Skocz do zawartości

Zbrojenie płyty podłogowej


Gość

Recommended Posts

icon_confused.gif Mam pytanie dotyczące konieczności czy też nie zazbrojenia płyty podłogowej wylewanej na gruncie. Ponieważ roboty te zostaną wykonane w ciądu dwóch trzech tygodni, chciałbym się poradzić czy konieczne jest zbrojenie siatkami zgrzewanymi płyty podłogowej wylewanej na grunt. W projekcie nie ma na ten temat żadnej wzmianki, tylko, że płyta podłogowa z betonu klasy B10 o grubości 10cm. Natomiast elipa, która to będzie robić twierdzi, że trzeba to zazbroić. Nie wiem, czy to jest potrzebne czy tylko będzie to niepotrzebny wydatek na zbrojenie.
Link do komentarza
Duxe powierzchnie typu salon nalexy zazbroić siatką. Małe, jak np. garderoba czy spixarnia czy tex mała łazienka nie potrzebują zbrojenia.

Część budujących nie zbroi, ale podłoga może popękać, a jeszcze gorzej jak nierówno osiądzie. Widziałem taki przypadek.
Link do komentarza
W domach bez piwnic po wykonaniu fundamentów poprostu wsypuje się ziemię i powinni się ją zagęścić. Większość tych prac jest źle wykonana jak również nie da się tego wykonać naprawdę idealnie. Po paru latach ziemia sama w sobie zaczyna osiadać i pod posadzką powstaje poduszka powietrzna. Takie zjawisko może powodować pękanie poszadzki pod wpływem obciążenia meblami lub innymi ciężkimi przedmiotami (kominki, akwaria[duże]). Matyzbrojące nie są dużyw wydatkiem a jakościowo polepszą właściwości i trwałość naszej posadzki.
Link do komentarza
A ten domek obok mojego nicka to co jest? Jakiś nienormalny domek? Całkiem normalny i maty zbrojące będę stosował. Na posadzce mam zamiar postawić kominek z płaszczem wodnym, 2 akwaria o łącznej pojemności 640 litrów jedno nad drugim i kuchnię murowaną i za nic w życiu nie chciałbym aby przez jakieś dziwne oszczędności posadzka mi popękała a na niej np. kafelki w kuchni.
Radzę przemyśleć sprawę.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...