gadżety erotyczne !💋"

No to się wyjaśniło, gdzie Animus zagląda w wolnym czasie. Wszechobecna inwigilacja działa i sama podpowiada najczęściej wybierane treści ;)  :icon_mrgreen:

• Haha 2

2 minuty temu, daggulka napisał:

No to się wyjaśniło, gdzie Animus zagląda w wolnym czasie. Wszechobecna inwigilacja działa i sama podpowiada najczęściej wybierane treści ;)  :icon_mrgreen:

To u Ciebie na poczcie sam TVN. :takaemotka:

3 godziny temu, bajbaga napisał:

Depresja mnie dopada.

Tak patrzę na głowy polityków i rządzących - fryz wymuskany, włosy podcięte ....

Z drugiej strony patrzę się w lustro i widzę nieład i nieprzerzedzony busz i krzakole na głowie - wygląda to jak niedepilowana z odrostami kuciapka.

Ja nie mogę korzystać z usług fryzjera, ale ci co mi zabraniają, korzystają.

Do doopy z taką wiarygodnością.

Ps. Przeglądam wiadomości - a tam zgromadzenie powyżej  2 osób, a wszyscy łamią też zakaz poruszania się - i to wszystko jawnie, ba nawet policja nie interweniuje.

Ps. Powiedz tej ekipie NIE i głosuj na Szymona H. 

Równość wobec prawa.

z25860928IH,Politycy-podczas-10--rocznic

Na zdjęciach z wydarzenia widać kilka-kilkanaście osób stojących bardzo blisko siebie. Zgodnie z komunikatem rządu do niedzieli 19 kwietnia wciąż obowiązują "ograniczenia w zakresie organizacji imprez masowych i zgromadzeń" oraz "obowiązek utrzymania co najmniej dwumetrowej odległości między pieszymi". Jak zgromadzenie podczas uroczystości rocznicy katastrofy rządowego samolotu ma się do tych zasad? Opowiedziała policja.

W związku z obchodami 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej przypominamy, że nie mamy w tym przypadku do czynienia ze zgromadzeniem w trybie ustawy, a poszczególne osoby wykonują swoje zadania w ramach pełnionych urzędów i funkcji. Podobnie jak prowadzący relacje dziennikarze

- czytamy na Twitterze Komendy Stołecznej Policji.

Wy chyba sobie żartujecie. Na pogrzebie osoby bliskiej może być pięć osób. Z domu można wychodzić pojedynczo. Jednak grupowe łażenie pod pomnik i składanie kwiatków już jest spoko. No jasne, są równi i równiejsi

- napisała jedna z użytkowniczek Twittera.

• Lubię to 1
  • Dziękuję 1

1 minutę temu, animus napisał:

To u Ciebie na poczcie sam TVN. :takaemotka:

A nie ... spokojnie, jeszcze Polsat, BBC, Antyradio i HGTV :)

• Haha 1

2 minuty temu, retrofood napisał:

EVO_bfFU4AIBWwQ?format=jpg&name=small

Komentarz mi się ciśnie, ale nie napisze, bo zaraz wpadnie Demo i zgłosi mnie gdzie trzeba ;):icon_lol:

• Lubię to 1
  • Haha 1

4 minuty temu, retrofood napisał:

nie mamy w tym przypadku do czynienia ze zgromadzeniem w trybie ustawy

o zgromadzeniach (dopisałem pogrubione).

Art. 2. Przepisów ustawy nie stosuje się do zgromadzeń:

1) organizowanych przez organy władzy publicznej.

Teraz już wiadomo wszystko o wyborach.

Ale, ale.

Nie przestrzegają własnego Rozporządzenia - tam nie ma wykluczeń dla

- 2 m odległości,

- max 2 osoby,

- itd.

4 minuty temu, daggulka napisał:

zaraz wpadnie Demo i zgłosi mnie gdzie trzeba ;):icon_lol:

On nie kabluje - On nie z tej grupy.:icon_biggrin:

11 minut temu, zenek napisał:

USA:Hart Island jest wykorzystywana od XIX w. do chowania zmarłych, których rodzin nie stać na pochówek, osoby bezdomne, osoby z niezidentyfikowaną tożsamością oraz dzieci, które urodziły się martwe.

Udostępnione przez Reutersa nagranie z drona pokazuje grupę więźniów (osadzonych z więzienia na Rikers Island), którzy grzebią trumny z ciałami w masowym grobie na Hart Island. Melinda Hunt, dyrektorka Hart Island Project, w rozmowie z mediami oceniła, że tylko w czwartek w wykopanym rowie pochowano 23 ciała.

Nagranie zostało zarejestrowane w czwartek:

8 minut temu, bajbaga napisał:

On nie kabluje - On nie z tej grupy.:icon_biggrin:

Sam  pisał, że ich nie popiera więc do kogo miałby kablować, on walczy o prawdę,

a dla  polityków prawda każdego dnia jest inna. :hahaha2:

Ale skrzynka jest jedna.

Jak nie masz odpowiedniej kszynki, to dopierdzielą karę.

Życie.

Jednorodzinny mieszkańcu pięknej krainy, popieraj PiS czynem nie instaluj prawidłowej skrzynki, przed terminem (wyborów)

Twój mandat za jej brak (lub niewymiarowość) zasili ....................

• Zmieszany 1

1 godzinę temu, joks napisał:

Dzisiaj wyciągam mięcho z solanki ...

Wydawało mi się, że miało peklować się do wczoraj i już miało być w dymie...

25 minut temu, bajbaga napisał:

Ale skrzynka jest jedna.

Życie.

Jednorodzinny mieszkańcu pięknej krainy, popieraj PiS czynem nie instaluj prawidłowej skrzynki, przed terminem (wyborów)

Naprawdę? Każdy, kto nie ma skrzynki o określonych, wymiarach zabuli do budżetu? :icon_eek:

27 minut temu, bajbaga napisał:

Ale skrzynka jest jedna.

Życie.

No właśnie,jak postawiłem nową bramę z okazji wybudowania ulicy tak skrzynki niet,trzeba kupić

6 minut temu, uroboros napisał:

Wydawało mi się, że miało peklować się do wczoraj i już miało być w dymie...

dzisiaj dwa tygodnie mijają

52 minuty temu, bajbaga napisał:

Życie.

No ale ustawa pocztowa jest od 10 lat! Kto rządził w 2012?

Ale oczywiście można podrzucić to pod temat wyborów? 

https://dziennikzachodni.pl/10-tys-zl-kary-za-brak-skrzynki-pocztowej-przed-domem-taki-jest-przepis-prawny-moze-zaczac-byc-egzekwowany-przed-wyborami/ar/c3-13797831

image.png.bc93746010c374cafbc9c6f905f7b356.png

25 minut temu, daggulka napisał:

Naprawdę? Każdy, kto nie ma skrzynki o określonych, wymiarach zabuli do budżetu? :icon_eek:

Z tego co czytałem - o typowa skrzynka, jaką zwykle każdy instaluje.

Tu możesz o tym przeczytać część, reszte za złotówę. Ale Retrofood czyta tam wszystko z bajbagą to ci udostępnią może:takaemotka:

https://wyborcza.pl/7,75398,25854787,10-tys-zl-kary-za-brak-skrzynki-na-listy.html

image.png.b00a354798af6872feb82bdc369dc48b.png

W każdym razie to ustawa pocztowa PO i PSL. Ale o tym zapomnieli - lepiej przypisać to komu innemu. 

Jak zwykle  zero prawdy - 100% demagogii.

A bezstronne media teraz sobie o karze przypomniały - po 10 latach.

Ciekawe czy przedtem to krytykowały????

26 minut temu, Buster napisał:

No właśnie,jak postawiłem nową bramę z okazji wybudowania ulicy tak skrzynki niet,trzeba kupić

wstaw starą i już :12_slight_smile: 

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)

Cytat

Kto wprowadził przepis pozwalający w czasie pandemii uniknąć odpowiedzialności sprawcom przestępstw urzędniczych i gospodarczych? Żadne z ministerstw nie chce się przyznać do jego autorstwa.

Rządowa specustawa dotycząca walki z epidemią COVID-19 zaostrzyła wiele przepisów karnych. Podniesiono drastycznie kary nie tylko za świadome narażenie na zakażenie wirusem (np. SARS-CoV-2), ale też sankcje za stalking czy podszywanie się pod inną osobę w sieci.

Na tym tle zupełnym zaskoczeniem jest wprowadzenie w specustawie (art.10c) specjalnej klauzuli zapewniającej bezkarność sprawcom dwóch kategorii przestępstw: nadużycia władzy, czyli niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień (także w celu osiągnięcia korzyści majątkowej) oraz działania na szkodę przedsiębiorstwa.

W kodeksie karnym przestępstwa te opisano w art. 231 i 296, grozi za nie nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Ale według specustawy ich sprawcy nie odpowiedzą karnie, jeśli przepisy naruszyli podczas stanu epidemii - nabywając towary lub usługi niezbędne do zwalczania epidemii. Będzie to możliwe, o ile działali „w interesie społecznym” i gdy „bez dopuszczenia się tych naruszeń nabycie tych towarów lub usług nie mogłoby zostać zrealizowane albo byłoby istotnie zagrożone”.

Regulacją oburzeni są prokuratorzy.

- To rodzaj szczególnej klauzuli zapewniającej bezkarność. Przepis jest pełen pojęć niedookreślonych, typu „interes społeczny” „istotnie zagrożone nabycie towarów lub usług”. Co się pod tym kryje? To praktycznie worek bez dna - uważa jeden z prokuratorów. Według niego na tej podstawie będzie można wyłączyć ściganie wielu przestępstw urzędniczych i gospodarczych dokonywanych podczas epidemii.

- To coś nieprawdopodobnego, że taka regulacja jest wprowadzana pokątnie do ustawy szczególnej. To oznacza, że jeśli ktoś wykorzystuje epidemię i na przykład pośredniczy w zakupach środków do szpitali w zamian za korzyści majątkowe, nie będzie mógł być ścigany - dodaje prokurator.

Kto stworzył zaskakujący przepis? W jakim celu? W uzasadnieniu ustawy brak na ten temat informacji. Zapytaliśmy resort Zbigniewa Ziobry, czy ma coś wspólnego z kontrowersyjnym rozwiązaniem. Chodzi przecież o zwolnienie z odpowiedzialności karnej sprawców przestępstw, a Zbigniew Ziobro nie tylko kieruje ministerstwem sprawiedliwości, ale też stoi na czele prokuratury. Ale ministerstwo sprawiedliwości do nowej regulacji się nie przyznaje. Więcej - ma do niej krytyczny stosunek.

- Ministerstwo Sprawiedliwości zalecało rezygnację z tego przepisu na rzecz wytycznych Prokuratora Generalnego. Taka rekomendacja została przekazana do Ministerstwa Rozwoju, które koordynowało prace nad projektem specustawy „Tarcza antykryzysowa”. Ostateczny kształt ustawie nadał parlament. W celu uzyskania szczegółowych informacji na ten temat prosimy o kontakt z Ministerstwem Rozwoju - odpisało ministerstwo sprawiedliwości.

Zapytaliśmy o przepis resort Jadwigi Emilewicz. Ale on także nie przyznaje się do jego autorstwa.

- Inicjatywa dotycząca tego przepisu jest międzyresortowa - odpisał departament komunikacji ministerstwa rozwoju. Nie wskazał jednak, które konkretnie resorty wpadły na ten pomysł.

I tłumaczy: „Sensem tej zmiany jest umożliwienie funkcjonariuszom publicznym - w wyjątkowej sytuacji, jaką jest epidemia - działania poza granicami wyznaczonymi ściśle przez procedury, ale w interesie społecznym, w celu pozyskania towarów niezbędnych do walki z koronawirusem. Przepis wyłącza karanie tylko w czasie epidemii COVID-19 i obejmuje tylko i wyłącznie sytuacje, w których zdobycie tych towarów, czy też usług, nie będzie możliwe bez naruszenia obowiązków służbowych.”

Link

Za "lub czasopisma" była specjalna komisja sejmowa. Dzisiaj nie będzie niczego, kacyk ze sługusami są bezkarni. Obłudnicy, będą jeszcze wmawiać uczciwym obywatelom, że są zbawcami kraju.

• Lubię to 1

Może nieco kultury i sztuki? ;)

kolaż.jpg

2 godziny temu, retrofood napisał:

EVO_bfFU4AIBWwQ?format=jpg&name=small

Takie wyjaśnienie znalazłam ;):hahaha2:

Rozumiem, że Pan koronawirus specjalnie na tę chwilę zawiesił działalność :icon_lol:

A człowiek nie może cmentarza ze świeczką odwiedzić, bo wilkiem patrzą mundurowi :icon_rolleyes:

92827970_3121545134571635_3877889262472921088_n.jpg

spodobało mi się...

Co wiadomo już o koronawirusie: ?Nie możesz wyjść z domu, ale w razie potrzeby możesz. Maski wcale nie pomagają, ale należy je nosić. Sklepy są zamknięte, ale w razie potrzeby są otwierane. Wirus ten jest zabójczy, ale w zasadzie to nic strasznego. Rękawiczki nie pomogą, ale są potrzebne. Wirus nie wpływa na dzieci, ale dzieci są w niebezpieczeństwie. Nie ma odpowiedniego sprzętu, ale jest go wystarczająco dużo. Istnieje wiele objawów, ale możesz zachorować bezobjawowo. Nie możesz iść do krewnych, ale możesz zamówić im dostawę kurierem, który bez masek i rękawiczek kontaktuje się z setkami ludzi dziennie. Mandaty nie są w żaden sposób prawnie uzasadnione, ale są wymierzane. Nie ogłoszono stanu wyjątkowego, ale władze zachowują się tak, jakby był. Nie ma aresztu domowego, ale z domu wychodzić nie można. Nie ma stanu wyjątkowego, ale wojsko na ulicach jest. W lesie nie ma zagrożenia, ale nie możesz wchodzić do pustego lasu. Zwierzęta domowe nie przenoszą wirusa, ale lepiej ich nie dotykać. Cmentarze są otwarte, ale nie można odwiedzać grobów bliskich. Samochodem możesz jeździ, ale nie możesz umyć i wymienić opon.

• Lubię to 1

2 godziny temu, joks napisał:

Tylko nie wiem czy akurat dla mnie by uszyła ......Zaniemówiła coś ostatnio ...

Poszczuj że to co w zalewie się moczy - niekoniecznie musi trafić na świąteczny stół.

Od razu zmieni front - zobaczysz :)

25 minut temu, daggulka napisał:

A człowiek nie może cmentarza ze świeczką odwiedzić, bo wilkiem patrzą mundurowi :icon_rolleyes:

Ja byłem.

Patrolowych nie zauważyłem.

Kilka osób baaaaaardzo od siebie oddalonych, coś tam sprzątało i się krzątało.

2 godziny temu, animus napisał:

dla  polityków prawda każdego dnia jest inna. :hahaha2:

Dokładnie.

Dwa tygodnie temu prezydent Rafał Macron Trzaskowski zapowiadał pod kątem walki z epidemią plany stworzenia nowego laboratorium w Warszawie.

Jego miłośnicy prawie posikali się  w gacie, jaki to z niego mąż stanu.

Dziś ratusz poinformował, że wycofuje się z pomysłu.

Czyli jak zwykle skończyło się na gadaniu.

Pewnie ma lepszy pomysł, np Strefa Relaksu wersja 2.0 ekologiczna - porozkłada na placu kartony jako leżaki i ten projekt pochłonie jakieś 300 tysięcy z budżetu i niech tam jest.

I tak super że wrócił z L4, aby coś tam, coś tam -  obiecywać.

2 godziny temu, daggulka napisał:

Komentarz mi się ciśnie, ale nie napisze, bo zaraz wpadnie Demo i zgłosi mnie gdzie trzeba ;):icon_lol:

Też nie jestem w stanie swoim niedużym mózgiem objąć, jak to działa....

8 minut temu, bobiczek napisał:

Od razu zmieni front - zobaczysz

Front zmieni już nie długo .....samochód zaczyna jej rzęzić ...:D .Będzie aułla ałła ......mężu pomóż ...

2 godziny temu, retrofood napisał:

Za "lub czasopisma" była specjalna komisja sejmowa. Dzisiaj nie będzie niczego, kacyk ze sługusami są bezkarni. Obłudnicy, będą jeszcze wmawiać uczciwym obywatelom, że są zbawcami kraju.

Ustawa kontrowersyjna - natomiast twój komentarz odsądzający od czci i wiary. 

Ale przepisy chroniace mafie vatowskie i paliwowe to nie krytykowałeś, ich autorów nie przezywałeś "kacykiem ze sługusami"!

Ani obłudnikami, wmawiającymi uczciwym obywatelom, że są zbawcami kraju".

Dlatego twój komentarz G---no warta. Jest zakłamany!

1 godzinę temu, joks napisał:

Będzie aułla ałła...

Masz żonę Arabkę??? Tak jakoś egzotycznie prosi :yahoo:

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)

5 godzin temu, bajbaga napisał:

Ale kaczki w ciągu kilku dni nie wyhoduję 

Właśnie SMSa dostałem z biedry że zapraszają po świeżą  kaczkę za 4,99zeta .

10 minut temu, zenek napisał:

Masz żonę Arabkę??? Tak jakoś egzotycznie prosi 

Czasem odnoszę wrażenie że to raczej kosmitka ..:wallbash:

Personel medyczny opuścił placówkę z zakażonymi koronawirusem. Wojewoda zawiadamia prokuraturę

https://RMF24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-personel-medyczny-opuscil-placowke-z-zakazonymi-koronawiruse,nId,4432888#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Ośrodkowi przekazano również środki ochrony osobistej. O.o

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• do szczytu dachu chyba? Jesli tak - to nie wysoko. Nie będzie tak znowu dużo tego zaglądania. No to nie jest tak źle. Jednak warto podrążyć temat
    • Projektant ustali w internecie bo tam są wszystkie uchwały. W gminie, tak, jest komórka za to odpowiedzialna ale nigdy nie widziałam żeby ktoś tam oglądał projekty i sprawdzał czy wszystkie szczegóły się zgadzają. Odpowiedzieć na pytanie ok ale sprawdzić każdy parametr i współczynnik ? Nie będę pisać o doświadczeniu bo zaraz pewnie coś znajdzie się do uszczypliwości i walczyć na wiedze też nie będę - ale branża budowlana to moja branża a urząd znam od podszewki bo spedziałam tam 7 lat.
    • Nie mam zamiaru kupowac/dzierzawic gruntow 😉 poprostu wyciagne plan i MPZP dla mojej dzialki i pojde do Pani w starostwie co mi powie na tenat tego drewnianego budynku czy moge go bez problemu zburzyc postawic nowy i rozbudowac czy nie. Bo na ta chwile ona sama sie gmatwala w tym bo najpierw mowila ze moge potem ze musze miec hektar ziemi zeby to zrobic a jak ja powiedzialem ze nie mam takich mozliwosci to powiedziala zeby wyciagnac MPZP z gminy i wtedy ona zobaczy co da sie zrobic. Jezeli nic nie da sie zrobic to tak jak napisales pojde bezposrednio do wojta i z nim porozmawiam na temat tej dzialki 😉 Dzierzawa i kupno jest wykluczona 😉
    • W sumie przesunąłem ten profil bo stwierdziłem, że jak będzie za blisko to się płytę ciut obetnie... a w drugą stronę nie da rady   Swoja drogą nie wiem jak by to trzeba robić żeby profile rozmieścić co do milimetrów.... może jakbym kilka sufitów takich zrobił to bym na jakieś patenty wpadł.     Aż się boje co to będzie jak już folia będzie przyklejona... wtedy już nic nie zrobię, żadnego UD nie dokrecę
    • Maksymalna wysokość budynków to 9,5m. Jak daleko będą budynki to nie wiem.    Z wodą kiepsko. Wedle moich wyliczeń jest bliżej ten wodociąg. 200m. Zastanawiam się jaki koszt byłby w doprowadzeniu własnym.  Gaz i prąd w drodze przed działką. Dlatego myślałam,  że z wodą nie będzie dużego problemu. Może warto dogadać się z sąsiadami, kiedyś każdy będzie chciał się budować. 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...