Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

2 minuty temu, animus napisał:

zwłaszcza w takiej sytuacji, jaka jest teraz.

Tu nawet nie chodzi o dzisiejszą sytuację, tylko o procedury wprowadzone przy wdrożeniu e-recepty i okolicznych przepisów...

Moja córka-farmaceutka opowiada o wielu paradoksalnych sytuacjach, które ona musi ogarnąć, aby procedury się zgadzały, właściwie ona ma się podporządkować procedurom, a klient/pacjent nie może zrozumieć, ze ona inaczej NIE MOŻE POSTĄPIĆ... bo ryzykuje głową, bo system nie zaakceptuje transakcji...

5 minut temu, demo napisał:

farmaceutka ma przepisy.

Dokładnie tak jest!

1 minutę temu, bajbaga napisał:

To jest trochę inaczej.

Jest jeszcze inaczej... wypisują na rok... niby na rok... ale jeśli wykupujesz np. dwa miesiące po wystawieniu recepty, to ona musi te dwa miesiące odliczyć i może wydać tylko na pozostały okres... I jest jeszcze parę myków, których ona nie może przeskoczyć...

• Lubię to 1

Na pokładzie pełniącego dyżur bojowy na Pacyfiku lotniskowca USS "Theodore Roosevelt" wykryto ponad 100 przypadków koronawirusa; kapitan okrętu ocenia, że sytuacja wymyka się spod kontroli i apeluje do władz USA o pomoc - podaje "San Francisco Chronicle".

5 minut temu, uroboros napisał:

Tu nawet nie chodzi o dzisiejszą sytuację,

Chodzi o stwierdzenie.

Cytat

Roszczeniowa jesteś i tyle.

29 minut temu, animus napisał:

Jak niczego nie zażywasz, to nie zrozumiesz, zwłaszcza w takiej sytuacji, jaka jest teraz.

Proponujesz jej dodatkowe latanie po aptekach, jak będzie szczyt, czyli najwięcej osób łaziło z wirusem po mieście.

Jak nie zażywasz jak zażywam, przecież to ja pisałem na ten temat.

Nic jej nie proponuję, są przepisy, nie rozumiesz czy jak ?. Mnie też wypisze lek na taki czas na jaki pozwalają przepisy, rozumiesz czy nie bardzo ?

Skąd wiesz kiedy do cholery będzie jakiś tam szczyt ?, a może będzie już po szczycie, albo przed.

No ja nie wiem, wy zawsze tak macie że wszystko w tym kraju wam się nie podoba. 

Ktoś was tu trzyma czy jak ?.:bezradny:

Curwa nawet jak nie całkiem serio coś napisać to zaraz znajdzie się obrońca uciśnionych.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1

15 minut temu, bajbaga napisał:

Ale następne dawki tego leku, trzeba kupować w tej samej aptece, w której jest e-recepta.

Właśnie. Jeśli wykupią i nie będzie skąd zamówić, to zostanę na lodzie.

1 godzinę temu, daggulka napisał:

Powiedziała, że zdaje sobie sprawę, ale nie może wydać i koniec.

Taki paradoks.

miałem podobnie z lekami mojej mamy. To nie paradox, To nonsens.

• Lubię to 1

W mojej przychodni (byłej mojej - teraz jestem tylko rezydentem), e-recepty co jakiś czas powodują harmider - lekarze nie są zbyt biegli w komputeryzacji.

2 minuty temu, zenek napisał:

To nonsens.

Cóż... takie przepisy uchwalili/ustalili...

10 minut temu, animus napisał:

Chodzi o stwierdzenie.

OK, jasne.

32 minuty temu, bajbaga napisał:

dopowiem - mogą sprawdzić czy lek jest w hurtowni i której.

W hurtowni również, ale ja pisałem o aptekach. Każda może sprawdzić czy lek ma jakaś inna. Być może tylko w województwie, ale u nas to działa. Wciąż działa.

22 minuty temu, animus napisał:

W Koszalinie od piątku znowu działa targowisko miejskie 

U nas też odmykają. Władze uznały argumenty, że to i tak bezpieczniej niż w sklepie. Wiatr wywiewa wiarusy. Tyle, że zabroniono handlu towarami przemysłowymi. Jedynie żywność.

3 minuty temu, daggulka napisał:

Właśnie. Jeśli wykupią i nie będzie skąd zamówić

A dlaczego ma zabraknąć?

Jak zabraknie, to wyprodukują, ściągną i wydadzą.

Przeca masz zapas na ponad miesiąc.

Jak następna recepta zacznie obowiązywać, wykup ją.

23 minuty temu, bajbaga napisał:

Ale następne dawki tego leku, trzeba kupować w tej samej aptece, w której jest e-recepta.

Niekoniecznie. Można resztę wykupić w innej. Ja np. mam receptę na kilka opakować, a w aptece jest jedno. To mi nawet podpowiedzą w której i gdzie dostanę resztę.

Przed chwilą, bajbaga napisał:

A dlaczego ma zabraknąć?

Jak zabraknie, to wyprodukują, ściągną i wydadzą.

Przeca masz zapas na ponad miesiąc.

Jak następna recepta zacznie obowiązywać, wykup ją.

Oby. Dziś tylko 2 apteki w moim mieście miały cokolwiek. Jedna jedno opakowanie, druga pięć. I tyle — w pozostałych leku brak i informacja zwrotna, że na tę chwilę nie ma w hurtowniach. 2 tygodnie temu było podobnie (wtedy dali mi lek w mniejszej dawce, który wystarcza na 3 tygodnie, bo nie mieli nic innego). Ja też mam nadzieję, że to się zmieni.

Poczekam, co mam zrobić innego.

24 minuty temu, uroboros napisał:

bo system nie zaakceptuje transakcji...

To prawda. Czasami farmaceutki walczą, by system coś przyjął. Teraz np. w zasadzie nie można kupić leku recepturowego bez recepty. Nawet pełnopłatnego. Kiedyś dziewczyny jakoś załatwiały na to recepty, a teraz system nie przyjmie pieniędzy.  Tak mam np. z potasem. Muszę go uzupełniać, a normalnie nie kupi za cholerę.

5 minut temu, demo napisał:

Jak nie zażywasz jak zażywam, przecież to ja pisałem na ten temat.

To jeszcze gorzej, wiesz, a jednak próbujesz obrażać.:scratching:
Wystarczyło wyjaśnić dlaczego.
To są leki oddechowe, jak człowieka złapie, to dusi się, na stojąco.
Weź się ogarnij.

• Haha 1

2 minuty temu, retrofood napisał:

Niekoniecznie. Można resztę wykupić w innej. Ja np. mam receptę na kilka opakować, a w aptece jest jedno. To mi nawet podpowiedzą w której i gdzie dostanę resztę.

Mi dziś powiedziała farmaceutka, że po ostatnie opakowanie mam przyjść do nich, a nie do żadnej innej apteki.

9 minut temu, daggulka napisał:

Właśnie. Jeśli wykupią i nie będzie skąd zamówić, to zostanę na lodzie.

Nie to że się czepiam ale......Jak byś wykupiła wszystkie pięć opakowań ( a z tego w jaki sposób piszesz to mniemam że nie miałabyś skrupułów ) to ktoś na lodzie zostanie ...ale nie Ty ..:D

• Dziękuję 1

3 minuty temu, daggulka napisał:

Mi dziś powiedziała farmaceutka, że po ostatnie opakowanie mam przyjść do nich, a nie do żadnej innej apteki.

No widzisz, to u nas jest lepiej. I to w dwóch powiatach, bo ja jestem naczelny zaopatrzeniowiec lekowy. Załatwiam dla siebie i dla mamy. Mam te tematy opanowane biegle.

Chociaż i tak tzw. "resztówki" załatwiam najczęściej w tej samej, bo biorę fakturę i wolę wszystko na jednej. Mniej liczenia później i mniej papierów.

Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1

1 minutę temu, joks napisał:

Nie to że się czepiam ale......Jak byś wykupiła wszystkie pięć opakowań ( a z tego w jaki sposób piszesz to mniemam że nie miałabyś skrupułów ) to ktoś na lodzie zostanie ...ale nie Ty ..:D

Wiem, kurcze :(

I zobacz teraz jaki jest dramat z tymi lekami. A powinny być, choćby skały srały.

Choć teraz — nic nie jest pewne.

To racjonowanie leków musi być, inaczej byłby problem dla  innych osób zażywających te same leki.

Najgorsza jest niepewność wypracowana latami braku zaufania do systemu.

https://www.medonet.pl/koronawirus/to-musisz-wiedziec,zasieg-koronawirusa-covid-19--mapa-,artykul,54726942.html

https://infogram.com/copy-statystyki-koronawirusa-1hzj4onyqpv32pw

image.thumb.png.ddeab3300636654b124c33be79b0ab67.png

Ciekawy wykres - a pod linkiem wykres aktywny.

Polska tu b. ładnie wygląda :12_slight_smile:

I tu też - dzisiaj na razie 109 nowych zarażonych - czy to Prima Aprilis????

image.png.d07694f454529e27acc7455a2aeab99a.png

• Lubię to 1

1 godzinę temu, demo napisał:

Jaki paradoks ?, Kobieta daje Ci lek na trzy miesiące, a Ty nie bo ja chcę na pół roku.

Daga ma rację bo teraz receptą może lekarz wydać przy lekach  na przewlekle choroby tak jak np.cukrzyca czy nadciśnienie może wydać na pół roku, w tamtym roku było max na trzy miesiące ale wydana e-recepta jest ważna dopóki się nie wybierze całej ilości leków i można np z tą sama e-recepta chodzić co miesiąc do apteki (nie wiem czy do tej samej czy można do różnych) i wybierać leki na miesiąc ale to jest tylko dobra i nie przymusowa wola chorego a nie aptekarza bo np kogoś nie stać zapłacić jednorazowo za leki które starczą na sześć miesięcy.

1 godzinę temu, demo napisał:

Heniu no nie wiem czy to e-recepta czy coś innego, w każdym razie jak wcześniej byłem kilka miechów temu to musiałem wyciągnąć kartotekę i czekać pod gabinetem.

A teraz tak jak napisałem było, więc pomyślałem że to z powodu tej epidemii. 

Tez tak robiłem w tamtym roku i w poprzednich. Nieraz udawało mi się tylko że zgłosił w recepcji że przyszedłem po receptę i nie musiałem czekać na wizytę tylko pielęgniarka przynosiła już wypisaną receptę.

1 minutę temu, animus napisał:

To racjonowanie leków musi być, inaczej byłby problem dla  innych osób zażywających te same leki.

Najgorsza jest niepewność wypracowana latami braku zaufania do systemu.

Tyle, że problem lekowy jest pochodną koronawirusa i spadkami dostaw surowców z Chin. Przecież na przełomie roku była tragedia ze zwykłą metforminą. Lekiem zażywanym przez kilka milionów cukrzyków. Nie było i już. To na niej przećwiczyłem w styczniu możliwości dziewczyn z farmacji. Bo jako stały (prawie) klient, zostawiający miesiąc w miesiąc ponad pięć stów w aptece, a czasami i siedem, jakoś jestem pamiętany.

10 minut temu, animus napisał:

Weź się ogarnij.

Weź się od....dol.:ranting:

• Lubię to 1
  • Haha 1

6 minut temu, joks napisał:

.Jak byś wykupiła wszystkie pięć opakowań. 

Tu też można to podciągnąć na plus, robienie zapasów powoduje rzadsze wyłażenie z domu, a to jedyne narzędzie do walki z wirusem.
Jak za czas x po ostatnie opakowanie się zgłosi do nich, a tam zamknięte,  wszyscy na kwarantannie.
:scratching:

• Lubię to 1

Z e-receptami (a wcześniej z papierowymi) jest w 95% problem tylko wtedy kiedy odbierasz receptę w recepcji/rejestracji.

Wtedy pielęgniarki wypisują/drukują receptę, a podpisuje hurtem lekarz pierwszego kontaktu.

Te 5% to recepty wypisywane/drukowane przez lekarza prowadzącego.

Ale tak czy siak powinnaś zawsze sprawdzać co jest napisane na recepcie - zwłaszcza dawkowanie i termin/terminy wykupu.

To co napisałem (te procenty), dotyczy placówek z którymi współpracowałem, ale myślę że w innych jest tak samo.

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)

2 minuty temu, zenek napisał:

No nie wiem. Z tej grafiki wynika, że pomiędzy 20 a 25 dniem we wszystkich bardzo obecnie obciążonych koronawirusem krajach nie było zasadniczo zachorowań, a rozpędziło się u nich od 35 dnia (Włochy), a im dalej w las, tym gorzej pozostałe kraje z wykluczeniem Chin i Szwajcarii). U nas dobrze byłoby, żeby płasko, a widać, że już lekko pomyka w górę czerwona kreska i że tam w ogóle jest.

Chyba że ja coś źle patrzę lub interpretuję :scratching:. Wyprowadzi mnie ktoś z błędu?

53 minuty temu, demo napisał:

Kobieto ja to rozumiem że chciałaś się asekurować i zabezpieczyć, a farmaceutka ma przepisy. Też trzeba to zrozumieć i uszanować. 

Tylko pytanie czy faktycznie są takie przepisy, bo teraz wszyscy powołują się na jakieś przepisy związane z tą pandemią, nieraz aż na wyrost a sprawdzić czy dokopać się czy faktycznie takie przepisy obowiązują nieraz jest niemożliwe.

Mi się wydaje że te przepisy wymyślił sobie farmaceuta na poczekaniu bo za miesiąc czy dwa ten lek będzie droższy więc po co sprzedać teraz taniej  jak można sprzedać za miesiąc drożej, a pacjent wiadomo kupić musi leki.

image.png.a3530cf0373bbef18e33abeee07888ac.png

"

Krajem o największej liczbie przypadków są Stany Zjednoczone, według danych zebranych przez Johns Hopkins University. Szybko zbliża się do 200 000 potwierdzonych przypadków, co stanowi ponad dwukrotność oficjalnej liczby w Chinach.

W Chinach zginęło około 3300 osób - ale Stany Zjednoczone, Włochy, Hiszpania i Francja mają teraz więcej ofiar śmiertelnych."

https://www.bbc.com/news/world-51235105

• Lubię to 1

12 minut temu, demo napisał:

Weź się od....dol.:ranting:

Ojjjjjjjj :th_0girl_impossible:

10 minut temu, bajbaga napisał:

Ale tak czy siak powinnaś zawsze sprawdzać co jest napisane na recepcie - zwłaszcza dawkowanie i termin/terminy wykupu.

Nie mam możliwości. Przychodnia zamknięta, po recepty się dzwoni i otrzymuję wtedy czterocyfrowy (sorry) numerek, który razem z peselem dyktuję przy okienku w aptece. I nic więcej.

Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)

No widzisz Dagmara co narobiłaś? Coś w rodzaju hejtu.
A dema i joksa pytam jak często gdy wykupywali leki dla siebie pytali farmaceutkę/tę czy starczy dla następnych klientów. I dobrowolnie rezygnowali z części gdy dowiadywali się że jest mało. Czy raczej brali wszystko przepisane.

• Lubię to 2

1 minutę temu, daggulka napisał:

Chyba że ja coś źle patrzę lub interpretuję :scratching:. Wyprowadzi mnie ktoś z błędu?

Daga, każdy kraj inaczej prowadzi statystyki, a Chińczycy jeszcze kłamali i kłamią, gdyż zniknęło u nich (podobno) 21 milionów abonentów telefonicznych. Dlatego wszystkie te porównania niewiele są warte. A tendencje są porównywalne.

1 minutę temu, Buster napisał:

No widzisz Dagmara co narobiłaś? Coś w rodzaju hejtu.
A dema i joksa pytam jak często gdy wykupywali leki dla siebie pytali farmaceutkę/tę czy starczy dla następnych klientów. I dobrowolnie rezygnowali z części gdy dowiadywali się że jest mało. Czy raczej brali wszystko przepisane.

No oczywiście. Jak mogłeś zwątpić?

• Haha 1

11 minut temu, animus napisał:

Tu też można to podciągnąć na plus, robienie zapasów powoduje rzadsze wyłażenie z domu, a to jedyne narzędzie do walki z wirusem.
Jak za czas x po ostatnie opakowanie się zgłosi do nich, a tam zamknięte,  wszyscy na kwarantannie.
:scratching:

Ale ktoś inny miał nie będzie i się udusi ..

• Dziękuję 1

Warszawa nie pozwoliła Czechom wracać do domu przez polskie terytorium, więc ci nie przepuszczają przez swój kraj Polaków. - Chcemy z wami rozmawiać, ale nic z tego nie wychodzi - mówi czeski dyplomata.

Lubosz, biznesmen z Karniowa na Śląsku Opawskim, kupił wczasy w Egipcie z polskiego biura podróży - dla siebie, żony i dwójki dzieci. Wylot był z najbliższego lotniska, czyli z Pyrzowic pod Katowicami. 15 marca mieli wrócić z Egiptu do Pyrzowic, zabrać samochód z parkingu i od razu udać się do siebie...

Na lotnisku w Marsa Alam nie wpuszczono ich jednak do samolotu, bo wówczas Polska z powodu epidemii koronawirusa zamknęła granice dla wszystkich cudzoziemców bez wyjątku.

– Większość przypadków zakażeń przychodzi z zagranicy – tłumaczył premier Mateusz Morawiecki.

Lubosz z rodziną zostali pozostawieni sami sobie. Do kraju wrócili dopiero samolotem, który czeski rząd wysłał po swoich obywateli.

Wojna polsko - czeska z kwarantanną w tle

– Z naszych szacunków wynika, że takich przypadków jest kilkaset – mówi Jaromir Vehrych z ambasady Czech w Warszawie.

To nie tylko turyści, którzy wyjechali za granicę z polskimi biurami podróży, ale ok. 150 Czechów, którzy wracali do kraju przez Warszawę. Z informacji ambasady wynika, że LOT anulował ich bilety i zostawił samych sobie. Powrót do kraju musieli organizować sobie sami, za własne pieniądze.

– Polska wpuściła tylko 46 naszych obywateli do Polski, z lotniska od razu wywieziono ich do Czech specjalnym autokarem. Nie pozwolono im nawet zrobić przerwy na skorzystanie z toalety. Inna grupa 19 podróżnych po wylądowaniu w Warszawie musiała natychmiast wylecieć specjalnym samolotem do Niemiec – relacjonuje Vehrych.

Do tego dochodzą Czesi w krajach bałtyckich, którzy też nie mogą pojechać do domu przez Polskę.

– W takiej sytuacji są kolejne setki naszych obywateli – mówi dyplomata.

Wstydź się, Polsko

Czesi nie są jedynym narodem, który ucierpiał za sprawą zamknięcia granic. Z Niemiec nie mogły wrócić do domu setki Litwinów, Łotyszy i Estończyków. Rządy krajów bałtyckich zaczęły negocjować z Warszawą – pojawił się pomysł, by Bałtowie pojechali do domu przez Polskę w eskorcie policji. Jednak rozmowy nie przyniosły żadnych efektów.

Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)

5 minut temu, daggulka napisał:

Nie mam możliwości.

Wbrew pozorom - masz.

Prosisz farmaceutę żeby wydrukował, lub pokazał na ekranie receptę.

Jak wszystko Ci pasi - dygasz i mówisz dziękuję :th_girl_hideface:

Jak Ci nie pasi (termin wykupu, dawka, zgłaszasz uwagi w recepcji (nawet telefonicznie) i sprawa będzie załatwiona.

W Twojej kartotece powinny być zalecenia łącznie, z nazwą leku i dawkami (to na tej podstawie pielęgniarki drukują/wystawiają receptę - poproś o wydrukowanie, jeśli ich nie masz (a powinnaś mieć).

Jeszcze tak mnie naszło odnośnie tych e-recept bo doczytałem że piszecie że należy pozostałą niewybraną część leków wybrać w tej samej aptece a mi sie wydaje że to kolejny wymysł farmaceuty aby kasa mu nie uciekła. Logiczne jest że ta e-recepta jest w systemie i do której apteki by się nie poszło farmaceutka sprawdza w systemie i wie ile leków już zeszło z tej e-recepty a ile jeszcze może wydać. Do tej samej apteki chodziło się z papierowymi receptami gdy dobierało się leki.

Co do ważności recepty to była ważna przez miesiąc, nawet gdy była wydana na trzy miesiące a udało się z nią do apteki po upływie miesiąca to recepta już nie była ważna.

7 minut temu, bajbaga napisał:

W Twojej kartotece powinny być zalecenia łącznie, z nazwą leku i dawkami (to na tej podstawie pielęgniarki drukują/wystawiają receptę - poproś o wydrukowanie, jeśli ich nie masz (a powinnaś mieć).

Dostałam od specjalisty, napisane ręcznie na jakimś druku. Dostałam, żeby nie musieć co miesiąc czekać w kolejce do specjalisty, tylko żeby lekarz ogólny mógł mi przepisywać. Nie mam tego, pozostawiono w kartotece u lekarza ogólnego. I tak już nieważne, leków wystarczy mi do lipca (z tym ostatnim opakowaniem, które mam nadzieję kupić), a w lipcu i tak mam się odmeldować na spirometrię i inne takie tam goowna. Wtedy zweryfikują sposób dalszego leczenia.

Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)

27 minut temu, joks napisał:

Ale ktoś inny miał nie będzie i się udusi ..

To jest argument.

Kiedyś w dobie kryzysu były kartki, teraz są e-kartki?

Kartka_na_mleko.jpg

To zaczęło się przez to, że coraz więcej lekarstw wywożonych było-jest za granicę i tam sprzedawanych z większym niż u nas zyskiem.

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)

1 godzinę temu, retrofood napisał:

Czesi nie są jedynym narodem, który ucierpiał za sprawą zamknięcia granic. Z Niemiec nie mogły wrócić do domu setki Litwinów, Łotyszy i Estończyków. Rządy krajów bałtyckich zaczęły negocjować z Warszawą – pojawił się pomysł, by Bałtowie pojechali do domu przez Polskę w eskorcie policji. Jednak rozmowy nie przyniosły żadnych efektów.

Wybiórcza jak zwykle kłamie, bo był specjalny pociąg który wiózł tych co chcieli wrócić, Litwinów Łotyszy i kogo tam jeszcze.

A lemingi jak zwykle łykają wszystko jak leci.

Te ciule sprzedajne srają we własne gniazdo, a lemingi im jeszcze brawo biją.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1

W tygodniu przedświątecznym, czyli w dniach 7-10 kwietnia, sklepy Biedronka będą czynne całą dobę.

https://strefabiznesu.pl/w-tygodniu-przedswiatecznym-czyli-w-dniach-710-kwietnia-sklepy-biedronka-beda-czynne-cala-dobe/ar/c3-14893549

Dlatego uwzględniając nowe zarządzenia, wydłużamy godziny pracy sklepów, by móc obsłużyć wszystkich klientów, zapewniając jednocześnie większe bezpieczeństwo i komfort- mówi Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka,cytowany w komunikacie prasowym.

W USA wydaje się, że wirus został spuszczony z łańcucha 

Zobaczcie jaka jest regularność, kilka dni rośnie powoli, a potem strzał.

wqFesuR.png

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)

4 minuty temu, animus napisał:

W USA wydaje się że wirus został spuszczony z łańcucha 

Zobaczcie jaka jest regularność, kilka dni rośnie powoli, a potem strzał.

Tak działa. Z dnia na dzień powiela się ilość osób zakażonych.

W epidemii wyniki są zawsze większe, niż wskazują raporty, więc niewątpliwie mają tam niezłą jazdę :(

1 godzinę temu, Buster napisał:

A ja Ci chętnie odpowiadam na to pytanie.

Po to właśnie są przepisy w aptekach żeby nikt nie musiał tego robić i nie wiem jak Joks, ale ja się nigdy nie pytam, bo nie chcę się narażać na to by farmaceutka patrzyła na mnie jak na idiotę.:icon_idea: 

• Lubię to 1

40 minut temu, animus napisał:

W USA wydaje się, że wirus został spuszczony z łańcucha 

Przecież oni tak samo jak Ruscy, są najlepsi na świecie i nie przestraszą się żadnego wirusa!

A co dopiero takiego w koronie...

5 godzin temu, animus napisał:

Joks to pewnie nie pamięta kiedy był u lekarza.

Był okres że się nachodziłem ....

Teraz raz w roku .

5 minut temu, joks napisał:

Był okres że się nachodziłem ....

Teraz raz w roku .

Ja odwrotnie,kiedyś raz do roku a teraz niestety częściej.
Świetną opcją jest wykup świadczeń medycznych dla członka rodziny w firmie w której bliski pracuje. Oczywiście jeśli firma oferuje taki pakiet.
Dla mnie i żony córka wykupiła i specjalistów mam prawie od ręki.Terminy kilkudniowe. 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Utwórz nowe...