Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

29 minut temu, demo napisał:

na tym samym poziomie

No, nie na tym samym poziomie... tam - co by nie mówić - redaktorka, przeprowadzająca wywiad, a tu... hmmm... znajomi zenka...

2 godziny temu, zenek napisał:

spod budki z piwem

2 godziny temu, retrofood napisał:

. I nie mogą zrozumieć, że to nie sędzia wysyła zawiadomienia dla stron, a czyni to personel pomocniczy wg zaleceń ministra sprawiedliwości.

Nie wg zaleceń, tylko wg kodeksu, wg prawa. I to nie odkąd jest Ziobro, tylko wcześniej.

Tak jak zakadasz elektryke wg zapisow prawa, a nie zaleceń ministra.

A na temat stanu mojego umysłu sie nie wypowiadaj, popatrz w lustro, sprawdź, czy jest wszystko OK! Jesli tak, tzn że na oko jesteś normalny.

Poseł Krzysztof Sobolewski z PiS-u, pełnomocnik komitetu wyborczego Andrzeja Dudy, będzie sejmowym sprawozdawcą z prac nad projektem ustawy wprowadzającej głosowanie korespondencyjne. Jego zdaniem to nic złego, ale według opozycji to jasny sygnał, że nowe prawo jest pisane pod jednego kandydata.

Haha - wot i sens.

A jak by był Terlecki, to ponieważ siedzi koło Jarka, to co by znaczyło? Pewnie że jak wybory wygra Duda, to Jarek potem się z nim po cichu (nocą :takaemotka:) wymieni. 

Albo inna głupota - czytam i widzę, że nawet demagogii na poziomie nie uprawiacie - uczyć się, uczyć. Nigdy nie jest za późno! A jak wybory odłożą, to może zdążycie...:yahoo:

• Dziękuję 1

A na Filipinach prezydent Rodrigo Duterte w swoim środowym orędziu powiedział, że wojsko i policją będą strzelać do osób łamiących zasady odosobnienia - podaje CNN.

"Moje rozkazy dla policji i wojska są następujące: jeśli ci ludzie będą łamać prawo, walczyć z wami i wasze życia będą zagrożone, strzelajcie do nich. Zabijcie. Zamiast wywoływać chaos po prostu ich pogrzebię - powiedział Duterte."

1 godzinę temu, retrofood napisał:

W czasie gdy media prowadzą skomplikowane analizy polityczne, sytuacja w polskiej polityce jest dużo prostsza niż komukolwiek się wydaje. Rząd PiS kompletnie przegrał walkę z koronawirusem

No proszę - walka z koronawirusem przegrana - wg - no wlaśnie, strona tytułowa jakiegoś medium - a autor nie podpisany.

Czyli co powiedzieć o reszcie świata. Oni już umarli na koronawirusa - oczywiście wg - anonima, i urobosa, go cytującego.

Dzisiaj jest czas na polityków wielkich oraz odpowiedzialnych. Ludzi, którzy potrafią powiedzieć społeczeństwu prawdę o trudnej sytuacji.

No proszę - nowi wielcy i odpowiedzialni politycy udowodnią swą wielkość - nie będą mówić, jak Szumowski i Morawiecki, że jest ciężko, niebezpiecznie i że będa dostosowywać działania do zmieniającej się sytuacji. Co nowi powiedzą społeczeństwu: 

prawdę o trudnej sytuacji

Mówiąc krótko: Jesteście w ciemnej d....!

Co dalej pisze anonim?:

Władza dla władzy skończy się tragedią dla polskiego narodu. Jutro może czekać nas polityczne trzęsienie ziemi, ale priorytet pozostaje bez zmian: ratować gospodarkę, firmy, miejsca pracy i rozruszać ją na nowo. A przepis na to jest bardzo prosty:

No proszę, prosty przepis na sytuację:

systemowe wstrzymanie poboru ZUS, podatków, rozliczeń i pozwolenie gospodarce na funkcjonowanie na ile w takich warunkach się da

I ani słowa o jakichkolwiek dopłatach, odszkodowaniach, zasiłkach. Biznes niech się ratuje, jak sie da, a reszta (znaczy pracownicy, bezrobotni, biedni) - też jak się da.

I ani sowa o koronawirusie, o przeciwdziałaniu zarazie, o leczeniu chorych, bo:

Jutro może czekać nas polityczne trzęsienie ziemi, ale priorytet pozostaje bez zmian: ratować gospodarkę, firmy, miejsca pracy i rozruszać ją na nowo.

Jasne, po trupach, byle interes sie kręcił. Tramp też tak myślał, i ma 250 tys chorych i 150 trupów dziennie.

No i on już porzucił to myślenie. 

Ale widać on jest mały, a :

Dzisiaj jest czas na polityków wielkich oraz odpowiedzialnych

Retro - ty chyba w ogóle nie czytasz, co cytujesz - albo zamulony jesteś od rana do wieczora!

Radzę myśleć - to wtedy na pewno ci się uda dopiec PiSowi - bo oni robią błędy. Tylko trzeba je znaleźć.

Trzeba pomyśleć, a nie powtarzać bzdury o nieudacznikach i frustratach. 

Nastaw poprostu swój procesor na tworzenie, a nie na kopiowanie.  

• Dziękuję 1

50 minut temu, uroboros napisał:

znajomi zenka...

hehe - arystokrata się znalazł - coś masz do tych spod budki z piwem?. Znasz ich i oczywiście czujesz się lepszy. Albo gorzej - nie znasz, ale czujesz się lepszy?

Żenada.

Przed chwilą, zenek napisał:

arystokrata się znalazł

Skąd wiesz??? grzebiesz w moich papierach? :icon_eek:

Czuję się lepszy, bo jestem lepszy...

330664468_Screenshot_20200405-1630202.thumb.png.a79a7aa7a31ff53d1efab13086907a32.png

19 minut temu, zenek napisał:

urobosa, go cytującego

kto to taki urobos? i kogo on cytował?

I jak zawsze zenkujesz...

• Lubię to 1
  • Haha 1

1 godzinę temu, uroboros napisał:

No, nie na tym samym poziomie... tam - co by nie mówić - redaktorka, przeprowadzająca wywiad, a tu... hmmm... znajomi zenka...

Ale treść, pisałem o poziomie treści przekazu, a Ty piszesz o formie przekazu. 

Zastanów się tylko, forma nie ma tu nic do znaczenia, jak treść w jednym i drugim jest paskudna, no może w moim jest bardziej łagodna, bo w tamtej padają wszystkie najbardziej paskudne wulgaryzmy.

Jednak człowiek na jakimś tam poziomie powinien to rozróżniać, no ale może za dużo wymagam.:bezradny:

• Lubię to 1

2 minuty temu, demo napisał:

wszystkie najbardziej paskudne wulgaryzmy

Jak chodzisz po ulicy to pewnie słyszysz, że te paskudne wulgaryzmy są znakami/wyrazami interpunkcyjnymi w znacznej ilości rozmów prowadzonych przez nie tylko żulików, ale też i przeciętnie wyglądających przechodniów płci obojga... Rzadko  kogo już to rusza... Zastępują kropkę, myślnik, przecinek... czasami człowiek już tego nie zauważa...

19 minut temu, uroboros napisał:

Jak chodzisz po ulicy to pewnie słyszysz, że te paskudne wulgaryzmy są znakami/wyrazami interpunkcyjnymi w znacznej ilości rozmów prowadzonych przez nie tylko żulików, ale też i przeciętnie wyglądających przechodniów płci obojga... Rzadko  kogo już to rusza... Zastępują kropkę, myślnik, przecinek... czasami człowiek już tego nie zauważa...

Pisałeś o poziomie więc Cię uświadomiłem, a teraz piszesz o dupie Marynie.

1 godzinę temu, zenek napisał:

Albo inna głupota - czytam i widzę, że nawet demagogii na poziomie nie uprawiacie - uczyć się, uczyć. Nigdy nie jest za późno! A jak wybory odłożą, to może zdążycie...:yahoo:

Poziom faktycznie denny, aż wstyd że mają takich cienkich Bolków jak Retro.

Bo pomijając to że na niczym się nie zna ale zawzięcie udziela rad budowlanych, to dla celów zarobkowych i ze swoim wyglądem, powinien raczej zająć się odpłatnym straszeniem małych dzieci, a nie płatnym lobbowaniem.xD:icon_razz:

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)

27 minut temu, Buster napisał:

Świetne,mocne

Bym dodał - same brednie.

Kolego może zmień źródła przekazu, to wtedy dojdziesz do wniosku że  totalna jest głupia i do tego podła.

9 minut temu, demo napisał:

Spróbuj napisać coś od siebie. Napisz co sądzisz o pewnych sprawach które dzieją się obok nas.Nie tylko krytykuj i wyśmiewaj to co inni napisali albo zamieścili. Spróbuj pomyśleć. Myślenie boli ale można się do tego przyzwyczaić.
Łukasz Warzecha, autor tego co zamieściłem absolutnie nie jest z mojej bajki. Przeważnie zżymałem się gdy czytałem to co on napisał. Ale teraz widzę że nasze poglądy mocno się zbliżyły.

30 minut temu, Buster napisał:

Spróbuj napisać coś od siebie. Napisz co sądzisz o pewnych sprawach które dzieją się obok nas.

No a co Ty napisałeś od siebie ???, wklejasz kolejne brednie i dwa słowa "świetne i mocne".

No bez jaj kolego, ja niby mam się wysilać i siedzieć cały dzień przy kompie a Ty mi będziesz podsyłał kolejne śmieci.

Głupszego od siebie szukasz czy jak ????.O.o

Bez urazy ale taka jest prawda. Popatrz Zenek zbija i ośmiesza praktycznie wszystkie wasze idiotyzmy i co to daje ???. Wy nawet potem nie potraficie się merytorycznie odnieść do jego odpowiedzi, a taki uroboros na wszystko ma jedną durnowatą odpowiedź którą jest - "zenkowanie".

Nie,może po prostu chciałbym też napisać że bredzisz i piszesz bzdury. Ale skoro nic "swojego" nie zamieszczasz to nie mam do czego odnieść się ;) 

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem i radzę zmienić źródła przekazu, albo przynajmniej dywersyfikować.

Może wtedy coś zaświta.

22 minuty temu, demo napisał:

Kolego może zmień źródła przekazu, to wtedy dojdziesz do wniosku że  totalna jest głupia i do tego podła.

a kto ty jesteś, żeby kreować świadomość innych forumowiczów?

kim?

bez obrazy, ale dla mnie nikim, więc po co komentujesz w ten sposób wpisy innych?

Podobnie zenek, nikt, a stara się kreować opinie tego forum, słabo.

Wyrażajcie swoje opinie, ale nie srajcie na innych forumowiczów, nie sądzę że macie z tego korzyści, jeżeli tak to wiadomo o co chodzi, jeżeli nie - ulubiony zena em. :takaemotka:, choć to nie śmieszne a raczej tragiczne

• Lubię to 2

To jest to samo co tu tylko  w mniejszym wydaniu.

Popatrzcie na tego w czerwonym ubranku, gość jakby zapalał zapałkę w stogu siana.

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)

18 minut temu, aru napisał:

bez obrazy, ale dla mnie nikim, więc po co komentujesz w ten sposób wpisy innych?

w jaki sposób, o co Ci biega ?

acha, dla mnie też jesteś nikim, bez obrazy.:D

1 godzinę temu, demo napisał:

Popatrz Zenek zbija i ośmiesza praktycznie wszystkie wasze idiotyzmy

Ja prdl.......tego nie da się skomentować :takaemotka:
Ale faktem jest że coś pisze w przeciwieństwie do Ciebie :D

Nie jest chamski,nieraz się z kimś zgodzi,nieraz potraktuje śmiechem.......kurcze,tyle zalet..........może go odblokuję :scratching:

Cytat

W połowie lutego, gdy rząd już wiedział o nadciągającej pandemii, państwowa Agencja Rezerw Materiałowych wyprzedała za grosze prawie 63 tys. specjalistycznych masek ochronnych, których dziś brakuje w szpitalach.

Do niedzielnego popołudnia w całej Polsce koronawirusa zdiagnozowano u 4102 osób. Według danych głównego inspektora sanitarnego aż 17 proc. z nich to zakażony personel medyczny. Kolejne 4,5 tys. lekarzy, pielęgniarzy i ratowników medycznych jest na kwarantannie. – To procent zatrważający, najwyższy w Europie. Jak to zobaczyłem, to osłupiałem – mówił w „Faktach po Faktach” w TVN prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja.

Od początku pandemii lekarze i ratownicy czasem wręcz błagają o dostawy sprzętu ochronnego. A najbardziej o specjalistyczne maski. W Sosnowcu ratownicy odmówili niedawno wyjazdu do pacjenta z podejrzeniem COVID-19, bo nie mieli odpowiedniego sprzętu.

„Wykupili prywaciarze”

Tymczasem, jak ustaliła „Wyborcza”, w połowie lutego, a więc gdy już wiadomo było o nadciągającej pandemii (pisaliśmy, że Agencja Wywiadu informowała o zagrożeniu już w połowie stycznia), odpowiedzialna za zaopatrzenie na czas kryzysu Agencja Rezerw Materiałowych sprzedała prawie 63 tys. specjalistycznych całotwarzowych masek neoprenowych (Panoramasque, typ 1710395, produkcji francuskiej).

z25847483V.jpg

Przez cały ubiegły tydzień próbowaliśmy ustalić, dlaczego pozbyła się tak potrzebnego sprzętu i czy został sprzedany. Podając się za przedsiębiorców, dzwoniliśmy do składnic Agencji w Szepietowie, Wąwale, Tomaszowie Mazowieckim, Kamienicy Królewskiej i Zalesiu, które miały na stanie maski.

– Poszły wszystkie, co do jednej – przyznał w rozmowie z nami Józef Zaręba ze składnicy ARM w Szepietowie, która pozbyła się prawie 13 tys. masek neoprenowych. W Wąwale (13 tys. sztuk) masek też już nie ma. W Kamienicy Królewskiej (11 tys.) powiedzieli, że „wszystkie wykupili prywaciarze”.

Maski sprzedawane były przez ARM po 10 zł za sztukę. W tym samym czasie w internecie kosztowały już 300-400 zł! Wszystkie poszły na pniu.

”Wzięlibyśmy z pocałowaniem ręki”

W Agencji tłumaczą sprzedaż masek zbliżającym się terminem ich przydatności. Tyle że – jak sprawdziliśmy – ze specyfikacji dołączonej do ogłoszenia o sprzedaży wynika, iż można ich było używać do 2021 r.

„Maski wymagały obowiązkowego przeglądu, który musiałby zostać zrobiony u producenta we Francji i wymagał dużych nakładów finansowych, co było nieuzasadnione ekonomicznie” – napisał nam w mailu Dariusz Zawadka, dyrektor biura organizacyjnego w centrali ARM.

Lekarze i ratownicy są tymi tłumaczeniami zbulwersowani. – Czy zrobienie przeglądu to większy problem niż sprowadzanie sprzętu z Chin, często złej jakości, z podrabianymi certyfikatami – oburza się dyrektor jednego z dolnośląskich szpitali, w którym leczeni są zakażeni koronawirusem.

– W sytuacji gdy przerabiamy do pracy maski do pływania, gdy ratownicy medyczni często dostają gogle, które do niczego się nie nadają, bo parują i nic w nich nie widać, gdy brakuje absolutnie wszystkiego, przyjęlibyśmy je z pocałowaniem ręki – mówi „Wyborczej” jeden z lekarzy z centralnej Polski.

Prof. Krzysztof Simon, dolnośląski konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych: – Te maski wyglądają znakomicie. Jeśli dołączyć do nich filtr przeciwwirusowy, byłyby bardzo przydatne.

Po naszych telefonach sprzedażą masek zainteresowali się politycy opozycji. Pytania do nadzorowanego przez wicepremiera Jacka Sasina Ministerstwa Aktywów Państwowych wystosował w sobotę senator KO Krzysztof Brejza. – Ta sprzedaż masek świadczy o niegospodarności, braku kontroli nad Agencją i głupocie – kwituje.

"Zbrodnia wobec lekarzy, pielęgniarek i ratowników"

Kiedy Polska szykowała się na główne uderzenie koronawirusa, premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że jesteśmy do walki z nim dobrze przygotowani. 2 marca oznajmił wręcz, że nie ma potrzeby dodatkowych zakupów. Dwa dni później rząd zapowiedział jednak przeznaczenie dodatkowych 100 mln zł na zakupy dla Agencji Rezerw Materiałowych. 20 marca niespodziewanie wymieniono prezesa agencji. Zmianę tłumaczono „przyśpieszeniem i usprawnieniem działań agencji związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19”.

W „Wyborczej” ujawniliśmy, że jeszcze w lutym agencja zajęta była głównie skupowaniem węgla. Domagali się tego górnicy protestujący przeciwko niskim cenom.

Pisaliśmy wówczas o sytuacji w ARM. Za czasów PiS zwiększono zatrudnienie, koszt wynagrodzeń w stosunku do roku 2015 wzrósł o 15 mln zł. Wzrosły też zapasy (do 3,8 mld zł), ale rezerwy zwiększono jedynie o 200 tys. zł. A to właśnie ze środków rezerwy strategicznej finansowane są zakupy wyposażenia medycznego, odzieży i leków.

– W czasie gdy cały świat szykował się na nadejście epidemii, agencja wyprzedawała sprzęt medyczny, żeby skupować węgiel. Po to tylko, by uspokoić buntujących się górników, którzy zaczęli wysypywać miał przed biurem premiera Morawieckiego – zauważa poseł KO Sławomir Nitras. – Nie umiem określić tego innym słowem niż zbrodnia. Wobec lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, którzy niedoposażeni próbują dziś ratować ludzkie życie. I kolejny dowód na to, jak bardzo obecne władze nie były przygotowane na to, co się dzieje.

Współpraca Katarzyna Kaczorowska

Link

3 godziny temu, animus napisał:

Ale koronawirus.

Jakieś zleżałe te rękawice, że tak popękały?

Dla równowagi.

To nie jest jakaś polska norma, to się zdarza wszędzie.

U Francuza również.

A skoro już Francję przypomniałem, to  personel medyczny w Tourcoingw wyszedł na ulicę i głośno protestuje krzycząc: "Protestujemy, bo nie mamy sprzętu, personelu, masek, fartuchów, nic nie mamy. Mamy tego dość!"

Tak tylko wpadłem, żeby wskazać że ta zaraza i związane z nią problemy, nie są bolączką tylko Polski, jak niektórzy próbują to kreować.

• Dziękuję 1

Czyli zleżałe, to się rozpada, myślałem, że dla jaj wsadzili w mikrofale i jaja robią. 

Czyli doszło jeszcze ryzyko otrzymania atestowanego kombinezonu ochronnego, człowiek założy czuje się bezpieczny a tu lipa. 

3 godziny temu, animus napisał:

Ale koronawirus.

Jakieś zleżałe te rękawice, że tak popękały?

https://epodreczniki.pl/a/bezpieczenstwo-ratownika-jest-najwazniejsze/D102K4eSj

Takie rękawiczki używają ratownicy: 

image.png.321bdbf9987ba8b8f0ca69b00adaa294.png

a tu działalność Wróbelka na poziomie kochanym przez retro i uroborosa:

image.png.4cb19f3cfde6d856aebcc40d305383c0.png

Jak widać swój ciągnie do swego :wallbash:

2 godziny temu, demo napisał:

Jednak człowiek na jakimś tam poziomie powinien to rozróżniać, no ale może za dużo wymagam.

Nie wymagaj - nie sprosta. Nie chce.

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)

6 minut temu, zenek napisał:

Takie rękawiczki używają ratownicy: 

A ja głupi myślałem, że używają takie, jakie dostaną.:hahaha2:

• Lubię to 1

18 minut temu, animus napisał:

Czyli zleżałe, to się rozpada, myślałem, że dla jaj wsadzili w mikrofale i jaja robią. 

Czyli doszło jeszcze ryzyko otrzymania atestowanego kombinezonu ochronnego, człowiek założy czuje się bezpieczny a tu lipa.

w tym rzecz, że w potopie fejku nie wiadomo, gdzie są prawdziwe wiadomości.

Jeśli są prawdą te rękawice, to jest to oczywista wtopa. I za to powinien wylecieć ten kto te rękawice wydawał ratownikom.

No ale co ja słyszę w TV.

Szumowski - minister - mówi: Będziemy prosić personel lekarski, żeby nosił maseczki.

Będziemy prosić.

Taka jest pozycja ministra w stosunku do korporacji. A jak nie - to sankcje.

Paranoja!

6 minut temu, animus napisał:

A ja głupi myślałem, że używają takie, jakie dostaną.

Oni mają prawo żądać wydania sprzętu odpowiedniego do pracy.

Jak nie żądają - no to ich wina.

To nie jest taka praca, że muszą się o nią prosić. To oni są poszukiwani. 

I niekoniecznie za rekawice odpowiedzialny jest rzad.

A to, że są różni, jak w każdym zawodzie - że rożnie podchodzą do obowiązkow, to miałem okazję się przekonać kilka razy w czasie ostatnich 2 lat. Na szczęście z przewagą tych dobrych zachowań.

3 godziny temu, Buster napisał:

A przeczytałeś to?

Warzecha pisze, że nie podoba mu się spłaszczenie wykresu zachorowań. Z jego wywodów wynika, że trzeba było pozwolić pracować gospodarce, nie izolować ludzi - bo gospodarka jest ważniejsza.

W USA też tak myśleli - mają prawie 300 tysięcy zarażonych 'i 170 trupów na dobę.

I naturalnie już dawno porzucili ten pomysł. Ale następstwa są - tyle że ich stać  na biliony dolarów, a nas ledwo na kilkadziesiąt miliardów. 

Ale Warzecha pisze:

"Przypominam, że przywoływana często alternatywa: ludzkie życie albo gospodarka – jest całkowicie fałszywa. Gospodarka – to także życie. Wiele osób wydaje się nie rozumieć, że nawet gdyby tłumienie zachorowań miało się okazać skuteczne, wcale nie oznacza to, że szybciej wyjdziemy z epidemii – efekt może być wręcz przeciwny: może się ona tlić znacznie dłużej, tyle że na niższym poziomie."

Jasne - Gospodarka głupcze, a robol to niedoskonałe narzędzie.

Zapomina o tym, że nikt nie będzie pracował w środowisku zagrożenia życia - chyba że mu Warzecha zapłaci za to słono. Np. 50 razy tyle, niż obecnie. I też wielu chętnych nie znajdzie.

A powszechna zaraza - to powszechna panika. 

No ale może o to chodzi -  to by był młyn na wodę takich ściemniaczy i filozofów.

Oczywiscie ne podobają mu się godziny dla emerytów, zakaz wstępu do lasu to niewola - itp pierdoły o prawach.

Świetne???? Mocne??? Buster???:wallbash:

A tu mamy aktualne dane z dziś:

image.thumb.png.80ab3c71b7de83159b891d870775e0ad.png

wypłaszczenie chyba mamy za sobą.

Oczekuję wiwatów przeciwnej strony. Dla was przecież im gorzej tym lepiej. 

• Dziękuję 1

1 godzinę temu, Buster napisał:

Ja prdl.......tego nie da się skomentować :takaemotka:

I gadaj tu z takim. A niby chce dyskutować i ciekawy moich opinii. Czyste chamstwo które udaje że nim nie jest.

To co taki ograniczony jesteś.

2 minuty temu, demo napisał:

I gadaj tu z takim. A niby chce dyskutować i ciekawy moich opinii. Czyste chamstwo które udaje że nim nie jest.

To co taki ograniczony jesteś.

No widzisz,chowasz się za plecami zenka który czasem mądrze mówi a sam nadal nic:bezradny:

• Haha 2

2 minuty temu, Buster napisał:

No widzisz,chowasz się za plecami zenka który czasem mądrze mówi a sam nadal nic

mała intryga?...:takaemotka:9_9

A przeczytałeś to co linkowałeś? To swietne , mocne ????

Też uważasz, że jak emeryt w sklepie bedzie miał pierwszeństwo w kolejce, to sie od młodych nie zarazi?

I że lepiej puścić ludzi do roboty, pozwolić na zarazę, bo gospodarka to życie?

I że izolacja - to niewolenie ludzi?

5 minut temu, zenek napisał:

w tym rzecz, że w potopie fejku nie wiadomo, gdzie są prawdziwe wiadomości.

Jeśli są prawdą te rękawice, to jest to oczywista wtopa. I za to powinien wylecieć ten kto te rękawice wydawał ratownikom.

Wydaje się, że to prawda, bo dziwienie jest ogromne, ale głowy bym nie dał.

Przed chwilą, animus napisał:

No super - ale kto w takim razie powinien za to odpowiadać wg ciebie?

Rząd, Jarek osobiście, PiS, minister - czy ten, kto kupował i wydał ratownikom te rękawice (tylko nie pisz, że nie było innych, bo są takie dostępne na okrągło, a pandemia się opiero zczęła i nie są to rękawice jedorazowe)?

15 minut temu, zenek napisał:

A przeczytałeś to?

i 170 trupów na dobę.

Pomijając już  treść, to mógłbyś pisać zgonów zamiast  tego. :patyk:

Uwaga - będzie orędzie Elżbiety II do Anglików.

@Buster - oczekuję że jako wybitna osoba zachęci, by ludzie poszli do roboty, bo gospodarka najważniejsza, a ograniczenie zarażeń nie jest takie ważne. Zachęci też żeby nie izolowali się, nie niewolili - jak w Polsce. Żeby postępowali w myśl Warzechy - guru polityki dla co poniektórych:wallbash:  No wtedy pewnie to będzie świetne i mocne wg ciebie, Buster!

Słuchajmy - co powie Królowa!

10 minut temu, animus napisał:

Ja bym to nazwał radochą a nie zdziwieniem.

• Lubię to 1

2 minuty temu, zenek napisał:

No super - ale kto w takim razie powinien za to odpowiadać wg ciebie?

Rząd, Jarek osobiście, PiS, minister - czy ten, kto kupował i wydał ratownikom te rękawice (tylko nie pisz, że nie było innych, bo są takie dostępne na okrągło, a pandemia się opiero zczęła i nie są to rękawice jedorazowe)?

Ja podejrzewam, że ten, co je kupował, już nie żyje :takaemotka:, a ten, co wydawał, nie wiedział, w jakim są stanie, jak je wydawał.
Co do reszty to na pewno idzie to na ich konto.

• Lubię to 1

:wallbash:Porażka - Buster!

Królowa podziękowała wszystkim zaangażowanym w walkę z zarazą, zachęciła wszystkich do samoizolacji, pocieszyła Anglików, że walkę wygrają i kiedyś wszystko wróci do normy.

Porównała też obecną walkę do czasów wojny.

No a gdzie hasło Gospodarka głupcze?

Nie jest najważniejsza? - Buster - napisz coś mocno i świetnie na ten temat!

Czy nie dorosła wg ciebie Buster do swej roli?

15 minut temu, demo napisał:

Ja bym to nazwał radochą a nie zdziwieniem.

Ja bym otoczkę wokół tego videa nazwał imputowaniem, że to wina władzy. Bo kontekst to zachowania władzy wobec zarazy i krytyka tego zachowania przez opozycję. Oraz reklama tego przez Wróbelka, który ma profil doś mocno zorientowany politycznie.

Polska - Ostatnie wiadomości 475 nowych zarażeń, 15 zmarłych!

To co - ruszamy do roboty - grunt to, żeby interesy ruszyły!:wallbash:

USA - 328 tys zarażonych, 8 tys zmarło (od początku pandemii)

27 minut temu, animus napisał:

Pomijając już  treść, to mógłbyś pisać zgonów zamiast  tego.

Mógłbym - ale chciałem bardziej dobitnie pokazać fakt śmiertelności. Dla niektorych zgon brzmi przypadkowo i bezosobowo , zbyt łagodnie.

Poza tym "przeciwna" strona używając układnego języka lansuje okrutne zachowania, drastyczne - otworzyć gospodarkę, interes musi się kręcić - i wypiąć się na ograniczenia w zarażaniu. 

To cię nie razi?

1 godzinę temu, Buster napisał:

No widzisz,chowasz się za plecami zenka który czasem mądrze mówi a sam nadal nic:bezradny:

Nigdzie się nie chowam, napisałem że to brednie i nadal to podtrzymuję. Taką mam opinię o  tekście tego pismaka, który wszystko potępia w czambuł ale nie podaje tych dobrych według pismaka rozwiązań.

Ale Ty śmiało możesz tu rozwinąć i bronić swój punktu widzenia oprócz  dwu gówno znaczących  określeń "świetne,mocne". Ja nie mam takiej potrzeby, a ulegać czyimś zachciankom nie mam zamiaru.O.o

Coś jeszcze chcesz wiedzieć ?.

1 godzinę temu, zenek napisał:

Poza tym "przeciwna" strona używając układnego języka lansuje okrutne zachowania, drastyczne - otworzyć gospodarkę, interes musi się kręcić - i wypiąć się na ograniczenia w zarażaniu. 

To cię nie razi?

To się nazywa wojna na słowa, wojna na słowa się zaczyna, jak wojna na argumenty jest niemożliwa.

Żeby wywierać coraz większy wpływ na to czy tamto trzeba zradykalizować społeczeństwo lub jego część, fachowo to, „należy wzmocnić i zradykalizować przekaz”.

W jednym domu ciągle włączony jest TVN 24, a w drugim TVP 1-3 i lecą tam programy „Ale tamci kradli więcej” i „Tamci kradną jeszcze więcej”.

Zradykalizowane społeczeństwo zbyt poważnie traktuje wypowiedzi polityków, dla których to tylko gra, mają poważny problem z filtrowaniem informacji. Winę ponosi ta partia, która używa takiego mocnego instrumentu do manipulacji społecznej, do jego podziału.

Coraz głębsza radykalizacja prowadzi do upadku, ponieważ z dnia a dzień coraz bardziej mija się z prawdą. Gdy głupota z manipulacją triumfuje, nie jesteśmy w stanie przyjąć żadnych argumentów drugiej strony, wyartykułowany bełkot po prostu przeraża. To nie dzieje się tylko na poziomie internetu, ulicy, czy forum, ale nawet rodziny są podzielone.

Jeżeli ktoś krytykuje PiS, od razu jestem wtłaczany w obóz PO i odwrotnie, dlatego prawda poszła na urlop, barany się bodą, mają zajęte umysły, a goli ich w tym czasie ta mniejszość, która akurat rządzi.

To mnie razi.

:509:

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 3
  • Dziękuję 1

1 godzinę temu, animus napisał:

To nie dzieje się tylko na poziomie internetu, ulicy, czy forum, ale nawet rodziny są podzielone.

Jeżeli ktoś krytykuje PiS, od razu jestem wtłaczany w obóz PO i odwrotnie

A i owszem. Dokładnie tak.

Osobiście jestem przeciwko PIS, ale słucham wypowiedzi innych partii i obserwuję ich działania. Choć z tymi działaniami to licho, bo mają związane ręce. I to nie jest tak, że przyklaskuję PO. To, że jestem przeciwko PIS, nie znaczy że pałam miłością do PO.

Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 3
  • Haha 1

2 godziny temu, animus napisał:

Jeżeli ktoś krytykuje PiS, od razu jestem wtłaczany w obóz PO i odwrotnie, dlatego prawda poszła na urlop

Dałeś trochę do myślenia - i super. Choć pytałem o co innego: To cie nie razi?

Ale w sumie ciekawsze jest to co napisałeś.

I w sumie się zgadzam z :

Żeby wywierać coraz większy wpływ na to czy tamto trzeba zradykalizować społeczeństwo lub jego część, fachowo to, „należy wzmocnić i zradykalizować przekaz”.

W myśl tego postępują dwie najsilniejsze opcje polityczne.

Środki przekazu mają adekwate do posiadanej władzy. No i to się zmienia w czasie. Ale jak sie  popatrzy obiektywnie to PO miała większy w tym potencjał i TVP, teraz bez TVP ma potencjał porównywalny.

Inne partie prawie nie istnieją w masmediach, tyle, co im skapnie ze stołu dwóch wielkich.

Tak to wygląda wg mnie.

Rzeczywiście podzielili społeczeństwo mocno i trwale i na dobre to nie wyjdzie, a korzystaja na tym obcy. 

Ale my tu dyskutujemy w małym gronie na forum. Interesów podejrzewam nie ma tu żadnych i nikt - oprócz jakichś tam ambicji forsowania swoich poglądów. No bo zasięg propagandowy tego forum jest żaden. I b. dobrze. 

Bo to  powinno pozwalać na luźną dyskusję bez zależności od jakichś interesów.

A tymczasem trudno to idzie.

Dlaczego?

Bo - wg mnie - niektórzy tak nienawidzą niektórych, że ich ta nienawiść zaślepia. Wtedy każdy argument przeciw jest dobry, nawet wyssany z palca i bez sensu. I tak samo czyta się cudze argumenty - te zgodne ze moimi sympatiami bezkrytycznie, te niezgodne - z całkowitą dezaprobatą..

Bez jakiejkolwiek refleksji typu - a może jest w tym jakaś prawda?.

Piszesz:

Zradykalizowane społeczeństwo

Otóż bardziej zradykalizowani od społeczeństwa są dziennikarze i autorzy medialni - często tutaj też cytowani - zradykalizowani, jak kiedyś aparatczycy stalinowscy - co nie znaczy, że z tymi samymi poglądami Ale tak samo zakłamani i oddani "sprawie". I tak samo próbujący wbić w ziemię kogokolwiek z innym poglądem.

A to że są dwa obozy? No bo zdecydowana większość nie ma ochoty wymyślać własnego poglądu, woli go dzielić - i identyfikować z dużą grupą, bo czuje sie wtedy "autoryzowana", bezpieczna, nie narażona na śmieszność. 

I tą obawę o "śmieszność" wykorzystują obie strony, ucinając dyskusje we własnym gronie. Trzeba mieć poglądy sprofilowane - pewnie wiesz, że to nie to samo, co sprecyzowane, a tym bardziej osobiste. Wtedy taki jest "swój".

Wyrażający obiekcje jest dziwny, podejrzany, kupiony może, a przynajmniej nie zaufany. 

No powiedz - czy ktoś chce uchodzić za takiego osobnika?

No ale wracam - tu jest małe grono, żaden interes jakikolwiek, żadne oddziaływane,  i anonimowość nawet.

I nie dlatego nie rozumiem tego cytowania taniej propagandy, jednostronnej krytyki jednej strony przy bezkrytyce drugiej, przegadywania sie i imputowania matolstwa, wyzywania - przy całkowitym braku checi do przedstawienia konkretnych argumentów. 

Jest różnica między krytyką kogoś, nawet ostrą i krańcową, a chęcią totalnego przypieprzenia na oślep, byle go utopić w szambie.

No i to pół biedy - bo cała bieda w tym, że niewiele z tego wynika. 

Oczywiście zaraz usłyszę, że to zenkownie, że ja swoje - no i pewnie na tym sie skończy ten nasz dialog.

Ale przynajmniej się musiałem zastanowić, co mam napisać - i fajnie, że na dobranoc nie muszę krytykować wypociny jakiegoś cytowanego obojętnie przez kogo aparatczyka lub celebryty obojętnej w sumie dla mnie strony, wypisującego wk.....jace mnie brednie!

1.15 - nieźle...

Dobranoc :12_slight_smile:

• Lubię to 1

5 godzin temu, daggulka napisał:

A i owszem. Dokładnie tak.

Osobiście jestem przeciwko PIS, ale słucham wypowiedzi innych partii i obserwuję ich działania. Choć z tymi działaniami to licho, bo mają związane ręce. I to nie jest tak, że przyklaskuję PO. To, że jestem przeciwko PIS, nie znaczy że pałam miłością do PO.

I ja,jestem zdecydowanie przeciwko PIS ale mam innego swojego faworyta niż Kidawa.

Poznaję kandydata po tym co robi.Przeważnie co robi przez kilka lat.
Nie słucham co mówią.
Od lat nie przeczytałem (bo TV nie oglądam) niczego co mówi Kaczyński. Nic co mówi Kidawa,Schetyna,Budka,Hołownia,Duda i inni z prawicy. Bo jak się mówi: po czynach ich poznacie a nie nie po mowie...czy jakoś tak :) 

Tak się robi biznes :takaemotka:

A poważnie to mam nadzieję że jest to pomyłka chińskiego urzędnika

"Chiny kazały Włochom zapłacić za przekazane im środki ochrony osobistej. Jednak był to te same produkty, który wcześniej Włosi przekazali Państwu Środka bezpłatnie - twierdzi brytyjski tygodnik “The Spectator”."

https://businessinsider.com.pl/polityka/koronawirus-we-wloszech-chiny-kazaly-zaplacic-wlochom/ck5qb7n

Czytam newsy ze świata i coraz więcej optymistycznych wieści płynie ...

2 godziny temu, Buster napisał:

Tak się robi biznes :takaemotka:

A poważnie to mam nadzieję że jest to pomyłka chińskiego urzędnika

"Chiny kazały Włochom zapłacić za przekazane im środki ochrony osobistej. Jednak był to te same produkty, który wcześniej Włosi przekazali Państwu Środka bezpłatnie - twierdzi brytyjski tygodnik “The Spectator”."

Wspólna historia powinna zbliżać - Chiny  i WB maja kawał wspólnej nieodległej historii.

Może daleka analogia, i może źle pamiętam  - poprawcie, jeśli tak - Polski Rząd w Londynie płacił W. Brytanii za swoje funkcjonowanie, a polscy zołnierze ginęli za Bitwę o Anglię. 

2 godziny temu, joks napisał:

Czytam newsy ze świata i coraz więcej optymistycznych wieści płynie ...

to sarkazm czy serio? :12_slight_smile:

jakie? 

Ja zauważyłem tylko z Włoch - ale ludzie sie tam gdzie niegdzie ucieczyli -  i wyszły tłumy na zewnątrz.

Że nie szkoda im choćby własnych lekarzy i innych opiekujących, którzy już polegli w walce, jesli własne bezpeczeństwo mają gdzieś... 

Z naciskiem na polegli - bo praca przy zarażonych zasługuje na najwyższy szacunek i podziw, a oni są jak żołnierze na pierwszej linii frontu. Nasi oczywiście też.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...