Skocz do zawartości

Przyłącz gazowe


tagloo

Recommended Posts

Witam, chodzi mi o przyłącz gazowy do domu rodzinnego, sprawa wygląda tak że nitka gazu leci jakieś 150m na mojej działce od planowanej budowy domu, a nie ma możliwości wybudowania się bliżej tego gazociągu. Moje pytanie jak by miał wyglądac ten przyłącz, bo składałem wniosek o przyłącz gazu zanim jeszcze nie posiadałem działki na której był ten gaz, to dostałem odpowiedź że im się nie opłaci na ich koszt itd. A teraz mając ta druga działke to mogę na własny koszt sobie go podciągnąć jako już ta sieć wewnętrzna czy nie? I czy w tej sytuacji skrzynka z licznikiem będzie te 150m od domu, czy może być na domu lub "gdzieś bliżej" dodam że te dwie działki tworzą teraz jedna działke, i dwóch sąsiadów wyraziło chęć że jak ja bym bliżej podciągnął ten gaz to oni wtedy też by się wpieli

Link do komentarza

To się nazywa przyłącze, a nie żaden przyłącz. To raz. A dwa - zamieść mapkę, albo chociaż rysunek działek, bo oprócz tego co piszesz, jest jeszcze kwestia możliwości przebiegu gazociągu. Bez zgody właścicieli innych działek nie pojdzie to łatwo i w tej sytuacji musisz się mocno zastanowić, czy ci się to opłaci.

Link do komentarza
15 minut temu, tagloo napisał:

  zgód nie potrzebuje bo cala nitka by biegła po moich działkach i główny gazociąg też idzie po mojej działce, tylko chodzi o tą odległość, bo to przyłącze będzie 150m od domu 

Więc musisz w takiej sytuacji policzyć opłacalność. Powtarzam to, bo mam na wsi gaz doprowadzony do ściany zewnętrznej domu. I tam rura jest zaplombowana, gdyż z gazu nie korzystam. Bo wyliczyłem, że mnie się nie opłaca. Może gdybym zaliczał się do rodzin rozwojowych... ale to przeszłość. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...