Skocz do zawartości

Historia edycji

euro_tuned

euro_tuned

Witam, planuję ocieplić dom zbudowany z porotherma 25 P+W wełną skalną 20cm metodą lekką mokrą. 

Jaką wełnę polecacie (np rockwool frontrock plus, petralana petrafas, isoroc isofas)i czy są tutaj osoby które ocieplały wełną i mogą się podzielić spostrzeżeniami po kilku latach użytkowania domu?

Zależy mi na wełnie z powodu akustyki gdzie styropian niestety słabo wypada.

Oprocz tego niepalność. Oddychanie ścian to podobno mit a przy dobrej wentylacji to i tak nie ma znaczenia raczej.

Nie wiem jak to się w zimie zachowuje - są podzielone opinie że może się coś wykraplać.

 Na wełnę planuję położyć tynk silikonowy.

Z tego co wyczytałem to wełna do etics;

- lepsza skalna

-dwugęstościowa/jednogęstościowa ;tutaj są zdania podzielone

-hydrofobowa zdecydowanie

-lambda wiadomo jak najniższa

-kołkować? raczej tak

-kłaść jak jest sucho bo może pociągnąć wodę chociaż są hydrofobowe to może nie jest aż tak groźnie

-w środku malować farbą lateksową ? tak wyczytałem ale nie wiem nic więcej

-lamelowana to chyba tylko do łuków (ona jest w wąskich pasach).

W Polsce dominuje rockwool (frontrock super i plus) ale są też inne znane firmy jak Paroc, isover

Jest też polska Petralana ale o niej w sieci nie ma wiele niestety.

 

 

kto coś wie proszę się podzielić ;) albo kto ma dom z ścianą dwuwarstwową ocieplony wełną.

pozdrawiam

Stanisław

euro_tuned

euro_tuned

Witam, planuję ocieplić dom zbudowany z porotherma 25 P+W wełną skalną 20cm metodą lekką mokrą. 

Jaką wełnę polecacie (np rockwool frontrock plus, petralana petrafas, isoroc isofas)i czy są tutaj osoby które ocieplały wełną i mogą się podzielić spostrzeżeniami po kilku latach użytkowania domu?

Zależy mi na wełnie z powodu akustyki gdzie styropian niestety słabo wypada. Na wełnę planuję położyć tynk silikonowy.

Z tego co wyczytałem to wełna do etics;

- lepsza skalna

-dwugęstościowa/jednogęstościowa ;tutaj są zdania podzielone

-hydrofobowa zdecydowanie

-lambda wiadomo jak najniższa

-kołkować? raczej tak

-w środku malować farbą lateksową ? tak wyczytałem ale nie wiem nic więcej

-lamelowana to chyba tylko do łuków (ona jest w wąskich pasach).

W Polsce dominuje rockwool (frontrock super i plus) ale są też inne znane firmy jak Paroc, isover

Jest też polska Petralana ale o niej w sieci nie ma wiele niestety.

 

 

kto coś wie proszę się podzielić ;) albo kto ma dom z ścianą dwuwarstwową ocieplony wełną.

pozdrawiam

Stanisław

euro_tuned

euro_tuned

Witam, planuję ocieplić dom zbudowany z porotherma 25 P+W wełną skalną 20cm metodą lekką mokrą. 

Jaką wełnę polecacie (np rockwool frontrock plus, petralana petrafas, isoroc isofas)i czy są tutaj osoby które ocieplały wełną i mogą się podzielić spostrzeżeniami po kilku latach użytkowania domu?

Zależy mi na wełnie z powodu akustyki gdzie styropian niestety słabo wypada. Na wełnę planuję położyć tynk silikonowy.

Z tego co wyczytałem to wełna do etics;

- lepsza skalna

-dwugęstościowa/jednogęstościowa ;tutaj są zdania podzielone

-hydrofobowa zdecydowanie

-lambda wiadomo jak najniższa

-kołkować? raczej tak

-w środku malować farbą lateksową ? tak wyczytałem ale nie wiem nic więcej

 

kto coś wie proszę się podzielić ;)

euro_tuned

euro_tuned

Witam, planuję ocieplić dom zbudowany z porotherma 25 P+W wełną skalną 20cm metodą lekką mokrą. 

Jaką wełnę polecacie (np rockwool frontrock plus, petralana petrafas, isoroc isofas)i czy są tutaj osoby które ocieplały wełną i mogą się podzielić spostrzeżeniami po kilku latach użytkowania domu?

Zależy mi na wełnie z powodu akustyki gdzie styropian niestety słabo wypada. Na wełnę planuję położyć tynk silikonowy.

×
×
  • Utwórz nowe...