Skocz do zawartości

Kryształki na ścianie


Recommended Posts

Witam.

Potrzebuję pomocy. Jakieś 3 lata temu otynkowałem dom ( tradycyjnie wapno, cement, piasek ). Po zimie na jednej ze ścian pojawiły się kryształki, które kruszyły tynk. Wyczyściłem, poprawiłem tynk i chwilę był spokój. Latem pomalowałem ściany i teraz zauważyłem że znowu pojawiły się te kryształki, ściana jest sucha. Kryształki pojawiły się na ścianie gdzie jest balkon i słońce jest tylko rano. Ściany ocieplone styropianem 15cm, balkon zabezpieczony hydroizolacją z Mapei, na łączeniach balkon/ściana dałem specjalną taśmę do uszczelniania. Na balkonie położone płytki. Nigdzie nie widzę zacieków - z początku myślałem że to od wilgoci, ale taka izolacja raczej powinna wystarczyć.

 

Proszę o radę jak się tego pozbyć albo co to jest.

W załączniku zamieszczam zdjęcia ściany.

IMG_20200226_094241.jpg

IMG_20200226_094247.jpg

IMG_20200226_094306.jpg

IMG_20200226_094309.jpg

IMG_20200226_094311.jpg

Link do komentarza

Płyta balkonowa też jest ocieplona? wygląda to na skutek kondensującej się pary wodnej na mostku termicznym - ściana może wydawać się suchą, ale będzie wydawać się, że jest w tym miejscu zimniejsza...

 

Może nieprawidłowo jest doszczelniona pianką ościeżnica drzwi balkonowych...

 

W jakim stanie jest wentylacja? masz grawitacyjną czy może niezbyt sprawną mechaniczną?

Link do komentarza

Prawdopodobnie zła  wentylacja nie jest przyczyną - krystalizacja pojawia się przy znacznym zawilgoceniu w przekroju ściany i należy podejrzewać przenikanie wody przez płytę balkonowa. Ocieplenie od dołu tworzy "zbiornik" pod balkonem gdzie gromadzi się woda przenikająca przez jego podłogę . Ustalenie przyczyny wymaga np. nawiercenia balkonu od spodu i sprawdzenie zawilgocenia.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...