Skocz do zawartości

Czy działkę ŁV, RZ,RP mogę odrolnić?


marcin1234

Recommended Posts

5 godzin temu, marcin1234 napisał:

Cześć,

przymierzam się do zakupu działki. Czy wiecie może czy działkę z oznaczeniem Łąka V kategoria, RZ, RP mogę odrolnić i przekształcić na budowlaną?
Działka znajduje się przy granicy miasta, dojazd do drogi jest jakieś 100 metrów od działki. 

 

Wszystko zależy czy dla tego  terenu gdzie leży ta działka jest MPZP, jeżeli tak to czy jest ona ujęta w tym planie a jak nie to należałoby wystąpić o WZ żeby wiedzieć czy czy będziesz mógł coś wybudować.

Sprawa odralniania jest taka że gdy będziesz składał papierki na budowę domu to wtedy się odrolni tą działkę. Odrolnienie ziemi  o klasie powyżej IV jest bezpłatne. Aby odrolnić należy najpierw uzyskać WZ dla tej działki lub działka powinna być ujęta w MPZP po zabudowę jednorodzinną.

Piszesz o dojeździe do tej działki że do drogi masz 100 m, ale czy jest droga i jaka od drogi głównej.

Jeżeli w pobliżu nie ma żadnych budynków to musisz się liczyć z dużym kosztem za przyłącza.

Link do komentarza
53 minuty temu, marcin1234 napisał:

  Załącznik. Jak to jest. Mogę budować czy jest zakaz? 

Z załącznika wynika (rym niezamierzony), że jest to teren co do którego istnieją jakieś inne uchwały i decyzje. Może to teren podlegający ochronie w stylu na przykład Natura 2000? Albo coś podobnego? W każdym razie podajesz zbyt mało informacji (być może sam ich nie posiadasz) aby zdecydować można budować, czy nie można. Najprostszą sprawą jest wystąpić o WZ, jak wyżej radzono.

Link do komentarza
Gość mhtyl
2 godziny temu, marcin1234 napisał:

Dzięki za informacje. Mam wypis z rejestru gruntów i nie wiem jak mam to rozumieć. 
W tabelce jest zakaz zabudowy. W ustaleniach ogólnych dopuszczenie realizacji mieszkaniowych. 

@mhtyl co o tym sądzisz? Załącznik. Jak to jest. Mogę budować czy jest zakaz?

 

Załącznik na wiele tu się nie zda. Najważniejsze czy jest MPZP albo czy były wydane WZ. Jedynie te dwie rzeczy odpowiedzą czy możesz czy nie coś wybudować na tej działce.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...