Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

1 godzinę temu, retrofood napisał:

Ano z tym, że te dane statystyczne robią się mało wiarygodne. Bo jeśli przebada się 1 osobę z pięciu, które miały styczność z chorym, to tylko jeden chory przybędzie. W statystyce. 

Coraz więcej specjalistów pisze o tym, że polskie statystyki są podejrzane.

Każdemu można coś takiego zarzucić.

Że źle liczy.

O tych testach to słusznie zauważyłem że testują na całym świecie tych wskazujących na zachorowanie czy nie? Czy testują wszystkich swoich miliony obywateli jak leci?

No i w końcu nie wiem, czy wklejając tę grafikę zrobiłem dobrze czy źle.

Cieszyć się że reakcja z zamykaniem granic, szkół, zakładów pracy była tak szybko podjęta czy nie cieszyć się?

Bo już zgłupiałem po tych wpisach....

1 godzinę temu, Buster napisał:

Idę rąbać drewno,może się rozładuję bez melisy :icon_mrgreen:

Też idę dalej czyścić rynny i przerzucać kompost.

Ostatni dzień podobno sprzyjający takim pracom.

Spijdajam, pa.

5 minut temu, bobiczek napisał:

Cieszyć się że reakcja z zamykaniem granic, szkół, zakładów pracy była tak szybko podjęta czy nie cieszyć się?

Bo już zgłupiałem po tych wpisach...

Też...ale nie dowiemy się.

23 minuty temu, bobiczek napisał:

Każdemu można coś takiego zarzucić.

Że źle liczy.

O tych testach to słusznie zauważyłem że testują na całym świecie tych wskazujących na zachorowanie czy nie? Czy testują wszystkich swoich miliony obywateli jak leci?

No i w końcu nie wiem, czy wklejając tę grafikę zrobiłem dobrze czy źle.

1. Zarzucić można, ale to bez znaczenia. Gorzej jest, jeśli pod wpływem tak zrobionej statystyki ktoś zacznie lekceważyć obostrzenia, bo uzna, że skoro jest tak dobrze, to już nic nie musi... Wtedy już tak dobrze nie będzie.

2. Na świecie testują jednak znacznie więcej obywateli w stosunku do liczby ludności.

3. Nie ma znaczenia czy dobrze zrobiłeś czy źle, ważne jest patrz pkt 1.

4. A z zamykania nie ma sensu się zachwycać, bo i tak zrobiliśmy to później niż Chińczycy i niż należało.

5. Odpocznij. Rąbanie drewna jest pomocne. 

PS. Jakaś kobita weszła na wagę podczas kwarantanny i ukazał się jej napis: PROSZĘ SIĘ ROZEJŚĆ! OBOWIĄZUJE ZAKAZ ZGROMADZEŃ!

• Lubię to 1

31 minut temu, bobiczek napisał:

Ile ludzi tyle teorii, inteligentny człowiek potrafi odsiać plewy.

1 godzinę temu, daggulka napisał:

Na ich miejscu podałabym się do dymisji, żeby nie brać na swoje barki tego, co dopiero nas czeka. 

A na ich miejsce postawimy Rostowskiego i dowiemy się że " piniędzy nie ma".:icon_lol:

Daga a ile kasy od tych gnoi by tak Ciebie satysfakcjonowało żebyś była z tej tarczy w pełni zadowolniona i czy nie obawiasz się że nasze biedne wnuki będą musiały to potem spłacać ? .;) 

Bo padały tu takie dalekowzroczne obawy, więc w sumie to już sam nie wiem - dawać dużo czy jednak z umiarem.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 2

12 minut temu, demo napisał:

A na ich miejsce postawimy Rostowskiego i dowiemy się że " piniędzy nie ma".:icon_lol:

Daga a ile kasy od tych gnoi by tak Ciebie satysfakcjonowało żebyś była z tej tarczy w pełni zadowolniona i czy nie obawiasz się że nasze biedne wnuki będą musiały to potem spłacać ? .;) 

Bo padały tu takie dalekowzroczne obawy, więc w sumie to już sam nie wiem - dawać dużo czy jednak z umiarem.

Zapewnić ludziom taki pakiet, żeby nie głodowali.

Zapewnić taką opiekę zdrowotną, żeby nie umierali w domach.

Jeśli ludzie są zwalniani — przystosować zakłady pracy do produkcji środków ochrony osobistej, których nie ma i płacić ludziom wynagrodzenie.

Nie mamić tarczami, które przedsiębiorcy i pracownicy mogą sobie o dupę roztrzaś.

30 minut temu, demo napisał:

A jak on mówił prawdę i już od dawna jedziemy na debecie. 

Cytat

A przypominam, że 500+ jest na kredyt. Zadłużyliśmy się o dodatkowe 20 mld zł, bo chcemy promować dzietność. Jesteśmy we własnym gronie i nie musimy mówić sobie tylko pięknych słów” – mówił Morawiecki na spotkaniu z sympatykami i działaczami PiS.

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1668342,1,morawiecki-w-przyplywie-szczerosci-500-plus-jest-na-kredyt.read

Cytat

a ile kasy od tych gnoi by tak Ciebie satysfakcjonowało

Czegoś chyba nie rozumiesz to są nasze pieniądze, oni tylko je dzielą. 

1 godzinę temu, uroboros napisał:

Aż się zdziwisz:icon_eek::icon_rolleyes:...

Morawiecki apeluje w sprawie "500 plus": Niech zamożni zrezygnują ze świadczeń

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/512138,wicepremier-program-500-plus-mateusz-morawiecki-zamozni-500zl-na-dziecko.html

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1

80% poprzedniego wynagrodzenia to głodowanie ?. No bez jaj proszę.

I gdzie tak umierają w domach we Włoszech, bo u nas nic takiego nie występuje, więc czysta bzdura.

Jeśli ludzie są zwalniani — przystosować zakłady pracy do produkcji środków ochrony osobistej, których nie ma i płacić ludziom wynagrodzenie.

Gdzie tak są zwalniani ?, bo też nie słyszałem. Ale słyszałem że ludziska tak dużo kupują przez internet, że firmy kurierskie mają problemy z terminowymi dostawami.

Pozamykano małe sklepiki, damy radę bez nich, kupimy w necie.

No dobra restauracje pozamykane i co mają teraz w nich produkować środki ochrony osobistej na szydełkach, czy może właściciel ma zakupić maszyny dziewiarskie za miliony, to dopiero będzie miał biznes i wstrzeli się w popyt, jak to mówią. Ale chyba nie wiesz że ten lanser Dudek załatwił ogromne ilości sprzętu ochrony osobistej i respiratorów w Chinach. Ale tego totalna zdaje się zupełnie nie zauważyła, bo ma być tylko sypanie piachu w łożyska i wkładanie kija w szprychy.

Nie mamić tarczami, które przedsiębiorcy i pracownicy mogą sobie o dupę roztrzaś.

No to ile chcesz dostać od tych gnoi w końcu, tylko pamiętaj że wnuki będą za to płacić, bo rząd swoich piniędzy nie posiada i może rozdać tylko nasze które nam zabierze. Tak było zawsze, jest i będzie na wieki wieków amen.

Szkoda że u nas nie Anglia, ale tam życie ponoć też droższe.

1 godzinę temu, animus napisał:

A jak on mówił prawdę i już od dawna jedziemy na debecie. 

Nosz kufa, no to tym bardziej skąd chcesz brać żeby wszyscy byli szczęśliwi ?.

Czegoś chyba nie rozumiesz to są nasze pieniądze, oni tylko je dzielą. 

Doskonale rozumiem, weź wytłumacz to tej która lubi gnoić.

Morawiecki apeluje w sprawie "500 plus": Niech zamożni zrezygnują ze świadczeń

I już widzę jak oni rezygnują, ale japy drzeć na tych którzy je dają - to są pierwsi.

Wy to macie dokładnie tak jak totalna. Z jednej strony wszystkiego za mało dają, a z drugiej lament bo wnuki będą spłacać i rozdają naszą kasę. No ludzie zdecydujcie się w końcu czego chcecie.

Dokładnie tak było na początku z 500+, bo co oni robią i jak można ludziom dawać kasę toż to demoralizuje i rozleniwia. A już za chwilę było że my damy jeszcze więcej i na każde dziecko. 

Normalnie piach w łożysko i kij w szprychy. 

• Lubię to 2
  • Dziękuję 1

W szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

2 minuty temu, animus napisał:

W szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

To niemożliwe jest po prostu !, bo umierają tylko w domach - tak Dagusia pisała.

Ty jakiegoś fejka tu nam wciskasz.

19 minut temu, demo napisał:

Gdzie tak są zwalniani ?, bo też nie słyszałem

Zapraszam do mojej mieścinki. Zobaczysz. Na własne oczy.

Nie od koronawirusa.

Zmarła żona wcześniej zmarłego brata mojego ojca. Dosyć bliska bo tu na wsi widzieliśmy się ze "ćwierć życia"

We wtorek pogrzeb ale oczywiście dostaliśmy informację żeby nie przychodzić. Wierzcie mi że to jest bardzo smutne.

2 minuty temu, demo napisał:

To niemożliwe jest po prostu !, bo umierają tylko w domach - tak Dagusia pisała.

Nie napisałam "tylko". Czytaj ze zrozumieniem.

4 minuty temu, daggulka napisał:

Nic nie panikuj, już wiosna nazbieracie sobie mirabelek i szczawiu.:icon_biggrin:

A i waga przy okazji spadnie.:)

• Lubię to 1

Przed chwilą, Buster napisał:

Nie od koronawirusa.

Zmarła żona wcześniej zmarłego brata mojego ojca. Dosyć bliska bo tu na wsi widzieliśmy się ze "ćwierć życia"

We wtorek pogrzeb ale oczywiście dostaliśmy informację żeby nie przychodzić. Wierzcie mi że to jest bardzo smutne.

Przykro mi :(

Sporo szpitali niezakaźnych zostało wykluczonych z powodu zachorowań personelu medycznego. Obywatel może umrzeć na zawał lub udar, bo nie otrzyma pomocy na czas :( . To też jest smutne.

1 minutę temu, demo napisał:

Nic nie panikuj, już wiosna nazbieracie sobie mirabelek i szczawiu.:tease2:

Faktycznie dyskusja z Tobą nie ma sensu.

Kiedyś ktoś tu miał taką stopkę „nie karmić trolla". Dostosuję się.

• Lubię to 1

8 minut temu, daggulka napisał:

Dobra Dagmaro - rozumiem i wezmę to pod uwagę.

Ale mówię Ci i jak mnie znasz to uwierz mi że mocno przeginasz.

Idę sadzić bratki, bo szkoda tak pięknej pogody żeby siedzieć przed kompem.

8 minut temu, demo napisał:

Ty jakiegoś fejka tu nam wciskasz.

Nie to prawda, na styl Niemiecki podajemy, dlatego dopiero 17 osoba.  :bezradny:

W Niemczech 400 zgonów, w Hiszpanii 4000 tysiące, twarde są.

11 minut temu, demo napisał:

Nic nie panikuj, już wiosna nazbieracie sobie mirabelek i szczawiu.:icon_biggrin:

A i waga przy okazji spadnie.:)

Widzę, że chcesz ją kontrolować emocjonalnie. :scratching:

3 godziny temu, retrofood napisał:

A czego oczekiwałaś od ludzi, którzy potrafią kłamać w żywe oczy nawet będąc na kolanach i ze złożonymi rączkami? I drwić przy tym bez żenady. Przyzwoitości? Tego, że będą przestrzegać przykazań wiary, którą niby to wyznają? Spójrz nawet tu na forum, jak się miłość bliźniego ściele. Szczególnie w wyzwiskach, w czym celują ci najbardziej ponoć wierzący. Mają za nic przykazania, na które się powołują.

A Ty to masz chłopie fobie i niezłego fioła na temat katolików i złożonych rączek.

Popatrz na siebie co ty robisz, jaki jesteś przyzwoity i jak odnosisz sie do innych, jakbyś mógł to katolików w łyżce wody byś utopił, a potem płacz na forum że cię opluli.

I co płaczesz że są wyzwiska jak sam pierwszy prowokujesz, po jakiego szydzisz z wiary i religii??!!!

Weź se na wstrzymanie z tym ośmieszaniem wiary, ok. bo to już nie jest nudne to już jest  żenujące.

Daga, te słowa brzmią jakby nie wiem jaka tragedia i plaga egipska Nas odpadła.
Jak na razie nikt jeszcze nie głoduje a jak głoduje to tylko i wyłącznie z własnej i nie przymuszonej woli bo do pracy nie chce iść tylko liczy na jałomużnę od gminy.

I co ma umieranie w domu czy nie. Czym różni się śmierć w szpitalu od śmierci w domu? Od śmierci jeszcze nikt na tym padole się nie wywinął i wątpię aby rząd miał taką moc aby  zapewnił taką opiekę aby ludzie nie umierali :) 

47 minut temu, demo napisał:

. Ale chyba nie wiesz że ten lanser Dudek załatwił ogromne ilości sprzętu ochrony osobistej i respiratorów w Chinach

:takaemotka::wallbash::takaemotka:

załatwił....:takaemotka:

49 minut temu, demo napisał:

już widzę jak oni rezygnują

Nie mogą zrezygnować... MUSZĄ pobrać, co najwyżej mogą komuś sprezentować...

51 minut temu, demo napisał:

toż to demoralizuje i rozleniwia.

I faktycznie zdemoralizowało i rozleniwiło... po co pracować, jak i tak zaplusuję...

52 minuty temu, demo napisał:

Wy to macie dokładnie tak jak totalna

ciebie kompletnie zatotalniło :zalamka: to powinno się już chyba terapeutyzować...

35 minut temu, demo napisał:

umierają tylko w domach - tak Dagusia pisała.

źle zrozumiałeś meritum jej wypowiedzi :bezradny:

32 minuty temu, demo napisał:

A i waga przy okazji spadnie.

Tu żeś palnął dowcipem, no, nooo... potrafisz...

2 minuty temu, mhtyl napisał:

A Ty to masz chłopie fobie i niezłego fioła na temat katolików i złożonych rączek

Myślisz, że retro pisał o tobie? :scratching:

1 minutę temu, uroboros napisał:

:takaemotka::wallbash::takaemotka:

załatwił....:takaemotka:

Ale patrz, już Kitajcy są cacy. Już nikt nie wspomina o Placu Tiananmen. 

11 minut temu, mhtyl napisał:

Jak na razie nikt jeszcze nie głoduje a jak głoduje to tylko i wyłącznie z własnej i nie przymuszonej woli

właśnie. ja drugi dzień z własnej i nieprzymuszonej woli głoduję. To się nazywa głodówka lecznicza 

więcej dystansu wam życzę....nie wiem dlaczego, ale niektórzy przy każdej dyskusji, nie potrafią się trzymać z daleka od tematów religijnych i politcznych...uzależnienie?!?

1 minutę temu, aaaa napisał:

właśnie. ja drugi dzień z własnej i nieprzymuszonej woli głoduję. To się nazywa głodówka lecznicza 

Ja bardziej miałem na myśli że nie ma środków na zakup jedzenia. A głodówkę to ja tez nieraz sobie serwuję tak na przeczyszczenie organizmu :) 

Coraz więcej zakażeń w centrum chorób płuc. 33 osoby z koronawirusem, 100 czeka na wynik testu.

https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,kolejne-zachorowania-na-covid-19-w-szpitalu-przy-grabiszynskiej,wia5-3266-54135.html

7 godzin temu, animus napisał:

Sześćdziesiąt osób z DPS w Niedabylu zakażonych koronawirusem!

52 pensjonariuszy i 8 członków personelu z Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu koło Radomia jest zakażonych koronawirusem. To bardzo zły znak. W DPS-ach w całej Polsce znajduje się blisko 80 tys. osób, w większości starszych i schorowanych

https://oko.press/uderzylo-w-najslabszych-szescdziesiat-osob-z-dps-w-niedabylu-zakazona-koronawirusem/

W dwóch miejscach są 2 bastiony koronowirusa, to daje prawie 100 osób.

• Lubię to 1

56 minut temu, demo napisał:

80% poprzedniego wynagrodzenia to głodowanie ?. No bez jaj proszę.

????? Ktoś tyle dopłaca/ma dopłacić u nas ?????? 

Ustawa zezwala na obniżenie pracownikom uposażenie o 20%

Jeśli pracodawca nie zwolni pracowników w ciągu 3 miesięcy (czyli do 1 lipca br.) otrzyma/może otrzymać 40% wypłaconego uposażenia (spełniając jakieś niezbyt jasno sprecyzowane, dodatkowe wymogi).

1 godzinę temu, demo napisał:

Gdzie tak są zwalniani ?, bo też nie słyszałem.

Jeszcze wczoraj 800 pracowników, z firmy którą dobrze znam (współpracowałem z nimi), dostało wypowiedzenie warunków płacy oraz 3 miesięczny okres wypowiedzenia  zatrudnienia (z zastrzeżeniem, zmiany w wypowiedzeniu).

Nie wiem czy wiecie, że nasz ustawodawca nałożył "sankcje" (i słusznie) na restauracje. Część z nich prowadzi dozwoloną sprzedaż na wynos. Bywalcy tych "przybytków" szybko zauważyli, że ceny wzrosły o około 20%. Posypały się gromy na restauratorów, że hieny, ...., itp.

Ale to nie oni zarabiają, tylko skarb państwa, bo VAT jest wyższy o 18%.

Przy okazji tej ustawy, nastąpiła nowela kilku innych - luźno związanych z ustawą zasadniczą.

Stąd tyle poprawek.

• Lubię to 1

10 minut temu, bajbaga napisał:

Przy okazji tej ustawy, nastąpiła nowela kilku innych - luźno związanych z ustawą zasadniczą.

Stąd tyle poprawek.

A kto to czyta? Kto analizuje? Przecież to totalny

2 godziny temu, demo napisał:

Normalnie piach w łożysko i kij w szprychy.

16 minut temu, uroboros napisał:

A kto to czyta? Kto analizuje? Przecież to totalny

A kiedy ma czytać i analizować, skoro głosowania w Sejmie są teraz na akord?

Cytat

Białe szaleństwo na nartach mogło być dla niektórych pocałunkiem śmierci. Prokuratura wszczęła właśnie śledztwo, czy lokalne władze i restauratorzy z austriackiego miasta Ischgl nie przyczynili się do wybuchu epidemii koronawirusa. Prawdopodobnie już w lutym zatajono informacje, że jeden z barmanów miał pozytywny wynik testu.

Dla miłośników nart i snowboardu tyrolskie miasteczko Ischgl do tej pory było synonimem białego szaleństwa. Przez szeroką ofertę rozrywkową nie bez przyczyny nazywano je też "alpejską Ibizą". Tym, którzy odwiedzili je pod koniec lutego i na początku marca 2020 roku, teraz kojarzy się bardziej z czarnym koszmarem.

Tętniące życiem restauracje, puby i imprezy na wolnym powietrzu après-ski okazały się doskonałym inkubatorem koronawirusa. To kraina nart i śniegu miała być europejską "strefą zero" koronawirusa. Władze kilku państw i eksperci są przekonani, że setki turystów z Europy, które niedawno opuszczały Ischgl, wyjeżdżały z miasta nie tylko z górską opalenizną, czy kacem, ale przede wszystkim z chorobą o nazwie COVID-19. Ważne pytanie brzmi, czy austriaccy urzędnicy zdawali sobie z tego sprawę dużo wcześniej i dlaczego reagowali tak opieszale?

Ischgl "strefa wysokiego ryzyka" z piwnym ping-pongiem

Skalę zjawiska po części obrazuje komunikat norweskiej służby zdrowia z 8 marca. Poinformowała ona, że 491 osób z 1198 zakażonych w Norwegii odwiedziło w ostatnim czasie region Tyrolu. To nie był pierwszy sygnał, że sytuacja w Ischgl jest zła i niebezpieczna nawet dla całej Europy. Kochający narty Norwegowie dociekali, skąd przyszedł do nich wirus. Widzieli wcześniejszy komunikat rządu w Islandii. Ten już 5 marca określił Ischgl jako "strefę wysokiego ryzyka", stawiając to małe miasteczko (tysiąc sześćset osób) właściwie na równi z Wuhan, Włochami czy Iranem. Komunikat wyszedł po tym, jak kolejni Islandczycy wracali do kraju z koronawirusem przywiezionym właśnie z Austrii. Już 1 marca z Reykjaviku do Tyrolu wysłano zresztą alarmujące pismo. Przekazano, że 15 pasażerów lecących samolotem Icelandair przylatującym dzień wcześniej z Monachium miało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Czternastu zarażonych wracało z Ischgl. Tyrolskie władze ds. zdrowia odrzuciły obawy Reykjaviku, sugerując trop niemiecki. Tydzień później nie mogły już udawać, że problem ich nie dotyczy.

7 marca otrzymały bowiem pozytywny wynik testu 36-letniego Niemca, który jako barman pracował w jednym z popularnych barów apres-ski w Ischgl. Przez pub przewijały się dziennie setki turystów z całego świata. Wieczorami były tam tłumy, człowiek przy człowieku i szereg rozrywek: tańce, karaoke i piwny ping-pong. Zabawa polegająca na wrzucaniu ustami piłeczki do kolejnych szklanek z piwem. Jeśli ktoś chciałby stworzyć obraz idealnych warunków do rozprzestrzeniania się infekcji, to powinien wieczorem pojechać do Inchgl ilub podobnych miast.

Brutalna riposta natury

Tym dziwniejszy był komunikat władz Tyrolu. Te, starając się łagodzić sytuację, oznajmiły, że zainfekowanie przez zarażonego pracownika gości baru "było z medycznego punktu widzenia mało prawdopodobne". Riposta natury na ten przekaz była jednak brutalna. 8 marca okazało się, że 15 z 22 osób bliskiego otoczenia Niemca też ma koronawirusa. Kolejnych komentarzy od tyrolskich władz już nie było. Była natomiast bierność. Knajpa, w której pracował zakażony Niemiec, normalnie funkcjonowała 7, 8 i 9 marca. Decyzję o jej zamknięciu wydano dopiero 10 marca. Wtedy też zamykano inne bary. Wyciągi i hotele funkcjonowały jednak normalnie. Austriacki "Der Standard" poinformował, że członek Europejskiej Partii Ludowej (OVP) Franz Horl, prywatnie hotelarz i lobbysta przemysłu narciarskiego, sugerował w parlamencie, by niektóre ośrodki pozostały otwarte jeszcze przez tydzień. Gazeta upubliczniła też SMS-y, jakie Horl wysyłał wtedy do szefa baru Kitzloch w Ischl (tego, w którym był zakażony pracownik). Wynika z nich, że Horl musiał zdawać sobie sprawę ze skali problemu już wcześniej, dlatego sam prosił znajomego szefa o zamknięcie knajpy, by kłopot nie przybrał wielkich rozmiarów. 13marca ogłoszono kwarantannę dla doliny Paznautal, czyli m.in. St. Anton i Ischg. Tyle że kolejki linowe nadal ciągnęły narciarzy w góry.

Metoda stosowania półśrodków trwała jednak dalej. 16 marca w popularnym, austriackim, telewizyjnym programie doradca do spraw zdrowia Bernhard Tilg zapewniał, że "władze zrobiły wszystko by przerwać łańcuch zakażeń", choć na sporą część pytań prowadzącego odpowiedział wymijająco lub wcale.

Władze wiedziały, ale ignorowały?

W niemieckich mediach krytykę wylewał dziennikarz kanału n-TV, który wraz z piątką znajomych udał się do Ischg 5 marca. Grupa uciekła stamtąd 3 dni później, ale wszyscy byli już zarażeni. "Skandal polega na tym, że na tydzień przed naszym przyjazdem władze wiedziały, że na miejscu mogły wystąpić infekcje, ale zignorowały wszystkie sygnały" - komentował. 18 marca Gunther Platter, starosta krajowy Tyrolu podjął decyzję, o całkowitym wyłączeniu regionu i domowej kwarantannie dla mieszkańców Ischg.

W mediach nie tylko w Austrii zaczęło się badanie sprawy i trwała krytyka tamtejszych władz. Zarzucano, że tyrolscy urzędnicy długo unikali zdecydowanych działań, obawiając się negatywnego wpływu epidemii na lokalne firmy. Gospodarka całego regionu zależy bowiem od turystyki. "Chciwość wzięła górę nad odpowiedzialnością za zdrowie mieszkańców i gości” - komentował "Der Standard".

Zresztą, żal do lokalnych władz mogli mieć nie tylko Skandynawowie, Niemcy czy Islandczycy, ale też sami Austriacy. Gdy przyjrzeli się epidemii w swoim kraju okazało się, że jedna czwarta krajowych przypadków koronawirusa ma początek w Tyrolu, regionie liczącym mniej niż 10 procent populacji kraju. W małym Iscghl było kilka razy więcej zarażonych niż w dwumilionowym Wiedniu.

"W Tyrolu to nie polityka kontroluje turystykę, ale turystyka politykę"

Rząd w Austrii sprawie koronawirusa zadziałał już bardziej zdecydowanie. W ubiegłym tygodniu zamknął praktycznie całe życie publiczne i zabronił ludziom opuszczania domów z kilkoma wyjątkami.

Prokuratura w sprawie tego, co działo się w Tyrolu, rozpoczęła jednak śledztwo. Niemiecki kanał ZDF ostatnio doniósł, że rzeczywistość w Ischgl była jeszcze gorsza od tej, którą znamy. Według informacji telewizji w jednej z restauracji przypadek pracownika, który był poważnie chory i miał wszelkie objawy koronawirusa, był znany już pod koniec lutego. Nie zgłoszono tego jednak odpowiednim organom zdrowia, a wręcz próbowano tę informację ukrywać. "Daily Mail" podejrzewa, że chorobę z regionu tyrolskiego turyści wywozili już wcześniej. Opisuje zresztą przypadek jednego Brytyjczyka, który po zimowych wakacjach w Ischgl miał jej wszelkie symptomy i prawdopodobnie, to on mógł być nawet "pacjentem zero" w Anglii.

- W Tyrolu to nie polityka kontroluje turystykę, ale turystyka kontroluje politykę - podsumował austriacki analityk polityczny Peter Plaikner w rozmowie z "Die Welt".

https://www.sport.pl/sport/7,173950,25827622,piwny-ping-pong-rozsial-koronawirusa-po-calej-europie-pocalunek.html#s=BoxMMtImg1

12 godzin temu, Buster napisał:

PISbolszewizm,aby po trupach,łamiąc reguły i prawo. A potem zarzut że opozycja "histeryzuje"

9 godzin temu, daggulka napisał:

Wstałam w nie do końca dobrym nastroju (pierdzielona astma żyć nie daje, wiosna), a tu z rana taki news. Noż trafiło mnie. Przysięgam, nie ma słów, żeby napisać, jak bardzo jestem wku***na. Bezczelne, totalitarne gnoje. Opozycja zepchnięta do domów, bo kwarantanna, a Duduś się lansuje w TV. Po trupach do celu

No i co się stało? Że 60-latek będzie mogł kogoś upoważnić do głosowania i że ci na kwarantannie będą mogli głosować przez internet? 

To co - uważacie, że mają iść do głosowania z kwarantanny, czy odebrać im prawo głosowania?

Bez sensu - a opozycja zamiast wziąść sie do roboty, to pierdoły opowiadają, jak by to pomogli, tylko zapomnieli, że przecież "piniendzy nie było" dla ludzi, jak rządzili.

8 godzin temu, animus napisał:

WHO: W Chinach rozpoczyna się druga fala pandemii CoVID-19

Przez ostatnie tygodnie w Chinach notowano bardzo mało przypadków nowych zachorowań. Ta sytuacja właśnie się zmienia na gorsze.

Z każdym dniem szybko przybywa chorych na CoVID-19 i jest to związane z powrotem obywateli do kraju.

raczej nie - wyłapią tych przybyłych chorych i co się da, wyleczą. Nie dopuszczą ich do reszty.

Tak zresztą - jak i u nas. Glownie zagrożeniem sa przybywający do nas - to od nich są zarażnia.

7 godzin temu, retrofood napisał:

Więc te kilkadziesiąt testów dziennie w dzisiejszych czasach to i tak jest ogromny postęp!

znaczy dzisiaj 4000. Po co te fałszerstwa - co ci to daje?

7 godzin temu, Buster napisał:

Przed następnymi wyborami robi cichy sondaż i okazuje się że na tą partię w zdecydowanej większości chce oddać swój głos pokolenie 16-17 latków.
I wtedy co robi partia? 
Na powiedzmy 23 dni przed wyborami zmienia tak prawo żeby mogła głosować ta młodzież. Uzasadnia to tym że teraz młodzież szybciej dojrzewa niż kilkadziesiąt lat temu inaczej widziała świat.

Że powinno umożliwić się jej głosowanie, że prawa obywatelskie itp itd.

Ale co ty opowiadasz? Przecież w ustawie chodzi o ludzi, którzy mają prawo wyborcze.

Ustawa im wykonanie tego prawa tylko umożliwia.  

Nikt tutaj tych ludzi nie dodał, nie nadał im praw wyborczych. Czy was kompletne zaślepiło?

6 godzin temu, retrofood napisał:

A nie facet umiera na kwarantannie, bo kazano mu czekać.

No to ilu takich umarło na kwarantannie?

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1

7 godzin temu, daggulka napisał:

czywiście, że nie powinni testować wszystkich. Ale bezwzględnie powinni testować KAŻDĄ CHORĄ OSOBĘ, PONIEWAŻ OBJAWY CZASEM SĄ NIEJEDNOZNACZNE !!!! Również każda  powracają do kraju z zagranicy, przy przekroczeniu granicy powinna zostać natychmiast przebadana. A nie jest

A co to da, skoro test wychodzi dopiero po paru dniah zakażenia i  w tym czasie delikwent i tak zaraża.

A tak idzie na kwarantanne i będzie, co ma być po tygodniu najdalej.

6 godzin temu, bajbaga napisał:

Ale i tak mamy szczęście, bo okazało się że ten jeden kluczowy minister (mimo że jest z PiS) miał i ma odwagę startować pod prąd.

Ciekawe, co by zrobił Arłukowicz, albo Dr Kopacz :takaemotka: jako Premier

6 godzin temu, daggulka napisał:

A u nas?

Służba zdrowia posypana.

Gospodarka właśnie się sypie.

A te gnoje próbują za wszelką cenę przeprowadzić wybory i nic innego ich nie obchodzi

Rzeczywiście przyssali się do tych wyborów bez sensu - i pewnie je i tak przełożą.

No ale jak wyborów nie bęzie, to i tak na gospodarkę nie ma wpływu.

Piszesz o Anglii, ile dadzą ludziom. Ale Anglia jest bogata, a my stosunkowo biedni. To skąd wziąć tą forsę.

Pożyczyć u bogatych, czy sprzedac to co jeszcze poprzednie rządy nie sprzedały? Oczywiście za 10% wartości.

Moim zdaniem mniej więcej rząd robi to co trzeba, pandemia skończy się u nas najdalej do czerwca - a wtedy gospodarka ruszy z kopyta.

Już cytowałem, jak to welki biznes się burzy, że Polska dała na tarczę tylko 40 razy mniej niż USA. No i że będąstratni - a nie powinni.

No to ile ma dać rząd - bo chyba nie jesteśmy tylko 40 razy mniej bogaci, niż USA. 

• Lubię to 1

6 godzin temu, animus napisał:

Ty się dziwisz, to wybór ostatniej szansy

Znaczy jakiej, żeby Budka nie rządził z Tuskiem z tylnej ławy:takaemotka:

Na ich miejscu podałabym się do dymisji, żeby nie brać na swoje barki tego, co dopiero nas czeka. Zero instynktu samozachowawczego. Tylko władza i kasa się dla nich liczy.

No nie - jak was czytam - to oczom nie wierzę. 

Może wy już chorujecie na tego koronawirusa - chociaż on atakuje płuca, nie mózg.

To znaczy że PiS ma się teraz poddać, oddać władzę i komu - Budce?, Pretendentce nie umiejącej się wysłowić? może Kopacz? - no komu jeszcze???

Może teraz przeprowadzić wybory do Sejmu???

Czy wam naprawdę odpaliło ze strachu, czy - nie wiem z czego????

6 godzin temu, Buster napisał:

A może złożyłbym jednak dymisję. W podstawówce gdy zrobiłem jakiegoś psikusa na lekcji to natychmiast przyznawałem się gdy padło pytanie "kto to?".

No ale do czego sie maja przyznać???

Ech, no ok. Wszyscy za to zapłacimy.

Ale za co? Za co???:wallbash:

6 godzin temu, bobiczek napisał:

Bo od czytania głupot niestety się głupieje :takaemotka:

4 godziny temu, daggulka napisał:

No to pokaż tych głodujących i umierajacych w domach.

• Lubię to 1

3 godziny temu, daggulka napisał:

No to pójdą na bezroboce i dostaną zasiłek - przez ten miesiąc , dwa. I z oszczędności trochę pożyją.

Jest wojna - tak?

3 godziny temu, daggulka napisał:

No to powiedz szczerze: Platforma by lepiej poradziła sobie z pandemią?

zaopatrzyła by wszystkich w pensje, zlikwidowala obciążenia podatkowe, zapewniła wszystkim testy i miejsca w szpitalu dla wszystkich podejrzanych? Ustawiła by gospodarkę tak, że przeszłaby suchą nogą przez pandemię i nikt by nie zwalniał pracowników ani nie likwidował działalności gospodarczej? 

Jeszcze raz podaję linka do obrazowych aktualnych aktywnych tabel i wykresów:

https://forsal.pl/artykuly/1461198,koronawirus-w-polsce-przyrost-zakazen-koronawirusem-w-polsce-aktualny-wykres.html#przrostzakazen

Można wskaźnikiem myszy najechać na wykres i wyskakują dokładne dane.

• Lubię to 1

o kufa! Jak się cieszę że dopiero wróciłem i mam co czytać, na cały jutrzejszy dzień! :)

1 godzinę temu, zenek napisał:

znaczy dzisiaj 4000. Po co te fałszerstwa - co ci to daje?

Jemu płacą za sianie zamętu. Przecież to widać gołym okiem.

Dnia 20.03.2020 o 19:40, joks napisał:

Na moje oko to coś komuś nie pykło i sytuacja wymknęła się z pod kontroli ....a może właśnie nie pykło z tego względu że sytuacja zaczyna być kontrolowana??hmmm:scratching:

A może.... pykło?

Jakoś tak NIKT TUTAJ i nigdzie indziej nie widzi, ze...

Młodych nie rusza. Śmiertelność młodych 0,0000nic%

Za to starych - większość pada!

W efekcie następuje znaczne (choć bolesne) odmłodzenie narodów!

ZUS (czy jak go nazwać w innych krajach) się cieszy i codziennie nowego szampana odbija!

MAJĄTEK zwykle mają seniorzy rodu.

No to teraz pójdzie w młodsze ręce!

Młode to zielone a zielone to głupie. Niewielu ten majatek pomnoży.

BARDZO SELEKTYWNY JEST TEN WIRUS!!!

Przypadek?

- Nie sądzę...

I nawet antidotum opracowywać tak naprawdę nie trzeba...

SAMO się u młodych zrobi...

Przy okazji - zimny kubeł na łeb i Chinom i USA i ruskim i UE.

Giełdy w dół.

Złota nie kupisz...

Ktoś tu duże lody kręci. Ktoś kto kręci nie krajem, nie kontynentem a światem!

Ciekawe kto na tym wszystkim zarobi?

Pożyjemy - zobaczymy...

Adam M.

Edytowano przez adam_mk (zobacz historię edycji)

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 18. osoby zakażonej koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który leczony był w Warszawie.

https://www.rdc.pl/informacje/koronawirus-w-polsce-zmarla-18-zakazona-osoba-to-67-letni-pacjent-z-warszawy/

Polska dziś +249 zarażonych, sporo skoczyło. :scratching: 

Cytat

Młodych nie rusza. Śmiertelność młodych 0,0000nic%

Koronawirus umieralność w podziale na wiek:

80+ - 14,8%
70-79 - 8,0%
60-69 - 3,6%
50-59 - 1,3%
40-49 - 0,4%
30-39 - 0,2%
20-29 - 0,2%
10-19 - 0,2% 
https://zdrowie.radiozet.pl/Medycyna/Wiadomosci/Koronawirus-smiertelnosc.-Jaka-jest-umieralnosc-w-podziale-na-wiek

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)

Fajne...

Wracasz z zagramanicznych wakacji, odwiedzasz rodzinkę i opowiadasz jak było. Całujesz dziadka, babcię (ojca, matkę) i ... masz spadek.

Wola Boska!

Adam M.

2 godziny temu, zenek napisał:

No i co się stało? Że 60-latek będzie mogł kogoś upoważnić do głosowania i że ci na kwarantannie będą mogli głosować przez internet? 

To co - uważacie, że mają iść do głosowania z kwarantanny, czy odebrać im prawo głosowania?

Najlepiej by było zmienić termin wyborów, ale do nich jeszcze daleko i nie wiadomo co się jeszcze wydarzy , a to była tylko drobna zmiana czysto techniczna, nie zmieniająca żadnych reguł gry wyborczej.

Nie wiem czy pamiętacie ale wcześniej też był taki przypadek że bez zmiany kodeksu wyborczego wydłużono czas głosowania z jednego na dwa dni. Nie pamiętam już co było tego powodem ale jakoś nikt nie wydziwiał tak jak teraz w obliczu takiego zagrożenia.

Co by nie powiedzieć to bardzo fałszywie brzmią te oskarżenia totalnej o opieszałość  rządu co do przeciwdziałania temu kryzysowi, gdy zestawimy to z destrukcyjnymi działaniami mającymi maksymalnie utrudnić i opóźnić podjęcie szybkich decyzji.

Ma być szybko, a apel premiera o natychmiastowe zebranie senatu by szybko wprowadzić osłony, oczywiście został przez łapówkarza potraktowany tak jak można się po totalnej spodziewać i chyba w intencji - im gorzej tym lepiej.

Wiele tu było narzekania że tarcza to wydmuszka, ale to dopiero pierwsze wstępne działania, za którymi pójdą następne. I o tym się mówi, więc dlaczego wszystko już na starcie totalnie krytykować.

• Lubię to 1

A ja Wam tu przytoczę teorie spiskową:

CHINY OSZUKAŁY CAŁY ŚWIAT! Brawo CHINY.
Dla tych, którzy jeszcze nie zrozumieli, co się dzieje! Co Chiny otrzymały w ciągu ostatnich trzech miesięcy:
1. Chiny skutecznie przygotowały się do wojny nowej generacji – wojny bioinformacyjnej.
Odbyły się ćwiczenia w kraju i pokazały światu mistrzowski warsztat!
Wypowiedziały wojnę bioinformacyjną całemu światu i bez jednego strzału i okupacji pokonały wszystkie kraje. Posłały nieszkodliwy wirus na cały świat, rozprzestrzeniając horror, strach i chaos, śmierć ludzi i zniszczenie gospodarek krajowych na całym świecie!
2. Przeprowadziły spis powszechny ludności. Szybki i skuteczny.
3. Zaostrzono dyktaturę cyfrową. Kontrola sieci społecznościowych i wszelkiej komunikacji.
4. Stworzyły system do szybkiego ustalenia wszystkich kontaktów w sieciach społecznościowych pożądanej osoby: kto jest z nią w kontakcie, z kim się przemieszczała, gdzie była, z kim się komunikowała.
5. Wszyscy nielegalni imigranci zostali zidentyfikowani i wielu zostało eksmitowanych z kraju.
6. Wielu obcokrajowców i szpiegów zostało usuniętych z kraju w łagodny sposób. Sami dążyli do ewakuacji. Resztę zidentyfikowano i przyjęto pod kontrolę.
7. Opracowano mechanizm masowego i ostrego blokowania całego kraju.
8. Pokazano całemu światu do czego zdolne są Chiny. Umieszczenie 1,5 miliarda ludzi w pełnej kwarantannie, założenie na wszystkich masek – to jest potężny wpływ, podobnie jak budowa ogromnego szpitala w ciągu tygodnia.
9. Cały kraj został nauczony, jak dbać o higienę.
10. Przyjęto ustawę zakazującą spożywania dzikich zwierząt, co jest normą w wielu dzielnicach.
11. Pokazano światu, jak bardzo wszystkie kraje są zależne od Chin.
12. Zamrożono wiele łańcuchów produkcyjnych na całym świecie, wywołując globalny kryzys. Zatrzymano całą produkcję na całym świecie!
13. W służbach policyjnych i różnych służbach reagowania kryzysowego masowo wprowadza się użycie dronów i automatycznych urządzeń śledzących.
14. Opracowano system masowego obrazowania termicznego z automatycznym obliczaniem danych anomalii.
15. Zaktualizowano algorytmy działania kamer wideo z rozpoznawaniem twarzy uwzględniając osoby noszące maski, a więc teraz sposób chodzenia osoby jest również uwzględniany w rozpoznawaniu osobowości.
16. Masowo i szybko tworzone są systemy do automatycznej dostawy towarów.
17. Opracowano system elektronicznych obozów koncentracyjnych.
18. Protesty w Hongkongu ustały, a wpływy tamtejszego rządu wzrosły.
19. Najważniejsze.
Podczas gdy świat wciąż pogrąża się w kryzysie, Chiny już go opuściły i za grosze wykupiły akcje wszystkich zagranicznych firm działających w Chinach.
Kupują tańsze aktywa wszystkich przedsiębiorstw na całym świecie.
Pomagają słabym finansowo państwom, zwiększając swój wpływ globalny. Zyskuje na niższych cenach ropy.
Tworzą nowe sojusze i porozumienia.
Podczas gdy cały świat zmaga się z fikcyjną pseudo-epidemią KORONAWIRUSA (COVID-19), przejęły kontrolę nad całym światem!
Z powyższych informacji wynika, że kierownictwo i parlamenty wszystkich krajów na świecie znalazły się pod całkowitą kontrolą Chin, wykorzystując najnowsze technologie, które są głównie produkowane w ich kraju i od wielu lat dostarczane na całym świecie.
Póki Rosja, USA i Europa decydowały, kto zdominuje świat, Chiny zasiadły w fotelu królewskim.
Smutne, ale fakty mówią same za siebie!

19 minut temu, usiek napisał:

Smutne, ale fakty mówią same za siebie!

Usiek to zabłysnąłeś teraz. Coś podobnego, jeśli nie identycznego już tu było.

Smutne jest to że powielasz takie idiotyczne teksty, wiesz.

• Lubię to 1

5 minut temu, demo napisał:

Usiek to zabłysnąłeś teraz. Coś podobnego, jeśli nie identycznego już tu było.

Smutne jest to że powielasz takie idiotyczne teksty, wiesz.

A to sorry skoro było...

Jeszcze mam to: ;)

http://m.300gospodarka.pl/analizy/2020/03/23/niemcy-pompuja-miliardy-w-prywatne-firmy-zmieniaja-prawo-i-zakazuja-przejmowania-to-nie-ochrona-przed-covid-19-ale-przed-inwestorami-z-chin/

5 godzin temu, uroboros napisał:

źle zrozumiałeś meritum jej wypowiedzi :bezradny:

A co tu kuźwa rozumieć?

Za to Ty nie rozumiesz co oznacza słowo meritum.

A jak jesteś taki światły i stajesz w obronie to wytłumacz wszechwiedzący co Ona miała na myśli, rozwiń jej myśl.

Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)

1 godzinę temu, demo napisał:

Najlepiej by było zmienić termin wyborów, ale do nich jeszcze daleko

image.png.5d26bca1077e8e797eb20800c15604c5.png

Pisałem, że niebawem się wyjaśni....  :12_slight_smile:

1 godzinę temu, usiek napisał:

CHINY OSZUKAŁY CAŁY ŚWIAT! Brawo CHINY.

No ale to już było wcześniej cytowane - ciekawe, że nie Putin?  :takaemotka: Przecież to stek bzdur...

Polski naukowiec rozpracował enzym kluczowy w walce z koronawirusem SARS-CoV-2

https://forsal.pl/artykuly/1460255,polski-naukowiec-rozpracowal-enzym-kluczowy-w-walce-z-koronawirusem-sars-cov-2.html

"

Prof. Marcin Drąg z Politechniki Wrocławskiej z zespołem rozpracował enzym, którego działanie może być kluczowe dla walki z koronawirusem SARS-CoV-2. "Jeśli enzym potrakujemy jako zamek, to my do niego dorobiliśmy klucz" - mówi naukowiec w rozmowie z PAP.

„Jest to właśnie to najważniejsze białko - wśród wielu zidentyfikowanych - o którym tajemniczo mówią firmy poszukujące superszybkiego testu diagnostycznego” – tak o zbadanym enzymie mówi prof. Marcin Drąg z Politechniki Wrocławskiej, laureat Nagrody FNP za rok 2019 w obszarze nauk chemicznych i o materiałach"

• Lubię to 1

51 minut temu, mhtyl napisał:

to wytłumacz wszechwiedzący co Ona miała na myśli, rozwiń jej myśl.

Proszę bardzo:

6 godzin temu, uroboros napisał:

źle zrozumiałeś meritum jej wypowiedzi

Może, żeby nie wtrącać obcych dla ciebie wyrazów, powinienem był napisać:

źle zrozumiałeś  sedno sprawy, o której się wypowiedziała...

To była jej wypowiedź:

8 godzin temu, daggulka napisał:

A demo po wpisie animusa 

7 godzin temu, animus napisał:

wyraził się tak: 

7 godzin temu, demo napisał:

co wygląda, że nie pojął istoty wypowiedzi dagi...

Jasne teraz?

35 minut temu, zenek napisał:

Pisałem, że niebawem się wyjaśni....

Może i tak powiedział ten nasz Duda, ale czy to ma jakieś znaczenie?

Jarosław dalej chce zbawić Polskę i niekoniecznie musi myśleć w ten sposób, bo  takie wypowiedzi Adriana mogą zburzyć jego misternie uknuty plan następnych lat rządzenia...

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Utwórz nowe...