Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

1 minutę temu, retrofood napisał:

Wybory na telefon.... no kurna, ten żart to wszystkie dowcipy dzisiaj przebija.

Wszak to Prima Aprilis ;)

Roczniki „daleko posunięte” zajmujące pierwsze ławki w przybytkach wiary i modlitwy najpewniej nie mają smartfonów. Może nie byłoby to takie głupie wyjście ;):icon_biggrin:

• Haha 1

1 godzinę temu, bajbaga napisał:

To jest procedura która ma kilka lat - przewidziana dla osób które nie mogą przyjść osobiście do przychodni.

Wcześniej zapodałem link do ustawy.

A tam jak byk pisze:

- ktoś musi przynieść kopertę do głosowania, wręczaną do rąk za pokwitowaniem odbioru,

- zaklejona koperta do głosowania jest odbierana od głosującego (też za pokwitowaniem).

Jesteś człowiekiem wielkiej wiary, że można to ogarnąć logistycznie, mając na karku termin około 30 dniowy.

Jaki 30-dniowy??? Senat ma 30 dni na odniesienie się do projektu ustawy. A dopóki jest tylko projekt, to nie można finansować żadnych wydatków na przygotowania. Czyli długopis ma szansę podpisać ustawę gdzieś około 3 maja.

• Lubię to 1

1 minutę temu, uroboros napisał:

ty do mnie, czy koło mnie?

no do ciebie - pokazałem ci jak szukać, to szukaj, skoro twierdzisz, że krytykował zawsze tak samo, bez względu na władzę

• Lubię to 1

Moim zdaniem - najrozsądniejsza propozycja.

Cytat

Propozycja Jarosława Gowina jest godna poparcia. Nowelizacja konstytucji przedłużająca kadencję prezydenta i oznaczająca nowe wybory wiosną 2021 r. to pozytywne rozwiązanie służące bezpieczeństwu zdrowotnemu Polaków i skutecznej walce z epidemią

więcej: https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-a-wybory-ujazdowski-i-zalewski-popieraja-propozycje-gowina/x0wjwdr 

• Lubię to 2

1 minutę temu, daggulka napisał:

Roczniki „daleko posunięte” zajmujące pierwsze ławki w przybytkach wiary i modlitwy najpewniej nie mają smartfonów. Może nie byłoby to takie głupie wyjście

lekceważenie starych ludzi to oczywiście normalne dla nowoczesnej Europejki?

• Lubię to 1

5 minut temu, retrofood napisał:

A dopóki jest tylko projekt

to obowiązuje podpisana  ustawa, w starym brzmieniu o głosowaniu dla poddanych kwarantannie i 60+

Zasady takie same dostarczenie, pokwitowanie, ................

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)

5 minut temu, retrofood napisał:

Jaki 30-dniowy??? Senat ma 30 dni na odniesienie się do projektu ustawy. A dopóki jest tylko projekt, to nie można finansować żadnych wydatków na przygotowania. Czyli długopis ma szansę podpisać ustawę gdzieś około 3 maja.

Jak dasz łapówkę jego szefowi to załatwi na cito.:4_16_1:

Retruś to przebija ten 1234, he he.:P

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1

7 minut temu, bajbaga napisał:

Moim zdaniem - najrozsądniejsza propozycja.

dacie rady wytrzymać jeszcze do następnej wiosny pod tą okrutną władzą?:takaemotka: uuuuuuuuaaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaaaaa

Już widzę KOD z transparentem: "Byle do Wiosny". :yahoo:

Biedroń to chyba uzna za przepowiednię 9_9

No i społeczeństwo może zdąży dojrzeć do tego cywilizacyjnego :takaemotka: wyboru....

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1

5 minut temu, bajbaga napisał:

Problem w tym, że pod płaszczykiem takiej nowelizacji, o czwartej dwadzieścia nad ranem Ukochany Przywódca ostanie w nocy obwołany Wyzwolicielem i Zbawcą Narodu, co w tejże konstytucji zostanie zapisane.

Takich podpuch to już parę było. 

• Lubię to 1
  • Haha 1

1 minutę temu, uroboros napisał:

Nie twierdzę, tylko pytam co na nich znalazłeś...

no przecież zacytowałem - zza maseczki ne widzisz? Nie zakłada się jej na oczy ....

• Lubię to 1

6 minut temu, bajbaga napisał:

to obowiązuje podpisana  ustawa, w starym brzmieniu o głosowaniu dla poddanych kwarantannie i 60+

Zasady takie same dostarczenie, pokwitowanie, ................

Ale 10 milionów kopert na to kupić nie da rady. Chyba, że z odroczoną płatnością.

8 minut temu, zenek napisał:

lekceważenie starych ludzi

Przecież nie wszystkich starych ludzi... ja nie poczułem się zlekceważony!

3 minuty temu, zenek napisał:

no przecież zacytowałem - zza maseczki ne widzisz? Nie zakłada się jej na oczy ....

Nie pokazuj mi JAK SZUKAĆ, tylko pokaż CO ZNALAZŁEŚ!

2 minuty temu, retrofood napisał:

Ale 10 milionów kopert na to kupić nie da rady. Chyba, że z odroczoną płatnością.

Od kilku dni o tym piszę, że moim zdaniem, głosowanie kor w zapodanym terminie, nie jest to możliwe z przyczyn logistycznych.

4 minuty temu, retrofood napisał:

Co tam - będzie jedna przechodnia, Senat zatwierdzi :takaemotka:

Albo wirtualna - kto jej nie zobaczy, bedzie się wstydził publicznie 

Będzie musiał powiedzieć w TV: Nie widziałem, nie widziałem, a powinieniem! Przepraszaaaaaaaaam! :zalamka:

5 minut temu, uroboros napisał:

Przecież nie wszystkich starych ludzi... ja nie poczułem się zlekceważony!

A ja tak - a czuję sie staro, jak słucham tych waszych utyskiwań i gonitwy myśli 

• Lubię to 1

14 minut temu, zenek napisał:

lekceważenie starych ludzi to oczywiście normalne dla nowoczesnej Europejki?

To było raczej żartobliwe stwierdzenie faktu.

6 minut temu, retrofood napisał:

Problem w tym, że pod płaszczykiem takiej nowelizacji, o czwartej dwadzieścia nad ranem Ukochany Przywódca ostanie w nocy obwołany Wyzwolicielem i Zbawcą Narodu, co w tejże konstytucji zostanie zapisane.

Takich podpuch to już parę było. 

A coś pozytywnego na tym Świecie dostrzegasz, bo piszesz jak stary tetryk, a jesteś młodszy .....

Polityka, dobra polityka, to umiejętność kompromisu - jak dla mnie takie rozwiązanie jest dobre.

6 minut temu, zenek napisał:

a czuję sie staro, jak słucham tych waszych utyskiwań i gonitwy myśli 

Jest wyjście - nie słuchaj :91_thumbsup:

będziesz młodszym :yahoo:

się czuł...

Edytowano przez uroboros (zobacz historię edycji)

7 minut temu, uroboros napisał:

pokaż CO ZNALAZŁEŚ!

to:

1 godzinę temu, zenek napisał:

http://www.eecpoland.eu/2016/pl/prelegenci/marek-rozkrut,5734.html

Marek Rozkrut

Stanowisko: Partner, Główny Ekonomista

Główny ekonomista EY, szef Zespołu Analiz Ekonomicznych, wykładowca SGH. W latach 2009-2012 dyrektor departamentu analiz w MF, przewodniczący polskiej delegacji w Komitecie Polityki Ekonomicznej OECD. Kierował pracami Zespołu Badań i Analiz Zagranicznych w NBP.

https://www.facebook.com/25latVLO/posts/marek-rozkrut-dr-nauk-ekonomicznych-absolwent-v-lo-rocznik-1996od-1-czerwca-2012/1041468605863300/

Marek Rozkrut, dr nauk ekonomicznych, absolwent V LO, rocznik 1996.

Od 1 czerwca 2012 r. kieruje Zespołem Strategii Ekonomicznej i pełni funkcję Głównego Ekonomisty firmy doradczej Ernst & Young.

Wcześniej pełnił m. in. funkcję Dyrektora Departamentu Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki w Ministerstwie Finansów, gdzie odpowiadał za przygotowanie analiz i prognoz makroekonomicznych oraz fiskalnych. Nadzorował prace Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Wprowadzenia Euro przez Rzeczypospolitą Polską, był przewodniczącym Międzyinstytucjonalnego Zespołu Roboczego do spraw Makroekonomicznych oraz przewodniczącym polskiej delegacji w Komitecie Polityki Ekonomicznej OECD. Kierował pracami Zespołu Badań i Analiz Zagranicznych w Narodowym Banku Polskim.

• Lubię to 1

2 minuty temu, daggulka napisał:

Nie zaznaczyłaś na wstępie i zenio nie załapał :bezradny:

Przed chwilą, zenek napisał:

to:

To już pokazałeś... ale gdzie ich wypowiedzi, te niekrytykujące, czy te krytykujące...

• Lubię to 2

5 minut temu, daggulka napisał:

aha - że niby starsi ludzie źle głosują? Szczegolnie ci, co się modlą? Ciekawy wniosek. Blisko już do ubezwlasnowolnienia.

Nieźle pachnie.

Czy wy choć troche myślicie, jak piszecie - bo tak sobie myślę - że jednak nie myślicie.

Mam taką nadzieję ..., że jednak myślicie inaczej....

• Lubię to 1

aha - że niby starsi ludzie źle głosują? Szczegolnie ci, co się modlą? Ciekawy wniosek. Blisko już do ubezwlasnowolnienia.

Nieźle pachnie.

Czy wy choć troche myślicie, jak piszecie - bo tak sobie myślę - że jednak nie myślicie.

Mam taką nadzieję ..., że jednak myślicie inaczej....

Za bardzo spinasz poślady. Zdecydowanie. I to Ty. Niekwestionowany mistrz nieprzemyślanego sarkazmu. Wstydź się !!!

• Haha 1

Rozwaliło mnie stwierdzenie:

"Zakażenia na 100 tys. mieszkańców 6,3".

Taki chłyt małketingowy.

Powinni to zamienić na:

"Zakażenia na ... wykonanych testów"

Wtedy byłoby miarodajne.

5 minut temu, daggulka napisał:

Za bardzo spinasz poślady. Zdecydowanie. I to Ty. Niekwestionowany mistrz nieprzemyślanego sarkazmu. Wstydź się !!!

To nie jest spinanie pośladów, tylko ZENKOWANIE... nikt tak nie potrafi... to jego wynalazek i tylko jego domena...

3 minuty temu, daggulka napisał:

Za bardzo spinasz poślady. Zdecydowanie. I to Ty. Niekwestionowany mistrz nieprzemyślanego sarkazmu. Wstydź się !!

jest takie przysłowie, dagulka:

"Co na myśli, to w gębie (albo na języku)!"

I czasem ta myśl jest z przyzwyczajenia, bez refleksji. To miałem na myśli..

• Lubię to 1

1 minutę temu, daggulka napisał:

Powinni to zamienić na:

Wtedy byłoby miarodajne.

Ale nie tak ładnie wyglądałoby...

1 minutę temu, zenek napisał:

bez refleksji.

Otóż to - bez refleksji...

jest takie przysłowie, dagulka:

"Co na myśli, to w gębie (albo na języku)!"

I czasem ta myśl jest z przyzwyczajenia, bez refleksji. To miałem na myśli..

No cóż. Jeśli właśnie tą domeną kierujesz się, wypowiadając się na forum, to nie świadczy dobrze o Tobie.

23 minuty temu, retrofood napisał:

Patrzcie ludzie kopert nie da się kupić, ale sprzętu w rodzaju maseczek, kombinezonów, respiratorów, testów, to według takich miało być na pstryknięcie skolko ugodno.

• Lubię to 1

19 minut temu, bajbaga napisał:

A coś pozytywnego na tym Świecie dostrzegasz, bo piszesz jak stary tetryk, a jesteś młodszy .....

Jak okiem sięgnę, to od Ukochanego Przywódcy niczego dobrego jeszcze nie otrzymałem. Nie dziw się więc, że już nie oczekuję.

21 minut temu, bajbaga napisał:

Polityka, dobra polityka, to umiejętność kompromisu - jak dla mnie takie rozwiązanie jest dobre.

Zgoda na zmianę konstytucji z nożem przyłożonym do gardła nie jest dobrym kompromisem.

• Lubię to 2

2 minuty temu, daggulka napisał:

Rozwaliło mnie stwierdzenie:

"Zakażenia na 100 tys. mieszkańców 6,3".

Taki chłyt małketingowy.

Powinni to zamienić na:

Wtedy byłoby miarodajne.

to z:

https://forsal.pl/artykuly/1461198,koronawirus-w-polsce-przyrost-zakazen-koronawirusem-w-polsce-aktualny-wykres.html

Bardzo fajne wykresy, aktualne i aktywne pod myszą.

6.3/100 tys jest miarodajne w kontekscie: ilość zakażonych wykrytych na 100tys 

statystyka i tyle

Ale chcesz, to masz!

Wszystko jest aktualne jawne i dokładne:

https://www.politykazdrowotna.com/54757,covid-19-raport-polska-zmarla-13-osoba-zakazona-koronawirusem-1330

Clipboard02.png.0a15cb9126f7225e2076406c7063eb55.png

Clipboard02.png.be262a74a42de238961ac15202d7d17a.png

tu coś innego: 

Kiedy można wyjść z domu? Oto najważniejsze pytania ws. nowych zasad bezpieczeństwa

https://forsal.pl/transport/aktualnosci/artykuly/1463517,koronawirus-kiedy-mozna-wyjsc-z-domu-oto-najwazniejsze-pytania-ws-nowych-zasad-bezpieczenstwa.html

15 minut temu, retrofood napisał:

Jak okiem sięgnę, to od Ukochanego Przywódcy niczego dobrego jeszcze nie otrzymałem

rozumiem -o d poprzedniego stale coś dostawaleś :takaemotka:

• Lubię to 1

3 godziny temu, demo napisał:

Do czego Ci potrzebne to wiedzieć ?

Z numerem jeszcze musisz podać swój numer PESEL.

A nie chodzi czasami o tzw e-receptę? Ja już w tamtym tygodniu tak miałem ale leki jakich potrzebuje biorę non stop czyli wystarczyło zgłosić że mi już brakło.

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

A nie chodzi czasami o tzw e-receptę? Ja już w tamtym tygodniu tak miałem ale leki jakich potrzebuje biorę non stop czyli wystarczyło zgłosić że mi już brakło.

Zgłosić oczywiście wystarczy i przepiszą. Ale. U mnie to tak pięknie nie wygląda. Nauczona doświadczeniem, że mojego leku nie ma już w aptekach i hurtowniach, poprosiłam o wypisanie 3 opakowań. Poświęciłam 2 godziny na obdzwonienie tych okolicznych i bardziej odległych aptek i okazało się, że jedna apteka dysponuje 5 opakowaniami. Pełna nadziej, tuż po pracy, pojechałam. Na miejscu okazało się, że pani farmaceutka może wydać mi jedno opakowanie, ponieważ  może mi wydać mi taką ilość leku, jaka wystarczy na max. 180 dni. Mówię, że mam zapisaną podwójną dawkę. Ona mi na to, że system przewiduje dawkę pojedynczą. Po krótkiej negocjacji zgodziła się wydać mi dwa opakowania. Po czym powiedziała, że po to ostatnie mogę przyjść, kiedy skończy mi się pierwsze opakowanie. Zapytałam, czy ona zdaje sobie sprawę z trudności ze znalezieniem w aptekach tego leku i jak już przyjdę, może okazać się, że oni go nie będą mieć na stanie? Powiedziała, że zdaje sobie sprawę, ale nie może wydać i koniec.

Taki paradoks.

Jaki paradoks ?, Kobieta daje Ci lek na trzy miesiące, a Ty nie bo ja chcę na pół roku.

Roszczeniowa jesteś i tyle.;)

A jakiegoś zamiennika na roszczeniowość nie produkują ?xD

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

Heniu no nie wiem czy to e-recepta czy coś innego, w każdym razie jak wcześniej byłem kilka miechów temu to musiałem wyciągnąć kartotekę i czekać pod gabinetem.

A teraz tak jak napisałem było, więc pomyślałem że to z powodu tej epidemii. 

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1

17 minut temu, demo napisał:

Jaki paradoks ?, Kobieta daje Ci lek na trzy miesiące, a Ty nie bo ja chcę na pół roku.

A jakiegoś zamiennika na roszczeniowość nie produkują ?xD

No tak. Przecież Ty się nie znasz. Sorrry, już wyjaśniam. Lek jest sterydem wziewnym w atomizerze. Z reguły wygląda to tak, jak ostatnim razem. 20 lutego otworzyłam opakowanie (znam datę, ponieważ mam obowiązek zapisać w dniu otwarcia na opakowaniu), używałam w dawce pojedynczej, a w okresie zaostrzonych objawów w dawce podwójnej dwa razy dziennie, według zaleceń lekarza (tak pół na pół to wychodzi). W dniu 25 marca atomizer nie miał już leku. Najdłużej służyło mi opakowanie z przełomu listopada i grudnia (szaleństwo - 1,5 miesiąca). Nie wiem, kto oszukuje, ale te 180 dawek, to liczy chyba jakiś kompletny nieuk.

Więc nie zarzucaj mi postawy roszczeniowej, albo zastanów się na drugi raz, co piszesz.

Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)

24 minuty temu, daggulka napisał:

Poświęciłam 2 godziny na obdzwonienie tych okolicznych i bardziej odległych aptek i okazało się, że jedna apteka dysponuje 5 opakowaniami.  

Po co dzwoniłaś? W dowolnej aptece sprawdzają kto i gdzie ma. Mają to w systemie, kilka sekund i wiesz.

Cytat

Na miejscu okazało się, że pani farmaceutka może wydać mi jedno opakowanie, ponieważ  może mi wydać mi taką ilość leku, jaka wystarczy na max. 180 dni. Mówię, że mam zapisaną podwójną dawkę. Ona mi na to, że system przewiduje dawkę pojedynczą.  

Musisz mieć dawkowanie wpisane w receptę. Ja raz nie miałem i też wynikły problemy.

A nie miałem, bo lekarzowi się nie chciało wpisać. Skoro biorę recepty od kilkunastu lat, to przecież wiem jak zażywać... Tyle, że system nie wiedział.

Przed chwilą, retrofood napisał:

Po co dzwoniłaś? W dowolnej aptece sprawdzają kto i gdzie ma. Mają to w systemie, kilka sekund i wiesz.

W żadnej aptece mi tego nie powiedziano  O.o

9 minut temu, daggulka napisał:

W żadnej aptece mi tego nie powiedziano  O.o

Dlatego Ci podpowiadam. :icon_biggrin:

- Proszę sprawdzić kto ma i gdzie! - się mówi.

Nie raz z tego korzystałem, nawet w punktach aptecznych na zapadłych wsiach. Wszystko jest teraz w systemie.

stypa.jpg.3b42f87d6b393ac4ad745637b68a6892.jpg

Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1

dopowiem - mogą sprawdzić czy lek jest w hurtowni i której.

Można też zamówić lek.

Ale tak było przed epidemią.

Mam nadzieję że to se vrati pane havranek, to se vrati 

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1

13 minut temu, daggulka napisał:

Więc nie zarzucaj mi postawy roszczeniowej, albo zastanów się na drugi raz, co piszesz.

Kobieto ja to rozumiem że chciałaś się asekurować i zabezpieczyć, a farmaceutka ma przepisy. Też trzeba to zrozumieć i uszanować. 

• Lubię to 1
  • Zmieszany 1

24 minuty temu, demo napisał:

Jak niczego nie zażywasz, to nie zrozumiesz, zwłaszcza w takiej sytuacji, jaka jest teraz.

Proponujesz jej dodatkowe latanie po aptekach, jak będzie szczyt, czyli najwięcej osób łaziło z wirusem po mieście.

• Haha 1

2 minuty temu, demo napisał:

Kobieto ja to rozumiem że chciałaś się asekurować i zabezpieczyć, a farmaceutka ma przepisy. Też trzeba to zrozumieć i uszanować. 

Rozumiem. Ale dla ludzi sytuacja nie do pozazdroszczenia, jeśli okaże się, że za nie wiem miesiąc, dwa już w ogóle nie będą mogli nigdzie kupić leku ratującego życie. Dramat.

1 minutę temu, demo napisał:

To jest trochę inaczej. 

Wypisują e-receptę na max 6 m-cy.

Kupujesz jak chcesz na 1 m-c, albo na kilka miesięcy - chyba że lek jest "specjalnej troski") i można kupować tylko raz na np.  1 miesiąc.

Ale następne dawki tego leku, trzeba kupować w tej samej aptece, w której jest e-recepta.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Utwórz nowe...