Skocz do zawartości

zmiana warunków zabudowy


Recommended Posts

Witam,

Przed zadaniem pytania opiszę nieco moją sytuację:

1.Kupiłem działkę z warunkami zabudowy oraz udział w drodze prywatnej, w której jest - włącznie ze mną  kilka  właścicieli (kilka działek przylega do drogi prywatnej).
Po zakupie przeszły już właściciel zgodził się na przepisanie warunków zabudowy na mnie. Warunki zabudowy są takie same dla wszystkich działek.

2.W warunkach zabudowy w ustaleniach dotyczących obsługi w zakresie infrastruktury technicznej i komunikacji jest napisane: zaopatrzenie wody z sieci miejskiej i odprowadzenie ścieków do kanalizacji miejskiej na warunkach zarządzającego tą siecią.

3.Podczas rozmowy z wodociągami dowiedziałem się, że muszę rozbudować sieć wod-kan, która będzie przebiegać w drodze z udziałami - na własny koszt, a następnie przekazać ją wodociągom.
Jednocześnie „zapewniono” mnie, że koszty związane z rozbudową przeze mnie sieci wod-kan zostaną mi zwrócone w ciągu kilku/ ale bardziej kilkunastu lat.

4. Wystąpiłem więc o wydanie warunków technicznych, na których aktualnie opracowywany jest projekt sieci wod-kan.

5. Otrzymałem kosztorys dla tej inwestycji – koszt 60.000 zł. Prawdopodobnie z kilku właścicieli, tylko dwóch (w tym ja) jest zainteresowany rozbudową sieci wod - kan. Czyli solidarnie by wyszło około po 30.000 zł.


I teraz moje pytanie:

w związku z tym, że koszty rozbudowy sieci przerastają moje możliwości finansowe, czy mogę wystąpić o zmianę warunków zabudowy, które polegałyby na zainstalowaniu przydomowej studni oraz przydomowej oczyszczalni ścieków zamiast rozbudowy sieci wod – kan?

Z racji takiej, iż ani ja ani wodociągi nie posiadają aktualnie w kasie takiej kwoty uważam, że wybudowanie studni oraz przydomowej oczyszczalni ścieków wydaje się być najbardziej korzystne i rozsądne w tym momencie. Czy z takim uzasadnieniem mogę ubiegać się o zmianę warunków zabudowy?

pozdrawiam!

Link do komentarza
Gość mhtyl
5 godzin temu, blastermaster napisał:

w związku z tym, że koszty rozbudowy sieci przerastają moje możliwości finansowe, czy mogę wystąpić o zmianę warunków zabudowy, które polegałyby na zainstalowaniu przydomowej studni oraz przydomowej oczyszczalni ścieków zamiast rozbudowy sieci wod – kan?

Nie musisz zmieniać WZ aby zrobić własne ujęcie wody czy POŚ.

Musisz tylko to zaznaczyć na mapce gdzie w przybliżeniu będzie miała lokalizacje studnia.

Natomiast co do POŚ to musisz zapytać w gminie czy Ci zezwolą na budowę POŚ. Podejrzewam że tak więc wtedy najlepiej jak zwrócisz sie do firmy montującej POŚ, oni załatwią co trzeba i jak trzeba.

POŚ też musi być naniesiona na mapkę.

Link do komentarza
Gość mhtyl
8 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Warunki zabudowy określają wymagania m.in. co do infrastruktury technicznej i odejście od tych ustaleń wymaga wystąpienia o zmianę WZIZT.

Wcale nie. Nie jest to prawdą. Przykład z mojego "podwórka" kolega dostał WZ a w nim szambo i po wybudowaniu domu ale jeszcze przed odbiorem odwidziało mu się szambo i chciał zrobić POŚ i zrobił, drugi gościu  miał problem z wodą z wodociągów a WZ miał że ma być wpięty w wodociąg po wybudowaniu domu a przed odbiorem zrobił studnię i ma wodę z własnego ujęcia. Oby dwóch zrobili odbiory domów bez problemu. I żeby nie było niejasności wszystko załatwiali urzędowo.

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...