Skocz do zawartości

Oscieznica wewnetrzna regulowana


Recommended Posts

Witam, miałem remont w mieszkaniu firma zamontowała mi ościeżnice wewnętrzne do pionu i przylga czy maskownica nie dolega do sciany jest szpara około 2cm i bardzo zle to wygląda, ściany ogólnie nie maja pionu , moje pytanie takie czy nie powinni oni zamontować ich tak jak jest ściana ? I co sie stanie jesli będą one bez pionu w tym miejscu .

Link do komentarza
9 godzin temu, nord87 napisał:

moje pytanie takie czy nie powinni oni zamontować ich tak jak jest ściana ?

To musieli by zamówić ościeżnicę profilowaną  do ściany aby nie było szpar :)  

9 godzin temu, nord87 napisał:

I co sie stanie jesli będą one bez pionu w tym miejscu .

To sie stanie co się teraz stało, będą szpary futryna nie będzie dolegała bo ona jest prosta a ściana krzywa należałoby wyprowadzić ścianę na prosto aby miała pion a dopiero potem montować ościeżnicę.

Link do komentarza
12 godzin temu, nord87 napisał:

Witam, miałem remont w mieszkaniu firma zamontowała mi ościeżnice wewnętrzne do pionu i przylga czy maskownica nie dolega do sciany jest szpara około 2cm i bardzo zle to wygląda, ściany ogólnie nie maja pionu , moje pytanie takie czy nie powinni oni zamontować ich tak jak jest ściana ? I co sie stanie jesli będą one bez pionu w tym miejscu .

Bardzo dobrze zamontowali!

Gdyby zamontowali pochyło, to drzwi - zależnie od nachylenia linii osi zawiasów - same zamykałyby się z trzaskiem,  albo otwierały, jeśli ktoś nie zamknął by ich na klamkę...

I wtedy miałbyś pretensję, że źle zamontowali...

 

Tę szparę wypełnij jakąś elastyczną masą, może być to akryl z tuby, wyrównaj do tej maskownicy i po przeschnięciu, oklej taśmą malarską maskownicę i akryl pomaluj farbą, którą malowana jest ściana.

Link do komentarza
1 godzinę temu, uroboros napisał:

Tę szparę wypełnij jakąś elastyczną masą, może być to akryl z tuby, wyrównaj do tej maskownicy i po przeschnięciu, oklej taśmą malarską maskownicę i akryl pomaluj farbą, którą malowana jest ściana.

Nie wiadomo jak to wygląda. Najlepiej jakby autor wkleił fotki.

Link do komentarza

Autora widzę na pasku...

Ale jak on pisze, że przy dopasowaniu do pochyłej ściany nie byłoby takiej szpary, to pewnie przy jednym końcu dłuższego boku - na górze, lub na dole - maskownica przylega do ściany, a na drugim odstaje te 2 cm...

 

 

już nie widzę autora na pasku...:bezradny:

wziął i znikł...

Link do komentarza
6 godzin temu, uroboros napisał:

Autora widzę na pasku...

Ale jak on pisze, że przy dopasowaniu do pochyłej ściany nie byłoby takiej szpary, to pewnie przy jednym końcu dłuższego boku - na górze, lub na dole - maskownica przylega do ściany, a na drugim odstaje te 2 cm...

 

 

już nie widzę autora na pasku...:bezradny:

wziął i znikł...

Zdjęcie mogę jutro w kleić , ogólnie tylko z jednej strony odstaje 2cm u góry, od strony zawiasów jest ok. Ktos mi mówił aby wyciąć piankę i dopchnąć do ściany i będzie ok

Link do komentarza

Pianki nie dotniesz tak równo, żeby ją pomalować...

Weź tubę akrylu z wyciskaczem, oklej maskownicę taśmą malarską możliwie dokładnie, żebyś jej nie zapaskudził akrylem, paroma warstwami, szczególnie w tym najszerszym miejscu zapełnij szparę, nie za szybko, żeby zdążyła poprzednia warstwa podeschnąć. Wyrównaj i zamaluj.

Nikt tego nie zauważy, no chyba, że pokażesz palcem...

Link do komentarza

Piankę może wcisnąć aby nie musiał dawać tyle akrylu jako wypełnienie tej szczeliny i jeżeli mowa o piance to nie mam na myśli pianki z pistoletu tej rozprężnej tylko np kawałek styropianu albo xps i dopiero na to dać akryl a resztę tak jak uroboros napisał.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Też czekam na zdjęcia, bo nic nie rozumiem o co chodzi.

Czy ściana ma tą samą grubość na dole i na górze otworu? Czy dobrze został zmierzony zakres ościeżnicy - często np. nie dolicza się glazury i okazuje się, że ościeżnica ma za mały zakres - wymieniasz wtedy kątownik zamykający na taki z dłuższym piórem - np. popularne Erkado ma coś takiego gdzie kątownik z 44mm rośnie do 64mm. Może i do Twoich drzwi będzie coś takiego - jaka to firma?
Gdzie tak na prawdę wyje Ci te 2cm, bo jak tylko na górze to można sobie z tym poradzić, jak to jest jakaś fala to będzie trochę rzeźby estetycznej.
Tak czy siak ościeżnicę zawsze trzeba montować do pionu, bo inaczej skrzydło będzie Ci leciało na którąś ze stron.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...