Skocz do zawartości

Podłoga w garażu


Recommended Posts

Pytanie mam, jeśli na starą wylewkę w garażu wyleję nową wylewkę, będzie mi pękać tam gdzie wystaje folia izolacyjna, czyli w miejscu połączenia fundamentu z dotychczasową wylewką (jakieś 3-4 cm od izolacji do ściany fundamentu)? Jakieś pomysły, porady, jak to najlepiej zrobić ?

gleba.jpg

Link do komentarza

Przede wszystkim musisz JAKOŚ uciąglić izolację tą oddzielającą fundament tak, aby ta nowa wylewka niw miała kontaktu ze ścianą fundamentową.

A to, czy nowa wylewka będzie pękać - zależy od grubości i rodzaju wylewki.

Link do komentarza
Gość mhtyl

Prędzej już 5 cm bo 2 cm będzie za cienka. Taśma dylatacyjna powinna być ale ważniejsza jest ciągłość izolacji. Do wylewki która będzie zapewne cementowa dodaj włókna PP tzw zbrojenie rozsiane aby ją wzmocnić.

Link do komentarza

Taśmą brzegową nie dorobisz izolacji przeciwwodnej...

Potrzeba pasem papy, doklejonym lepikiem do widocznej na granicy wylewki izolacji, dokładnie zabezpieczyć styk ławy, ściany fundamentowej i nowej wylewki... chociaż lepiej byłoby położyć hydroizolację dwuskładnikową np. WODER DUO  z firmy Atlas tak, aby ta połączyła się szczelnie z wystającą obecną izolacją i wyciągnąć ją na ścianę na wysokość taką,  żeby wystawała ponad poziom nowej, planowanej wylewki.

Link do komentarza

Dzięki za odpowiedzi, ponieważ jestem zielony w tym temacie czy zamiast WODER DUO może być jednoskładnikowy Atlas WODER E? Jednoskładnikowy wydaje mi się łatwiejszy w użyciu... Jeszcze mam pytanie, ta obecna folia izolacyjna wystaje miejscami 3-4 cm nad posadzkę a miejscami wcale nie wystaje, żeby to jakoś sensownie połączyć z nową hydroizolacją (którą muszę pociągnąć miejscami z kilka cm w poziomie do ściany fundamentowej) chyba powinienem ją przyciąć prawie na równo z posadzką?

Link do komentarza

Proponuję WODER DUO, bo po odkurzeniu wokół istniejącej izolacji ten środek ściśle doklei się i zapewni ciągłość izolacji. WODER E na pewno łatwiej zaaplikować, ale nie myślę, żeby było lepiej dla osiągnięcia oczekiwanego celu.

WODER DUO tworzy warstwę, która nie wymaga dodatkowego układania jakiejś folii, czy papy - dwie warstwy WODERA zapewnia szczelność.

Zaznacz na ścianie linię, do jakiej wylejesz nową wylewkę, nieco wyżej zamaluj ścianę hydroizolacją, przymocuj taśmę dylatacyjną i  już.

Ja proponuję akurat WODER DUO, bo sam go używałem, ale może to być każdy inny szlam dwuskładnikowy.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...