Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

13 godzin temu, Buster napisał:

Nie jest chamski,nieraz się z kimś zgodzi,nieraz potraktuje śmiechem.......kurcze,tyle zalet..........może go odblokuję :scratching:

Kurcze, tyle miłych słów, że się popłakałem :zalamka: nigdy tyle dobroci nie spłynęło z waszej strony na moją

ale zapomniałeś o moim obiektywizmie, a taki staram sie byc do bólu 9_9

...ale mnie nikt nie blokuje 9_9 - piszę co chcę -  najwyżej Redakcja czasem moje ciężko wypracowane posty kasuje (ale to hurtem robi wszystkim).

...że tam ktoś nie czyta moich postów (czy tam  nie widzi).... no ale to nie moja strata - większość widzi, i super 

ja się staram reagować na zasadzie czytam > komentuję i... wyrywam chwasty, jak Książe Karol w swoim różanym ogródku :takaemotka:

- może i @Redakcja nie czyta, bo gdyby czytała, to by moje zostawiła w spokoju ze względu na niewątpliwy ładunek merytoryczny i pozytywną wartość. No ale może nie ma czasu się :12_slight_smile: wczytać... .

10 godzin temu, zenek napisał:

Otóż bardziej zradykalizowani od społeczeństwa są dziennikarze i autorzy medialni - często tutaj też cytowani - zradykalizowani, jak kiedyś aparatczycy stalinowscy - co nie znaczy, że z tymi samymi poglądami Ale tak samo zakłamani i oddani "sprawie". I tak samo próbujący wbić w ziemię kogokolwiek z innym poglądem.

To złudzenie, oni są jak chorągiewki na wietrze, to radykalizacja bierna, zradykalizowanych świadomie jest niewielu, ale ich tłumaczy to, że mają z tego kasę, tworzą wiadomości z mocnym przekazem, za to dostają profity. Są postrzegani w roli  funkcjonariuszy komórek propagandowych określonego obozu politycznego.
To się nazywa dziennikarstwo tożsamościowe, dziennikarze i wydawcy uznali, że tzw. dziennikarstwo zapewni im dobrobyt, jeżeli jest zapotrzebowanie na produkcję „politycznej paszy”, to oni ją produkują, żywi się nią tożsamościowy czytelnik, to jest interes, ale musi być konkretny przekaz dla takiego czytelnika, wtedy każda ze stron jest zadowolona i tu zaczyna się zależność, jeżeli są to bardzo dobre profity, to stają na głowie by obecna władza została u steru.

Nowa nadzieja w walce z koronawirusem. Popularny lek niszczy go w 48 godzin

https://natemat.pl/304845,nowy-lek-na-koronawirusa-to-popularny-lek-przeciwpasozytniczy-iwermektyna

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1

No.

Sejm odrzucił (brak większości) I czytanie wiadomej ustawy.

Obstawiam, że głosowanie będzie powtórzone z uwagi na "kłopoty sprzętowe".

Ktoś obstawia inaczej ? 

• Lubię to 1

Tylko taka zupełnie przypadkowa zbitka:

Marszałek sejmu ogłasza przerwę do jutra do godz. 15 - wyraźnie i głośno w około 3.21 z tej transmisji.

Tymczasem kilkanaście minut później na stronie Sejmu widnieje zapis że przerwa jest do godz. 15 dzisiaj.

Dosłownie przed chwilą - na czerwono że przerwa trwa do godz. 18.30

http://sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agenda.xsp 

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)

1 godzinę temu, bajbaga napisał:

No.

Ktoś obstawia inaczej ? 

Widziałeś? 3 z PIs zagłosowało na niekorzyść i 3 również z PIs wstrzymało się od głosu. Niech już pakują w pudła swój osprzęt poselski, ponieważ Prezio im tego nie daruje.

Dramat ... oczywiście, że będą kombinować.

Zszokowała mnie dymisja Gowina. Czyżby faktycznie sumienie go ruszyło?

Edytowano przez daggulka
literki (zobacz historię edycji)

Ale opozycja i tak daje ciała i na grubo.

Wypadnięcie tej ustawy jest najprawdopodobniej tylko "czasowe" - powtórzą głosowanie.

Ale gorsze jest to, że cała opozycja zapomina, że nawet jak pisiory zrezygnują (co ja godam, co ja godam) z różnych sztuczek i Sejm tej ustawy nie uchwali, to wybory 10 mogą się odbyć tak czy siak, bo przypominam, że kwarantanna i 60+ mają już zabezpieczone poprzednią uchwałą głosowanie korespondencyjne.

Tyle, że tam jest duże prawdopodobieństwo, że zostanie przeprowadzona "eutanazja" grupy docelowej, czyli 60+ i listonoszy, jakiś innych niewiadomych dzisiaj grup (strażacy? policjanci? samobójcy?).

1 godzinę temu, bajbaga napisał:

No.

Ktoś obstawia inaczej ? 

Gowin miał być zjedzony na śniadanie, ale trafiła się kość  i zostanie zjedzony na obiad.

Prezes musi tylko "przeliczyć siłę" przed następnym podejściem.

Czy Gowin poniósł klęskę w  wojnie z PiS, czas pokaże.   

Zostanie zapamiętany jako głos rozsądku tej koalicji. 

23 godziny temu, Buster napisał:

A na Filipinach prezydent Rodrigo Duterte w swoim środowym orędziu powiedział, że wojsko i policją będą strzelać do osób łamiących zasady odosobnienia - podaje CNN.

"Moje rozkazy dla policji i wojska są następujące: jeśli ci ludzie będą łamać prawo, walczyć z wami i wasze życia będą zagrożone, strzelajcie do nich. Zabijcie. Zamiast wywoływać chaos po prostu ich pogrzebię - powiedział Duterte."

Pomijając że strasznie drastycznie i mocno apodyktycznie - cała reszta na plus.

No bo chyba nikt nie ma wątpliwości że skutecznie.

A przecież o skuteczność egzekwowania takich decyzji chodzi, co nie? :)

42 minuty temu, animus napisał:

Gowin miał być zjedzony na śniadanie, ale trafiła się kość  i zostanie zjedzony na obiad.

Co prawda z Prima Aprilisa, ale patrz jak się zaktualizowało nagle :)

92205789_1327296524127631_9062535153821155328_n.jpg

• Haha 3

Czy oni należą do PO?

Krotoszyn  Koronawirus "zamknął" tam szpitalne oddziały i komendę policji. "Musimy tę falę zatrzymać"

Wojewoda rozważa zamknięcie powiatu.

Ale się rozplenił tam wirus. :zalamka:

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25848654,krotoszyn-wojewoda-nie-wyklucza-zamkniecia-powiatu-komenda.html

37 minut temu, bajbaga napisał:

Jest nowy projekt

Ciekawe czy i jakie chwasty znajdzie nasz ogrodnik wzorujący się na Księcia Karola - w tym naszym, forumowym ogródku...

• Haha 1

27 minut temu, bajbaga napisał:

Tiiiaaaa.

Niespodzianka!

Jest nowy projekt, który będzie głosowany w dniu dzisiejszym: http://orka.sejm.gov.pl/Druki9ka.nsf/0/F6895C4E66E2A7CBC12585420054B013/%24File/328.pdf 

To jest kuriozalne. To wszystko, co się dzieje.

Pandemia. Polscy przedsiębiorcy bez pomocy zamykają i zawieszają firmy. Zwalniają pracowników. Ludzie tracą pracę.

Zamykane są szpitale z powodu zarażenia personelu koronawirusem.

Zamknięte skwery, parki, lasy, całkowity zakaz przemieszczania się.

Obostrzenia w sklepach, rękawiczki i maseczki. W wielu sklepach nie ma ich, ponieważ nie mogą nigdzie kupić. Klienci również nie mają gdzie, zakłada się na dłonie zwykłe woreczki.

Kryzys gospodarczy i medyczny w Polsce i na całym świecie. 

To jest stan klęski żywiołowej, którego formalnie nikt nie chce wprowadzić, a on się dzieje.

Ludzie chorują i umierają. Jesteśmy przed szczytem zachorowań. Najgorsze przed nami. Obserwuję to, co dzieje się w służbie zdrowia i naprawdę jestem przerażona. Czeka nas druga Hiszpania?

Laboratoria całego świata prześcigają się w poszukiwaniu sposobów na produkcję środków ochrony osobistej dla lekarzy, ponieważ jest deficyt.

Rządy państw poszukują rozwiązań na zminimalizowanie upadku gospodarczego i medycznego swoich krajów.

A Polska?

Na pierwszym miejscu walka o stołki, stanowiska, władzę. O wybory za miesiąc, w szczycie pandemii.

Ludzie ... nikt mi nie powie, że to jest normalne !!!!!

a tak bardziej w temacie koronawirusa

Komórki nowojorskich prawników urywają się od telefonów od osób, które wypytują o rozwód - pisze dziennik „New York Post.....Przymusowa kwarantanna powoduje, że wielu mieszkańców pogrążonego w kryzysie epidemiologicznym Nowego Jorku niemal bez przerwy spędza czas ze swoją drugą połówką.

Ludzie orientują się, że nie mogą ze sobą wytrzymać - wyjaśnia nowojorska prawniczka Suzanne Kimberly Bracker.

loool

• Haha 2

No i pozamiatane.

Trochę trwało liczenie.

I raz czytają.

A ludzie ....................

19 minut temu, bajbaga napisał:

No i pozamiatane.

Trochę trwało liczenie.

I raz czytają.

A ludzie ....................

Ech. Wszystko za władzę.

Czy ja się mylę - widzę Cię na pasku pod transmisją z Sejmu ?

2 minuty temu, bajbaga napisał:

Czy ja się mylę - widzę Cię na pasku pod transmisją z Sejmu ?

Ale że o co chodzi? :scratching:

od kilkunastu minut, pisiory nie mogą policzyć ile za a ile przeciw.

Telefony aż grzeją się w rękach pisowskich posłów - tylko pisowskich.

Jeszcze chwila a Terlecki zniesie wielką pisiankę.

Znaleźli - uchwalili, uf ca za ulga.

• Haha 1

Nigdy się nie kryłem z tym że jestem pro-PISowski ......ale to co odpier....ją wprawia mnie w osłupienie ...myślę że w swojej ocenie nie jestem sam .I tak właśnie Kaczyniak wbija sobie małe gwózdki do swojej małej trumienki .

Kuuuuuupęęęęęę elektoratu właśnie traci z każdą godziną .....

• Lubię to 4
  • Haha 1

4 minuty temu, joks napisał:

Nigdy się nie kryłem z tym że jestem pro-PISowski ......ale to co odpier....ją wprawia mnie w osłupienie ...myślę że w swojej ocenie nie jestem sam .I tak właśnie Kaczyniak wbija sobie małe gwózdki do swojej małej trumienki .

Kuuuuuupęęęęęę elektoratu właśnie traci z każdą godziną .....

I to, Joks — nazywa się trzeźwe myślenie. Obserwujesz, widzisz, nie podoba Ci się, mówisz o tym. Szacun.

4 minuty temu, joks napisał:

I tak właśnie Kaczyniak wbija sobie małe gwózdki do swojej małej trumienki .

Nie bój nic... nie będzie trumienki... TE gwózdki nic nie znaczą... nie tym razem... jeszcze porządzą... niestety...

9 godzin temu, animus napisał:

To się nazywa dziennikarstwo tożsamościowe

Ja to znam jako dyspozycyjność i sprzedajność. Stare jak świat w polityce.

5 minut temu, daggulka napisał:

I to, Joks — nazywa się trzeźwe myślenie. Obserwujesz, widzisz, nie podoba Ci się, mówisz o tym. Szacun.

Myślałem do tej pory że pójdą po rozum do głowy i darują sobie curwa te wybory ....Ale nieeeeee ......Mały Napoleon trzyma wszystkich łącznie z Gowinem krótko za ryj ....Ale skoro taki  tępy fizol jak ja widzi że coś nie halo i źle się dzieje w państwie Duńskim to inni też to widzą i wybałuszają gały patrząc w telewizornie i zadają sobie pytanie - o co ku....a kaman i co tu się odje....buje??!!!!

Edytowano przez joks (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 3
  • Haha 1

6 godzin temu, daggulka napisał:

Zszokowała mnie dymisja Gowina. Czyżby faktycznie sumienie go ruszyło?

kwestia polityki i forsowania swojej koncepcji. Wyczuł też dobry moment na zaistnienie - co nie jest zresztą zarzutem.

To cwany lis - i to też nie jest zarzut.

Jak znajdę w skrzynce na listy karty do głosowania to klnę się na wszystkich moich Bogów że powieszę je w salonie na miękkiej pilśni i będziemy z trutniami trenować rzutki ...

• Lubię to 2

Mam lekturę - 7 projektów ustaw powiesili własnie ma stronie.

Głosowanie jutro ........

2 godziny temu, daggulka napisał:

Na pierwszym miejscu walka o stołki, stanowiska, władzę. O wybory za miesiąc, w szczycie pandemii.

Ludzie ... nikt mi nie powie, że to jest normalne !!!!!

Przecież musza się poukładać jakoś. Poorganizować. Ci w sejmie i tak tylko klepią, lub nie -  to co rząd i partia przygotują. Przecież posłowie nie zajmuja się rządzeniem - oni głównie pracują językiem, w sejmie i przed kamerami. No i czasem ruszają rękę w górę. Taka praca.

To jest normalne.:12_slight_smile:

21 minut temu, joks napisał:

I tak właśnie Kaczyniak wbija sobie małe gwózdki do swojej małej trumienki .

To prawda - zrazi sobie tym wielu.

6 minut temu, joks napisał:

to inni też to widzą

Tak Ci się tylko wydaje... Za mało jest Was - "ozdrowieńców" i WKOŃCUwidzących, żeby to naruszyło proporcje...

A jedynie słuszna tv z misją będzie pokazywała

11 minut temu, joks napisał:

o co ku....a kaman

O to, jak TOTALNA sypie piach w łożyska i wsadza kije w szprychy...

Bo przecież:

4 minuty temu, zenek napisał:

To jest normalne

:bezradny:

2 minuty temu, zenek napisał:

To prawda - zrazi sobie tym wielu.

Rozmawiam z ludźmi którzy też są jeszcze za PISem , z naciskiem na jeszcze , ,,zniesmaczony '' to bardzo delikatne okreslenie tego co czują ... tak że tych wielu będzie na prawdę wielu .

• Lubię to 1

7 minut temu, joks napisał:

Jak znajdę w skrzynce na listy karty do głosowania to klnę się na wszystkich moich Bogów że powieszę je w salonie na miękkiej pilśni i będziemy z trutniami trenować rzutki ...

To nagraj taką scenę i sie nią pochwal...:scratching:

Ciekawostka.

Jeden z projektów uchwały nosi nazwę "o utworzeniu prawdziwej tarczy antykryzysowej ...."

• Zmieszany 1

Przed chwilą, uroboros napisał:

To nagraj taką scenę i sie nią pochwal...:scratching:

Spoko .

1 minutę temu, uroboros napisał:

A jedynie słuszna tv z misją będzie pokazywała

Przemeblowałam niedawno sypialnię. Wcześniej nie miałam tam TV. Myślę sobie — lokalizacja łóżka aż kusi, żeby zamontować TV. Tak też zrobiłam. Ale — w sypialni mam tylko TV z anteny zbiorczej. Zgadnij, jakie są programy. Otóż na kilkanaście programów, jedynymi informacyjnymi są te "rządowe". No i teraz dopowiedzmy sobie, co oglądają te wszystkie osoby, które z wyboru lub konieczności nie mają "satelitki".

1 minutę temu, joks napisał:

Rozmawiam z ludźmi którzy też są jeszcze za PISem , z naciskiem na jeszcze , ,,zniesmaczony '' to bardzo delikatne okreslenie tego co czują ... tak że tych wielu będzie na prawdę wielu .

Gowin ma taki pomysł, żeby Duda był jeszcze dwa lata Prezydentem. Opozycja na to nie poszła na razie  - ale Gowin ma ją przekonywać. Jeśli to przejdzie, nie będzie tego głosowania.  Ale jak to sie skończy - trudno powiedzieć.

9 minut temu, joks napisał:

Tam jest chyba (jak dobrze pamiętam) art. 17  - na jego podstawie mogą Cię wsadzić do pierdla, za zniszczenie/niszczenie ..........

Przed chwilą, bajbaga napisał:

Tam jest chyba (jak dobrze pamiętam) art. 17  - na jego podstawie mogą Cię wsadzić do pierdla, za zniszczenie/niszczenie ..........

Wiem ....jak by co to dla chętnych na priv podeślę ..

Edytowano przez joks (zobacz historię edycji)

1 minutę temu, daggulka napisał:

Otóż na kilkanaście programów, jedynymi informacyjnymi są te "rządowe". No i teraz dopowiedzmy sobie, co oglądają te wszystkie osoby, które z wyboru lub konieczności nie mają "satelitki".

A TVN i Polsat - przecież one są też na antenie.

Poza tym programy infomacyjne TV ogląda mały procent telewidzów - tVPinfo mma cos 3%, te inne tez coś koło tego.

3 minuty temu, daggulka napisał:

Zgadnij, jakie są programy

Nie muszę zgadywać... przed poprzednimi wyborami byłem parę dni w pensjonacie w Bieszczadach i pomimo, że

1 minutę temu, zenek napisał:

TVN i Polsat - przecież one są też na antenie.

to świeciły one niebieskimi ekranami... TV7 odbierało normalnie, tak jak i POLSAT któryśtam, ale nie ten główny-informacyjny!!!

Informacyjne były TVP1, INFO i TVP3 i tylko one dostarczały tam jedynie słusznych informacji... I ten od latania samolotami do Rzeszowa miał rekordową ilość głosów... między innymi...

1 minutę temu, uroboros napisał:

Informacyjne były TVP1, INFO i TVP3 i tylko one dostarczały tam jedynie słusznych informacji...

A i owszem. Na 15 dostępnych programów są trzy programy informacyjne RZĄDOWE. To z nich społeczeństwo dowiaduje się, że jak wspaniale dzieje się w naszym kraju. O głosowaniu korespondencyjnym mówi się, że jak to wspaniale, że nasz Rząd daje nam możliwość wyboru Prezydenta pomimo pandemii (obejrzałam niedawno dla porównania, stąd wiem). O koronawirusie, że zachorowania co prawda rosną, ale nasza służba zdrowia jest świetnie przygotowana i nie ma się czym martwić, a "zarażone" szpitale to wina pracowników, którzy nie stosują się do procedur (żadnych informacji o braku środków ochrony osobistej).

ZERO informacji rzeczywistych. ZERO!!!!!!!

Chcą zrównać, pod względem finansowym, stan epidemii (teraz ogłoszony) ze stanami nadzwyczajnymi (Konstytucyjnymi).

Czegoś chyba nie wiemy - co by nie mówić o kacyku, to durny nie jest.

Myśli, planuje i działa, z dużym wyprzedzeniem.

Może monarchia ......................... ?

Wybory korespondencyjne .........w moim zadupiu liczącym jakieś ...z przyjezdnymi z okolicznych wiosek 30tyś mieszkańców , ja jako stary z dziada pradziada TUTEJSZY,  i znający miasto jak własną kieszeń wiem gdzie są skrzynki pocztowe w ilości .......3szt ...czyli jakieś 5 tyś na skrzynkę odliczając obficie nieletnich i nietutejszych , więc pytam JAK ? w okresie gdy będziemy mieli szczyt epidemii ...

1 minutę temu, bajbaga napisał:

Chcą zrównać, pod względem finansowym, stan epidemii (teraz ogłoszony) ze stanami nadzwyczajnymi (Konstytucyjnymi).

Czegoś chyba nie wiemy - co by nie mówić o kacyku, to durny nie jest.

Myśli, planuje i działa, z dużym wyprzedzeniem.

Może monarchia ......................... ?

Zrobi wszystko dla władzy.

WSZYSTKO.

1 minutę temu, joks napisał:

Wybory korespondencyjne .........w moim zadupiu liczącym jakieś ...z przyjezdnymi z okolicznych wiosek 30tyś mieszkańców , ja jako stary z dziada pradziada TUTEJSZY,  i znający miasto jak własną kieszeń wiem gdzie są skrzynki pocztowe w ilości .......3szt ...czyli jakieś 5 tyś na skrzynkę odliczając obficie nieletnich i nietutejszych , więc pytam JAK ? w okresie gdy będziemy mieli szczyt epidemii ...

Bo to już jest, Joks, przesądzone. Jeśli dojdzie do wyborów korespondencyjnych, to równie dobrze mogą od razu bez wyborów ogłosić, że Duda wygrał. Ty myślisz, że oni to liczyć w ogóle będą?

5 minut temu, daggulka napisał:

ZERO informacji rzeczywistych. ZERO!!!!!!!

Oooo... obudziłaś się?

3 minuty temu, joks napisał:

więc pytam JAK ?

I Ty też???

21 minut temu, zenek napisał:

Gowin ma taki pomysł

do zrealizowania którego potrzebne jest grzebanie w Konstytucji... a przy okazji Jarek po północy, ni stąd ni zowąd, swoim sprawdzonym zwyczajem -  nawrzuca swojego...

Przed chwilą, bajbaga napisał:

Ale egzamin dla 8 klasistów odwołają - wisi projekt.

Coś o maturach jest? Moja młodsza obgryza paznokcie i czeka na jakiekolwiek wieści.

Przed chwilą, uroboros napisał:

Oooo... obudziłaś się?

Wiesz. Mam kablówkę, mam w niej wszystko i mam dzięki temu wybór oraz możliwość weryfikacji informacji na wielu kanałach.

Byłam zdziwiona, że na zbiorczej nie ma Tvn24 i Polsat News :icon_eek:

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...