Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

Niestety rozkręca się.Do końca dnia daleko a już jest 130 nowych przypadków i 2 zgony.

Dnia 24.03.2020 o 18:16, joks napisał:

Wyborów nie będzie ...

7 minut temu, bobiczek napisał:

Ja wciąż podejrzewam że rozwodzimy się nad majowymi wyborami, które ze względów zrozumiałych dla wszystkich, nie odbędą się w wyznaczonym terminie, a cała burza i 397 postów z tym związanych pójdzie się paść.

Powspominamy pewnie o tym jeszcze.

Tak coś mi w kościach piszczy że wybory będą najwcześniej za 4 do 6ciu miesięcy .

Edytowano przez joks (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1

6 minut temu, bobiczek napisał:

Czyli każdy scenariusz i tak będzie powodował niezadowolenie u pewnej grupy wyborców.

I to jest coś, czego nie pojmę.

Miłej niedzieli wszystkim.

Scenariusz gdy wybory odbywają się wg znanych reguł i wg prawa oraz będą przeprowadzane w cywilizowany sposób jak przystoi w państwie demokratycznym na pewno nie będą powodowały niezadowolenia jak te o które się kłócimy.

• Lubię to 2

6 minut temu, bobiczek napisał:

Ja wciąż podejrzewam że rozwodzimy się nad majowymi wyborami, które ze względów zrozumiałych dla wszystkich, nie odbędą się w wyznaczonym terminie

Otóż nie dla wszystkich - prominentni działacze PiS okopali się.

Z obozu PiS tylko AD wczoraj z rana powiedział (w TVP)  

Cytat

gdyby epidemia szalała, to termin wyborów mógłby być nie do utrzymania.

Fakt - bardzo enigmatycznie, bo nie bardzo wiem co miał na myśli z tym szaleniem - większa liczba zgonów, zarażeń, ................

I jak do tej pory, to z oficjeli tylko On cosik tam dopuszcza.

Jeszcze mi sie przypomniała wczorajsza rozmowa telefoniczna z kumplem-kibolem, pracującym w ochronie.

Konkretnie w OBI.

Pytam go "a jak tam stary w markecie, jak to jest rozwiązane z klientami"

A on mi na to "wiesz, do kasy odległości taśmą naklejone ma podłodze, a po 120 osób maksymalnie może wejść"

!

Słucham?

Ile?

120 osób maksymalnie.

Myślicie że rozejdą się po alejkach?

Podobno przy pochówku orszak złożony z 5 osób które wyszły z kościoła, może odprowadzić trumnę ze zmarłym tylko do bramy cmentarnej.

Bo za bramą to już ksiądz + 4 grabarzy i komplet.

A on mi o 120-tu osobach w markecie opowiada.

Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)

9 minut temu, joks napisał:

Tak coś mi w kościach piszczy że wybory będą najwcześniej za 4 do 6ciu miesięcy .

My (Izbie Gospodarczej) też szacujemy, że w miarę normalnie (dla usług) powinno być po wakacjach (jak będą). 

8 minut temu, bajbaga napisał:

Fakt - bardzo enigmatycznie, bo nie bardzo wiem co miał na myśli z tym szaleniem - większa liczba zgonów, zarażeń,

Powiedział to być może w porozumieniu z prezesem który spostrzegł że trochę nawywijali w nocy i przydałoby się uspokoić atmosferę.

Nie to zacytowałem ale sens wiadomy.

11 minut temu, bajbaga napisał:

Z obozu PiS tylko AD wczoraj z rana powiedział (w TVP)

Zdaje mi się że w ten sposób wypowiedział się też wczoraj minister od zdrowia. Wczoraj lub przedwczoraj. Raz przeczytałem a potem już nie natknąłem się na tą notkę.

34 minuty temu, bobiczek napisał:

Ja wciąż podejrzewam że rozwodzimy się nad majowymi wyborami, które ze względów zrozumiałych dla wszystkich, nie odbędą się w wyznaczonym terminie, a cała burza i 397 postów z tym związanych pójdzie się paść.

Powspominamy pewnie o tym jeszcze.

Więc mi wytłumacz kto pod tym kotłem pali? Może my??? Uważasz, że w chwili wojny, w chwili , kiedy zdrowie własne i członków rodziny jest najważniejszą myślą u wszystkich, to potrzebne jest dolewanie oliwy do ognia" A kto to robi? Cywilizowani ludzie o 4.30 nad ranem? Tak to kiedyś NKWD działało, a teraz sługusi prezesa, co widzę kompletnie Ci nie przeszkadza. Jesteś wobec tych niegodziwości pełen och-ów i ach-ów.

Ok. W porządku. Ode mnie tyle.

33 minuty temu, joks napisał:

Jeśli nie w maju, to tak nie będzie. Bo wszystkie terminy muszą biegnąć od początku. A za 4 - 6 miesięcy, to będziemy dopiero zaczynać myśleć o powrocie do życia (nie wszyscy, niestety).

23 minuty temu, bajbaga napisał:

My (Izbie Gospodarczej) też szacujemy, że w miarę normalnie (dla usług) powinno być po wakacjach (jak będą). 

To dołóżcie śmiało 6 miesięcy. Od razu. 

• Haha 3

4 minuty temu, retrofood napisał:

Bo wszystkie terminy muszą biegnąć od początku.

Jak ogłoszą stan klęski - niekoniecznie.

19 minut temu, Buster napisał:

Powiedział to być może w porozumieniu z prezesem który spostrzegł że trochę nawywijali w nocy i przydałoby się uspokoić atmosferę.

Nie to zacytowałem ale sens wiadomy.

Powiedział w porozumieniu z sobą. Dostaje informacje, że jemu akuratnie parcie na termin może przynieść duży spadek notowań, więc lawiruje. To oczywiste.

Przed chwilą, bajbaga napisał:

Jak ogłoszą stan klęski - niekoniecznie.

To musiałby być za kilka tygodni odwołany. Ale nie będzie. 

Nie widzę możliwości i nie chodzi tu tylko o nasze, krajowe działania. Zagrożenie nie tak prędko wygaśnie, więc obostrzenia, chociaż nieco złagodzone, wciąż będą utrzymywane.

Co będzie bardzo wygodne dla rządu.

Tyle, że prawdopodobnie jest po herbacie. Ze względu na sytuację nikt nie rozmawia o tym w jaki sposób Niejaki pan Marek Jakubiak, który w wyborach uzyskał około 3 tysięcy głosów, nagle, w warunkach sytuacji "zostań w domu", bez struktur, bez żadnej pracy organizacyjnej, dostarcza do PKW 140 tysięcy podpisów, które w chwilę póxniej zostają potwierdzone, jako autentyczne. 

Cuda, panie, cuda.

To jest zneutralizowanie ewentualnego bojkotu ze strony opozycji, aby Duda nie pozostał jedynym kandydatem. Będzie dwóch.

Wszystko idzie scenariuszem rosyjskim, tam Putin też ma rywali w wyborach. I nawet nie są później zsyłani do łagrów. A Jakubiak będzie mógł spokojnie zająć się browarem.

1585231984_by_GreenRanger.jpg?1585231984

• Haha 1

1 godzinę temu, retrofood napisał:

Cywilizowani ludzie o 4.30 nad ranem? Tak to kiedyś NKWD działało, a teraz sługusi prezesa, co widzę kompletnie Ci nie przeszkadza. Jesteś wobec tych niegodziwości pełen och-ów i ach-ów.

Ty jesteś tak głupi że nawet tego nie wiesz że taki jesteś, takie brednie to tylko może pisać sługus i naganiaczach opozycji.

A za innych rządów rano o 4 gdz nie pukali do drzwi, a jeżeli już pukali do do kogo? do niewinnych ludzi? Bronisz przestępców i bandytów?

Człowieku, opanuj się i przestań srać  i siać nieprawdę bo Ty jak nie o religii to o polityce brednie wypisujesz.

Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1

15 minut temu, mhtyl napisał:

Ty jesteś tak głupi że nawet tego nie wiesz że taki jesteś, takie brednie to tylko może pisać sługus i naganiaczach opozycji.

A za innych rządów rano o 4 gdz nie pukali do drzwi, a jeżeli już pukali do do kogo? do niewinnych ludzi? Bronisz przestępców i bandyto?

Człowieku, opanuj się i przestań srać  i siać nieprawdę bo Ty jak nie o religii to o polityce brednie wypisujesz.

Widzę, że prawda zabolała, wzorcu miłości bliźniego. Wzorcowy katoliku.

• Haha 2

16 minut temu, mhtyl napisał:

A za innych rządów rano o 4 gdz nie pukali do drzwi, a jeżeli już pukali do do kogo? do niewinnych ludzi? Bronisz przestępców i bandyto?

I tu się kończy dyskusja bo nie wiadomo o czym dyskutant pisze :) 
mhtylu,tylko proszę nie wyzywaj mnie bo Ciebie też będę musiał zablokować żeby się nie denerwować i w końcu po kolei wszystkich zablokuję i zostanę sam ze sobą na forum  ;) :hahaha2:

Tak po prawdzie - powoli mam dość tego Forum.

Jeden i drugi nawiedzony.

Stanisławie Drogi - odpuść Mu (i nie prowokuj), a może Pan w swoim miłosierdziu też Mu odpuści.

• Lubię to 1
  • Haha 1

7 godzin temu, retrofood napisał:

Jak czytam, że partii rządzącej podczas wojny z koronawirusem zależy najbardziej na wprowadzeniu przepisu aby premier mógł odwołać członka Rady Dialogu Społecznego za współpracę z rządem komunistycznym, to wybacz Pawełku, mam ochotę na nich narzygać i nasrać. 

A to że "zależy najbardziej" oceniłeś Ty czy pismak którego czytałeś ?, też zarażony wirusem nienawiści, albo tylko płatny pachołek strony oderwanej od koryta.

Coś mi się wydaje że dla takich jak Ty to członkowie tej partii rządzącej, to i odlać się nie powinni chodzić, bo szkoda czasu na tej wojnie z wirusem.:zalamka:

3 godziny temu, bajbaga napisał:

@demo

Dopłacą - ile ?

Załóżmy że firma mała ma 2 pracowników.

Koszty stałe:

- płace, około 8.000 zł

- czynsz, około 5.000 zł (średnio tyle trzeba zapłacić za lokal 100 m2),

- zusy i srusy właściciela około 1500 zł

Koszty inne (energia, duperszwarce biurowe, ogrzewanie, itp) - około 2000 zł.

Razem to daje około 16.500 zł miesięcznie.

Obniża płace o 20% (z godnie z ustawą o 1.600 zł) - czyli, czyli nowe koszty to 14.900 zł

x 3 miesiące = około 45.000 zł 

(dlaczego 3 miesiące? Zakładając że w maju dokona sprzedaży która z pokryje koszty, to pierwszą kasę otrzyma pod koniec lipca).

No ale mamy tarczę - zatem liczmy:

Pod warunkiem, że utrzyma etaty do 1 lipca,  otrzyma 40% kosztów płacy, czyli  niecałe 5.000 zł.

Ergo:

Poniesione koszty (zakładając że po 3 miesiącach obrót zapewni przynajmniej pokrycie kosztów)  obciążają:

- przedsiębiorcę 40.000 zł

- "tarcza" wypłaci 5.000 zł

A do tego dochodzi 4.800 zł które zapłaci pracownik.

Przy tym zestawieniu które przedstawiłeś tarcza to chyba 7680  a nie 5000 tys.

Bo po obniżeniu płacy  z 8 tys na 6400, koszty płacy wyniosą 3x6400= 19200 zł.

Od tej kwoty dostajesz 40% a to jest 7680 zł, bo liczymy tak jak resztę za trzy miesiące.

A "zusy srusy" przecież mają być umorzone, więc ?. Czy ja się mylę ?.

• Lubię to 1

2 minuty temu, retrofood napisał:

Widzę, że prawda zabolała, wzorcu miłości bliźniego. Wzorcowy katoliku.

Wisi mi to, gdyby to była prawda to nawet bym palca na klawiaturę nie pchał ale na takie brednie i kłamstwa to już patrzeć nie można, zachodzę w podziw co trzeba mieć pod czapą aby takie brednie pisać, chyba tylko tym się podniecasz więc dlatego tak namiętnie piszesz takie kłamstwa.

1 minutę temu, Buster napisał:

I tu się kończy dyskusja bo nie wiadomo o czym dyskutant pisze :) 
mhtylu,tylko proszę nie wyzywaj mnie bo Ciebie też będę musiał zablokować żeby się nie denerwować i w końcu po kolei wszystkich zablokuję i zostanę sam ze sobą na forum  ;) :hahaha2:

Buster możesz mnie blokować, nie będę miał Ci tego za złe, przecież to twój wybór :) 

Powiedz mi czy ktoś z twoich bliskich i znajomych miał wizytę o gdz 4.30 jak to retro ich nazwał "sługusami prezesa "?

I powiedz czy ktoś jeszcze tu wkleja  śmieci z innych portali ośmieszając i kłamiąc na temat kościoła i pisiorów (osobiście nie jestem ani za jednym ugrupowanie ani za drugim).

Nie uważasz że tego jest tu za dużo (polityki i religii) w wydaniu tego jednego nawiedzonego.

1 minutę temu, mhtyl napisał:

Powiedz mi czy ktoś z twoich bliskich i znajomych miał wizytę o gdz 4.30 jak to retro ich nazwał "sługusami prezesa "?

Może mylę się,może przegapiłem komentarz retra ale mam wrażenie że chodziło o głosowanie nad ranem czyli o 4.30 :scratching:

• Dziękuję 1

4 minuty temu, bajbaga napisał:

Stanisławie Drogi - odpuść Mu (i nie prowokuj), a może Pan w swoim miłosierdziu też Mu odpuści.

Rysiu to jak to jest? 

Jako bezstronny, bo za takiego Cie uważam obserwatora to z laski swojej sprawdź kto tu zaczyna pierwszy pisać nawiedzone teksty a to że ja mu tylko ripostuję bo an takich bredni nie sposób czytać bez poruszenia to uważasz że co? ja jestem nawiedzony i to  moja wina, tak?

Widzę że lubisz jak to forum jest osrywane kłamliwymi i ośmieszającymi tekstami na temat katolików.

10 minut temu, Buster napisał:

Może mylę się,może przegapiłem komentarz retra ale mam wrażenie że chodziło o głosowanie nad ranem czyli o 4.30 :scratching:

Chyba przegapiłeś faktycznie komentarz :)  

Czy NKWDowcy głosowali o gdz 4.30 :) ? czy robili co innego.

Cytat

Cywilizowani ludzie o 4.30 nad ranem? Tak to kiedyś NKWD działało, a teraz sługusi prezesa, co widzę kompletnie Ci nie przeszkadza.

10 minut temu, mhtyl napisał:

Widzę że lubisz jak to forum jest osrywane kłamliwymi i ośmieszającymi tekstami na temat katolików.

To jedynie Ty, katoliku, obrażasz swoją (podobno) religię. Nikt tu o religii nie pisał, dopóki nie zacząłeś wylewać swoich (widocznie katolickich) pomyj na mnie, chociaż od dawna Ci nie odpowiadam i do Ciebie nie piszę. Czniam na Twoje teksty, ale Ty byś nie żył, gdybyś nie srał dookoła. Tak widocznie Cię wyszkolono, katoliku.  

• Haha 1

13 minut temu, demo napisał:

Od tej kwoty dostajesz 40% a to jest 7680 zł, bo liczymy tak jak resztę za trzy miesiące.

Prawda - gdzieś dałem ciała :icon_cool:

13 minut temu, demo napisał:

A "zusy srusy" przecież mają być umorzone, więc ?. Czy ja się mylę ?.

A tego nie wiem - bazowałem na danych z projektu a tam było tylko odroczenie płatności.

Być może była zmiana (w poprawkach jej nie widziałem).

Może dałem ciała, a może nie.

Może być i tak, że takie rozwiązanie (umorzenie) dotyczy firmy która ma nie mniej niż 10 pracowników - tam jest kilka uwarunkowań.

Ale czy dałem doopy, czy nie - nijak z tego 80% dopłaty od państwa nie ukręcisz. :D

13 minut temu, mhtyl napisał:

Chyba przegapiłeś faktycznie komentarz :)  

Czy NKWDowcy głosowali o gdz 4.30 :) ? czy robili co innego.

Nie,nie przegapiłem tego ale o tych sługusach to już był komentarz retra
Natomiast ta 4.30 to chyba jednak o głosowaniu..

Natomiast jeśli chodzi o "sługusów prezesa" to.....no może powstrzymam się.

PAX :) 

1 minutę temu, bajbaga napisał:

tylko odroczenie płatności

też mam wrażenie że odroczenie,chyba że się mylę

https://www.zus.pl/firmy/ulgi/umorzenia/odroczenie-terminu-platnosci-skladki

ale opłata prolongacyjna :hahaha2:

Nie będziesz płacił odsetek za zwłokę, a jedynie opłatę prolongacyjną.

Wysokość tej opłaty to 50% stawki odsetek za zwłokę obowiązującej w dniu podpisania umowy.  Opłata jest naliczana od następnego dnia po terminie płatności składki do dnia odroczenia włącznie.

czyli to jest pewnego rodzaju kredyt

28 minut temu, bajbaga napisał:

Ryszardzie, staram się. Od dawna nie odpisuję tym krzykaczom, którym wszyściutko kojarzy się z obrażaniem (ponoć) ich uczuć religijnych. Tyle, że oni sami w najmniejszym stopniu podstawowych zasad tej (podobno) swojej religii nie przestrzegają i nie zachowują. Dlatego mierzi mnie, gdy taki wyznawca miłości bliźniego zjawia się skądś i zaraz próbuje na mnie nasrać i to tak, że piana mu tekst zasłania i nie wiadomo nawet o co mu chodzi.

Ale dobrze, dotąd starałem się nie odpisywać na prowokacje tych wzorcowych pseudo - katolików (bo w rzeczywistości, to ja katolików lubię i szanuję, ale takich, którzy kierują się zasadami wyznawanej wiary), chociaż plują jadem jak węże strażackie i postaram się nie odpowiadać im w dalszym ciągu. Oni nie są warci odpowiedzi. A że plują i srają... cóż! Jak osioł czasem człowieka kopnie, to nie znaczy, że człowiek musi mu oddać. Osły takie już plugawe są, że kopią. Dlatego pozostają osłami. 

• Lubię to 1
  • Haha 2

3 minuty temu, retrofood napisał:

To jedynie Ty, katoliku, obrażasz swoją (podobno) religię. Nikt tu o religii nie pisał, dopóki nie zacząłeś wylewać swoich (widocznie katolickich) pomyj na mnie, chociaż od dawna Ci nie odpowiadam i do Ciebie nie piszę. Czniam na Twoje teksty, ale Ty byś nie żył, gdybyś nie srał dookoła. Tak widocznie Cię wyszkolono, katoliku.  

Obrażasz pierwszy wypisując i pokazując kościół jako zło tego świata. To że w kościele nie wszystko jest jak powinno być to każdy normalnie myślący wie o tym i ja też ale na takie pomyje to nawet i ateista obojętnie nie przejdzie obok takich kłamstw.

Ja swojej religii nie obrażam ale jak chcesz to tak sobie wmawiaj, a pomyje i szambo to ty wylewasz na wszystkich katolików.

Nikogo też nie nawracam na katolicyzm bo nie to  miejsce na to.

Natomiast ty srasz tak jak cię za młodu w Moskwie nauczono i wyszkolono, w końcu uczyłeś się u mistrzów propagandy i głoszenia jedynej słusznej prawdy -  "Правда".

10 minut temu, Buster napisał:

Nie,nie przegapiłem tego ale o tych sługusach to już był komentarz retra
Natomiast ta 4.30 to chyba jednak o głosowaniu..

Oczywiście, że o głosowaniu. A godzina 4.30 to o tym, kto w takich godzinach lubił pracować. Wszystkie przykłady idą od wschodu.

• Haha 1

1 godzinę temu, retrofood napisał:

A kto to robi? Cywilizowani ludzie o 4.30 nad ranem? Tak to kiedyś NKWD działało, a teraz sługusi prezesa

A tego nie słyszałem, żeby NKWD o 4.30 obrady w sejmie robiło? Może przypomnij ten fakt historyczny.

Z drugiej strony - posłom korona  (nomen omen) z głowy nie spadnie, jak za sutą pensję i przywileje popracują nockę siedząc w domu przy laptopie.

W końcu sami sie tam prosili, żeby ich wybrać.

A tu z innej beczki. To do tych, co im się kwarantanna nie podoba i chcieliby produkcji gospodarczej za wszelką cenę. No bo bożkiem dla nich jest PKB !

Bill Gates - o pandemii:

"– Tu nie ma kompromisu. Ciężko jest powiedzieć ludziom: możecie nadal chodzić do restauracji czy kupować domy, ignorujcie stos ciał. Chcemy, żebyście wydawali pieniądze, bo jakiś polityk uważa, że wzrost PKB jest wszystkim, co się liczy. Sugerowanie, że możemy mieć oba światy, jest szalenie nieodpowiedzialne – mówił Gates w niedawnym wywiadzie dla TED.

W innej rozmowie – z CNN – przyznawał, że sytuacja, w której się wszyscy znaleźliśmy, jest wyjątkowa i niesamowicie trudna, ale lepiej mieć problem natury gospodarczej, niż pozwolić wygrać wirusowi.

igdy za mojego życia nie zdarzyło się tak, żebyśmy musieli w tak zdecydowany sposób zmienić nasze zachowania i podjąć decyzje, które mają tak drastyczny wpływ na gospodarkę po to, by ratować ludzkie życie. Ludzie woleliby, żebyśmy nie musieli tego robić i jest to zrozumiałe. Ale lepiej mieć problem gospodarczy - gospodarka jest w stanie się odbić - niż pozwolić wirusowi na rozprzestrzenienie się po całym kraju i dopuścić do sytuacji, w której powoduje miliony zgonów. To jest cena, którą musielibyśmy zapłacić – tłumaczył Gates, odnosząc się do sytuacji w USA, które mają w tej chwili najwięcej zarażonych na świecie."

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/koronawirus-kwarantanna-czy-gospodarka-bill-gates-nie-ma-watpliwosci/e49vh5m

To tak nt. niektórych durnych postów, że nie kwarantanna, tylko utrzymanie PKB jest ważne!

• Lubię to 1

1 minutę temu, retrofood napisał:

Oczywiście, że o głosowaniu. A godzina 4.30 to o tym, kto w takich godzinach lubił pracować. Wszystkie przykłady idą od wschodu.

Tak,Ziutek Słoneczko lubił nocne godziny.

4 minuty temu, mhtyl napisał:

Obrażasz pierwszy wypisując i pokazując kościół jako zło tego świata. To że w kościele nie wszystko jest jak powinno być to każdy normalnie myślący wie o tym i ja też ale na takie pomyje to nawet i ateista obojętnie nie przejdzie obok takich kłamstw.

Ja swojej religii nie obrażam ale jak chcesz to tak sobie wmawiaj, a pomyje i szambo to ty wylewasz na wszystkich katolików.

Nikogo też nie nawracam na katolicyzm bo nie to  miejsce na to.

Natomiast ty srasz tak jak cię za młodu w Moskwie nauczono i wyszkolono, w końcu uczyłeś się u mistrzów propagandy i głoszenia jedynej słusznej prawdy -  "Правда".

Bóg zapłać.

2 minuty temu, retrofood napisał:

staram się.

Starasz się ale w drugą stronę, srasz jeszcze bardziej na temat kościoła.

zaraz próbuje na mnie nasrać i to tak, że piana mu tekst zasłania i nie wiadomo nawet o co mu chodzi.

Faktycznie że głupi to jeszcze bez szczelny jesteś bo sam pierwszy srasz na katolików a potem płaczesz że cie opluli, a piana to tobie leci ze wszystkich dziur, widać jaki jad pokazujesz gdy ktoś się tobie postawi.

• Zmieszany 1

2 minuty temu, Buster napisał:

Tak,Ziutek Słoneczko lubił nocne godziny.

Podobnie i prezes je lubi.

Przed chwilą, mhtyl napisał:

Starasz się ale w drugą stronę, srasz jeszcze bardziej na temat kościoła.

Faktycznie że głupi to jeszcze bez szczelny jesteś bo sam pierwszy srasz na katolików a potem płaczesz że cie opluli, a piana to tobie leci ze wszystkich dziur, widać jaki jad pokazujesz gdy ktoś się tobie postawi.

Bóg zapłać.

11 minut temu, Buster napisał:

też mam wrażenie że odroczenie,chyba że się mylę

Są nowe przepisy i (chyba) nie bazują na tej podstawie jak z linku. Ale praktyka może wykazać, że jednak są.

Ta w nocy uchwalona ustawa to opasły tom (chyba około 300 stron).

Taaaaaaaaaaaaakk, pierdziu pierdziu a NKWD to o gdz 4,30 chodzili po domach i zbierali głosy :takaemotka:

Normalnie jeb...mj

• Zmieszany 1

16 minut temu, retrofood napisał:

Jedynym, który atakuje tu religię katolicką - bo innych, to tez ciekawe, sie nie czepiasz - to jesteś ty. Przynajmniej zawsze ty zaczynasz atak - i to w dość parszywym zwykle stylu. 

I ciekawe - zawsze masz wielkie przetensje - że to sie komuś nie podoba.

Chcesz, żeby Forum było szczekaczką antykatolicką i antychrzecijańską.

No ale to nie jest twoje własne i wyłączne Forum - jak chcesz szczekać na taką modłe - to sobie takie załóż i wtedy razem bedziesz sobie wył z podobnymi sobie do księżyca.

• Lubię to 2
  • Dziękuję 1
  • Zmieszany 1

11 minut temu, zenek napisał:

A tego nie słyszałem, żeby NKWD o 4.30 obrady w sejmie robiło? Może przypomnij ten fakt historyczny.

Też bym chciał uzupełnić swoją wiedzę historyczną. Retro czy ty nas słyszysz !!!!!! ???? :icon_biggrin: , jeszcze w tym amoku.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1

Bóg zapłać.

Bóg zapłać.

I co ośle jeden, używasz słowa w które nie wierzysz a tym samym bluźnisz i obrażasz innych matole jeden. I dziwne że staremu komuchowi słowo "Bóg" przez duże "B" przeszło przez gardło, czy aby  nie doszło do chwilowego  niedotlenienia mózgu :icon_mrgreen:

• Zmieszany 1

1 minutę temu, demo napisał:

Też bym chciał uzupełnić swoją wiedzę historyczną. Retro czy ty nas słyszysz !!!!!! ???? :icon_biggrin: , jeszcze w tym amoku.

O nie słyszy - on tylko słyszy tylko to, co mu wygodne.

On jest jak Łysek z pokładu Idy - klapy na oczach i wio.

• Lubię to 1
  • Dziękuję 1
  • Zmieszany 1

Tiaaa...... wątek staje się dynamiczny .....

Idę jakieś TV pooglądac ...

• Haha 1

Pewien bardzo mądry człowiek powiedział:

Cytat

Jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi 

Chciał nauczyć nas miłości nie cofającej się nawet przed największymi poświęceniami, miłości nie tylko do bliskich nam osób ale i do nieprzyjaciół.

Albowiem mówię wam:

Cytat

Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego od tych.

Bo to jest Prawo Naturalne

• Lubię to 1

32 minuty temu, mhtyl napisał:

I co ośle jeden, używasz słowa w które nie wierzysz a tym samym bluźnisz i obrażasz innych matole jeden. I dziwne że staremu komuchowi słowo "Bóg" przez duże "B" przeszło przez gardło, czy aby  nie doszło do chwilowego  niedotlenienia mózgu :icon_mrgreen:

Bóg zapłać temu wzorcowemu katolikowi. 

25 minut temu, bajbaga napisał:

Chciał nauczyć nas miłości nie cofającej się nawet przed największymi poświęceniami, miłości nie tylko do bliskich nam osób ale i do nieprzyjaciół.

Albowiem mówię wam:

Bo to jest Prawo Naturalne

Ja ich pytałem o to, ale nie znają. Nie słyszeli.

2b2e27a351848073bb97d97c0cc5b640.jpg

50 minut temu, bajbaga napisał:

Są nowe przepisy i (chyba) nie bazują na tej podstawie jak z linku. Ale praktyka może wykazać, że jednak są.

Ta w nocy uchwalona ustawa to opasły tom (chyba około 300 stron).

Tak,masz rację

W ramach przyjętych w sobotę rozwiązań państwo ma przejąć na 3 miesiące (za marzec, kwiecień i maj br.) pokrycie składek do ZUS od mikrofirm zatrudniających do 9 osób, założonych przed 1 lutego br.

Zwolnienie dotyczy składek za przedsiębiorcę i pracujące dla niego osoby. Ze zwolnienia będą mogli skorzystać też samozatrudnieni z przychodem do 15 681 zł (300 proc. przeciętnego wynagrodzenia), którzy opłacają składki tylko za siebie.

Zwolnienie dotyczy składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Solidarnościowy, FGŚP (Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych), FEP (Fundusz Emerytur Pomostowych). Zarówno przedsiębiorca, jak i pracujące dla niego osoby mają zachować prawo do świadczeń zdrowotnych i z ubezpieczeń społecznych za okres zwolnienia ze składek.

Podali (TVPInfo), że USA ma testy, które ujawniają koronawirusa w 5 minut.

Firma produkuje też wysoko wydajny sprzęt do testów!

• Lubię to 1

Cytat

- Realizujemy model chiński. Pierwszy etap to zakaz mówienia. Drugim będzie zniknięcie, a trzecim - pośmiertna rehabilitacja - mówią lekarze o nałożonym na konsultantów przez Ministerstwo Zdrowia zakazie wypowiadania się o epidemii.

„Środowisko lekarskie zbulwersowane jest sygnałami o ograniczaniu lekarzom i innym pracownikom medycznym prawa do wyrażania poglądów na temat realiów pracy w warunkach epidemii” – napisał Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. Chodzi o to, że coraz więcej dyrektorów szpitali zakazuje pracownikom mówienia, że brakuje maseczek, kombinezonów, że nie są przygotowani na epidemię. Dyrektor szpitala w Nowym Targu zwolnił dyscyplinarnie położną, która zamieściła w sieci komentarz ze zdjęciem rąk zniszczonych stosowaniem płynu do dezynfekcji.

Zakaz mówienia o epidemii koronawirusa. Lekarze chcą mówić o brakach

Według szefa NRL takie zakazy obrócą się przeciw tym, którzy je wydają, bo ludzie stracą do nich zaufanie. To także łamanie konstytucyjnej zasady wolności słowa, dlatego zgłosił on sprawę Rzecznikowi Praw Obywatelskich. Chodzi mu nie tylko o zakazy wydawane w szpitalach, ale i o pismo, które wysłała do konsultantów krajowych wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Prosi w nim, by konsultanci krajowi zobowiązali konsultantów wojewódzkich „do zaprzestania samodzielnego wydawania opinii” na tematy związane z epidemią. „Opinie na temat sytuacji epidemiologicznej, zagrożenia dla przedstawicieli kadr medycznych w danych dziedzinach medycyny czy w obrębie danej grupy zawodowej, jak również sposobów zabezpieczenia osobistego przed zakażeniem, powinni wydawać jedynie państwo, jako konsultanci krajowi, po wcześniejszej konsultacji z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym. Tylko takie działanie zapewni przekazywanie informacji merytorycznie prawidłowych i jednolitych” – napisała Szczurek-Żelazko. Poprosiła, by konsultanci krajowi przysłali do ministerstwa wszystkie dotychczasowe opinie wydane przez konsultantów wojewódzkich.

– Minister Szczurek-Żelazko zwróciła uwagę, że wypowiedzi konsultantów często się wykluczają, wprowadzają tym samym niepokój – wyjaśnia Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o prof. Krzysztofa Simona, konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chorób zakaźnych na Dolnym Śląsku, i jego informację, że w leczeniu zakażonych koronawirusem stosuje mieszankę 33 leków. Ta terapia ma charakter eksperymentalny. Zalecenia konsultanta krajowego prof. Andrzeja Horbana są inne.

Krzysztof Bukiel, szef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy: – Ja bym się tym pismem ministerstwa w ogóle nie przejmował. Jak mamy bitwę, to nie może być 25 dowodzących. Musi być jeden przekaz co do sposobu postępowania. Natomiast brak środków jak maseczki czy kombinezony to inna rzecz. Nie wyobrażam sobie, żeby lekarze w takiej sprawie milczeli.

Większość lekarzy odbiera jednak pismo z ministerstwa właśnie jako próbę zakazu mówienia o brakach w szpitalu, choćby dlatego, że zostało ono wysłane do konsultantów wszystkich specjalności, a nie tylko w dziedzinie chorób zakaźnych. O tych brakach wypowiadał się zresztą także piętnowany przez ministerstwo prof. Simon: – Moi ludzie chodzili jak kosmici, w strojach, w których nawet zastrzyku nie można zrobić. (…) W tej chwili to się poprawiło, ale głównie z zakupów darczyńców. Państwo tak nie powinno funkcjonować, powinno być przygotowane, zorganizowane. Ta logistyka jest bardzo słabym punktem.

Sanepid też musi milczeć o koronawirusie

Lekarz zakaźnik: – Realizujemy, jak widać, model chiński. Pierwszy etap to zakaz mówienia, że jest źle. Drugi etap to zniknięcie, a na trzecim czeka nas pewnie pośmiertna rehabilitacja. Nie mówię tego całkiem serio, ale coś w tym z chińskiej drogi jest.

Zakaz udzielania jakichkolwiek wypowiedzi na tematy związane z epidemią mają już od ponad miesiąca wszyscy pracownicy sanepidu, łącznie z większością osób na kierowniczych stanowiskach. Sieć Obywatelska Watchdog Polska wspólnie z Helsińską Fundacją Praw Człowieka zaapelowała więc nie tylko do Ministerstwa Zdrowia i dyrektorów szpitali, ale i do sanepidu, o przestrzeganie prawa do wolności słowa. „Ograniczenia w swobodzie wypowiedzi w trakcie pandemii mogą podważać zaufanie obywateli, ale przede wszystkim pacjentów do lekarzy” – napisali przedstawiciele Watchdog Polska. Podobnie uważa prof. Zbigniew Szawarski, honorowy przewodniczący Komitetu Bioetyki PAN: – Żadna władza nie pokona wirusa, jeśli obywatele jej nie zaufają i nie będą z nią współpracować. A podstawą zaufania jest uczciwość, prawdomówność i odpowiedzialność. Brak zaufania rodzi panikę, a panika jest groźniejsza od choroby.

Judyta Watoła

29 marca 2020

Widzisz, retro, jak istotne znaczenie ma WYRAŹNA edycja postów... Dla userów, którzy WIERZĄ... wierzą w to, że czytają ze zrozumieniem - a w rzeczywistości różnie im to wychodzi...

Gdybyś napisał:

Więc mi wytłumacz kto pod tym kotłem pali? Może my???

Uważasz, że w chwili wojny, w chwili , kiedy zdrowie własne i członków rodziny jest najważniejszą myślą u wszystkich, to potrzebne jest dolewanie oliwy do ognia" A kto to robi? Cywilizowani ludzie o 4.30 nad ranem?

Tak to kiedyś NKWD działało, a teraz sługusi prezesa, co widzę kompletnie Ci nie przeszkadza. Jesteś wobec tych niegodziwości pełen och-ów i ach-ów.

Ok. W porządku. Ode mnie tyle.

Wtedy - MOŻE - nie połączyliby 4,30 nad ranem z NKWD

Ale im łatwiej  czyta to co chcą wyczytać i zrobić zadymę...

O, tak:

"pierdziu pierdziu a NKWD to o gdz 4,30 chodzili po domach i zbierali głosy"

Ooo... i jeszcze coś o zbieraniu głosów się - ni stąd, ni z owąd - dodało... aaa, jaaak!!!

2 godziny temu, bajbaga napisał:

A Ty uważaj, bo dostaniesz po uszach, że to mówił Syn Boga, a nie człowiek... chociaż wtedy to był jeszcze człowiekiem... chyba...

2 godziny temu, zenek napisał:

Jedynym, który atakuje tu religię katolicką - bo innych, to tez ciekawe, sie nie czepiasz - to jesteś ty.

Uffffff... to już nie ja.... jakaż ulga...

2 godziny temu, zenek napisał:

Chcesz, żeby Forum było szczekaczką antykatolicką i antychrzecijańską.

No ale to nie jest twoje własne i wyłączne Forum - jak chcesz szczekać na taką modłe - to sobie takie załóż i wtedy razem bedziesz sobie wył z podobnymi sobie do księżyca.

A to już typowo po ZENKOWEMU :bezradny::wallbash:

Edytowano przez uroboros (zobacz historię edycji)
  • Haha 1

20 minut temu, uroboros napisał:

Ale im łatwiej  czyta to co chcą wyczytać i zrobić zadymę...

Z naciskiem na "im"

O, tak:

"pierdziu pierdziu a NKWD to o gdz 4,30 chodzili po domach i zbierali głosy"

Ooo... i jeszcze coś o zbieraniu głosów się - ni stąd, ni z owąd - dodało... aaa, jaaak!!!

why? Ciężko zrozumieć przesłanie, zarzut, wypowiedź. No naprawdę czytałem 6 razy i uznałem że to ja jeden z tych, którzy nie radzą sobie z "czytaniem ze zrozumieniem"

A Ty uważaj, bo dostaniesz po uszach, że to mówił Syn Boga, a nie człowiek... chociaż wtedy to był jeszcze człowiekiem... chyba...

Nie był "chociaż jeszcze wtedy" człowiekiem
Dla ludzi wierzących nie był nim już od urodzenia, dlatego świętujemy radośnie każdego roku, to jego narodzenie.

Uffffff... to już nie ja.... jakaż ulga...A to już typowo po ZENKOWEMU :bezradny::wallbash:

Nie obraź się, ale to też typowo.

Może i tak ale ja bym głosował na każdego  byle nie na obecnego.

Przesadziłem,na każdego nie ale jednego z grona 2-3 poza obecnym.

3 godziny temu, zenek napisał:

jak chcesz szczekać na taką modłe - to sobie takie załóż i wtedy razem bedziesz sobie wył z podobnymi sobie do księżyca.

3 godziny temu, mhtyl napisał:

6 minut temu, demo napisał:

Ja natomiast uważam że jest to odpowiedni człowiek na tym stanowisku.B|

Co tam odpowiedni, on jest najlepszym ze wszystkich.

Taki żarcik na poluzowanie atmosfery.

Magdalena Adamowicz w czwartek powiedziała koleżance, że w związku z koronawirusem siedzi w mieszkaniu i żeby ta wpadła do niej na kawę. Niestety nie przekazała w którym. Koleżanka szuka do dzisiaj.

Powiem tak. Z religią jest jak z penisem — spoko, cieszcie się, że macie, ale nie wciskajcie go na siłę innym, bo zrobi się nieprzyjemnie.

Ponadto. Niepotrzebnie zaczęłam z polityką. Wyznawcy PIS wyznawcami pozostaną. Nikt z nas tego nie zmieni.

Dlatego szkoda nerwów. Wróćmy do rozmowy o koronawirusie, w końcu o tym jest ten temat.

9 minut temu, demo napisał:

Ja natomiast uważam że jest to odpowiedni człowiek na tym stanowisku.B|

Co tam odpowiedni, on jest najlepszym ze wszystkich.

Uważaj tak dalej...Jest doskonały, robi co ma zrobić... wg przykazań... chociaż nie tych dziesięciu...

1 minutę temu, daggulka napisał:

Z religią jest jak z penisem

Noooo, to teraz podpadłaś... :zalamka: szykuj się na ciętą ripostę kółka różańcowego...

Na pocieszenie i na dowód, że da się przetrwać:

• Haha 1

1 minutę temu, uroboros napisał:

Noooo, to teraz podpadłaś... :zalamka: szykuj się na ciętą ripostę kółka różańcowego...

A wiesz co? Koło zada mi to lata. To prywatna decyzja każdego z nas, w co wierzy. Różnica jest subtelna. Ja nikomu nie wciskam na siłę moich ateistycznych poglądów. I nie życzę sobie, żeby ktoś mi wciskał swoje bajki i baśnie. Jeśli będzie mi brakowało, to sobie Grimmów poczytam. I tyle.

5 minut temu, daggulka napisał:

Dlatego szkoda nerwów. 

Bła, a po co te nerwy ? ........, luuuuuzik. Wyznawców PO jakoś nikt nie usiłuje przefasonować na inną modłę.

• Lubię to 1

Przed chwilą, demo napisał:

Bła, a po co te nerwy ? ........, luuuuuzik. Wyznawców PO jakoś nikt nie usiłuje przefasonować na inną modłę.

Nie jestem wyznawcą PO. W ogóle uważam, że polityka to jedno wielkie goowno. Natomiast nie cierpię w ludziach trzech rzeczy w dokładnie takiej kolejności: cwaniactwo, głupota i bezczelność. Jakoś dziwnym trafem pasuje mi to do partii PIS, nie poradzę.

A, o kłamstwie zapomniałam. To cztery.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• zacytowałem z muraora, ale oni sami nie wiedząco piszą, więc następny frag: "Przekonali się o tym Amerykanie, gdy okazało się, że aż 95% drewnianych domów, ocieplonych styropianem przyklejonym bezpośrednio do ścian, miało płyty poszycia silnie zawilgocone, a niekiedy nawet spleśniałe (szczególnie wokół okien i drzwi). Poprawny sposób docieplania domów szkieletowych styropianem polega na zastosowaniu takich rozwiązań, by między wiatroizolacją a warstwą styropianu pozostała trwała szczelina powietrzna, umożliwiająca odpływ skraplającej się pary wodnej oraz wody."   Tu też możesz poczytać  http://www.budujzdrewna.pl/forum/viewtopic.php?t=6393
    • https://www.muratorplus.pl/technika/izolacje/ocieplanie-styropianem-domy-szkieletowe-aa-vvGk-vb5x-5CiL.html   "Docieplając ściany styropianem, na który będzie nałożony tynk cienkowarstwowy, trzeba: bardzo starannie zaprojektować i wykonać obróbki wokół okien i drzwi - nie mogą pozostać nieszczelności, którymi woda mogłaby się dostawać pod warstwę styropianu; koniecznie zastosować wiatroizolację chroniącą budynek przed napływem wilgoci z zewnątrz (dla przypomnienia - wiatroizolacja to folia, która nie przepuszcza wody w postaci płynu, ale przepuszcza parę wodną w stronę od poszycia na zewnątrz). Izolacji tej nie wolno mylić z paroizolacją, która ma za zadanie powstrzymać przedostawanie się pary wodnej z wnętrza budynku do ściany; wykonać pomiędzy styropianem i poszyciem (pokrytym wiatroizolacją) szczeliny wentylacyjne, umożliwiające odparowanie wody, jaka mogłaby się ewentualnie znaleźć między tymi warstwami."   Resztę sobie znajdźcie w necie, bo tu już kilka razy to pisałem - i nie chce mi się jeszcze raz 
    • Jeżeli działka w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczona jest pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne nie trzeba nic odralniać. Zapis grunt rolny widnieje zawsze jeśli działka nie jest zabudowana. Po wybudowaniu domu geodeta robiąc inwentaryzację powykonawczą naniesie budynek na mapę i zmieni oznaczenie w ewidencji albo na B zabudowę albo BR zabudowe na roli.    W zależności jaka jest klasa ziemi konieczne będzie przed uzyskaniem pozwolenia na budowę wyłączenie gruntów spod produkcji rolnej. Dotyczy to klas chronionych I, II i III pochodzeniami mineralnego oraz wszystkich klas gleb pochodzenia organicznego. 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...