Skocz do zawartości

Traktowałem dosłownie informację, że oczyszczalnia ścieków jest bezobsługowa...


Recommended Posts

Przez 10 lat po przeprowadzce dosłownie traktowałem informacje, że przydomowa oczyszczalnia jest bezobsługowa. Raz w miesiącu wsypywałem do sedesu dwie saszetki z bakteriami i na tym kończyłem obsługę. W ferworze budowy pierwszego domu, do mojej świadomości nie dotarło, że konieczne jest jeszcze opróżnianie osadnika gnilnego przynajmniej raz na 2 lata! Dopiero po 10 latach, kiedy nastąpił samoczynny wylew ścieków przez pokrywę osadnika, wezwałem serwis... - mówi Robert, Czytelnik Budujemy Dom, który przydomową oczyszczalnię użytkuje od 1997 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/a/20963-traktowalem-doslownie-informacje-ze-oczyszczalnia-sciekow-jest-bezobslugowa

Link do komentarza
Szambo odchodzi do lamusa, kanalizacja miejska nie zawsze jest dostępna. Pozostaje oczyszczalnia przydomowa. Samo słowo "bezobsługowa" to raczej slogan, a koszty? Cóż. Nie ma nic za darmo, jest jednak ekologicznie.
Link do komentarza

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to urządzenie które jak każde z gospodarstwa domowego wymaga odpowiedniej obsługi. Wybieranie osadu nieprzerobionego jest niezbędne raz na rok wtedy całe urządzenie będzie służyć nam latami. Nie wybierając osadu narażamy się przede wszystkim na szybsze "zasklepienie" drenażu a także tak jak w tym przypadku na przepełnienie zbiornika.

 

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...