Skocz do zawartości

Okna na poddaszu nieużytkowym


Recommended Posts

Proszę o informację najlepiej potwierdzoną przepisami ,czy na strychu nieużytkowych mogą znajdować się okna .Chodzi o dom na zgłoszenie w Starostwie otrzymałam informację ,że nie  a z tego co czytam na różnych forach to można . Proszę o szybką odpowiedź.Pozdrawiam

 

Link do komentarza

Informacja ustna ,byłam w Starostwie dopytać się jak wygląda procedura zgłoszenia zabudowy domek rekreacji indywidualnej  bez pozwolenia do 35 m i pani powiedziała mi , że nie mogę zaznaczyć okien na poddaszu nieużytkowych bo nie dostanę zgody .Twierdzi ,że jak są okna do traktuje się  to pomieszczenie jako użytkowe.

W przyszłości chciała bym przekształcić ten domek na mieszkalny z poddaszem użytkowym ,jeśli nie ma możliwości wstawienia okien to logiczne ,że poddasza nie będzie można przekształcić 

Link do komentarza

Ooooo, właśnie!!! Przecież i tak będziesz kombinować :bezradny:

 

Poza ty jaki jest sens przy tak niewielkim dachu tak niewielkiego domku dziurawić ten dach??? Zrobisz dwuspadowy dach, okna na szczytach, to i większa będzie użytkowa powierzchnia poddasza i jego ustawność, a światła wystarczająco dużo...

 

Link do komentarza
22 godziny temu, Beata72 napisał:

Właśnie chodzi o okna szczytowe

Wydaje mi się, że okna szczytowe nie maja znaczenia, a raczej mają znaczenie wysokość użytkowa (chyba powyżej 1.9 lub 2.2). Przepisy są trochę mętne, jeśli  to idzie - dlatego piszę "chyba". Jest też kwestia schodów i wytrzymałości stropu. 

 

Ale w sumie - czy ty masz jakiś prikaz z urzędu że tam musi być strych nieużytkowy? Ja się nie spotkałem z takim wymogiem w planie miejscowym czy WZ. 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...