Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Występowanie bakterii Legionella Chorobę wywołują bakterie Gram-ujemne z rodzaju Legionella. Początkowo bakterie te opisywano jako chorobotwórcze dla ameb, dopiero w 1977 opisano je jako czynnik chorobotwórczy także dla człowieka. Legionella występują na całym świecie i są szeroko rozpowszechnione w przyrodzie.   Występują w: zbiornikach wodnych naturalnych (jeziorach, rzekach, strumieniach) i sztucznych (stawy, baseny, oczka wodne) - szczególnie zwierających muł lub osad denny, w gorących źródłach,  wilgotnej glebie. W środowisku naturalnym stanowią one mniej niż 1% ogólnej populacji bakterii i nie stanowią zagrożenia higienicznego, mogą jednak z łatwością kolonizować: sieci wodociągowe, urządzenia klimatyzacyjne, instalacje kąpielowe (np. wanny z hydromasażem, natryski),  fontanny, myjnie, chłodnie kominowe domowe i przemysłowe, narzędzia chłodzone wodą (obrabiarki, wiertarki, ale również urządzenia dentystyczne), zraszacze ogrodowe itd. Kolonizację ułatwia osad i rdza w rurach oraz zbiornikach z wodą. Bakterie te są odporne na działanie chloru i na wysokie temperatury (do 60°C). Optymalne warunki wzrostu dla Legionella występują w zbiornikach wodnych o temperaturze wody 20-50°C.   https://www.medme.pl/choroby/legionelloza,203.html  
  • masz racje. Miałem nadziej, że skoro nie jest to kwestia życia i śmierci, nic się nie zawali, tylko nie ma kilku cm na wysokości i łazienka nie spełnia wymogów dla niepełnosprawnych (jakkolwiek swobodnie przewijak się mieści) to można to załatwić odstępstwem. Nie znam się i pytam. Tak sobie to wyobrażałem.
  • Popieram 
  • A przecież można przystroić dwie, nieprawdaż? 
  • No ale nie ma się co siłować.  Dałem ci linki - pisze tam, co i jak. Jak chcesz coś na czarno załatwiać, naciągać - to działa to tak,  jak wszędzie w Polsce. Ale chyba nie sądzisz, że tu jest forum pt. Jak naciągać prawo? Albo robić sobie z prawa jaja? Również w kwestiach budowlanych.   Poza tym tu chyba nie ma lekarzy na forum, więc z przyczyn naturalnych  nie ma tu chyba nikogo z takimi doświadczeniami  środowiska pracy... Może na jakimś lekarskim forum są wałkowane takie kwestie?   No i przecież wiesz, że to co jednemu przejdzie, drugiemu nie koniecznie - więc czego oczekujesz - że ci ktoś powie :  spróbuj ? Śliska sprawa i tyle. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...