Skocz do zawartości

Przycinanie drzew


Recommended Posts

Witam!

MAm takie pytanie. Otóż granica działki budowlanej przebiega dokładnie przez pień wysokiego dębu (obwód pnia ok 210 cm). Postanowiłem nie pozbywac się tego drzewa, lecz przyciąć niektóre jego gałęzie. Czy muszę wystąpić o zezwolenie na ten zabieg? Czy istnieją jakieś przepisy mówiące o tym jak dużo mogę przyciąć drzewo? Na czyj koszt jest przeprowadzany taki zabieg?
Z góry dziękuję za info.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Witam!

MAm takie pytanie. Otóż granica działki budowlanej przebiega dokładnie przez pień wysokiego dębu (obwód pnia ok 210 cm). Postanowiłem nie pozbywac się tego drzewa, lecz przyciąć niektóre jego gałęzie. Czy muszę wystąpić o zezwolenie na ten zabieg? Czy istnieją jakieś przepisy mówiące o tym jak dużo mogę przyciąć drzewo? Na czyj koszt jest przeprowadzany taki zabieg?
Z góry dziękuję za info.


skoro granica przebiega przez środek drzewa - to kto jest właściecielem tej drugiej strony?
Link do komentarza
Zabiegi pielęgnacyjne nie wymagają uzyskania pozwolenia, ale ich zakres nie może spowodować doprowadzenia do uszkodzeń doprowadzających do obumarcia drzewa. Ponieważ drzewo stoi w granicy, to ciecia można wykonać tylko na gałęziach znajdujących się po stronie własnej działki i oczywiście na własny koszt.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...