Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Pytanie mam, jeśli na starą wylewkę w garażu wyleję nową wylewkę, będzie mi pękać tam gdzie wystaje folia izolacyjna, czyli w miejscu połączenia fundamentu z dotychczasową wylewką (jakieś 3-4 cm od izolacji do ściany fundamentu)? Jakieś pomysły, porady, jak to najlepiej zrobić ?

gleba.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz JAKOŚ uciąglić izolację tą oddzielającą fundament tak, aby ta nowa wylewka niw miała kontaktu ze ścianą fundamentową.

A to, czy nowa wylewka będzie pękać - zależy od grubości i rodzaju wylewki.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mhtyl

Prędzej już 5 cm bo 2 cm będzie za cienka. Taśma dylatacyjna powinna być ale ważniejsza jest ciągłość izolacji. Do wylewki która będzie zapewne cementowa dodaj włókna PP tzw zbrojenie rozsiane aby ją wzmocnić.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taśmą brzegową nie dorobisz izolacji przeciwwodnej...

Potrzeba pasem papy, doklejonym lepikiem do widocznej na granicy wylewki izolacji, dokładnie zabezpieczyć styk ławy, ściany fundamentowej i nowej wylewki... chociaż lepiej byłoby położyć hydroizolację dwuskładnikową np. WODER DUO  z firmy Atlas tak, aby ta połączyła się szczelnie z wystającą obecną izolacją i wyciągnąć ją na ścianę na wysokość taką,  żeby wystawała ponad poziom nowej, planowanej wylewki.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, ponieważ jestem zielony w tym temacie czy zamiast WODER DUO może być jednoskładnikowy Atlas WODER E? Jednoskładnikowy wydaje mi się łatwiejszy w użyciu... Jeszcze mam pytanie, ta obecna folia izolacyjna wystaje miejscami 3-4 cm nad posadzkę a miejscami wcale nie wystaje, żeby to jakoś sensownie połączyć z nową hydroizolacją (którą muszę pociągnąć miejscami z kilka cm w poziomie do ściany fundamentowej) chyba powinienem ją przyciąć prawie na równo z posadzką?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję WODER DUO, bo po odkurzeniu wokół istniejącej izolacji ten środek ściśle doklei się i zapewni ciągłość izolacji. WODER E na pewno łatwiej zaaplikować, ale nie myślę, żeby było lepiej dla osiągnięcia oczekiwanego celu.

WODER DUO tworzy warstwę, która nie wymaga dodatkowego układania jakiejś folii, czy papy - dwie warstwy WODERA zapewnia szczelność.

Zaznacz na ścianie linię, do jakiej wylejesz nową wylewkę, nieco wyżej zamaluj ścianę hydroizolacją, przymocuj taśmę dylatacyjną i  już.

Ja proponuję akurat WODER DUO, bo sam go używałem, ale może to być każdy inny szlam dwuskładnikowy.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Trzeba kupić listwy maskujące do ościeżnic (mogą być drewniane, z marketów budowlanych) i je dokleić na ścianach, a szpary pomiędzy nimi a ościeżnicami wypełnić szpachlą np. do drewna. Wszystko zaszpachlować, wyszlifować i pomalować. Po prostu, trzeba stworzyć pseudo ościeżnice, poszerzyć istniejące i zaakcentować je, Wtedy ich wygląd będzie diametralnie odmienny.    W ubiegłym roku robiłem coś takiego, ale ościeżnice były drewniane. Ponieważ na ścianach zostały położone płyty g/k, więc ich grubość "urosła", wystąpiła też konieczność poszerzenia ościeżnic, aby je dopasować do grubości ściany. Było z tym trochę zabawy, ale udało sie to zrobić w miarę dobrze. Własnie za pomocą listew drewnianych, szpachlowania, szlifowania i malowania. Po roku tylko w jednym miejscu ościeżnica "spuchła", ale myślę, że to wina użytej listwy, wada drewna. 
  • No właśnie, bo czasami tak się ułoży, jak z wygraną w totku. Wyrosną i właściwie nie wiadomo dlaczego. Ale próby odtworzenia tych warunków w zasadzie nigdy nie skutkują.    Chyba, że chodzi o boczniaka, albo pieczarkę z końskim łajnem.
  • 1. "Eksperci" dziennikarscy pisują o "napięciu prądu", taka też jest ich "eksperckość". Sam telefon nie jest w stanie, ale telefon z wtyczką od ładowarki już tak, o czym tzw. "ekspert" nie ma zielonego pojęcia. 2. Naucz się czytać do końca, a nie tak, jak jest Ci wygodnie. Napisałem wyraźnie, że gniazdek nie ma, albo są separowane. Ty widzisz gniazdko i wydaje Ci się, że to nasze partactwo, bo tego co w ścianie i poza fotografią nie widzisz i nie masz o tym pojęcia. A na fotkach jest salon łazienkowy, a nie polska komóreczka z pralką niemal wchodzącą na wannę. 3. Widać, widać, już nie pierwszy raz jesteś tu na forum "ekspertką" od spraw elektrycznych. 4. W łazienkach są strefy, gdzie montaż gniazdek jest dozwolony i gdzie jest zabroniony. Więc nie trywializuj i nie porównuj łazienki, która ma 30 metrów kwadratowych z kabinką w polskim bloku. I proszę, wypowiadaj się w tematach, w których masz orientację.   
  • Trzymałem na budowie drewno bukowe, pod zadaszeniem z rok czasu, w trawę wysypało się tam sporo kory,  w następnym roku rosło tam pełno podgrzybków, w środku miasta, najbliższe drzewo 100m od tego terenu, niektóre grzyby wykrzywione podnosiły kapeluszami tą korę jak rosły.   
  • Witam. Kupiłem mieszkanie, niestety drzwi w nim zamontowane na stare ościeżnicy. Drzwi są w miarę, nowe ościeżnicy nie planuje zamawiać na wymiar ( bardzo dużo to kosztuje, w łazience i w kuchni płytki położone przy samej ościeżnicy) Czy można ich zamaskować w jakiś sposób ( żeby było nie bardzo drogo i dobrze wyglądało)  Poniżej zdjęcia jak to wygląda. Dziękuję za odpowiedzi i pomysły
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...