Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

2 godziny temu, mhtyl napisał:

No to sraj dalej i śmieć dalej ślepymi postami, śmietnik to Twoje naturalne środowisko.

Znowu próbujesz mnie obrazić :zalamka:...

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

Ja też nie lubię jak inni szczują jadem i kłamstwem całe forum i próbują innych ogłupić. Czyli jest nas dwóch co nie lubią tego samego.

Wyobraź sobie, że jest nas więcej!!! Ja też nie lubię, jak próbuje się mnie ogłupiać

2 godziny temu, mhtyl napisał:

Chyba każdy ma prawo do osobistego osądu?

Na pewno KAŻDY MA PRAWO DO OSOBISTEGO OSĄDU!!!

No i osądzamy, wypowiadamy się, tak jak umiemy i wypowiadamy co nam w sercu gra :icon_mrgreen:

Najpierw głosowanie korespondencyjne dla wszystkich, potem na siłę przeprowadzone wybory w chaosie i przy braku odpowiednich procedur. A dzień po wyborach wprowadzenie stanu wyjątkowego, który pozwoli na spacyfikowanie protestów społecznych i rozbicie władzy samorządów.

Cytat

Prezes PiS Jarosław Kaczyński naprawdę jest zafiksowany na idei przeprowadzenia wyborów prezydenckich 10 maja. Chce je przeprowadzić za wszelką cenę. Wie, że warunkach epidemii jest to niemożliwe i że jego ugrupowanie byłoby obwiniane za wzrost zakażeń i kolejne zgony z powodu koronawirusa.

Chce więc zmusić swój obóz do przegłosowania takiej zmiany w kodeksie wyborczym, która dawałaby możliwość korespondencyjnego głosowania wszystkim wyborcom. Byłoby to pogwałcenie prawa po raz kolejny, ponieważ kodeksu nie można zmieniać tuż przed wyborami. A poprawki trzeba przedstawiać posłom z dużym wyprzedzeniem. Jeśli będą dostarczone jutro z zamiarem głosowania ich w piątek, będzie to kolejne złamanie przepisów. Tak jak to się stało przy pierwszej wrzutce do kodeksu pod osłoną „tarczy antykryzysowej”.

Ale Kaczyński nie może czekać. Wie, że jeśli jego obóz uchwali taką poprawkę, Senat może pracować nad nią 30 dni. Odrzuci ją i odeśle do Sejmu 3 maja. Na przygotowanie wyborów korespondencyjnych zostanie 7 dni. To musi oznaczać chaos.

Jednocześnie procedury wyborcze według starego prawa będą musiały być realizowane. Musi następować rekrutacja komisji wyborczych, i pewnie będzie to źródłem dodatkowych zakażeń. Niektóre samorządy mogą się zbuntować, inne będą realizować plan wyborczy. Wybory się odbędą z pogwałceniem wszystkich zasad i w chaosie pisanych na kolanie przepisów. Procedury nie będą chronić głosowania przed fałszerstwem.

Wcześniej PiS dokończy pacyfikację Sądu Najwyższego tak, aby nikt nie mógł zakwestionować wyniku wyborów. A dzień po głosowaniu zostanie wprowadzony nie stan klęski żywiołowej, ale stan wyjątkowy, który pozwala w o wiele większym stopniu wziąć obywateli za twarz. I będzie to sprawna realizacja scenariusza orbanowskiego. Władza będzie mogła rozbić samorządy. A my w Polsce będziemy mieli rządy autorytarne. To jest swoisty zamach stanu. Tak, tego scenariusza się obawiam. Mam jednak nadzieję, że w obozie rządzącym są ludzie przyzwoici, którzy co prawda szli na kompromis ze swoim sumieniem wielokrotnie – w imię, w ich mniemaniu, wyższych celów – ale tym razem postawią weto. Oby ta nadzieja nie była płonna.

Dominika Wielowieyska

7 godzin temu, uroboros napisał:

Więc wygląda na to, że to ty coś poprawiłeś... na gorsze...

I to ma być dowód mądrości?

zreasumujmy :yahoo: papu to papu, a gówno to gówno...

co ma do tego dzieciństwo????

10 minut temu, uroboros napisał:

Ja też nie lubię, jak próbuje się mnie ogłupiać

To nie ogłupiaj innych skoro nie lubisz być ogłupiany.

7 godzin temu, retrofood napisał:
7 godzin temu, animus napisał:

Retro, a idzie to gdzieś sprawdzić w necie , czy tylko wklejasz żeby straszyć?

Gazeta RDK. Republika Demokracja Konstytucja

image.png.f6a0fe655501a3ecc91857ce266ac7ec.png

To jest RDK...

Cytat

Prezes PiS Jarosław Kaczyński naprawdę jest zafiksowany na idei przeprowadzenia wyborów prezydenckich 10 maja.

Bo to jest miesięcznica po dziesiątej rocznicy śmierci jego brata...

2 godziny temu, bajbaga napisał:

Świat nie runie jak nie będziesz czytał ignorowanego

Chodzi o to, by tępić durne teksty, a nie ignorować. Żeby nie prały mózgów naiwnym czytelnikom.

• Dziękuję 1

5 minut temu, bajbaga napisał:

No i jest jasność, chociaż niedowiarki i tak będą pyskować, że wszystko jest cacy. Jaśnie wielmożny prezes chce, to będzie miał.

Stalinek popieprzony.

5 minut temu, zenek napisał:

To jest RDK...

Ale jesteś niedobry...

Uciąłeś w najciekawszym miejscu :wallbash:

Jak Boniek wytłumaczył usunięcie tego tweeta???

7 minut temu, zenek napisał:

Żeby nie prały mózgów naiwnym czytelnikom

A masz tu choć jednego naiwnego czytelnika? jak masz - wymieniaj...

10 minut temu, retrofood napisał:

A dzień po wyborach wprowadzenie stanu wyjątkowego, który pozwoli na spacyfikowanie protestów społecznych i rozbicie władzy samorządów.

i co dalej?

4 minuty temu, uroboros napisał:

Jak Boniek wytłumaczył usunięcie tego tweeta???

poszukaj :12_slight_smile:

5 minut temu, uroboros napisał:

A masz tu choć jednego naiwnego czytelnika? jak masz - wymieniaj...

Ja - wierze, że każdy pisze, co myśli i ma dobre intencje 9_9

1 godzinę temu, Buster napisał:

Rozumiem że sugerujesz żeby w ogóle nie przejmować się koronawirusem :scratching:

nic nie sugeruję, to pewnie fejk

już gdzieś przeczytałem, że liczba przy HIV/AIDS to liczba zarażonych, a nie liczba ofiar...

więc nawet jak nie fake, to jakaś forma manipulacji

NX32I9R.jpg

20 godzin temu, zenek napisał:

Pa 

No dobrze - to w takim razie wszyscy powinniśmy chodzić w kombinezonach - bo wirus może byc wszędzie.

Ty to masz na doopie siedzieć tak, jak przykazano, a nie szwendać się gdzieś w kombinezonie. Kombinezony należą się personelowi medycznemu.

7 godzin temu, bajbaga napisał:

Nie dotyczą samochodów osobowych. 

No właśnie. A jeśli pojadę samochodem na odległość 25 km (inny powiat), to czy mogą mnie zatrzymać i wlepić mandat?

6 godzin temu, bajbaga napisał:

Logika wskazuje, że gdyby chcieli manipulować, to zawyżaliby - aby zastraszyć społeczeństwo i mieć większe możliwości trzymać obywateli na krótkim postronku.

Zaniżaliby. Nadal chcą za wszelką cenę przeprowadzić wybory, przynajmniej tej wersji się trzymają. Teoretycznie mogliby zaniżać, żeby puścić ludzi do urn. Dosłownie i w przenośni.

6 godzin temu, demo napisał:

A że tak z ciekawości i dla statystyki zapytam zarażonych - czy jesteście w stanie wskazać choć jeden przykład dobrego działania tego wstrętnego pisiorstwa ?.;)

Nie odnotowałam w pamięci.

39 minut temu, bajbaga napisał:

Właśnie o tym pisałam wcześniej. Chorzy na władzę. Po trupach, za wszelką cenę nie dać się oderwać od koryta i władzy.

Przed chwilą, daggulka napisał:

No właśnie. A jeśli pojadę samochodem na odległość 25 km (inny powiat), to czy mogą mnie zatrzymać i wlepić mandat?

Mogą, w grzecznej formie spytać, dokąd, ach dokąd, taka śliczna Pani jedzie (i w jakim celu).:icon_cool:

Ale to mało prawdopodobne.

Żeby zatrzymali prawie pusty samochód.

43 minuty temu, uroboros napisał:

Strasznie mi głupio, że czujesz, że akurat ja cię ogłupiam :zalamka:

Piszesz abym Cię nie obrażał ale jak mam cię nazwać jak tak piszesz głupio? czy ja napisałem że mnie ogłupiasz?

Przed chwilą, bajbaga napisał:

Mogą, w grzecznej formie spytać, dokąd, ach dokąd, taka śliczna Pani jedzie (i w jakim celu).:icon_cool:

A jeśli uznają, że moje wyjaśnienie ich nie usatysfakcjonuje? W sensie ... nie wiem ... jest zbyt błahe? :scratching:

Mam znajomych,nieco starszych od siebie.
W małżeństwie to ona dyryguje. Obecnie jej mąż nie może wyjść na balkon bo złapie wirusa. A jeśli jadą samochodem to siada z tyłu,żeby jak najdalej od kierowcy. Komedia ludzka :hahaha2:

1 minutę temu, daggulka napisał:

Jak pojedziesz do chorej matki to da się chyba, ale jak nad morze, to może nie.  

36 minut temu, uroboros napisał:

jak masz - wymieniaj...

Ty jesteś pierwszy, bo powielasz kłamstwa które twój koleś powiela od jakiegoś czasu. I zaraz znając twoje ironiczne zachowanie zapytasz jakie.

5 minut temu, daggulka napisał:

A jeśli uznają, że moje wyjaśnienie ich nie usatysfakcjonuje? W sensie ... nie wiem ... jest zbyt błahe? :scratching:

To tylko 5 tysia najniższą.  :icon_mrgreen: 

1 minutę temu, animus napisał:

To tylko 5 tysia najniższą.  :icon_mrgreen: 

Powód mam. Ale w obliczu tej wiedzy chyba wymyślę lepszy :scratching::icon_biggrin:

16 minut temu, daggulka napisał:

Kombinezony należą się personelowi medycznemu.

A gdzie to pisze? Jakiś przepis, paragraf, ustawa? 

Każdy może chodzić w czym chce, nawet w kombinezonie bo ma do tego prawo aby zabezpieczyć się przed wirusem.

• Lubię to 1

9 minut temu, daggulka napisał:

W ramach obowiązków zawodowych możesz się przemieszczać.

Opieka nad rodzicami ......

Przed chwilą, daggulka napisał:

Powód mam. Ale w obliczu tej wiedzy chyba wymyślę lepszy :scratching::icon_biggrin:

Zawsze możesz zadzwonić do psiarni. 

1 minutę temu, mhtyl napisał:

Każdy może chodzić w czym chce, nawet w kombinezonie bo ma do tego prawo aby zabezpieczyć się przed wirusem.

Nawet on ma.

z19422213IER,Czerwony-kombinezon-widac-b

• Haha 1

Przed chwilą, mhtyl napisał:

No chyba Cię Heniu pogrzało. Braki środków ochrony osobistej w szpitalach ratujących ludziom życie, na sztuki personel odlicza i trzęsie zadem, żeby się nie zarazić ratując walcząc o zdrowie i życie pacjentów, a Ty byś chciał mieć prawo do kombinezonu? No proszę Cię, zastanów się. Gdybym taki otrzymała w prezencie (chociaz obecnie w cenie papier toaletowy podobno), to w 5 sekund śmigałabym z nim do najbliższego szpitala. Bo ten lekarz, który go ode mnie dostanie, uratuje wielu pacjentów, a ja co? Po bułki do piekarni w nim będę napierniczała?

Przed chwilą, bajbaga napisał:

Rozumiem ;)

5 minut temu, bajbaga napisał:

Zakup leków na chorobe przewlekłą (współistniejącą ;) ), których zabrakło w mojej mieścinie. Niestety muszę ruszyć zad dalej, w hurtowniach również nie ma.

• Lubię to 1
  • Dziękuję 1

5 minut temu, animus napisał:

Mhtyl zlituj się, takie wyrażanse walą też w Ciebie, weź to z edytuj . :scratching:

Nie, ja ripostuje chamstwo i wulgaryzm jakimi tu raczy wszystkich retro. Po jakiego wpier... non stop tą politykę. Szlag mnie trafia, wirus grasuje a ten pieprzy o pisiorach jakby to oni byli winni tego wirusa i sadzi że jak pozbędziemy sie pisorów to zwalczymy wirusa? Chore to jest.

Czy nie można tu pisać jak wiekowość, między innymi Ty w meritum tematu? 

A czy z przyczepką po opał do tartaku można ? bo taki mam plan na jutro .

Przed chwilą, mhtyl napisał:

Po jakiego wpier... non stop tą politykę. Szlag mnie trafia, wirus grasuje a ten pieprzy o pisiorach jakby to oni byli winni tego wirusa i sadzi że jak pozbędziemy sie pisorów to zwalczymy wirusa?

Przyznam, że mnie też rozpiernicza na myśl, że zamiast wszystkie siły rzucić do ratowania gospodarki, stanowisk pracy i służby zdrowia (bo to, co uchwalili woła o pomstę do nieba), to zaprzątają swe myśli kombinowaniem jak przeprowadzić i wygrać pieprzone wybory.

• Lubię to 2

Przed chwilą, joks napisał:

Myślę, że jutro jak ściemnisz, jeszcze to przejdzie, dostaniesz pouczenie, powiesz, że dzieci marzną. :scratching: 

3 minuty temu, daggulka napisał:

No chyba Cię Heniu pogrzało. Braki środków ochrony osobistej w szpitalach ratujących ludziom życie, na sztuki personel odlicza i trzęsie zadem, żeby się nie zarazić ratując walcząc o zdrowie i życie pacjentów, a Ty byś chciał mieć prawo do kombinezonu? No proszę Cię, zastanów się. Gdybym taki otrzymała w prezencie (chociaz obecnie w cenie papier toaletowy podobno), to w 5 sekund śmigałabym z nim do najbliższego szpitala. Bo ten lekarz, który go ode mnie dostanie, uratuje wielu pacjentów, a ja co? Po bułki do piekarni w nim będę napierniczała?

Daga, sorki ale chyba Ciebie poniosło zbytnio od tego siedzenia w domu. Czy ja napisałem że chce kombinezon od państwa za darmo? Jak będę chciał to sobie kupię i to za swoje pieniądze. I nie chrzań mi o opiece pacjentów bo ja sie dość nasłuchałem jak ratują życie zagrożonych ludzi i to nie z bajek tylko z rzeczywistości. Jak sam o siebie nie zadbam i o swoją rodzinę to nikt mi nie pomoże.

Mam opisuwać jak traktują ludzi z podejrzeniami? Chyba nie ma sensu.

2 minuty temu, joks napisał:

To jest życiowa konieczność - kupno "pożywienia" dla pieca/kotła.

2 minuty temu, animus napisał:

Myślę, że jutro jak ściemnisz, jeszcze to przejdzie, dostaniesz pouczenie, powiesz, że dzieci marzną. :scratching: 

Tylko że ja tych kursów jutro będę miał conajmniej sześć ..

Edytowano przez joks (zobacz historię edycji)

Daga, sorki ale chyba Ciebie poniosło zbytnio od tego siedzenia w domu. Czy ja napisałem że chce kombinezon od państwa za darmo? Jak będę chciał to sobie kupię i to za swoje pieniądze. I nie chrzań mi o opiece pacjentów bo ja sie dość nasłuchałem jak ratują życie zagrożonych ludzi i to nie z bajek tylko z rzeczywistości. Jak sam o siebie nie zadbam i o swoją rodzinę to nikt mi nie pomoże.

Mam opisuwać jak traktują ludzi z podejrzeniami? Chyba nie ma sensu.

Ech, nie rozumiesz, Heniu :zalamka:. Szkoda. 

1 minutę temu, joks napisał:

Tylko że ja tych kursów jutro będę miał conajmniej szeć ..

Ale kwit na to jeden, tylko nie masz czym na raz zabrać.

4 minuty temu, mhtyl napisał:

Daga, sorki ale chyba Ciebie poniosło zbytnio od tego siedzenia w domu.

Nie siedzę w domu, a powinnam, ponieważ znajduję się w grupie ryzyka. Ale za siedzenie nikt nie płaci. Pracuję, jak wszyscy, którzy jeszcze pracę mają.

3 minuty temu, daggulka napisał:

Przyznam, że mnie też rozpiernicza na myśl, że zamiast wszystkie siły rzucić do ratowania gospodarki, stanowisk pracy i służby zdrowia (bo to, co uchwalili woła o pomstę do nieba), to zaprzątają swe myśli kombinowaniem jak przeprowadzić i wygrać pieprzone wybory.

Ja mam to w głęboko w d... nie pójdę na wybory (zresztą już z trzy razy nie byłem na wyborach tylko z moich osobistych poglądów które pozwolisz że zachowam dla siebie) i tyle a kto durny i nawiedzony to niech idzie. Tumanów nie wiem jak nie powstrzymasz, nawet nie wiem co by sie o tym nie pisało i mówiło. Więc dlatego nie widzę najmniejszego sensu nakręcać się tymi wyborami.

Bo wyborów nie będzie!!!!!! Znaczy się będą ale w innym terminie.

56 minut temu, animus napisał:

Jednak idzie.

Fake news.

https://wmeritum.pl/polakow-choroby-fake-news-koronawirusa/309475 

Sliter i Fezbuk. robi ludziom wodę z mózgu. :hahaha2:

Rzeczywiście, liczby są niewiarygodne, jednak zagłębiając się w tekst widzę próbę wybielania rzecznika GIS, natomiast podane linki do źródeł GUS to zwracają tekst about:blank

Dlatego zgoda, jeśli chodzi o liczby, natomiast źródło sprostowania też nie jest wiarygodne.

1 minutę temu, animus napisał:

Kurdefelek rośnie nam  +256

Niestety, najgorsze dopiero przed nami.

Ja mam to w głęboko w d... nie pójdę na wybory

No widzisz. A mnie nie jest obojętne, kto reprezentuje mnie, Polkę, w świecie. Żeby mi wstyd nie było. A jest.

• Lubię to 1

41 minut temu, daggulka napisał:

Ja muszę. Niezależnie od mandatów.

1 minutę temu, daggulka napisał:

Niestety, najgorsze dopiero przed nami.

To rekord +256 jeszcze nie było. :zalamka: 

14 minut temu, animus napisał:

Jutro jest Prima Aprilis, można nawijać.

• Haha 2

5 minut temu, daggulka napisał:

Ech, nie rozumiesz, Heniu :zalamka:. Szkoda. 

Co nie rozumiem? To że od trzydziestu ponad lat płacę na służbę zdrowia a gdy potrzebuje potrzeby i pomocy to czekaj rok, półtora bo limity a jak  zapłacę to od razu. Powiedz mi gdzie są inne państwa gdy Polska tak hojnie i charytatywnie niosła im pomoc z lekami i żywnością? My pomagaliśmy innym a kto Nam pomoże?

Więc Daga, ciesz się i ja się cieszę że jestem zdrowy i moja rodzina. 
Naiwnym to byłem jak bylem młody i pewnych rzeczy nie byłem świadom albo nie wiedziałem o ich istnieniu.

Oddałem już ponad 40 litrów krwi i dalej bym oddawał ale jak mnie HDk potraktowało to to ja ich pier... i już nie oddaję a oddawałbym do dziś i też nie będę pisał niech dlaczego ten powód zostawię dla siebie.

22 minuty temu, mhtyl napisał:

Nie, ja ripostuje chamstwo i wulgaryzm jakimi tu raczy wszystkich retro. Po jakiego wpier... non stop tą politykę. Szlag mnie trafia, wirus grasuje a ten pieprzy o pisiorach jakby to oni byli winni tego wirusa i sadzi że jak pozbędziemy sie pisorów to zwalczymy wirusa? Chore to jest.

Czy nie można tu pisać jak wiekowość, między innymi Ty w meritum tematu? 

Retro jest specyficzny :bezradny:  a zresztą  co to by była  za potrawa bez odrobiny pikanterii.

• Lubię to 1

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• I to robi RZĄDOWE centrum BEZPIECZEŃSTWA... Kto tu zagraża BEZPIECZEŃSTWU KRAJU?
    • Daruj sobie i w tym innym czasie...   Cała Polska jest teraz podzielona na dwie grupy - tak jak Tutsi i Hutu... i tylko rżnąć się mogą... nie ma mowy o dogadaniu... wybory nie pomogą... jeszcze rozogniły spory...       Polowanie na moherów - będzie większe poparcie:    
    • No dzięki , a Ty mistrzem pisania głupot, ale zaraz po Dadze.   Ludzie nie czarujmy się, to jest walka klasowa, to między innymi zagraniczny kapitał steruje tym wszystkim i usiłuje wpływać na nasze wybory, a pomagają mu dzielnie nasi ogłupieni ludzie i prywatny biznes. Pod szczytnymi hasłami wolności i demokracji robią wszystko żeby uzyskać dla swoich interesów jak najlepsze rozstrzygnięcia wyborcze, a głupim ludziom wmawiają że to dla obrony wolności, godności i ciul wie czego tam jeszcze. Możecie wieszać psy czy koty na tym przywódcy, pewnie nie wszystko robi najlepiej, ale na pewno nic dla siebie, bo to państwowiec i człowiek ideowy. Taki którego nie da się kupić, a to bardzo boli kapitał, bo jak to możliwe w dzisiejszym "nowoczesnym" świecie, żeby czegoś nie dało się zagarnąć i sterować z korzyścią dla siebie. No dobra niech będzie że nie tylko dla siebie bo mrówkom też coś tam kapnie, ale dalej będą mrówkami bez własnej tożsamości zapierniczającymi na swego pana. Mnie się to nawet podoba, bo robi się coraz ciekawiej.  Ostatnio miałem ciekawą rozmowę z panią która zawsze była taką normalną zwykłą kobietą i zawsze dało się z nią sympatycznie porozmawiać na różne tematy. Ale zmieniło się i to do tego stopnia że pani odbiło na drugą stronę. Powodem tego stanu rzeczy był ślub jej córki z dość zamożnym handlarzem, znaczy polskim biznesmenem. Pani stała się inną osobą, jakaś taka bardziej nonszalancka, wszystko wiedząca i nastąpiła zmiana poglądów na tematy polityczno gospodarcze o 180st.  W ręce z nieodłącznym smartfonem, którym z wyszukanym luzem nonszalancko sobie żongluje. Smartfon zaraz ten po najnowszej generacji, który dostała od córci, bo ta ma najnowszy z najnowszych. O treści samej rozmowie napiszę, ale w innym czasie.            
    • To jest dopiero kur......zenkowanie ...tak kota ogonem wywinąć ...nie wypadasz z formy bobas ...
    • Noooo, ty, jako żałosny typ, ją znasz... coś źle odczytałem? Właściwie nie ty, tylko demo, przepraszam cię, joksie...
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...