Skocz do zawartości

Jak zamocować półkę w kuchni


Nerka96

Recommended Posts

Cześć,

 

Zamówiłem ostatnio półkę kuchenną, bardzo prostą, podstawa i po obu bokach pionowe deseczki.
Całość ma się trzymać właśnie na tych dwóch bocznych deskach, i producent wywiercił już w nich otwory. Zastanawia mnie jednak na jakim kołku rozporowym mam to zamontować, nie jest to haczyk, ani też taki długi pręt jakie widywałem - jest to szeroka dziurka zwężająca się w górę, głębokość to nie cały 1 cm tam gdzie dziurka i ok 0.6cm na zwężeniu. 
Załączam zdjęcie jak to wygląda.

 

polka.jpg

Link do komentarza
Gość mhtyl
8 godzin temu, Nerka96 napisał:

Czyli wystarczy zwykła śruba której po prostu nie dokręcam do końca i na tym 'grzybku' się to będzie trzymać tak?

Nie do końca zwykła bo musi to być wkręt/śruba abyś mógł wkręcić ja w kołek. Może być takie rozwiązanie jak zaplanowałeś. ten wkręt/śruba wygląda tak.

wkret_dwugwintowy.jpg

Albo kup hak z kołkiem taki jak pokazałem niżej. Zwróć uwagę że jest on rozszerzony w porównaniu z innymi i nie wysoki, taki hak powinien pasować.

 

.

 

hak-wkrecany-6-0-x-60-z-kolkiem-rozporow

 

Link do komentarza
8 godzin temu, Nerka96 napisał:

Czyli wystarczy zwykła śruba której po prostu nie dokręcam do końca i na tym 'grzybku' się to będzie trzymać tak?

Tak. Oczywiście, trzeba najpierw "na sucho" sprawdzić czy łeb wkrętu wchodzi w tę część większą blaszki i nie wypada z tej mniejszej. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...