Skocz do zawartości

Instalacja CO czy to możliwe


Recommended Posts

Witam,
Jestem zmuszony do usunięcia starej instalacji CO i zrobienia nowej, chce do tego użyć rurek pex. kocioł jest na ekogroszek. Poniżej załączam obraz jak bym chciał aby to wygladało. W ten sposób gdyby było możliwe rozprowadzić najmniej zdemolowałbym dom. Oczywiście w instalacji była by pompa ale nie jestem pewien czy ten powrót do góry będzie działał jak trzeba i nie sprawiał problemów.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam Dominik.

CO.jpg

Link do komentarza
Gość mhtyl

Źle są rozprowadzone rurki. Nie ma sensu dawać rurek góra jak narysowałeś pod sufitem i grzejniki na dole masz też źle połączone szczególnie ostatni.  i zapomniałeś o naczyniu wyrównawczym.

Nie jest to skomplikowana instalacja ale lepiej zatrudnij wyspecjalizowanego hydraulika bo część rurek zasilających od pieca musisz zrobić w miedzi.

Link do komentarza
Gość mhtyl
3 minuty temu, DominikCK napisał:

A co jest nie tak z ostatnim grzejnikiem?

Jak sobie wyobrażasz aby powrót wody szedł do góry? Zasilanie jeszcze jest do przyjęcia.

Link do komentarza
2 godziny temu, mhtyl napisał:

Jak sobie wyobrażasz aby powrót wody szedł do góry?

nie znam się na tym... ale myślę, że grawitacyjnie na pewno nie pójdzie, ale pompka nie przegoni?

3 godziny temu, DominikCK napisał:

Oczywiście w instalacji była by pompa

 

Link do komentarza

Instalację lepiej wykonać w układzie dwu-obwodowym  z obiegiem kotłowym i grzejnikowym. Mały obieg kotłowy z naczyniem wzbiorczym i ewentualnie zbiornikiem buforowym umieszcza się w kotłowni, a z zamkniętym, ciśnieniowym   obiegiem grzejnikowym łączy się poprze wymiennik płytowy.  W porównaniu z wersja tradycyjną rozwiązanie to wymaga dodatkowych elementów w postaci wymiennika, drugiej pompy i naczynia ciśnieniowego (łącznie ok. 1500 zł) ale znacznie upraszcza rozprowadzenie instalacji, poprawia efektywność funkcjonowania i regulacji.

Link do komentarza
28 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

znacznie upraszcza rozprowadzenie instalacji,

 

14 godzin temu, DominikCK napisał:

W ten sposób gdyby było możliwe rozprowadzić najmniej zdemolowałbym dom

To są dwa różne podejścia do problemu...

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
14 godzin temu, uroboros napisał:

nie znam się na tym... ale myślę, że grawitacyjnie na pewno nie pójdzie, ale pompka nie przegoni?

 

Pompka przegoni jak to nazwałeś ale jakie będzie miała opory aby wodę pchnąć dwie kondygnacje do góry.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...