Skocz do zawartości

Poprawna izolacja ław i ścian fundamentowych gdy występuje słup żelbet


dedert

Recommended Posts

Witam, Chciałbym się dowiedzieć jak poprawnie zaizolować poziomo sytuację kiedy garaż w dylatacji z budynkiem łączy słup dolewany do termoizolacji XPS. Obecnie wygląda to tak:

 

4874e27e2203ee5cgen.jpg

 

Rozumiem że w takiej sytuacji izolacja pozioma występuje dwukrotnie - na ławie i później na ścianie z bloczka czyli pod gazobetonem (zaznaczone czerwonym poniżej). Czy łączymy je później pionową izolacją na ścianie z bloczka betonowego? A co w sytuacji gdy występuje słup wylewany w jednym ciągu z przyszłym stropem? Pod słupem będzie izolacja pozioma ale później już nie mam takiej możliwości (musiałbym słup wylewać na raty). Czy wystarczy taki słup zaizolować tylko pionowo od zewnątrz?

 

7265a561aed0faedgen.jpg

Edytowano przez dedert (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
45 minut temu, zenek napisał:

No coż- drąży temat. W sumie lepiej przed - niż po fakcie :14_relaxed:

No tak... nie śledzę tych drążeń, ale jak do tej pory TUTAJ nie dodrążył się, to jakie jest prawdopodobieństwo, że NAGLE się dodrąży?

Myślę, że bliskie zeru...:bezradny:

Link do komentarza

Uważacie w takim razie że to forum nie jest odpowiednim miejscem żeby rozwiązywać takie problemy? Uprzedzając kolejne niepotrzebne rady - nie, kierownik nie pomoże mi rozwiązać tego problemu bo wielu uważa że beton nie potrzebuje izolacji. A ja chcę po prostu wiedzieć. Jeśli opis jest nieczytelny to obrazkowo. Czy i jak w miejscu zaznaczonym na niebiesko potrzebna jest jakakolwiek izolacja? Pod słupem jest ale w tym miejscu już być nie bo technologicznie jest to trudne (słup będzie wylewany razem z wieńcem)

 

87e865be433e3191gen.jpg

Edytowano przez dedert (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
4 godziny temu, dedert napisał:

Uważacie w takim razie że to forum nie jest odpowiednim miejscem żeby rozwiązywać takie problemy?

Forum jest dla takich problemów :14_relaxed:

4 godziny temu, dedert napisał:

Pod słupem jest ale w tym miejscu już być nie bo technologicznie jest to trudne (słup będzie wylewany razem z wieńcem)

Słup jest wylewany razem ze stopą - więc tam i niżej też jest kłopot. Izolacja nie może przecinać zbrojenia. 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...