Skocz do zawartości

PVC czy drewno ? Podbitka ^^


Recommended Posts

PCV polecę z Boryszewa jeśli jeszcze takową robią. Swego czasu i to mój szef miał w sprzedaży. Ze wszystkich różnych podbitek ta była gruba, a cena niska. Mieli różne - od barwionych w masie, przez laminaty i laminaty PMMA jeśli nie pokręciłem nazwy. Nie do zajechania. Nie wiem jak drewno, bo nie użytkuję, choć wiadomo, że wygląd nieporównywalnie lepszy.

Od razu mówię, że to było kilka lat wstecz na rynku więc jak się mylę, to niech ktoś mnie skoryguje. 

Link do komentarza
18 godzin temu, Platinum_ napisał:

Witam

 

Stoję przed dylematem jaką podbitkę wybrać.  Mam gotowa ze świerka ale zastanawiam się czy jej nie sprzedać i nie kupić z pvc... Macie takie rozwiązania ktoś u Siebie ? Czy można pvc wykorzystać na nadbitke na krokwiach ?

Nigdy o czymś takim nie słyszałam żeby robić nadbitkę z pvc.  Sama mam właśnie nadbitkę drewnianą wygląda fajnie ale jest nowa, co będzie z nią po latach to się dopiero przekonam.

Link do komentarza
24 minuty temu, Chaton napisał:

Nigdy o czymś takim nie słyszałam żeby robić nadbitkę z pvc.  Sama mam właśnie nadbitkę drewnianą wygląda fajnie ale jest nowa, co będzie z nią po latach to się dopiero przekonam.

A w czym to przeszkadza? Jeżeli robi się nadbitkę i podbitkę  drewnianą to jaki problem zrobić nadbitkę z pcv?

Link do komentarza
3 godziny temu, Platinum_ napisał:

Spotkałeś się już gdzieś z pvc?

W zasadzie nie przywiązywałem do tego uwagi bo nadbitkę z pcv z daleka trudno odróżnić od drewnianej no i też trudno dojrzeć bo znajduje się od spodu dachu.

3 godziny temu, Chaton napisał:

Osobiście mi się pcv bardziej podoba bo można idealnie dobrać pod kolor okien.

Idziesz nie w tym kierunku. Nadbitkę dobiera się do koloru krokwi a nie okien i być może z tego powodu jest bardziej popularna nadbitka drewniana którą można pomalować pod kolor więźby. Z podbitką nie ma problemu bo praktycznie krowie są zakryte i wtedy oczywiście można podbitkę dobierać sobie do koloru okien czy elewacji.

Choć nie twierdzę że nadbitki z pcv nie można podebrać pod kolor krokwi a raczej chyba łatwiej dobrać kolor krokwi do nadbitki :) 

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...