Skocz do zawartości

Ulga odsetkowa - odliczanie wydatków na spłatę odsetek kredytu mieszkaniowego i hipotecznego.


Recommended Posts

Dzisiaj przeczytałem po raz pierwszy informację o możliwości odliczania wydatków na spłatę odsetek kredytu mieszkaniowego i hipotecznego. 

Z ulgi odsetkowej mogą korzystać osoby, które w latach 2002-2006 uzyskały kredyt przeznaczony na budowę domu lub zakup mieszkania.

Przysługuje takim osobom prawo do odliczania wydatków na spłatę odsetek kredytu mieszkaniowego, kredytu na jego spłatę i do każdego kolejnego kredytu przeznaczonego na spłatę kredytu hipotecznego.

Warunkiem z skorzystania z odliczenia jest zawarcie umowy o kredyt przed 1 stycznia 2007 r.

Do tej pory nawet nie wiedziałem o takiej możliwości.

 

Moje pytanie brzmi:

jeśli spełnia się wymienione warunki, można wciąż skorzystać?

korzystał ktoś z takich odliczeń?

jest to jakoś szczególnie skomplikowane?

 

Podsyłam link do informacji.

Może czegoś nie zrozumiałem, albo błądzę?

https://www.money.pl/pit/poradniki/ulga-odsetkowa/jakie;dokumenty;potrzebne;sa;do;rozliczenia;ulgi;odsetkowej,153,0,748953.html

 

Link do komentarza

bobiczek - w artykule niby wszystko ładnie opisane...ale z tego co pamiętam, to tam był jakiś haczyk...coś pamiętam - bo w tamtym okresie kupowaliśmy 1 mieszkanie - że dużo lepszą opcją była ulga budowlana/remontowa...a jak się z tego korzystało, to nie wiem czy można było z tej ulgi korzystać....

aha, już wiem, mnie to nie dotyczyło w ogóle, bo moje mieszkanie nie było nowe...uff :)

 

mnie ten temat nie dotyczył na pewno, ale wygląda na to, że ciebie już tak, jak tylko zmiesciłeś się w terminach o których mowa w wartykule

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...