Skocz do zawartości

Zasobnik Kospes SWW-300 a SB-300


Pawel2432

Recommended Posts

Witam wszystkich
Mam pewien dylemat nad zakupem wymiennika firmy Kospel.
Prosiłbym o opinie i porady użytkowników. Wszystkie bardzo mile widziane.
Mój problem polega nad wyborem Kospel SWW-300 a SB-300.
według mnie WSS-300 to lepsze rozwiązanie ale pewności nie mam wiec prosze o porade mądrzejsze głowy.
Dziekuje bardzo

Edytowano przez Pawel2432 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
3 godziny temu, Pawel2432 napisał:


według mnie WSS-300 to lepsze rozwiązanie 

A dlaczego według Ciebie ten SWW  byłby lepszym rozwiązaniem ?.

Wiesz gdyby pominąć ten czynnik grzewczy, bo możliwe jednak że oba typy mogą współpracować z jednym i drugim, to ten SWW będzie ogrzewał za każdym razem większą ilość wody tym peletem, bo wymiennik na dole zbiornika. Pytanie tylko czy akurat tego potrzebujesz.

Link do komentarza

W takim wypadku najlepiej będzie zadzwonić lub napisać maila do Kospel.pl i zapytać czy SWW może współpracować z czynnikiem grzewczym solarów. 

W zasadzie to chyba powinien bo to tylko zwykłe wężownice, a właśnie ten SWW być może został stworzony właśnie po to żeby to drugie źródło (nie solar) grzało większą objętość wody. Bo to że będzie grzało większą jest tu chyba poza wszelką wątpliwością. Dlatego że wężownica nisko, a i jak widzę z karty technicznej czujnik temperatury zbierający dane o temperaturze zadanej wody jest tylko jeden w dolnej części zbiornika, natomiast przy SB są dwa - w dolnej i górnej części zasobnika. 

Większą ilość wody czyli pełny zasobnik tak jak przy solarze. Trochę to mało ekonomiczne ale jak są takie duże potrzeby to nie ma o czym dyskutować.

 

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...