Skocz do zawartości

Umowa przedstępna zakupu działki budowlanej z warunakmi usnięcia słupa ?


Recommended Posts

Witam,

Jestem nowy na forum jak i całkowicie nowy w temacie budowy domu bo będzie to moja pierwsza taka inwestycja.

Wracając do tematu mam zamiar zakupić działkę budowlaną, na której w samym rogu znajdują się dwa słupy po napowietrznej linii energetycznej (zdjęcie działki w załączniku). Dlaczego napisałem "po" ponieważ pozostały tylko i wyłącznie słupy, napowietrzna linia w tym miejscy została zlikwidowana a dokładnie dwa słupy które tworzą tzw kwadrat (widoczne na zdjęciu) natomiast linia w granicy dwóch działek pozostała. PKS od którego mam zamiar zakupić działkę zobowiązał się usunąć te słupy i stąd mam pytania, w jaki sposób podpisać lub sformułować najlepiej umowę wstępną, żeby zawierała deklarację PKS o usunięciu słupów wtedy dopiero zakupie od nich działkę ?

 Plan zagospodarowania terenu jest z roku 2010 a likwidacja nastąpiła około roku 2016 i nie jest to zmienione u nich na mapach, jak tą sprawę uregulować urzędowo żeby później nie było z tym problemu ?

 

PS.

Takie pytanie po za temat czy może orientuje się ktoś czy kupując działkę od PKS-u będę musiał zapłacić podatek ? Jeżeli tak to ile ?

Będę wdzięczny za pomoc.

dzial_2.png

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...