Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

8 minut temu, joks napisał:

krzynki pocztowe w ilości .......3szt ...czyli jakieś 5 tyś na skrzynkę

Dostawią jeszcze ze trzy dodatkowe i starczy :yahoo:

12 minut temu, daggulka napisał:

Ty myślisz, że oni to liczyć w ogóle będą?

Dużo ludzi się najzwyczajniej wcurwi ......a jak się dostatecznie dużo ludzi wcurwi to będzie się działo .....Już to w swojej historii przerabialiśmy .

7 minut temu, daggulka napisał:

Coś o maturach jest? Moja młodsza obgryza paznokcie i czeka na jakiekolwiek wieści.

Mój starszy miał mieć egzamin ośmioklasisty .....szkoda dzieciaka ...tak się starał .....

Dzisiaj wychowawczyni przysłała meila że egzaminów na bank nie będzie ...

Edytowano przez joks (zobacz historię edycji)

2 minuty temu, daggulka napisał:

Byłam zdziwiona, że na zbiorczej nie ma Tvn24 i Polsat News

Specjalna rada, przyznająca koncesje wiedziała co robi, a szefowie tej "wrażej" stacji zaspali... i tak wyszło...

2 minuty temu, uroboros napisał:

Dostawią jeszcze ze trzy dodatkowe i starczy :yahoo:

Tiaaaaa .....tylko kto ich będzie szukał , chyba że masz na myśli że postawią jedna obok drugiej do tych co są ...

1 minutę temu, joks napisał:

Dużo ludzi się najzwyczajniej wcurwi ......a jak się dostatecznie dużo ludzi wcurwi to będzie się działo .....Już to w swojej historii przerabialiśmy .

Żelazny elektorat wcurwi się dopiero wtedy, kiedy wyrzucą z pracy ich, ich dzieci i wnuki. Kiedy zabiorą "pińćsetki" , nie będzie za co jeść, a w ich otoczeniu zaczną padać jak muchy osoby chore nie tylko na koronawirusa, ale też na zawały i udary, ponieważ pomoc nie dotrze na czas, bo szpitale niejednoimienne pozakażane. Czyli za jakieś 1,5 - 2 miesięcy.

Dlatego Rząd chce wyborów teraz, póki jest względnie dobrze.

• Dziękuję 1

Nie wiem .......mi tak coś pod skórą świerzbi że te wybory nie wypalą ....

• Lubię to 1

No i już.

Uchwalili wybory (tylko) korespondencyjne.

Właśnie podano w Polsat News.

Nie na darmo na Prezesa Poczty Polskiej wybrano kilkadziesiąt godzin wstecz wiceministra Resortu Obrony Narodowej. Zaangażują w wybory wojsko.

• Haha 1

Nie chce mi się szukać , ktoś wie jaka powinna być minimalna frekwencja aby wybory były wiążące ?

4 minuty temu, joks napisał:

Nie chce mi się szukać , ktoś wie jaka powinna być minimalna frekwencja aby wybory były wiążące ?

Z Wikipedii:

"Prezydentem zostaje ten kandydat, który otrzyma ponad połowę wszystkich ważnie oddanych głosów. Frekwencja wyborcza nie wpływa na ważność wyborów (trzeba dodać, iż w Polsce podczas wyborów prezydenckich jest ona najwyższa). W przypadku, gdy żaden z kandydatów nie otrzyma wymaganej liczby głosów, dwa tygodnie później odbywa się II tura głosowania, w której uczestniczą dwaj kandydaci z największą liczbą głosów z I tury. Dla zwycięstwa w II turze wystarczy otrzymać więcej głosów niż inny kandydat."

3 minuty temu, joks napisał:

minimalna frekwencja aby wybory były wiążące

A jest takie coś?

Tylko przy referendum...

Przed chwilą, daggulka napisał:

Z Wikipedii:

"Prezydentem zostaje ten kandydat, który otrzyma ponad połowę wszystkich ważnie oddanych głosów. Frekwencja wyborcza nie wpływa na ważność wyborów (trzeba dodać, iż w Polsce podczas wyborów prezydenckich jest ona najwyższa). W przypadku, gdy żaden z kandydatów nie otrzyma wymaganej liczby głosów, dwa tygodnie później odbywa się II tura głosowania, w której uczestniczą dwaj kandydaci z największą liczbą głosów z I tury. Dla zwycięstwa w II turze wystarczy otrzymać więcej głosów niż inny kandydat."

No to doopa ...

Przed chwilą, daggulka napisał:

Nie da się ich pokonać.

Mają wszystko.

A i głosy liczyć będą tak, żeby dobrze wyszło... cudo...

• Lubię to 2
  • Haha 1

Przecież prezydent to stanowisko kanapowe które nic nie znaczy nie wiem o co to bicie piany. Mieliśmy rożne modele  buraka, chlora, klauna i co z tego. Co zmieniłby inny prezydent ? Nic

Każda ustawa wchodząca w życie musi zostać podpisana przez głowę państwa. Konstytucja RP z 1997 roku daje prezydentowi prawo weta, czyli wyrażenia sprzeciwu wobec ustaw, uchwalonych przez Sejm. Uprawnienie to pozwala na zawieszenie wejścia w życie aktu prawnego uchwalonego przez parlament.

Przepisy pozwalają prezydentowi na przekazanie budzącej wątpliwości ustawy do ponownego rozpatrzenia. Wetując ustawę, głowa państwa musi przedstawić wniosek, w którym argumentuje swoją decyzję. Jeżeli jednak ustawa zostanie uchwalona większością 3/5 głosów i przy kworum wynoszącym połowę ustawowej liczby posłów, prezydent będzie musiał ją podpisać i zarządzić ogłoszenie jej w dzienniku ustaw. Jedyną ustawą, której nie można zawetować jest ustawa budżetowa.

Sejm decyduje Prezydent ma gówno do gadania.

Podstawa prawna

Art. 122 ust. Konstytucji RP

Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1

7 minut temu, gawel napisał:

Przecież prezydent to stanowisko kanapowe które nic nie znaczy nie wiem o co to bicie piany. Mieliśmy rożne modele  buraka, chlora, klauna i co z tego. Co zmieniłby inny prezydent ? Nic

Wiesz. Jednak wolałabym Prezydenta, który:

- godnie reprezentuje mój kraj, a nie jest "Maliniakiem" z Tik Toka,

- prowadzi godną politykę zagraniczną, a nie skłóca Polskę z innymi krajami,

- ma jaja, a nie słucha bez krzty rozumu własnego — chorego z nienawiści karła,

- za którego nie wstydziłabym się, widząc go w TV,

- który potrafi jeszcze cokolwiek innego niż tylko posługiwanie się długopisem i jazda na nartach.

Znalazłoby się więcej, to tak na szybko.

Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)

1 godzinę temu, daggulka napisał:

w sypialni mam tylko TV z anteny zbiorczej. Zgadnij, jakie są programy. Otóż na kilkanaście programów, jedynymi informacyjnymi są te "rządowe".

:) nie rób scen.

Pogrubiłem te, które na "stówkę" ominiesz.

Trochę ich jednak tam mimo wszystko zostało.

Stopklatka TV – kanał filmowy
Eska TV – kanał muzyczny głównie z muzyką dance, pop, hip-hop
TTV – kanał społeczno-interwencyjny
Polo TV – kanał muzyczny głównie z muzyką disco polo
ATM Rozrywka – kanał rozrywkowy głównie z polskimi serialami
TV Trwam – kanał religijny
TVP ABC – kanał dla dzieci i młodzieży
Fokus TV – kanał edukacyjno-poznawczy

Polsat – kanał komercyjny
TVN – kanał komercyjny
TV 4 – kanał komercyjny z grupy Polsat
TV 6 – kanał komercyjny z grupy Polsat
TV Puls – kanał komercyjny
TV Puls 2 – kanał komercyjny
TVN 7 – kanał komercyjny z grupy TVN
Super Polsat – kanał z grupy Polsat

TVP 1 HD – pierwszy program Telewizji Polskiej
TVP 2 HD – drugi program Telewizji Polskiej
TVP Info HD – kanał informacyjny Telewizji Polskiej
TVP 3 – regionalny program 16 ośrodków Telewizji Polskiej

TVP Sport – kanał o tematyce sportowej Telewizji Polskiej
TVP Historia – kanał TVP o tematyce historycznej
TVP Rozrywka – kanał rozrywkowy TVP

Nowa TV – kanał uniwersalny o profilu filmowo-rozrywkowym
Metro – filmy, seriale kryminalne i programy Discovery.
Zoom TV – dokumenty, tajemnicze historie, filmy i seriale oraz najlepsze polskie kabarety
WP – programy lifestylowe, technologiczne, dokumenty oraz programy rozrywkowe
TVP HD – kanał rozrywkowy TVP
TVP Kultura HD – kanał Telewizji Polskiej poświęcony tematyce kulturalnej
TVP eSzkoła 1 kanał HbbTV  – kanał edukacyjny
TVP eSzkoła 1 kanał HbbTV – kanał edukacyjny
Legia Warszawa – kanał HbbTV odbiór tylko poprzez odbiornik z funkcją HbbTV
Emitel – kanał HbbTV nadawcy sygnału telewizji naziemnej

Dobrze wybrałem? :)

Regionalną dlatego że ze Stolicy.

Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)

6 minut temu, gawel napisał:

Przecież prezydent to stanowisko kanapowe które nic nie znaczy nie wiem o co to bicie piany.

No, pewnie...

Tylko że to nie tylko O TE WYBORY chodzi... i że to o ten sposób "załatwiania" chodzi...

6 minut temu, bobiczek napisał:

Dobrze wybrałem?

Ale o czym ta lista ma świadczyć?

1 godzinę temu, uroboros napisał:

Nie muszę zgadywać... przed poprzednimi wyborami byłem parę dni w pensjonacie w Bieszczadach i pomimo, że

to świeciły one niebieskimi ekranami... TV7 odbierało normalnie, tak jak i POLSAT któryśtam, ale nie ten główny-informacyjny!!!

Informacyjne były TVP1, INFO i TVP3 i tylko one dostarczały tam jedynie słusznych informacji... I ten od latania samolotami do Rzeszowa miał rekordową ilość głosów... między innymi...

10 minut temu, bobiczek napisał:

:) nie rób scen.

Pogrubiłem te, które na "stówkę ominiesz.

Trochę ich jednak tam mimo wszystko zostało.

Chyba sobie robisz jaja.

Przed chwilą włączyłam i napiszę Ci, co "łapie" u mnie. Miasto 85.000 mieszkańców, blokowisko. Więc nie wciskaj mi czegoś, co nie ma miejsca.

TV4

Puls

TVS

TVN

Polsat

TVP3

TVP Polonia

TVP1

TVT

TVP2

Teletoon

TV4

Puls

TVN7

ATM

TVP info

Tele 5

Edytowano przez daggulka
literka (zobacz historię edycji)

A z komercyjnych INFORMACYJNYCH to są POLSAT i TVN

4 minuty temu, daggulka napisał:

nie wciskaj mi czegoś, co nie ma miejsca.

Widać  masz jakąś kablówkę... a nie cyfrową naziemną...

• Haha 1

1 minutę temu, uroboros napisał:

Widać  masz jakąś kablówkę... a nie cyfrową naziemną...

TV mam podłączony tylko do anteny zbiorczej (gruba, biała, z dziwną końcówką okrągłą :icon_lol:), oraz do prądu. Bez żadnego routera, czy innych takich ;)

Oczywiście ten w sypialni ;)

32 minuty temu, daggulka napisał:

- który potrafi jeszcze cokolwiek innego niż tylko posługiwanie się długopisem i jazda na nartach.

Pomarzyć dobra rzecz, poza tym wynik nie jest taki oczywisty,bo do wyborów jeszcze co niektórym morale siądzie jak finanse siądą bo senat pewno będzie blokował tę ustawę przepisowe 30 dni. A tak na serio to opozycja jest do dupy nie ma na kogo głosować :(, chyba na kogoś kto jest nowoczesny nienachalny i nawet jak da pupy to zrobi profesjonalnie z naturalnym wdziękiem i przyjemnością :icon_rolleyes:

Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1

na mój gust będzie stan nadzwyczajny czy tam klęski, pewnie kiele .04.05, zaraz po wyborze nowego Prezesa SN

jeżeli nie - to tego szaleńca i jego popleczników ktoś powinien internować, w ostateczności zamknąć w Tworkach, innego rozwiązania nie widzę

co do reszty to jakieś nieposłuszeństwo obywatelskie?

ograniczenia zostały wprowadzone może i dla dobra, ale nie podlegające zwykłym rozporządzeniom, tylko stan wyjątkowy/klęski/wojenny mogą tak ograniczyć prawa obywatelskie, podejrzewam, że z większości mandatów każdy sąd by uniewinnił

• Lubię to 1

Właśnie oglądam TVP1.

Moja ulubiona Basieńka Włodarczyk - jak zawsze zresztą  - nagrała super reportaż na Ukrainie.

Polecam.

Dobranoc.

1 minutę temu, bobiczek napisał:

Właśnie oglądam TVP1.

Moja ulubiona Basieńka Włodarczyk - jak zawsze zresztą  - nagrała super reportaż na Ukrainie.

Polecam.

Dobranoc.

Mistrzyni w tamtych klimatach

2 minuty temu, bobiczek napisał:

Właśnie oglądam TVP1.

Polecam.

Dobranoc.

Jak zawsze profeska

7 minut temu, bobiczek napisał:

Właśnie oglądam TVP1.

Polecam.

Dobranoc.

5 minut temu, aru napisał:

Mistrzyni w tamtych klimatach

5 minut temu, gawel napisał:

Jak zawsze profeska

Nie wiem czy oni tam naprawdę, czy dla jaj... Pozostanę w niepewności, guzik w pilocie wyrzuciłem... nie sprawdzę...

Dobranoc!

2 godziny temu, daggulka napisał:

I to, Joks — nazywa się trzeźwe myślenie. Obserwujesz, widzisz, nie podoba Ci się, mówisz o tym. Szacun.

Ale jaja, Joks "ozdrowieniec" i "szacun" od dziuni.xD

A Gowin tłumaczył dlaczego nie chcą ogłaszać stanu klęski żywiołowej, bo to otwiera możliwości do ogromnych odszkodowań dla zagranicznych koncernów.

Wystąpił z propozycją przedłużenia kadencji o 2 lata, bo tyle według specjalistów będzie trwać pandemia, a może i dłużej.

Totalna oczywiście nie bo nie, tak więc muszą się odbyć wybory bo chyba nikt przy zdrowych zmysłach i będąc przy władzy, nie będzie tak tańczył jak małpka z Zabrza zagra.

Dla bezpieczeństwa ludzi będą korespondencyjne i tyle.

Ale podobno źle policzą i wygra ten co ma wygrać, no w sumie to i dobrze bo nie będzie komu sypać piach w łożyska i wkładać kija w szprychy.

Będą mogli spokojnie zająć się opanowaniem epidemii i na nikogo nie da się nic zwalić.

Uświadomcie sobie w końcu że każda partia przy władzy będzie robić akurat to co dla niej wygodne, a nie to co dyktuje opozycja, w dodatku durnowata.

A ta władza jest legalnie i w demokratycznych wyborach wybrana.

Gdyby ogłosili to co chce małpka z Zabrza to by byli ostatnimi durniami pod słońcem.

Ale nie są i wybory podobnie jak w Niemczech będę bezpieczne dla ludzi bo korespondencyjne.

Pozdrawiam wszystkich ekstremistów i innych wariatów, a ty Joks nie daj się zbałamucić Babilonowi.:icon_lol:

I co ? że niby dziuni ukradli wszystkie kanały za wyjątkiem tych totalitarnych ?. 

No ja nie mogę, to dopiero jaja są.:)

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1
  • Haha 1

22 minuty temu, demo napisał:

A Gowin tłumaczył dlaczego nie chcą ogłaszać stanu klęski żywiołowej, bo to otwiera możliwości do ogromnych odszkodowań dla zagranicznych koncernów.

Wystąpił z propozycją przedłużenia kadencji o 2 lata, bo tyle według specjalistów będzie trwać pandemia, a może i dłużej.

Zapomniałeś dodać, że taka zmiana jest możliwa tylko poprzez zmianę konstytucji. 

28 minut temu, demo napisał:

Dla bezpieczeństwa ludzi będą korespondencyjne i tyle.

Takie już nie są anonimowe, a jedna z zasad prawa wyborczego, polega na tym, że głosowanie odbywa się w sposób anonimowy i żadna z osób trzecich nie ma prawa poznać głosu wyborcy. 

3 godziny temu, uroboros napisał:

Informacyjne były TVP1, INFO i TVP3 i

Przecież  TVP3 - to lokalna - prawie nikt tego nie ogląda. TVP 1 Nie jest informacyjny - jest tam tylko Dziennik i teleekspres.

Innych programów z wiadomościami jest więcej prywatnych.

2 godziny temu, joks napisał:

więc pytam JAK

jak znam życie - dostawią kilkanaście. :12_slight_smile:

44 minuty temu, animus napisał:

Zapomniałeś dodać, że taka zmiana jest możliwa tylko poprzez zmianę konstytucji. 

No właśnie po to Gowin zrezygnował, żeby nakłaniać opozycję do tej zmiany.

No to chyba ten od szoguna i strzelby - Bronek. Jak stratował Japończykom stołki w parlamencie - to mieli łzy w oczach. 

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)

Żelazny elektorat wcurwi się dopiero wtedy, kiedy wyrzucą z pracy ich, ich dzieci i wnuki. Kiedy zabiorą "pińćsetki" , nie będzie za co jeść, a w ich otoczeniu zaczną padać jak muchy osoby chore nie tylko na koronawirusa, ale też na zawały i udary, ponieważ pomoc nie dotrze na czas, bo szpitale niejednoimienne pozakażane. Czyli za jakieś 1,5 - 2 miesięcy.

Proszę - metamorfoza. Daggulka Kasandra. Juz nie o dupie, ale o końcu świata. I to juz za 2 miesiące. 

Obraz ogólnej śmierci. Zabrakło jeszcze widma głodu, chłodu i deszczu ognistego :takaemotka:

A może tak odezwa do lekarzy - u mnie ośrodek zmknięty, lekarz udziela porad przez telefon, a pielęgniarki przez szybę w zamkniętych drzwiach :takaemotka:

A zdrowi są jak ryby. Największe zagrożenie dla nich - to wyjście z ośrodka na ulicę. I tu jest problem.

Dobrze, że Narod mamy rozsądny, pustki na ulicach i ludzie się pilnują. 

A do dwóch miesięcy na pewno będzie lek na koronawirusa. Wspomnicie moje słowa.

Polsat i Tvn nie są informacyjne - mają tylko dzienniki.  Reszta programu to zwykłą typowa oferta.

48 minut temu, animus napisał:

Takie już nie są anonimowe

Dlaczego nie anonimowe - podpisuje tę kopertę danymi osobowymi?

Obudziłem się w innej Polsce,w państwie opresyjnym.3 lata więzienia za niegłosowanie.

7 godzin temu, daggulka napisał:

Chyba sobie robisz jaja.

Przed chwilą włączyłam i napiszę Ci, co "łapie" u mnie. Miasto 85.000 mieszkańców, blokowisko. Więc nie wciskaj mi czegoś, co nie ma miejsca.

TV4

Puls

TVS

TVN

Polsat

TVP3

TVP Polonia

TVP1

TVT

TVP2

Teletoon

TV4

Puls

TVN7

ATM

TVP info

Tele 5

Daga, to chyba zwykła TV naziemna...tylko że u ciebie z anteny zbiorczej...ja mam zwykła naziemną tylko, nie oglądam w ogóle, ale kojarzę kanały...jak nie zapomnę, to połeniu sprawdzę czy kanały się zgadzają, ale tak na oko to wszystko pasuje

9 godzin temu, joks napisał:

Jak znajdę w skrzynce na listy karty do głosowania to klnę się na wszystkich moich Bogów że powieszę je w salonie na miękkiej pilśni i będziemy z trutniami trenować rzutki ...

Taaak...a potem 3 lata kiblowania...:D

off topic

Mój wieloletni i najlepszy pracownik kiblował. Nie wiem jak długo i za co. Nigdy nie pytałem. Ale widziałem szacunek dla niego u miejscowych....

no,raczej mających coś za uszami.

7 godzin temu, demo napisał:

Bzdura,czytałeś wywiad z Ewą Łętowską?

To jest wymówka żeby uciszyć postulujących wprowadzenie.

7 godzin temu, demo napisał:

A ta władza jest legalnie i w demokratycznych wyborach wybrana.

Ale legalnie nie powinna brać się za zmianę konstytucji bez wymaganej większości 

3 godziny temu, aaaa napisał:

Daga, to chyba zwykła TV naziemna...tylko że u ciebie z anteny zbiorczej...ja mam zwykła naziemną tylko, nie oglądam w ogóle, ale kojarzę kanały...jak nie zapomnę, to połeniu sprawdzę czy kanały się zgadzają, ale tak na oko to wszystko pasuje

No ok. Rozumiem, że to jest ta TV, która „łapią” osoby, nieposiadające jakiejś kablówki czy innej płatnej? :scratching:

1 godzinę temu, aaaa napisał:

a nie jest tak, że senat może to teraz przetrzymać przez 30 dni??

może

24 minuty temu, aaaa napisał:

no więc przetrzyma, wybory nie odbędą się w tym terminie....koniec tematu?!?

No niekoniecznie.
Nie śledzę już dokładnie tematu wyborów ale wczoraj czytałem że rozważane jest przesunięcie wyborów korespondencyjnych o tydzień czyli na 17 maja. Na to podobno pozwala konstytucja. Zdążyliby przygotować.

3 godziny temu, aaaa napisał:

Daga, to chyba zwykła TV naziemna

Jeśli spisała ze swojego TV wszystkie dostępne programy, to jest to tylko wycinek z wszystkich dostępnych multipleksów...

Nie ma :

Stopklatka TV – kanał filmowy
Eska TV – kanał muzyczny głównie z muzyką dance, pop, hip-hop

Polo TV – kanał muzyczny głównie z muzyką disco polo

TV Trwam – kanał religijny  - NIESAMOWITE... NIE MA...

TVP ABC – kanał dla dzieci i młodzieży
Fokus TV – kanał edukacyjno-poznawczy

TV Puls 2 – kanał komercyjny

Super Polsat – kanał z grupy Polsat

TVP Sport – kanał o tematyce sportowej Telewizji Polskiej
TVP Historia – kanał TVP o tematyce historycznej
TVP Rozrywka – kanał rozrywkowy TVP

Nowa TV – kanał uniwersalny o profilu filmowo-rozrywkowym
Metro – filmy, seriale kryminalne i programy Discovery.
Zoom TV – dokumenty, tajemnicze historie, filmy i seriale oraz najlepsze polskie kabarety
WP – programy lifestylowe, technologiczne, dokumenty oraz programy rozrywkowe
TVP HD – kanał rozrywkowy TVP
TVP Kultura HD – kanał Telewizji Polskiej poświęcony tematyce kulturalnej

1 minutę temu, uroboros napisał:

Jeśli spisała ze swojego TV wszystkie dostępne programy, to jest to tylko wycinek z wszystkich dostępnych multipleksów...

Tak, spisałam, przełączając kanały. Próbowałam też wyszukać, niczego innego TV nie znalazł. No właśnie tak się zastanawiam, z czego w takim razie wynika taki stan rzeczy.

9 godzin temu, zenek napisał:

Dlaczego nie anonimowe - podpisuje tę kopertę danymi osobowymi?

Ty nie

Polsat i Tvn nie są informacyjne - mają tylko dzienniki.

Hohoho... TYLKO dzienniki...

Nie dzienniki, a INFORMACJE!!! FAKTY, WYDARZENIA!

Przed chwilą, animus napisał:

Ty nie

Jak nie, jak tak! może nie bezpośrednio...

jak zrozumiałem w zbiorczej kopercie masz dwie koperty - jedna z kartą do głosowania, druga z twoimi danymi... WSZYSTKIMI!

I pewnie wierzysz w anonimowość...  jeśli już dojdzie do głosowania - narysuj na karcie do głosowania coś... ciekawego... i zobaczysz jakie to będzie anonimowe :icon_mrgreen:

Proszę - metamorfoza. Daggulka Kasandra. Juz nie o dupie, ale o końcu świata. I to juz za 2 miesiące. 

Obraz ogólnej śmierci. Zabrakło jeszcze widma głodu, chłodu i deszczu ognistego :takaemotka:

A może tak odezwa do lekarzy - u mnie ośrodek zmknięty, lekarz udziela porad przez telefon, a pielęgniarki przez szybę w zamkniętych drzwiach :takaemotka:

A zdrowi są jak ryby. Największe zagrożenie dla nich - to wyjście z ośrodka na ulicę. I tu jest problem.

Dobrze, że Narod mamy rozsądny, pustki na ulicach i ludzie się pilnują. 

A do dwóch miesięcy na pewno będzie lek na koronawirusa. Wspomnicie moje słowa.

A ja tyle razy prosiłem - NIE ZENKUJ!!!

Przecież  TVP3 - to lokalna - prawie nikt tego nie ogląda. TVP 1 Nie jest informacyjny - jest tam tylko Dziennik i teleekspres.

Innych programów z wiadomościami jest więcej prywatnych.

jak znam życie - dostawią kilkanaście. :12_slight_smile:

No właśnie po to Gowin zrezygnował, żeby nakłaniać opozycję do tej zmiany.

No to chyba ten od szoguna i strzelby - Bronek. Jak stratował Japończykom stołki w parlamencie - to mieli łzy w oczach. 

Przecież - chyba - dobrze wiesz, o co chodzi... no, może chyba wiesz... Chodzi o dostęp do informacji...jednych i drugich, żeby oglądacz mógł obie strony wysłuchać i MÓC MIEĆ możliwość POMYŚLENIA I WYBRANIA!

W tej chwili OLBRZYMIA większość narodu takiej możliwości nie ma!!!

I jeszcze raz, kolejny, proszę - NIE ZENKUJ!

47 minut temu, Buster napisał:

Nie śledzę już dokładnie tematu wyborów ale wczoraj czytałem że rozważane jest przesunięcie wyborów korespondencyjnych o tydzień czyli na 17 maja. Na to podobno pozwala konstytucja. Zdążyliby przygotować.

Zgodnie, z przyjętą przez Sejm, ustawą o tegorocznych wyborach na prezydenta - Marszałek Sejmu może zarządzić inny termin wyborów.

• Zmieszany 1

15 godzin temu, daggulka napisał:

To jest kuriozalne. To wszystko, co się dzieje.

Pandemia. Polscy przedsiębiorcy bez pomocy zamykają i zawieszają firmy. Zwalniają pracowników. Ludzie tracą pracę.

Zamykane są szpitale z powodu zarażenia personelu koronawirusem.

Zamknięte skwery, parki, lasy, całkowity zakaz przemieszczania się.

Obostrzenia w sklepach, rękawiczki i maseczki. W wielu sklepach nie ma ich, ponieważ nie mogą nigdzie kupić. Klienci również nie mają gdzie, zakłada się na dłonie zwykłe woreczki.

Kryzys gospodarczy i medyczny w Polsce i na całym świecie. 

To jest stan klęski żywiołowej, którego formalnie nikt nie chce wprowadzić, a on się dzieje.

Ludzie chorują i umierają. Jesteśmy przed szczytem zachorowań. Najgorsze przed nami. Obserwuję to, co dzieje się w służbie zdrowia i naprawdę jestem przerażona. Czeka nas druga Hiszpania?

Laboratoria całego świata prześcigają się w poszukiwaniu sposobów na produkcję środków ochrony osobistej dla lekarzy, ponieważ jest deficyt.

Rządy państw poszukują rozwiązań na zminimalizowanie upadku gospodarczego i medycznego swoich krajów.

A Polska?

Na pierwszym miejscu walka o stołki, stanowiska, władzę. O wybory za miesiąc, w szczycie pandemii.

Ludzie ... nikt mi nie powie, że to jest normalne !!!!!

Zdaje się ta dziunia chce was przekonać że panaceum na te wszystkie dolegliwości będzie wprowadzenie stanu klęski czy czort wie jakiego jeszcze innego.

A ja mam taką refleksję i pytanie do wszystkich.

Jakich jeszcze obostrzeń i zakazów wam brakuje w tym stanie prawnym który teraz jest ???

Przecież wprowadzenie jakiegoś stanu nic tu nie zmieni, a nie wprowadza się go tylko po to żeby przesunąć wybory, bo akurat totalnej by to pasowało.

To co wyprawia tutaj ta userka w zasadzie kwalifikuje się już pod rozpowszechnianie fałszywych informacji w celu wywołania niepokojów społecznych i obalenia legalnie wybranych władz.

Robi to rozmyślnie i z pełną premedytacją, czemu dała wyraz we wcześniejszym wpisie o treści nie budzącej żadnych wątpliwości jaki jest cel jej działania.

Wolność słowa to wielka wartość, ale są pewne granice których nie wolno przekraczać nawet w durnej bazgraninie forumowej.

Do tego te epitety pod adresem władz które chyba bardziej walą w tę kobietę i pokazują jej prawdziwe oblicze. 

To jest właśnie kuriozalne.

11 godzin temu, uroboros napisał:

Nie wiem czy oni tam naprawdę, czy dla jaj... Pozostanę w niepewności, guzik w pilocie wyrzuciłem... nie sprawdzę...

Dobranoc!

Nie za bardzo zrozumiałem o co chodzi.

21 minut temu, uroboros napisał:

Hohoho... TYLKO dzienniki...

Nie dzienniki, a INFORMACJE!!! FAKTY, WYDARZENIA!

Jeśli już ma być całkiem w nazewnictwie bez błędów, to nie "Informacje" a "Wiadomości".

40 minut temu, uroboros napisał:

Przecież - chyba - dobrze wiesz, o co chodzi... no, może chyba wiesz... Chodzi o dostęp do informacji...jednych i drugich, żeby oglądacz mógł obie strony wysłuchać i MÓC MIEĆ możliwość POMYŚLENIA I WYBRANIA!

W tej chwili OLBRZYMIA większość narodu takiej możliwości nie ma!!!

Ale że niby co?

Że olbrzymia większość nie ma 3 podstawowych (jak dla mnie jednego wyważonego i dwóch skrajnych)  kanałów, aby wybrać sobie którykolwiek z nich, jako źródło swoich informacji?

Jedynie Ci, którzy z racji swoich wyborów, całkowicie zrezygnowali z telewizji nie mają.

Wszyscy pozostali mają w takim nazwałbym go - podstawowym - zakresie.

Kanały stricte informacyjne jak Polsat News i News2, TVN24 i TVN24Bis, TVP Info, Superstacja i Republika oczywiście już tylko na płatnych platformach, dla tych którzy chcą wiedzieć więcej.

Ale podstawowe "Wiadomości", "Fakty" czy też "Wydarzenia" są w każdej formie odbioru TV dla wszystkich użytkowników, obojętnie z jakiej formy nadawania sygnału korzystają i pozwalają na indywidualny wybór dla tegoż użytkownika.

Czy nie zgadzasz się z taką tezą?

• Dziękuję 1

4 godziny temu, Buster napisał:

Ale legalnie nie powinna brać się za zmianę konstytucji bez wymaganej większości 

Kotku Ty jak już coś napiszesz to naprawdę pełne wariatkowo. Bo kto się bierze za zmianę konstytucji ?, miałeś jakiś sen, czy jak ?.

Była propozycja zmiany przesunięcia wyborów o 2 lata którą postawił Gowin, ale na to wiadomo potrzebna 2/3 głosów przy obecności połowy. 

Propozycja została odrzucona przez totalną i nie ma tematu, kufa nikt się nie bierze za zmianę bez większości. 

No naprawdę,jak tu zachować kulturę jak ma się do czynienia z taką sztuką. A potem jeszcze taki by chciał żeby go grzecznie i ładnie traktować. 

No nie da się. Czy Ty pisząc to wiedziałeś co piszesz ?, czy może tak niechcący Ci się napisało. A może tylko przeczytałeś w jakimś szmatławcu tytuł " PIS chce zmiany konstytucji" i to była cała Twoja wiedza w tym temacie. 

Proszę o odpowiedź bo to ciekawa sprawa i chciałbym wiedzieć czy robicie to celowo, czy tylko tak wam wychodzi niechcący.

16 minut temu, uroboros napisał:

Nie.

A dlaczego nie............, bo nie.xD

54 minuty temu, bajbaga napisał:

Zgodnie, z przyjętą przez Sejm, ustawą o tegorocznych wyborach na prezydenta - Marszałek Sejmu może zarządzić inny termin wyborów.

Dadzą radę, prezes może wygląda byle jak, ale głowę ma na karku.;)

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)

Jak nie, jak tak! może nie bezpośrednio...

jak zrozumiałem w zbiorczej kopercie masz dwie koperty - jedna z kartą do głosowania, druga z twoimi danymi... WSZYSTKIMI!

Jak wchodziłeś do lokalu wyborczego, to nikt nie wiedział, o której godzinie przyjdziesz i jaki zestaw do glosowania otrzymasz.

Teraz masz dedykowany pod adres, więc mogą być oznaczenia, których gołym okiem nawet nie zobaczysz.

:hahaha2:

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Utwórz nowe...