Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
karalabamba

Wybór ościeżnicy, niestandardowa wysokość otworów

Recommended Posts

Cześć wszystkim.

Jestem zielona w temacie montażu drzwi i innych remontowych rzeczy. Chciałabym zasięgnąć porady.

Chcę zamontować drzwi w łazience oraz pokoju, aktualnie w obu pomieszczeniach znajdują się drzwi przesuwne. 

Nie ma zamontowanych ościeżnic. 

Wymiary otworu łazienki: 217 x 74 x 10 cm. Jak uzupełnić lukę, która powstałaby przy montażu ościeżnicy? 

Wymiary pokoju: bardzo gruby mur 40 cm, zupełnie nie wiem, jaka ościeżnica tutaj byłaby potrzebna, wysokość 210. A szerokość 95. Czy ktoś może mi to klarownie wyjaśnić, jakich ościeżnic potrzebuję i o jakich wymiarach? 

Edytowano przez karalabamba
Niedokończone (zobacz historię edycji)

W jakim stanie remontu jesteś? jak wykonczone są ściany - ta z otworem do łazienki z oby jej stron ( czy są plytki w łzience?) i ta z otworem do pokoju?

Otwór drzwi do łazienki trzeba poszerzyć żeby zamontować drzwi o skrzydle co najmniej 70 cm, mżna też spróbować takie 60 cm, jeśli tusza domowników na to pozwala...

Do pokoju weszły by drzwi 80 cm.

Oczywiście o ile mówimy o TYPOWYCH drzwiach, bo równie dobrze można zaprosić stolarza, który wystruga drzwi z ościeżnicami dokładnie do istniejących otworów.

Chcę tylko wstawić drzwi, żadnego innego remontu właściwie nie przewiduję. Zastanawiam się czy ościeżnica metalowa byłaby dobra w łazience? Czy są ode odpowiednio zabezpieczone przed wodą?  W łazience są płytki z jednej strony. Do łazienki chciałabym te 60 cm, nie byłby to problem najmniejszy. Szczerze mówiąc, to nawet nie wiem, jak są te ściany wykończone. Chciałabym też zrobić to w miarę niskim kosztem, dlatego myślę o metalowych kątowych ościeżnicach. Dobry pomysł?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• ??????? Za kilka lat - i owszem. Ale teraz otrzyma dokładnie taką samą kartę jak ci którzy będą tuptać do lokalu. Tą kartę musi otrzymać, ktoś ją musi dostarczyć - fizycznie a nie elektronicznie. Tak stanowi ta poprawka.   Ps. I zwracam Ci uwagę że to co napisałeś: nie jest akurat tu i teraz przedmiotem dyskusji, bo dotyczyć może kilkudziesięciu tysięcy wyborców na kwarantannie. Jednak "geniusze" rozszerzyli to na około 9.000.000 wyborców 60+    Muszą się z tego wycofać i wycofają się - argumentując że chcieli.........., ale totalna ....................
    • Pawełku, informatyku z Bożej łaski. Prawo jazdy wozisz w kieszeni, bo od kilku już lat rząd nie jest w stanie zapewnić poprawnego działania systemu informatycznego o kilkunastu milionach rekordów dostępnych. A Ty chcesz, żeby w miesiąc powstał system zabezpieczający i zapewniający tajność głosowania milionów ludzi w wyborach powszechnych?  Wybacz, ale poziom argumentów masz coraz bardziej... niecodzienny. 
    • Jestem tylko głupim ciulem co wypisuje głupoty na tym Forum - ale ja nie widzę możliwości logistycznych, aby w 40 dni to ogarnąć i zapewnić każdemu (potencjalnemu) wyborcy skorzystanie z tej/takiej możliwości. Orły z PiS pewnie mają geniuszy. I chwała PiS że chce takie rozwiązanie wprowadzić - tyle, że nie jest w stanie tego dokonać - nawet bez epidemii w 40 dni jest to niemożliwe. To jest następny element gry wyborczej i mamienie wyborców malinami na limbie. Nie i nie jest to istotne -  ale jak ja coś organizuję to zakładam że wszyscy będą. Ale ja jestem tylko głupim ciulem. Ps. Prezes - wiesz ile kompletów kart do głosowania się szykuje ?
    • Jakie 3X????   1XTAK !!!     A potem do urn... może nie wszyscy, ale podobnie jak we Francjii
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...